Jump to content

Jaki hosting?


Evona

Recommended Posts

Ja korzystam z linux , home i hostowo, na pierwsze dwa nie narzekam choć zdarzają się im wpadki a zwłaszcza HOME.

Instalując preste na Home, trzeba dodatkowo się namęczyć z odpowiednią konfiguracją.

Link to comment
Share on other sites

Oj Linux to świetny hosting. Korzystam od lat i polecam wszystkim. Na prawdę poziomem obsługi klienta i jakością serwera wyprzedzają wszystkie tam "nazewnictwa" i "domki"

Rozbudowany DirectAdmin, zawsze aktualny phpMyAdmin, bazy na dyskach SSD - ładnie ładują się strony.

Support odpowiada do 5 min na każde jąknięcie.

 

Polecam!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

zgadzam się :)

 

home - nie zdecydowanie

nazwa - nie zdecydowanie

ovh - nie zdecydowanie

 

oni mogą sie tylko dobrym marketingiem pochwalić, bo wciskają badziew za niewyobrażalnie wysoką cenę.

Ostatnio w nazwa w skutek ich awarii straciłem (w zasadzie nie ja, a klient którego sklepem sie opiekuję) ~3gb ważnych danych do aukcji allegro, nie zdołali przywrócić, wzamian zaoferowali "rabat" w przypadku przedłużenia abonamentu. haha wyśmiałem ich.

o tym cyrku można poczytać tutaj:

http://www.wykop.pl/link/1924848/hosting-do-dupy-czyli-nazwa-pl/#comment-20605012

 

vibiznes - tak

linuxpl - tak

Link to comment
Share on other sites

oni mogą sie tylko dobrym marketingiem pochwalić, bo wciskają badziew za niewyobrażalnie wysoką cenę.

Ostatnio w nazwa w skutek ich awarii straciłem (w zasadzie nie ja, a klient którego sklepem sie opiekuję) ~3gb ważnych danych do aukcji allegro, nie zdołali przywrócić, wzamian zaoferowali "rabat" w przypadku przedłużenia abonamentu. haha wyśmiałem ich.

 

Wow... no to trafił konkretnie... 3gb danych o kurde to boli!

Polecam ten Voucher ;)

nazwa_baner_mini.png

Link to comment
Share on other sites

i wyobraź sobie, że padły wszystkie aukcje na allegro. ponad 4000 aukcji szlag trafił, koszty za wystawienie aukcji, na aukcjach zero obrazków, czyli: leżały szablony aukcji, brak zdjęć produktów i innych tego typu rzeczy co też wpłynęło na sprzedaż. Sklep wysiadł, straty straty i jeszcze raz straty. Radzę się dobrze zastanowić przed wyborem hostingu. bo może zaboleć ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

A ja muszę odradzić zdecydowanie wszystkim hosting na o12.pl - absolutnie nie przygotowani pod prestashop.

Żałosny limit zapytań do bazy danych, limit pamięci chyba 1024 mb (!) i brak jakiejkolwiek pomocy, czy chęci

pomocy ze strony administracji w chwilach krytycznych, tzn. gdy ruch na stronie jest, ale wyświetlają sie cuda

w stylu "fatal error", czy "brak wsparcia dla utf-8". Niby wszystko bez limitu, ale beznadzieja totalna. Jak najdalej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hej, doradzicie co lepiej wybrać ? (Nie jestem informatykiem, tylko prowadzę sklepik więc przeskok na VPSa się trochę boje bo jednak wymagają więcej konfiguracji).

 

VPS Starter OpenVZ z Minthosta https://www.mintshost.pl/vps.php#full-comparison

SSD VPS1 z  https://vipower.pl/Serwery-VPS-OpenVZ-SSD

 

Sklepik www.CleanCarGarage.pl obecnie na home, ale muszę przenieść się bo ceny zabijają, a sklep muli że się odechciewa ;)

Link to comment
Share on other sites

ja korzystam z mintshost i jestem zadowolony. Bardzo niskie pingi i dobry support. Moge też podesłać ci zniżke 30% jesli zdecydujesz sie na ich usługi :)

Polecam zainstalować serwer nginx+php-fpm na vps'ie i sklepik śmiga aż miło :)

Mam klienta któremy skonfigurowałem sklep na VPS z oferty mintshost (co prawda wyższy pakiet bo sklep już był dośc spory) ale bez problemu utrzymuje on 6000 - 8000 wejść dziennie (oczywiście unikalnych) co na hostingu współdzielonym jest raczej niemożliwe :)

Link to comment
Share on other sites

@robakowski był bym chętny na kod rabatowy. Minthost w sumie są polecani na forum od jakiegoś czasu. A cenowo wychodzą sporo lepiej niż Vipower. Pójdę w opcję starter, wydaje się i tak sporo mocniejsza niż jakikolwiek shared. 

