Jump to content

Zdrojové kódy pro vložení FIRMA-IČ-DIČ k dispozici


mlcochmarek

Recommended Posts

Vážení,
rozhodl jsem se přispět svou trochou do mlýna a dávám vám k dispozici zdrojové kódy pro vložení firmy, IČ a DIČ do registrace, všech adres, administrátorské části, části Můj účet a objednávek.
Neřešil jsem faktury, ale neměl by to být takový problém. Jedna věc se mi nepodařila přes veškeré úsilí. Jsou to české znaky pro zkratky IČ a DIČ (místo znaků s diakritikou se zobrazuje ?), tedy jen v některých častech. Konkrétně Můj účet - adresy, objednávky. Kdyby měl někdo 100% návod jak na to tak budu rád.
Snad to někomu pomůže.

firma_ic_dic.zip

Link to comment
Share on other sites

IČO a DIČ V adminu...


Zdravím,
nevím o jakou chybu se jedná, protože mě to do databáze zapisuje bez problémů. Můžeš mi napsat o co se jednalo a taky popsat jaké je Tvoje konečné řešení? Co jsi tam změnil? všimnul jsem si jen tak letmo, že z mého původního kódu v některých souborech byl odstraněn řádek s IC a DIC. Jsou ve Tvém řešení také vyřešeny české znaky jak jsem se na ně dotazoval.

Díky za odpověď.

S pozdravem

Marek Mlčoch
Link to comment
Share on other sites

Řešení bylo vícemíně stejné jako u tebe.Jen jsem měl jiné popisy IC=>ico, DIC=>dic.
V DB mi dělal paseku stav: Nulový, Výchozí2 viz foto.
Fungovalo to až po přepisu na NULL ale nefungovalo na NOT NULL .

po exportu tabulky:
company varchar(45) default NULL,
IC varchar(10) default NULL,
DIC varchar(15) default NULL,


Jinak české znaky jsem řešil v Back Office >> Nástroje >> Překlady>>Názvy polí k překladu
(v PSpadu jsem ukládal soubory ve formátu UTF-8)

Taky jsem jen tak zkoušel podmínku v Address.php : protected $fieldsRequired přidat 'lC',
Což funguje v poho v shopu na titulu ,ale pak nelze editovat adresu v adminu. >:( ,tak jsem od toho upustil.

Teď mě čeká zobrazení v IE. To je docela hrůza... :gulp:

5071_Wbk1tyjT7zjcWXT7lL0I_t

5072_oDuVaVHxrGpKRxsCRG0d_t

5073_ZDdU7SKCxEcRcMaelssm_t

5074_9ObazXclFA39OWPlQWB5_t

5075_3CO0THupHwOLoN8tYUvy_t

13476_GGWYb0ULsJzhPHuFJWrv_t

Link to comment
Share on other sites

Je třeba upravit soubory:
v themes=
address.tpl
addresses.tpl
authentication.tpl
a já upravil i identity.tpl
dále v classes =
Address.php
Customer.php
v back/tabs/ =
AdminAddresses.php
AdminCustomers.php

a DB tabulku =

CREATE TABLE PREFIX_customer (
 id_customer INTEGER UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT,
 id_gender INTEGER UNSIGNED NOT NULL,
 secure_key VARCHAR(32) NOT NULL DEFAULT '-1',
 company VARCHAR(45) default NULL,
 IC VARCHAR(10) default NULL,
 DIC varchar(15) default NULL,
 email VARCHAR(128) NOT NULL,
 passwd VARCHAR(32) NOT NULL,
 last_passwd_gen TIMESTAMP NOT NULL DEFAULT CURRENT_TIMESTAMP,
 birthday DATE NULL,
 lastname VARCHAR(32) NOT NULL,
 newsletter TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0,
 ip_registration_newsletter VARCHAR(15) NULL DEFAULT NULL,
 newsletter_date_add DATETIME NULL,
 optin TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0,
 firstname VARCHAR(32) NOT NULL,
 active TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0,
 date_add DATETIME NOT NULL,
 date_upd DATETIME NOT NULL,
 PRIMARY KEY(id_customer),
 UNIQUE customer_email(email(128)),
 INDEX customer_login(email, passwd)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8;



všechny a další soubory jsou od mlcochmarek. Tak si je stáhni a vyzkoušej.
Je to idividuální řešení,každý má jinou představu.Ale podstata je stejná.

HLAVNĚ = ZÁLOHOVAT,BACKUP,ZÁLOHOVAT,BACKUP !!!

Link to comment
Share on other sites

Já to udělal tak,že jsem si tabulku "customer" vyexpotroval i s INSERT INTO
pak ji smáznul a vložil novou.No a nakonec importonal INSERT INTO.
A to prože jsemsi mohl upravit pořadí v DB tabulce. Když kouknu do DB tak abych měl při procházení tabulky IČ a DIČ hned na začátku. :)

Ale zkus použít insert od mlcochmarek.
============================

napsal bych to asi takhle...

ALTER TABLE ps_customer ADD COLUMN IC varchar(10) NULL default '' AFTER date_upd;
ALTER TABLE ps_customer ADD COLUMN DIC varchar(20) NULL default '' AFTER date_upd;



snad jsem to napsal dobře... %-P

Link to comment
Share on other sites

Nakopiroval som to co som stiahol do spravnych zloziek a spustil SQL prikaz a ahaho. Posli mi na PM tvoje icq.
Ktore mam pouzit, od mlcochmarek alebo od teba? Nechapem v tych balikoch na co su subory do ktorych ste ani nestuchli...Robi mi to sarapatu v class, ak dam povodne do class tak to ide bezproblemov, skontrolujte si to.

