Jump to content

Čeština v poznámce u objednávky


Flaiming

Recommended Posts

Zdravím,

spravuji Prestashop v1.2.5 a používám modul MailAlerts na hlášení nových objednávek. U emailu o nové objednávce (nastaven, aby chodil jako text) mám ale problém s češtinou u zákazníhovy poznámky.

Například zpráva "TEST ýáíé" dojde jako

TEST ýáíé

. Znaky jako ěščřž se zobrazí správně.

 

Už jsem zkoušel nějaké návody na opravu češtiny, jako například http://www.prestashop.com/forums/topic/56062-jak-se-zbavit-podivneho-kodovani/ , nicméně v tomto případě to nepomohlo.

Ideální by asi bylo, kdyby se to v originálním formátu ukládalo i do databáze (což se neděje).

Netuší někdo, jak na to? Nebo aspoň kde hledat, pokud bych se chtěl dostat na část, kde se ta poznámka ukládá do DB?

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem se si to zkusil v 1.4.3 a je to také špatně, nicméně při aktivaci aby se posílal html nebo obojí to funguje a ukazuje znaky správně, podíval bych se ještě (a zkusil) jiné kódování šablony pro tento typ mailu - konkrétně na tu txt verzi.. ale tipuji, že pokud to nepomůže tak problém dělá script na posílání mailu který konvertuje znaky(zřejmě 2x nebo vkládá entity místo překladu). Myslím, že už jsem něco někde viděl na jiném forum kde to nedořešili... prvně zkuste to kódování souboru šablony (utf-8 nebo cp1250)(chápu že txt verze je lepší pro příjem na mobil :).

Link to comment
Share on other sites

Tak už jsem to rozluštil :) Stačilo v Modules/mailalerts/mailalerts.php změnit na řádku 170

'{message}' => $message

na

'{message}' => html_entity_decode($message, ENT_NOQUOTES, 'UTF-8')

Předtím jsem zkoušel různé konverze přes iconv, ale tohle to opravilo úplně.

Link to comment
Share on other sites

OK, diky... to bude zrejme taky reseni...ikdyz opravovat to v kazdy verzi :-) Ja se prave dival do Swiftu atd tam je primo jak to naklada se sablonou .txt mailu a dekodovani tam je,ale dela to podle me dvakrat takze entity tam zustanou...a takovych srandicek je tu plno.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Pro všechny, kterým nepomohla předchozí nápověda pro verzi Prestashop 1.7.2:

v souboru admin/themes/default/template/controllers/orders/helpers/view/view.tpl vymazat kódování

z
Kód:
{$message['message']|escape:'html':'UTF-8'|nl2br}

na

Kód:
{$message['message']}

a již v administraci se čeština zobrazuj, jak má.
 

Edited by TomasVlcek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...