 

Warto dopłacać do Direct Admina, czy się nie przyda do hostowania jednego sklepu i może bloga dodatkowo?

Link to comment
Share on other sites

To zależy czy masz choć minimalne pojęcie jak skonfigurować serwer VPS albo znasz się na linuxie. Jeśli tak to śmiało wystarczy ci protokół ssh a tymbardziej jak na tym serwerze ma być tylko sklep i blog. W sieci znajdziesz setki opisów jak skonfigurować VPS'a po polsku też jest kilka (konfiguracja nginx + php-fpm + mysql jest idealna , apache tylko jeśli jesteś zmuszony :) .

Z panelem DirectAdmin masz już wszystko gotowe, działające i dobrze skonfigurowane. Jedyny problem to taki ,że jesli na serwerze VPS nie będziesz korzystał z skrzynek pocztowych te usługi w DA są standardowo zainstalowane i pobierają niepotrzebne zasoby VPS. Standardowo również zainstalowany jest Apache który jest dużo wolniejszy od nginx'a.
To już kwestia wyboru czy będziesz wstanie sam wpisywać komendy w terminalu czy wolisz jednak już miec wszystko przygotowane i wyklikać przez DirectAdmina.

Co do kodu podesłałem PW :)

 

@hatak - kiepskie porównanie, mintshost to marka bizneshost a więc istnieje na rynku dobre kilka lat. Mają swoją serwerownie w Poznaniu i 3 rózne łącza, z tego co wiem planuja 4 dostawce i to prawdopodobnie ATMAN o baardzo dużej przepustowości (nie mówie ile aby plotek nie rozsiewać :) ). Większość VPS stoi na maszynach Intel XEON albo intel i7 4770.
Mój uptime na jednym VPS'ie wynosi aktualnie 68 dni :D mój rekord to 92 dni. Oczywiście wszystko też zależy do jakiego serwera matki Ci przydzielą i jak on będzie obciążony ale ja narazie trafiam dobrze :)
Napewno mają overselling w swojej ofercie ale co z tego jeśli wszystko działa bez zarzutów i naprawde szybciutko. Ja nie przypominam sobie abym w miesiącu moje vps'y miały większą przerwe niż 1 godzina max 2 a to chyba dobry wynik.
 

Edited by robakowski (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Jakieś blade pojęcie mam, więc może się pobawię chwile bez DA, najwyżej potem dokupię ;) No zapomniałem jeszcze o mailu, ftp i pewnie jeszcze o czymś.

 

Jeszcze stawianie presty na nginx jest trochę świeże i nie widziałem zbytnio tutoriali do tego :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 month later...

Przetestowałem wszystkie wymienione tutaj hostingi i powiem tak praktycznie wszystkie to jedna wielka lipa... 

 

A dlaczego od jakiegoś czasu mecze się na ovh nie wspominając o innych ... 

 

testy robię przez ostatnie 2 miesiące i to dość dogłębne.

 

Obecnie i chyba ostatecznie idę do mydevil.net - nawet jeszcze nie kupiłem jedynie  testowałem ale jednoznacznie stwierdzam obecnie nie ma nic lepszego na rynku POLSKIM w tym przedziale cenowym

 

Dodam ze oferują też rozwiązania indywidualne.

 

Nie wiem jakie macie prędkości i ilości modułów/ kombinacji/produktów/kategorii itp...

 

podam kilka wszystkie optymalizacje w wydajności wyłączone, jedynie (skompiluj szablony jeśli zmienione jest zaznaczone) żaden cache itp... 

włączony profiling (co też zabiera)

 

katalog produktów w BO około 450ms

 

strona wydajności 950ms

 

pulpit 180ms

administaracja preferencje 140ms

 

zaawansowane - informacje konfiguracyjne 3560 ms

strony kategori około 180ms

 

 

strony FO

 

strona główna 450ms

wybrana strona kategorii w ktorej jest 70 kategori 370ms

 

strona kategorii w której nie ma juz kategorii żadnych tylko  360 produktów  - 550ms

dodam że mam dużo modułów kupnych i własnej roboty w tym zaawansowane filtrowanie ..  