Link to comment
Share on other sites

Zdravím,
zkusil jsem to nainstalovat a výsledek je ten, že při registraci dojde k chybě: Nastaly 2 chyby :

IC je vyžadováno
mobile_phone je vyžadováno

Zvláštní je že při registraci bych očekával, že tam budou dvě pole navíc a to je IC a DIC ale oni tam nejsou.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

To jsi šikulka a můžeš sem poslat návod jak jsi to vyřešil, potřeboval bych to hlavně, aby se to zobrazovalo v objednávce a na faktuře, prosím. A nevíš jak vyřešit, aby se na fakturu či objednávku přidával datum, popřípadě datum splatnosti, který je o 14 dní posunutý ?

Link to comment
Share on other sites

Platinum, a kám mám vložit ty kody. Když to napíšu do pdf.php, tak vyjede hláška, že to koliduje se souborem fpdf.php. Asi to bude chtít napsat ještě nějakou úpravu, než jen tak napsat to do souboru.

Link to comment
Share on other sites

do pdf jsem to neudělal ale pouze do emailu, který chodí mě.

modules/mailalerts/ do souboru mailalerts.php přidej dva řádky:

 '{IC}' => $customer->IC,
'{DIC}' => $customer->DIC,



poté do emailu, který chodí mě a dodavateli modules/mailalerts/mails/cs/new_order.html
vlož kam chceš {IC} a {DIC}

Pokud někdo vyřeší PDF budu rád ale tam to bude určitě mnohem složitější

Link to comment
Share on other sites

datum vystavení:

<?php echo date('d.m.Y ', strtotime("0days")); ?>



datum splatnosti 14 dní:

<?php echo date('d.m.Y ', strtotime("+13days")); ?>





Zdravim,

uvedené kody jsou pro vlození datumu vystavení a splatnosti jsou do PDF faktury? Pokud ano, moc prosím kam přesně se mají vložit.

děkuji za odpoved
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ahoj všem, stále se peru s IČem a DIČem. Při registraci je vše OK, zadám, uložím. Ale když si chci v profilu změnit ič nebo dič není kde. U ostatních stejně?
Další problém je pokud v BO chci u zákazníka editovat údaje ukládání končí chybou:
1 chyba
1. pole IC je požadováno

Je to špatně jen u mě nebo jste na tom stejně?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zdravím všechny. Trochu jsem si pohrál s pčidáním FIRMA-IČ-DIČ. Výsledek je tak "tříčtvrteční" a chtěl bych se zeptat, zda jste na tom stejně:

Při přidávání nového uživatele je všechno ok - zapíše se company, IC, DIC do tabulek ps_customers a ps_address. Když ovšem už založený uživatel (firma) chce editovat svůj záznam, tak v části "Moje osobní údaje" potřebná pole nejsou a musí je měmit v části "Moje adresy". Tam např. změní IC a DIC.

Změnou IC a DIC se ovšem stane to, že editace se provede v tabulce ps_adress, ne ovšem v tabulce ps_customers. Asi to zakládá prostředí pro zmatek. Co s tím. Máte někdo podobnou zkušenost? Díky.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Presne tak. IC a DIC je prece zalezitost adresy a ne zakaznika. Staci ty pole pridat do adresy. Zakaznik prece muze nakoupit i soukrome a ne jen na firmu a to pak u jeho soukromeho nakupu budete mit IC a DIC. Vzdyt je to blbost ...

a preco vam nestaci len zmena v ps_address? nerozumiem. a preco sa trapite s exportom tabulky, mazanim,.........?? Nestaci vlozit cez phpMyAdmin nove polia do ps_address??

vdaka
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cafte,

takže som úspešne zmenil ICO, a DIC kompletne (súbor z prvého threadu)

Ale chcel by som upozorniť ostatných na skutočnosť že po kompletnom upgrade som zistil že my chýba v admin-časti pre užívatela možnosť pridania do skupiny, čo by asi bolo bobré tam ponechať. Ja osobne som to vyriešil tak že som nemenil

admin/tabs/admincustomers.php
classes/customer.php

myslím si že priamo v užívateľovi nemá ani význam pridávať tie polia ICO a DIC. Stači ked sú v adrese. Zatial fičí všetko registracia,login ....

Spozdravom

jS

Link to comment
Share on other sites

Diky, ale to je pouzitelne napr. v mailu, ale asi ne v pdf.php (viz. posty # 19, # 21 , # 22...). Nebo to nekdo nejak implementoval? Byl bych moc rad za nejaky funkcni vzor. Diky.

(
Skopecek: pochopitelne jsem to cetl. Tobe to ale v pdf.php v teto podobe funguje?)

Link to comment
Share on other sites

Ahoj všem, stále se peru s IČem a DIČem. Při registraci je vše OK, zadám, uložím. Ale když si chci v profilu změnit ič nebo dič není kde. U ostatních stejně?
Další problém je pokud v BO chci u zákazníka editovat údaje ukládání končí chybou:
1 chyba
1. pole IC je požadováno

Je to špatně jen u mě nebo jste na tom stejně?


v classes/Customer.php

si nadi řádku asi 79 tam je :

protected $fieldsRequired = array('lastname', 'passwd','IC,''firstname', 'email');


a dstraň z tohoto řádku : 'IC',

mělo by to být OK...
Link to comment
Share on other sites

Platinum: diky - pdf.php vypada konecne perfektne. Funguje dobre v FO, bohuzel v BO/Objednavky/Faktury se pdf vubec nevygeneruje a hazi to chybu: FPDF error: Undefined font: arialmt B. Neumite, moc prosim, poradit?

