Jump to content

Produsele nu se vad in front office...


bgtudor

Recommended Posts

Salut,

 

Dupa cum spune si titlul topicului am o problema referitoare la Produse.

Sa incep de la 0:

 

folosesc WampServer si PrestaShop 1.4.4

 

Am creat categoriile, subcategoriile.

Am creat un csv conform formatului solicitat pentru produse, producatori s.a.m.d.

Am importat csv-ul produse, acesta se vede in backoffice insa in front office nu apare nimic.

Mai exact site-ul se comporta dupa cum urmeaza.

 

1) daca ma duc pe cate gorii sa vad ce produse am in ele...front-ul imi afiseaza doar numarul de produse pe care le gasesc in categoria selectata, produsele nu apar. Curios este ca la primul click pe categorie imi apar produsele pentru o perioada de sub 1/2 de secunda dupa care dispar.

2) daca ma duc la search si caut dupa cod sau nume produs, site-ul mi le afiseaza;

daca pun eticheta la un produs, si fac click pe eticheta lui in front office, mi-l aduce insa daca ma duc apoi pe categorie sa le vad pe toate de acolo... evident nu-mi arata nimic.

3) daca selectez un producator...imi afiseaza produsele pe care acesta le face dar iarasi daca revin la selectarea categoriilor imi apare blank.

 

Am studiat pe net insa nu am gasit o problema asemnatoare cu a mea... poate sa... ma ajute cineva??

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...

Buan,

Am si eu o mica problema, nu imi apar toate produsele intr-o subcategorie.Ca si exemplu sunt incarcate 40 de produse iar in subcategoria respectiva apar doar 24,Imi afiseaza ca sunt 4 pagini dar de la pagina 3 nu mai am nici un produs

Multumesc

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...