 

Dodam że strona działała minimum 10 razy wolniej na innych hostingach..

Jeśli się ktoś  zastawiania niech testuje..

 

Został jeden mankament z którym wszędzie miałem problem nie wiedząc czemu ale wszędzie albo prawie wszędzie był problem w BO stroną z modułami czas wczytywania dochodzące do 50sekund.... rzadko kiedy poniżej 12s nawet na mydevil... jest około 22sekund.

 

I przy okazji wie ktoś co z tym zrobić ? jeśli tak to założyłem nowy wątek..

Link to comment
Share on other sites

to że się "upycha" to normalne i oczywiste  

 

Pisałem o podstawowym działaniu i po-prostu zachęcam do przetestowania na własną rękę a wiem ze warto! 

 

Co będzie za miesiąc czy za 6 miesięcy nikt nigdy nie wie, wiec tego tupu komentarze "gadać byle gadać" nic nie wnoszą do sprawy...

 

Ja przynajmniej podałem jakieś bardziej szczeg. konkrety dlaczego akurat MOIM zdaniem ten a ten hosting jest lepszy !

Link to comment
Share on other sites

to że się "upycha" to normalne i oczywiste  

 

Pisałem o podstawowym działaniu i po-prostu zachęcam do przetestowania na własną rękę a wiem ze warto! 

 

Co będzie za miesiąc czy za 6 miesięcy nikt nigdy nie wie, wiec tego tupu komentarze "gadać byle gadać" nic nie wnoszą do sprawy...

 

Ja przynajmniej podałem jakieś bardziej szczeg. konkrety dlaczego akurat MOIM zdaniem ten a ten hosting jest lepszy !

 

Z ciekawości sklonowałem dość spory sklep działający na Home.pl no i przyznam że jestem bardzo miło zaskoczony. Dokumentacja jak i panel bardzo przyjazny. Bardzo oszczędny ale za zarazem konkretny. Wiki bogata. Wszystko wiadomo co i jak. Support odpisał w ciągu 10min na moje dwa laickie (jak to na nowym serwerze) pytania. Działa to bardzo sympatycznie!

Link to comment
Share on other sites

Linuxpl.com

 

Konto nawet najtańsze ładnie funkcjonuje.

Presta po włączeniu wszystkich CCC działa naprawdę szybko.

 

Posiadają też konto bardzi zaawansowane WPRO pod większe projekty.

 

 

Dodatkowo coś tańszego ale także bardzo dobrze działającego:

Hexcom

 

(wiele pakietów, hosting w Polsce)

Edited by krzysiuus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

mydevil.net

 

link do rabatu -20%

http://www.mydevil.net/pp/SKHY7Z67SQ

 

lub przy zakładaniu konta/zamawianiu usługi wpisać kod polecającego SKHY7Z67SQ

 

Dodatkowo jak ktoś chce mogę powiedzieć jak zdobyć dodatkowy rabat 15%

 

tani drogi pojęcie względne zdecydowanie super dużo funkcji rozbudowany schell 

 

może działać 100 procesów w tle

możliwość odpalenia prywatnego servera http z php na innym porcie, darmowy memcache jeśli ktoś chce

 

praktycznie pełna dowolność konfiguracji php.ini

super prosty backup z 30 dni !  przywrócenie kilka sekund nawet 30GB małych plików i zdjęć

 

wbudowane repozytoria w panel admina  pełny mysql  razem z kontrolą wersji i wszystkimi bajerami a wgranie backupu bazy 200mb w zip przez phpmyadmin idzie bez problemu

 

test z loadimpact 100 użytkowników w tym samym czasie (2-3minuty) na stronie sklepu presty  (klikających różne kategorie wyszukiwania dodawanie do koszyka) najdłuższy czas wczytywania wybranej strony to około 4,5 sekundy przy 100! użytkownikach! a dodam ze wszystkie opcje cachowania i ccc wyłączone w prescie ! wiec sobie wyobraźcie gdyby były włączone to wtedy dopiero by zasuwało.... 

 

a obsługa techniczna może nie za szybko odpowiadają ale za to konkretnie i rzeczowo jeśli mamy problem i nie wiemy jak go rozwiązać to podsuwają pomysły i pytają czy coś zadziałało nie zlewają sprawy.