Link to comment
Share on other sites

Zdravim

tak jsem po dlouhem prochazeni nejenom tohoto fora a zejmena po nekolika probdenych nocich dal dokupy vlastni verzi uprav shopu. POZOR - vse je pro verzi 1.2 !!!

V prvni rade ICO se vztahuje k danemu subjektu ktery muze mit vice adres provozoven. Jak tu nekdo psal, ze si muze objednavat za firmu nebo soukrome a necha si posilat na ruzne adresy s ruznym ICO, tak to je nesmysl. V takovem pripade si MUSI udelat registraci na firmu a dalsi na osobu.
Tekze mohu nabidnout vysledek me prace, je upravena registrace s ICO i DIC v shopu i administraci vcetne jejich editace, jsou pridany definice promennych do emailu (do textu emailu jsem to jeste nedal). A ted to dulezite dal jsem si praci s vytvorenim kompletni CESKE faktury v PDF vcetne opravy zobrazovani Kc.
Jeste to neni 100% otestovane, ale hodlam to jiz brzy zacit pouzivat naostro, takze pripaadne chyby budu promptne odstranovat.
Jiste uznate, ze jsem s tim mel docela praci, takze jsem ochoten to poskytnout za nejakou odmenu. Bud protisluzba nebo primereny financni obnos. Rovnez jsem diky tomu trochu pronikl do systemu programovani shopu, takze napr. neni problem do karty zakaznika nebo adres pridat dalsi pole. Totez plati o modifikaci graficke stranky faktury.
Do budoucna jeste rozhodne pocitam s dodelanim spolehlive moznosti editace objednavek.
Pokud to nekdo mysli s provozovanim eshopu opravdu vazne, tak mohu nabidnout hosting na opticke spojnici mezi Prahou a Brnem a pripadne i instalaci shopu na nektery muj server.

prestafaktura.pdf

Link to comment
Share on other sites

Zajímavá faktura, určitě by se někomu hodila, jen mi z toho náhledu příjde kapáneček nepřehledná, ale to je asi tím velkým množstvím políček...
Poznámku bych měl jen ke slovu "Konečný příjemce", kdy jsem měl za to, že označení "příjemce" je vždy konečné (na rozdíl třeba od odběratele), takže bych klidně vynechal to "konečný" a nechal jen příjemce...
Jinak zobrazování českých znaků v PDF už je vyřešeno dávno a v nejnovější češtině i zabudováno a otestováno, s tím už problém nebývá, alespoň ne u verze 1.2.4...

Link to comment
Share on other sites

Zajímavá faktura, určitě by se někomu hodila, jen mi z toho náhledu příjde kapáneček nepřehledná, ale to je asi tím velkým množstvím políček...
Poznámku bych měl jen ke slovu "Konečný příjemce", kdy jsem měl za to, že označení "příjemce" je vždy konečné (na rozdíl třeba od odběratele), takže bych klidně vynechal to "konečný" a nechal jen příjemce...
Jinak zobrazování českých znaků v PDF už je vyřešeno dávno a v nejnovější češtině i zabudováno a otestováno, s tím už problém nebývá, alespoň ne u verze 1.2.4...


"Prijemce" je firma, platce na ktereho je faktura vystavena a ktery si ji dava do dani. K nemu se vzdy vztahuje ICO, DIC a dalsi udaje na fakture
"Konecny prijemce" muze by prakticky kdokoli, obecne se zde uvadi pripadna dorucovaci adresa, pokud je jina nez adresa sidla firmy. Obvykle se toto pole nechava prazdne, pokud je doruceni stejne se sidlem. Jeste tedy asi dodelam, ze se nebude zobrazovat, pokud bude stejna se sidlem.

Pokud jde o prehlednost, tak to je problem, je tam vse, co ma. Prakticky stejnou fakturu pouziva napr. POHODA, je to dnes uz v Cesku prakticky standard. Ja jsem vychazel ze vzoru, ktery probehl forem, v jinem svem on-line fakturacnim systemu pouzivam prakticky presnou kopii Pohody. Naopak zde jeste par malickosti chybi, napr. zapis v OR. Ten tam podle zakona take byt musi, takze doplnim
Link to comment
Share on other sites

Aha, tak to jo, to je fakt, díky za info!
Vzhledově je tahle faktura opravdu hodně častá, ono při tom počtu položek by to asi ani lépe uspořádat nešlo... Navíc je spousta lidí na podobné faktury už zvyklá... A s tím, že se tam prázdná pole vůbec nezobrazí, je to výborné!

Link to comment
Share on other sites

Je třeba upravit soubory:
v themes=
address.tpl
addresses.tpl
authentication.tpl
a já upravil i identity.tpl
dále v classes =
Address.php
Customer.php
v back/tabs/ =
AdminAddresses.php
AdminCustomers.php

a DB tabulku =
CREATE TABLE PREFIX_customer (
 id_customer INTEGER UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT,
 id_gender INTEGER UNSIGNED NOT NULL,
 secure_key VARCHAR(32) NOT NULL DEFAULT '-1',
 company VARCHAR(45) default NULL,
IC VARCHAR(10) default NULL,
 DIC varchar(15) default NULL,
 email VARCHAR(128) NOT NULL,
 passwd VARCHAR(32) NOT NULL,
 last_passwd_gen TIMESTAMP NOT NULL DEFAULT CURRENT_TIMESTAMP,
 birthday DATE NULL,
 lastname VARCHAR(32) NOT NULL,
 newsletter TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0,
 ip_registration_newsletter VARCHAR(15) NULL DEFAULT NULL,
 newsletter_date_add DATETIME NULL,
 optin TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0,
 firstname VARCHAR(32) NOT NULL,
 active TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0,
 date_add DATETIME NOT NULL,
 date_upd DATETIME NOT NULL,
 PRIMARY KEY(id_customer),
 UNIQUE customer_email(email(128)),
 INDEX customer_login(email, passwd)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8;



všechny a další soubory jsou od mlcochmarek. Tak si je stáhni a vyzkoušej.
Je to idividuální řešení,každý má jinou představu.Ale podstata je stejná.