Edited by i-meble.eu (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Dla sklepów polecam zdecydowanie VPS'a. Jak potrzebujesz dużo przestrzeni to za 100zl miesięcznie w dhosting.pl masz 120GB i zawsze możesz dokupić jeszcze więcej przestrzeni. Inne parametry też są dobre i spokojnie nawet przy dużej popularności sklepu wszystko będzie działać bez zarzutu, a jakby było ci mało to możesz dokupić dodatkowe "moce" :)

Link to comment
Share on other sites

dhosting nie polecam....

 

 

super jest

 

mydevil.net

 

link do rabatu -20%

http://www.mydevil.net/pp/SKHY7Z67SQ

 

lub przy zakładaniu konta/zamawianiu usługi wpisać kod polecającego SKHY7Z67SQ

 

Dodatkowo jak ktoś chce mogę powiedzieć jak zdobyć dodatkowy rabat 15%

 

tani drogi pojęcie względne zdecydowanie super dużo funkcji rozbudowany schell 

Link to comment
Share on other sites

mydevil osobiście nie polecam.

 

Konto wirtualne:

Problem z ustawieniem poczty email (odbijanie meili), ciągłe błędy 500, kiczowaty panel hostingowy, długie wczytywanie sklepu po wyłączeniu wszystkich opcji w panelu>wydajności załadowanie sklepu to istna katorga.

 

PS. No i odpowiedź administracji na drugi dzień po zadaniu pytania...

Edited by krzysiuus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

To i tak szybko ci odpowiedzieli kiedyś na pewnym hostingu na literę K jak im zgłosiłem że eksporter bazy działa niepoprawnie na drugi dzień mi dopiero napisali że ktoś do tego zobaczy a 4 dni im zeszło żeby to poprawić :)

 

Nie będę pisał co to dokładnie za hosting ponieważ to jedyna wpadka z ich strony z jaką miałem "przyjemność" się spotkać.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

masz coś nie tak z strona...

 

osobiście wyłączone wszystkie opcje od wydajności a strona wczytuje się 1-3s  lub przy 100 produktach an stronę  dziesiątkami kombinacji itp.... max 5 sekund

czytaj posty wyżej..

 

ale zmień admina chyba że ty nim jesteś....

Link to comment
Share on other sites

na mydevil maja ograniczenia interpretatorow php  wiec to nie hosting na duzy ruch.

dodatkowo co to za hosting jak obslugiwac go trzeba z shella samemu ze znajomoscia linuxa - przy tych zalozeniach to lepiej vps'a kupic gdzies indziej gdzie taniej

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

shell to bardzo mega duża zaleta 

 

co do interpretatorów  to masz ograniczenie tylko w standardowym phpie..

 

można przecież uruchomić własnego php z dowolną liczba interpretatorów...

 

hosting nie dla laików tylko trzeba wiedzieć co się robi ! a jak się wie to możliwości bardzo duże...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie polecam tej firmy jchost  o ile komuś zależy na dobrym wsparciu technicznym. Owszem na początku jest wszystko super. Potem firma prosi o wystawienie dobrej opinii a następnie firma nie ma już dla klienta czasu bo zajmuje się nowymi klientami . Nie oceniam niezawodności wiec daje średnia ocenę. Jednak za support oraz możliwości techniczne wystawiam najgorszą ocenę z możliwych.

Link to comment
Share on other sites

Cześć

A ja polecę firmę KYLOS.PL świetna cena, natychmiastowy zakup usług z płatnościami on-line (domeny kupowałem w 5 minut) i obsługa klienta, na 10 ticket-ów wszystkie załatwili mi w mniej niż 2 godziny (w tym sprawy mało typowe). Jeden z klientów używa w Prestashop modułu Allegro do którego jest niezbędny doinstalowany do PHP ionCube z tym też nie było problemów :D. Mam klientów z dwoma sklepami z całkiem pokaźnym dziennym ruchem i na hostingu za 99zł/rok wszystko śmiga jak złoto. Dodatkowo za polubienie na Facebooku można zgarnąć rabat ok 10% (schodzi wtedy z 99zł do 89,10zł/rok) https://www.facebook.com/kylos.hosting/app_153284594738391

Pozdrawiam

 

No ja mam hosting kylos.pl SILVER i szukam aby uciekać :)

Miałem tam dedykowany, amrzenie, miałem VPS, marzenie, ale współdzielony i kiszka...

Mam 30 produktów w sklepie i nie mogę dodać kolejnego byo wywala mi błąd:

 

(timeout)

Wystąpił błąd serwera podczas ładowania zakładek: niektóre zakładki nie mogły zostać załadowane.

Spróbuj ponownie odświeżyć stronę.

Jeżeli nadal doświadczasz tego problemu, sprawdź logi serwera lub skontaktuj się z firmą hostingową aby uzyskać pomoc.

 

 

Jedyny moduł to moduł od Vekii odnośnie slidera produktów na stronie głównej.

Jaki może być problem z wydajnością?

Ruch żaden bo skrypty są na "bocznicy" aby podciągnąć szablon pod mój stary sklep.

 

I administracja kylosa odesłała mnie do twórców modułów:) Czyli spychoterapia  

Edited by miccom (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ostatnio jeden z moich klientów stamtąd uciekł przeszedł na linuxpl SSD w sklepie ma około 12000 produktów z kombinacjami, Panowie z linuxpl.com sami przenieśli mu sklep za darmo oczywiście po przeniesieniu drobne mankamenty wyszły ale tak bywa czasami, nic nadzwyczajnego, jedno jest pewne sklep działa zupełnie inaczej jest o wiele szybszy.

Link to comment
Share on other sites

Ja dzisiaj wykupiłem najtańszy hosting dzielony za 50pln + 3 miesiące gratis. 

Wg panów z linuxpl nawet ten najsłabszy współdzielony da radę:)

Ja tam kiedyś byłem ale dawno temu, jak zaczynali i serwer VPS nie ogarnął ojej gry online... Dlatego stamtąd odszedłem.

Tak jak mówię, DEDYK i VPS z kylos.pl- marzenie:) Ale współdzielone mizerne choć to pewnie źle powiedziane, nie nadają się na prestę. Gekosale śmiga jak szalony :)

Link to comment
Share on other sites

dla mnie linuxpl to hosting dla spamerów a nie do poważnych zastosowań (kiedyś po kilka tys. razy dziennie ich klienci z ich serwerów próbowali się logować na mojej stronie, a po zgłoszeniu im przykładowych ip stwierdzili, że mam sobie sam radzić bo to nie ich problem)

z ich usług nie korzystałem i z racji podejścia jakie zaprezentowali wobec mnie nie zamierzam, także samego hostingu jako takiego nie oceniam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To że ktoś ma na serwerze uruchomiony jakiś skrypt ciężko zwalić stricte na hosting i mieć do niego pretensje, zrozumialbym gdyby to zasypywało ci skrzynke mailami i nie chcieli by zareagować. Należy również brać pod uwagę sytacje w których to ktoś nieświadomie został zainfekowany złośliwym kodem i nawet nie wie że stwarza komuś problemy.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli z jakiegoś serwera ktoś próbuje po kilka albo kilkanaście tysięcy razy dziennie dostać się na Twoją stronę, pisać komentarze itp. to jest ok?

Nie była to sytuacja jednorazowa tylko działania ciągłe trwające tygodniami (dopóki nie zebrałem ich wszystkich ip i nie zablokowałem u siebie), a na moim hostingu przez to miałem przekraczane limity obciążenia przez serwer.

Uważasz, że firma utrzymująca serwery robiące takie rzeczy (czyli w tym wypadku linuxpl) nie powinna nic z tym zrobić gdy ma ode mnie takie zgłoszenia ze wskazaniem czasu i adresów ip atakujących moją stronę?

Bo dla mnie to jest przyzwolenie na spamowanie, atakowanie innych stron i olewanie ludzi, którzy to im zgłaszają w imię utrzymywania kont dla spamerów i jak sądzę sprzedawania pseudo seo hostingu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ListwySamochodowe.pl opisane problemy to tylko i wyłącznie problemy osoby zarządzającej strona.

Jak ona sobie nie umie z tym poradzić to jest LIPNA i powinna zmienić prace..

 

Opisane problemy nie są problemem hostingu - hosting  nigdy nie powinien  ingerować  w tego typu sprawy - dla ciebie to spam, itp a dla innych normalna sprawa a nawet wymagane zachowanie hostingu i brak ograniczeń filtrów odcinających itp....

A jeśłi uważasz że to działania nielegalne to PRAWNIE powinieneś zgłosić sprawę  na policje :)  a nie czepiać się hostingu..

 

Widać że nie masz pojęcia co robisz..