HLAVNĚ = ZÁLOHOVAT,BACKUP,ZÁLOHOVAT,BACKUP !!!




Ahoj Trexi,
tak jsem udělal vše dle Vašeho návodu.Vše je v pohodě pouze při opakovaném příhlášení mi vyskočí prázdné okno .
Nová rgistrace je v pohodě a když se chci přihlásit znovu nejde,nevíte prosím co s tím ?
Díky za nápady
Link to comment
Share on other sites


V prvni rade ICO se vztahuje k danemu subjektu ktery muze mit vice adres provozoven. Jak tu nekdo psal, ze si muze objednavat za firmu nebo soukrome a necha si posilat na ruzne adresy s ruznym ICO, tak to je nesmysl. V takovem pripade si MUSI udelat registraci na firmu a dalsi na osobu.


Dovolim si s tebou nesouhlasit.
V prestashopu je zakaznik bran jen a pouze jako login do systemu. Uklada se u nej email, heslo, jmeno, jestli chce newsletter a kdy ma narozeniny. Nic vic.
Tento jeden login pak muze delat kolik chce objednavek a mit nekolik adres, mezi kteryma si muze libovolne volit zdali budou fakturacni nebo dorucovaci, jestli maji byt na firmu a mit IC nebo je dorucovaci bez IC, klidne i 10 adres na 10 provozoven a u kazde si vyplni sve IC.
Nevidim duvod davat IC a DIC k "loginu" do shopu.
Predstav si, ze ja jako podnikatel si neco chci objednat na firmu, vezmu svuj login, prihlasim se a nakoupim a zadam jako fakturacni adresu s IC. Pak za mnou prijde kamarad, nema internet, ale chce z toho shopu taky neco objednat, ale na sebe. Nebudu mu prece vytvaret dalsi ucet (treba ani nema email, nepouziva internet, ja uz tam registrovany jsem a dalsi email kvuli toho zakladat nebudu nekde na freemailu), proste se naloguju na svuj ucet, vytvorim dalsi adresu s jeho jmenem a adresou a objednam na nej. A to bez IC, nekupuju to prece pro svou firmu. Ve tvem pripade by tam ale IC bylo, uplne vsude na fakturach a kdovi kde jeste.
V tom vidim ten nejpodstatnejsi rozdil!

Ted mi rekni co se ti stane s objednavkama a fakturama kdyz zakaznika (=login do eshopu) smazes? A budes napr. potrebovat opet vytisknout faktury za cely posledni rok, ale uz jsi mezitim treba kdovi z jakeho duvodu nejake zakazniky smazal. Nebo objednavky vyexportovat po urcitem obdobi do nejakeho ucetniho systemu (napr. co 1/4 roku kvuli platbe DPH), ale loginy a jejich IC nikde.
V pripade IC v adrese se nestane nic, i kdyz smazes login tak adresy zustavaji, protoze jsou napojene na objednavku a je v nich vse potrebne, jmeno, ulice, mesto ... a samozrejme i IC a DIC!

A krom toho vseho, pridat IC a DIC do adresy je asi 100x jednodussi nez to co tady bastlite vy.
Link to comment
Share on other sites


V prvni rade ICO se vztahuje k danemu subjektu ktery muze mit vice adres provozoven. Jak tu nekdo psal, ze si muze objednavat za firmu nebo soukrome a necha si posilat na ruzne adresy s ruznym ICO, tak to je nesmysl. V takovem pripade si MUSI udelat registraci na firmu a dalsi na osobu.


Dovolim si s tebou nesouhlasit.
V prestashopu je zakaznik bran jen a pouze jako login do systemu. Uklada se u nej email, heslo, jmeno, jestli chce newsletter a kdy ma narozeniny. Nic vic.
Tento jeden login pak muze delat kolik chce objednavek a mit nekolik adres, mezi kteryma si muze libovolne volit zdali budou fakturacni nebo dorucovaci, jestli maji byt na firmu a mit IC nebo je dorucovaci bez IC, klidne i 10 adres na 10 provozoven a u kazde si vyplni sve IC.
Nevidim duvod davat IC a DIC k "loginu" do shopu.
Predstav si, ze ja jako podnikatel si neco chci objednat na firmu, vezmu svuj login, prihlasim se a nakoupim a zadam jako fakturacni adresu s IC. Pak za mnou prijde kamarad, nema internet, ale chce z toho shopu taky neco objednat, ale na sebe. Nebudu mu prece vytvaret dalsi ucet (treba ani nema email, nepouziva internet, ja uz tam registrovany jsem a dalsi email kvuli toho zakladat nebudu nekde na freemailu), proste se naloguju na svuj ucet, vytvorim dalsi adresu s jeho jmenem a adresou a objednam na nej. A to bez IC, nekupuju to prece pro svou firmu. Ve tvem pripade by tam ale IC bylo, uplne vsude na fakturach a kdovi kde jeste.
V tom vidim ten nejpodstatnejsi rozdil!

Ted mi rekni co se ti stane s objednavkama a fakturama kdyz zakaznika (=login do eshopu) smazes? A budes napr. potrebovat opet vytisknout faktury za cely posledni rok, ale uz jsi mezitim treba kdovi z jakeho duvodu nejake zakazniky smazal. Nebo objednavky vyexportovat po urcitem obdobi do nejakeho ucetniho systemu (napr. co 1/4 roku kvuli platbe DPH), ale loginy a jejich IC nikde.
V pripade IC v adrese se nestane nic, i kdyz smazes login tak adresy zustavaji, protoze jsou napojene na objednavku a je v nich vse potrebne, jmeno, ulice, mesto ... a samozrejme i IC a DIC!

A krom toho vseho, pridat IC a DIC do adresy je asi 100x jednodussi nez to co tady bastlite vy.



Naprosto souhlasím s haVaj(jem) ! Pokud mám možnost si jako zákazník vybrat!!!,zda budu nakpovat na firmu,nebo soukromě.
Vyberu tu volbu kterou, mi systém umožní.A presta tyto možnosti nabízí na 100%.
Link to comment
Share on other sites

Je třeba upravit soubory:
v themes=
address.tpl
addresses.tpl
authentication.tpl
a já upravil i identity.tpl
dále v classes =
Address.php
Customer.php
v admin/tabs/ =
AdminAddresses.php
AdminCustomers.php

a DB tabulku =
CREATE TABLE PREFIX_customer (
 id_customer INTEGER UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT,
 id_gender INTEGER UNSIGNED NOT NULL,
 secure_key VARCHAR(32) NOT NULL DEFAULT '-1',
 company VARCHAR(45) default NULL,
IC VARCHAR(10) default NULL,
 DIC varchar(15) default NULL,
 email VARCHAR(128) NOT NULL,
 passwd VARCHAR(32) NOT NULL,
 last_passwd_gen TIMESTAMP NOT NULL DEFAULT CURRENT_TIMESTAMP,
 birthday DATE NULL,
 lastname VARCHAR(32) NOT NULL,
 newsletter TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0,
 ip_registration_newsletter VARCHAR(15) NULL DEFAULT NULL,
 newsletter_date_add DATETIME NULL,
 optin TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0,
 firstname VARCHAR(32) NOT NULL,
 active TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0,
 date_add DATETIME NOT NULL,
 date_upd DATETIME NOT NULL,
 PRIMARY KEY(id_customer),
 UNIQUE customer_email(email(128)),
 INDEX customer_login(email, passwd)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8;



všechny a další soubory jsou od mlcochmarek. Tak si je stáhni a vyzkoušej.
Je to idividuální řešení,každý má jinou představu.Ale podstata je stejná.

HLAVNĚ = ZÁLOHOVAT,BACKUP,ZÁLOHOVAT,BACKUP !!!




Ahoj Trexi,
tak jsem udělal vše dle Vašeho návodu.Vše je v pohodě pouze při opakovaném příhlášení mi vyskočí prázdné okno .
Nová rgistrace je v pohodě a když se chci přihlásit znovu nejde,nevíte prosím co s tím ?
Díky za nápady


nevím přesně co máš za problém,ale upravil bych ještě tabulku "address".

CREATE TABLE PREFIX_address (
 id_address INTEGER UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT,
 id_country INTEGER UNSIGNED NOT NULL,
 id_state INTEGER UNSIGNED NULL,
 id_customer INTEGER UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0,
 id_manufacturer INT(10) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0,
 id_supplier INT(10) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0,
 alias VARCHAR(32) NOT NULL,
 company VARCHAR(32) NULL,
 IC VARCHAR(15) NOT NULL,
 DIC VARCHAR(15) NOT NULL,
 email VARCHAR(128) NOT NULL,
 lastname VARCHAR(32) NOT NULL,
 firstname VARCHAR(32) NOT NULL,
 address1 VARCHAR(128) NOT NULL,
 address2 VARCHAR(128) NULL,
 postcode VARCHAR(12) NULL,
 city VARCHAR(64) NOT NULL,
 other TEXT NULL,
 phone VARCHAR(16) NULL,
 phone_mobile VARCHAR(16) NULL,
 date_add DATETIME NOT NULL,
 date_upd DATETIME NOT NULL,
 active TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 1,
 deleted TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0,
 PRIMARY KEY(id_address),
 INDEX address_customer(id_customer)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8;



celý sql pak vypadá takto: (viz dole)

mě to funguje v poho i s fakturami.

db.zip

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Díky pomohlo to :-)

Ahoj všem, stále se peru s IČem a DIČem. Při registraci je vše OK, zadám, uložím. Ale když si chci v profilu změnit ič nebo dič není kde. U ostatních stejně?
Další problém je pokud v BO chci u zákazníka editovat údaje ukládání končí chybou:
1 chyba
1. pole IC je požadováno

Je to špatně jen u mě nebo jste na tom stejně?


v classes/Customer.php

si nadi řádku asi 79 tam je :

protected $fieldsRequired = array('lastname', 'passwd','IC,''firstname', 'email');


a dstraň z tohoto řádku : 'IC',

mělo by to být OK...
Link to comment
Share on other sites

Zdravim

tak jsem po dlouhem prochazeni nejenom tohoto fora a zejmena po nekolika probdenych nocich dal dokupy vlastni verzi uprav shopu. POZOR - vse je pro verzi 1.2 !!!
...

Ahoj,

vsiml jsem si, ze generujes Zalohovou fakturu. Mozna jsem neco prehledl, ale jak z te zalohove udelas opravdovou fakturu (danovy doklad) ?

Diky,
Radim
Link to comment
Share on other sites

Tak jsem upravil ještě tabulku “adress” ale chová se to stejně divně. Pokud se chci přihlásit objeví se bílá obrazovka,ale na podruhé se přihlásím normálně ??


Zdravim,
mám stejný problém... Proto se chci zeptat, zda se to povedlo někomu vyřešit?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vše jsem udělal tak jak je výše popsáno, ale když se chce zákazník přihlásit zobrazí se mu nejprve bílá obrazovka a teprve po obnovení stránky se načte stránka správně.
Mohl by mi někdo poradit, jak udělat, aby k přihlášení došlo bez nutnosti obnovení?

Potřeboval bych to co nejdříve.

Všem předem děkuju za rady...

Link to comment
Share on other sites

Vše jsem udělal tak jak je výše popsáno, ale když se chce zákazník přihlásit zobrazí se mu nejprve bílá obrazovka a teprve po obnovení stránky se načte stránka správně.
Mohl by mi někdo poradit, jak udělat, aby k přihlášení došlo bez nutnosti obnovení?

Potřeboval bych to co nejdříve.

Všem předem děkuju za rady...


No,nevím... ale ani po 8 instalaci IČ a DIČ jsem na takový problém nanarazil. Pošli odkaz na web, zkusím na to kouknout a pokud budu moct,pomůžu. Ale takhe nevím... ???
Link to comment
Share on other sites

Vše jsem udělal tak jak je výše popsáno, ale když se chce zákazník přihlásit zobrazí se mu nejprve bílá obrazovka a teprve po obnovení stránky se načte stránka správně.
Mohl by mi někdo poradit, jak udělat, aby k přihlášení došlo bez nutnosti obnovení?

Potřeboval bych to co nejdříve.

Všem předem děkuju za rady...


No,nevím... ale ani po 8 instalaci IČ a DIČ jsem na takový problém nanarazil. Pošli odkaz na web, zkusím na to kouknout a pokud budu moct,pomůžu. Ale takhe nevím... ???


Já to zatim zkouším na localhostu, takže ti nanejvíš můžu poslat soubory...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Uff, tak ja nevim.. Udelal jsem vse co tady bylo receno. V administraci jiz tabulku s ICO a DIC a firmou vidim, ale pri registraci zakaznika se mi porad zobrazuje hlaska "1. vyskytla sa chyba při vytváření vašeho účtu". A ja tedka nemam hlavu na to s tim nejak hnout. Mate uz to nekdo prosim vyresene ? Vim, ze to tady taky nekdo resil, ale jak to nakonec dopadlo jsem se nikde nedocetl.

Link to comment
Share on other sites

Stale nic. (: Sem si procital i anglicky forum a stejne sem se nedobral k vysledku, takze jsem to vsechno vracel do puvodniho stavu, ale asi sem uz unavenej, ale po zalogovani mam take bilou obrazovku a po refreshi je vse ok...uz nekdo resil ?

Jeste bych se zeptal jakou mate kazdy verzi prestashopu ?

Link to comment
Share on other sites

Stale nic. (: Sem si procital i anglicky forum a stejne sem se nedobral k vysledku, takze jsem to vsechno vracel do puvodniho stavu, ale asi sem uz unavenej, ale po zalogovani mam take bilou obrazovku a po refreshi je vse ok...uz nekdo resil ?

Jeste bych se zeptal jakou mate kazdy verzi prestashopu ?


Pokud chceš, napiš sem a nějak to dáme do kupy.
Link to comment
Share on other sites

mam o ne zaujem...napiste mi prosim

Zdravim

tak jsem po dlouhem prochazeni nejenom tohoto fora a zejmena po nekolika probdenych nocich dal dokupy vlastni verzi uprav shopu. POZOR - vse je pro verzi 1.2 !!!

V prvni rade ICO se vztahuje k danemu subjektu ktery muze mit vice adres provozoven. Jak tu nekdo psal, ze si muze objednavat za firmu nebo soukrome a necha si posilat na ruzne adresy s ruznym ICO, tak to je nesmysl. V takovem pripade si MUSI udelat registraci na firmu a dalsi na osobu.
Tekze mohu nabidnout vysledek me prace, je upravena registrace s ICO i DIC v shopu i administraci vcetne jejich editace, jsou pridany definice promennych do emailu (do textu emailu jsem to jeste nedal). A ted to dulezite dal jsem si praci s vytvorenim kompletni CESKE faktury v PDF vcetne opravy zobrazovani Kc.
Jeste to neni 100% otestovane, ale hodlam to jiz brzy zacit pouzivat naostro, takze pripaadne chyby budu promptne odstranovat.
Jiste uznate, ze jsem s tim mel docela praci, takze jsem ochoten to poskytnout za nejakou odmenu. Bud protisluzba nebo primereny financni obnos. Rovnez jsem diky tomu trochu pronikl do systemu programovani shopu, takze napr. neni problem do karty zakaznika nebo adres pridat dalsi pole. Totez plati o modifikaci graficke stranky faktury.
Do budoucna jeste rozhodne pocitam s dodelanim spolehlive moznosti editace objednavek.
Pokud to nekdo mysli s provozovanim eshopu opravdu vazne, tak mohu nabidnout hosting na opticke spojnici mezi Prahou a Brnem a pripadne i instalaci shopu na nektery muj server.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dobrý den,

velice prosím o pomoc, postupoval jsem podle návodu na první straně, a nastalo toto :

1. zákazník se přihlásí až napodruhé , po obnovení stránky, která je jen bílá.
2. Zákazník nemá povolen přístup k produktu :

Nastala 1 chyba :
1. vous n'avez pas accès à ce produit

když se přihlásím jako starší zákazník, ještě registrován bez iča a diča,

1. zákazník se také přihlásí až napodruhé , po obnovení stránky, která je jen bílá.
2. pak již vše funguje jak má.

MOC PROSÍM O POMOC, DĚKUJI VŠEM PŘEDEM ZA OCHOTU.

Link to comment
Share on other sites

Super! Díky moc za vyslyšení prosby :)

btw: Nějakej postup co, kde, jak si upravil by nebylo? Protože každej z nás má již udělaný nějaký svoje úpravy ve zmiňovaných souborech, tak aby se všechno nemuselo dělat znova...


Kdybych ti měl vypisovat co kde a jak jsem upavoval tak tu popíšu 2 stránky a stejně to podle popisu nepochopíš.
Zkus si vzít originální soubory a v PSpadu si je porovnej s novými, a uvidíš kde jsou změny.
To je jediná rada kterou ti můžu dát.
Link to comment
Share on other sites

Nejaky duvod proc je IC a DIC jak u adresy tak i u zakaznika? jak v databazi tak v objektech ...
A proc pak neni v templatech u adres to IC a DIC? Vlastne proc tam jsou ty themes kdyz v nich neni ani slovo o IC a DIC?
zajimave ...

Taky bych prosil někoho o sjednocení info a správný postup, pro nás lamy :-) .
Taky se trápím a pořád to nejede jak má :-(


Takže... posílám IČO a DIČ pro Prestu ver.1.2.5.0

Mělo by to fungovat. Doplňte si pak překlady.

Eventuelně napište pro druhé, zda je to OK.
Link to comment
Share on other sites

Nejaky duvod proc je IC a DIC jak u adresy tak i u zakaznika? jak v databazi tak v objektech ...
A proc pak neni v templatech u adres to IC a DIC? Vlastne proc tam jsou ty themes kdyz v nich neni ani slovo o IC a DIC?
zajimave ...

Taky bych prosil někoho o sjednocení info a správný postup, pro nás lamy :-) .
Taky se trápím a pořád to nejede jak má :-(


Takže... posílám IČO a DIČ pro Prestu ver.1.2.5.0

Mělo by to fungovat. Doplňte si pak překlady.

Eventuelně napište pro druhé, zda je to OK.


To proto,že někdo chce mít IČO v adresách a někdo v zákaznicích. No,ale mohl jsi to udělat třeba ty rovnou.Jistě by jsi to zvládl.A mohl jsi to sem dát,pro ty kteří to neumí.
Link to comment
Share on other sites


To proto,že někdo chce mít IČO v adresách a někdo v zákaznicích. No,ale mohl jsi to udělat třeba ty rovnou.Jistě by jsi to zvládl.A mohl jsi to sem dát,pro ty kteří to neumí.


V pohode, necerti se :)
Kdyz ja nikde nemam cistou instalaci presty abych od tama ty soubory vzal a vytvorit to na ciste instalaci nejak nemam cas, mam dost jine prace ktera mi prinasi penize :)
Ale treba si vecer otevru vinko, nainstalim cistou prestu a pak to sem poslu. Protoze tady ty mutace co se v tomto vlakne vyskytujou me vylozene toci. Jednou do adresy, jednou k loginu, pak se kvuli toho nejde prihlasit, pak editovat atd. atd. hruza ...
Link to comment
Share on other sites

Tak ze jsou ty Vanoce tak tady mate moje IC a DIC reseni.

- pro verzi 1.2.5.0

- pridano do adresy a je moznost volby jestli ma byt adresa soukroma nebo firemni. Pri volbe firemni je povinne pole IC. Volba pomoci radiobuttonu.

- upraveny soubory z ciste instalace bez jakychkoliv jinych zmen

- IC a DIC se zobrazuje vsude na shopu kde se zobrazuje dana adresa (pri registraci, objednavce, v kosiku, v adminu u zakaznika, v adresach, v detailu objednavky ...)

- soucasti je i uprava pro povinny mobilni telefon

- soucasti je i diff file pro vlozeni zmen do jiz upravene instalace http://www.pechacek.info/files/icdic_diff.htm

Vse odzkouseno a funkcni. Support, ze to nekomu nefunguje neresim. Dejte si to na cistou instalaci a bude.

icdic_1.2.5.0-haVaj.zip

Link to comment
Share on other sites

Tak ze jsou ty Vanoce tak tady mate moje IC a DIC reseni.

- pro verzi 1.2.5.0

- pridano do adresy a je moznost volby jestli ma byt adresa soukroma nebo firemni. Pri volbe firemni je povinne pole IC. Volba pomoci radiobuttonu.

- upraveny soubory z ciste instalace bez jakychkoliv jinych zmen

- IC a DIC se zobrazuje vsude na shopu kde se zobrazuje dana adresa (pri registraci, objednavce, v kosiku, v adminu u zakaznika, v adresach, v detailu objednavky ...)

- soucasti je i uprava pro povinny mobilni telefon

- soucasti je i diff file pro vlozeni zmen do jiz upravene instalace http://www.pechacek.info/files/icdic_diff.htm

Vse odzkouseno a funkcni. Support, ze to nekomu nefunguje neresim. Dejte si to na cistou instalaci a bude.


HaVaji, opět si nezklamal, jak přes mail, tak na foru seš bombarďák :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Tak vše, jak má, běhá to parádně, akorát ve faktuře se IC a DIC nezobrazí, to je záměr nebo někde mám chybu, funguje to někomu? Myslim, že by se asi muselo ještě přidat 2 řádky v pdf.php, ne? Díky

Tak jsem to vyřešil, stačí změnit kod:

if (!empty($invoice_address->ic)) {
             $pdf->Ln(5);
             $pdf->Cell($width, 10, self::l('IC').Tools::iconv('utf-8', self::encoding(), $invoice_address->ic), 0, 'L');
             /*$pdf->Cell($width, 10, self::l('IC').Tools::iconv('utf-8', self::encoding(), $delivery_address->IC), 0, 'L'); */  
               }
       $pdf->Ln(5);

       if (!empty($invoice_address->dic)) {
               $pdf->Cell($width, 10, self::l('DIC').Tools::iconv('utf-8', self::encoding(), $invoice_address->dic), 0, 'L');
             /*$pdf->Cell($width, 10, self::l('DIC').Tools::iconv('utf-8', self::encoding(), $delivery_address->DIC), 0, 'L');  */
               }
               $pdf->Ln(5);



Ještě bych rád přidal do faktury email, ale nějak se nedaří...zkouším:

if (!empty($customer_email->email)) {
             $pdf->Cell($width, 10, self::l('email').Tools::iconv('utf-8', self::encoding(), $customer_email->email), 0, 'L');
               }



nebo

if (!empty($invoice_address->email)) {
             $pdf->Cell($width, 10, self::l('email').Tools::iconv('utf-8', self::encoding(), $invoice_address->email), 0, 'L');
               }



a nezobrazí se, měl by někdo nápad?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Tak ze jsou ty Vanoce tak tady mate moje IC a DIC reseni.

- pro verzi 1.2.5.0

- pridano do adresy a je moznost volby jestli ma byt adresa soukroma nebo firemni. Pri volbe firemni je povinne pole IC. Volba pomoci radiobuttonu.

- upraveny soubory z ciste instalace bez jakychkoliv jinych zmen

- IC a DIC se zobrazuje vsude na shopu kde se zobrazuje dana adresa (pri registraci, objednavce, v kosiku, v adminu u zakaznika, v adresach, v detailu objednavky ...)

- soucasti je i uprava pro povinny mobilni telefon

- soucasti je i diff file pro vlozeni zmen do jiz upravene instalace http://www.pechacek.info/files/icdic_diff.htm

Vse odzkouseno a funkcni. Support, ze to nekomu nefunguje neresim. Dejte si to na cistou instalaci a bude.


Velmi pekny navod len neviem kam mam zapisat z toho suboru db.txt tie informacie
dakujem

Repsektive krasne to vyzera ale funknost mi nejde len pri vytvoreni noveho uctu neprebehne v poriadku vzdy mi napise nejaku chybu napr. ,ze chyba pri vytvarani noveho uzivatela..
pretoze registracia prebehne ale napise ,ze nie ale ked sa prihlasim vsetko je dobre
nechapem
mozete mi poradit?

v attachu mate moje momentalne risenie :-|

30522_8NGoSPsXoXgicS6ZW5cq_t

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Vážení,
rozhodl jsem se přispět svou trochou do mlýna a dávám vám k dispozici zdrojové kódy pro vložení firmy, IČ a DIČ do registrace, všech adres, administrátorské části, části Můj účet a objednávek.
Neřešil jsem faktury, ale neměl by to být takový problém. Jedna věc se mi nepodařila přes veškeré úsilí. Jsou to české znaky pro zkratky IČ a DIČ (místo znaků s diakritikou se zobrazuje ?), tedy jen v některých častech. Konkrétně Můj účet - adresy, objednávky. Kdyby měl někdo 100% návod jak na to tak budu rád.
Snad to někomu pomůže.


Mam dotaz, kdyz provedu dane zmeny, zaregistruji se a chci se prihlasit na svuj ucet http://www.eshop-formix.cz/my-account.php zobrazi se mi prazdna stranka. Nevite nekdo kde muze byt problem, nebo v cem?

Data se mi normalne ulozi do DB a vidim je i v adminu.

Diky vsem za pomoc :-)

A.
Link to comment
Share on other sites

zkoušel jste někdo nákup na jednu stránku: onepagecheckout a integrovat ič a dič? já se s tím peru ale at dělám co dělám nechce se mi zapsat udaj do tabulky. stále je tam null. budu rád za každou radu. díky

vyřešeno

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Mam dotaz, kdyz provedu dane zmeny, zaregistruji se a chci se prihlasit na svuj ucet ... se mi prazdna stranka. Nevite nekdo kde muze byt problem, nebo v cem?


Koukam na toto jeste nikdo neodpovedel, mozna jsem mel stejny problem. Me akorat to hazelo takovou chybu:
Fatal error: Call to undefined method Address::getFirstCustomerAddressId() in {HOME}./authentication.php on line 150

fixne se jednoduchym komentem linie 150 v souboru authentication.php v rootu. U mne to nicemu nevadi.
Link to comment
Share on other sites

Tak nedelalo mi to problemy na localhostu, na ostrym serveru to vsak podepsalo na funkcnosti obchodu. Nemohl jsem dokoncit objednavku "Nejsou nainstolovane zadne platebni moduly". Pred instalaci ICO/DIC vse fungovalo.

Vyreseno vypnutim tokenu v nastavenich obchodu "Zvýšit bezpečnost obchodu". Nevim jak velke bezpecnostni riziko to prinasi, prozatim to funguje.

P.S. presta v 1.2

Snad to nekomu pomuze

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Měl bych jeden dotázek. Použil jsem soubory od uživatele haVaj, vše šlape a funguje. Pokud ale změním vzhled možnost IC a DIC už zase není. nerad bych si nějak pos.. rozjetý obchod takže se raději ptám co dělám špatně. Pokud se nepletu musím do nového vzhledu opět nakopírovat soubory ze složky themes a mělo by to fungovat ne?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Neměl by někdo úpravu s tim, že při registraci by bylo natvrdo dáno fakturační a doruřovací adresa? Tato úprava od Havaje je super s tim přepínání na firmu, akorát ale občas zákazníci zmatkujou, že při platbě si nevšimnou toho přepínání těch adres :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...