Link to comment
Share on other sites

i-meble.eu to może od razu do interpolu, bo przecież serwery nie są trzymane w Polsce więc serwerownia nie podlega pod polskie prawo ;) Dobrze, że nie zajmuje się hostingiem więc nie muszę mieć pojęcia o tym :)

 

Koniec tematu z mojej strony, natomiast w kontekście wyboru hostingu dla sklepów można się najwyżej zastanawiać jak wygląda kwestia przetwarzania danych w innych krajach i czy ma znaczenie to gdzie są zlokalizowane serwery na których chcemy utrzymywać nasze sklepy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A czy ktoś działa na VPS SSD od OVH? https://www.ovh.pl/vps/vps-ssd.xml 

 

Interesuje mnie opcja numer #2 dla sklepu 6k produktów, 500 uu dziennie.

Mają podobno dedykowany instalator presty i optymalizację pod to, jednak jako osoba nie zaznajomiona z zarządzeniem serwerem to nawet domeny tam nie będę umiał podpiąć. Macie może jakiś zaufanych adminów?

Link to comment
Share on other sites

Nowa oferta serwerów OVH jest bardzo ale to naprawde bardzo atrakcyjna pod względem cenowym jak i wydajnościowym. Teoretycznie dostajesz gwarantowane zasoby (wirtualizacja KVM to duża różnica na plus niż openVZ), dysk ssd, uptime na naprawde najwyższym poziomie, wysoka wydajność jedyny minus to lokalizacja francuska... ale da się na szczęście zamówić polski ip i to za jednorazową opłata (zawsze coś dla wujka Googla) a i pingi do ovh i tak sa na prawde bardzo przyzwoite.

 

Inna oferta warta polecenia z polską lokalizacją to www.webh.pl - również moge polecić jeśli chodzi o vps..

 

Natomiast nie polecam żadnych autoinstalatorów w ovh.... są to zazwyczaj ustawienia "domyślne". Serwer vps musi być dobrze zabezpieczony od podstaw bo to tylko i wyłącznie "Twoje środowisko" o które sam dbasz lub administrator. Na co dzień zajmuje się takimi rzeczami, moge zaoferować Ci skonfigurowanie takiego VPS (instalacja i konfiguracja systemu, zabezpieczenie, firewall, skonfigurowanie domeny, instalacja serwera nginx+php+percona (Jest to zestawienie które daje nawet kilku krotnie większa wydajność niż standardowe apache+php+mysql). Jeśli potrzebujesz skrzynki pocztowej istnieje również taka możliwość (dovecot + exim4 + roundcube lub jakiś inny webmail) - do wszystkiego moge podpiąć prosty panel zarządzania serwerem (tworzenie ftp, email, baz danych - darmowy panel ale z dużymi możliwościami podobnymi jak DirectAdmin)

 

Po szczegóły zapraszam do kontaktu na e-mail [email protected]

 

 

PS. Widze ,że niektóre firmy hostingowe jak firehost inwestują w marne agencje reklamowe czy marketing szeptany już tak zszedł na psy ?

Edited by robakowski (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ja dzisiaj wykupiłem najtańszy hosting dzielony za 50pln + 3 miesiące gratis. 

Wg panów z linuxpl nawet ten najsłabszy współdzielony da radę :)

Ja tam kiedyś byłem ale dawno temu, jak zaczynali i serwer VPS nie ogarnął ojej gry online... Dlatego stamtąd odszedłem.

Tak jak mówię, DEDYK i VPS z kylos.pl- marzenie:) Ale współdzielone mizerne choć to pewnie źle powiedziane, nie nadają się na prestę. Gekosale śmiga jak szalony :)

Na jeden sklep DEDYK ? Sora ,że pytam ale po prostu z ciekawości... ile ma on odwiedzin dziennie unikalnych i jaką baze produktów ? Skoro potrzeba mu serwera dedykowanego (nie wiem jakiego ale mimo to...) to chyba musi mieć po kilkaset osób online w jednym momencie a baza to co najmniej kilkanaście tysiecy produktów ? A może ktoś niepotrzebnie Cie naciąga aż na taką opcje ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na jeden sklep DEDYK ? Sora ,że pytam ale po prostu z ciekawości... ile ma on odwiedzin dziennie unikalnych i jaką baze produktów ? Skoro potrzeba mu serwera dedykowanego (nie wiem jakiego ale mimo to...) to chyba musi mieć po kilkaset osób online w jednym momencie a baza to co najmniej kilkanaście tysiecy produktów ? A może ktoś niepotrzebnie Cie naciąga aż na taką opcje ?

 

Kolega pisał o dedykowanym pod jakąś gierkę online, a nie pod prestę. A w popularnych gierkach to i setki tysięcy userów jest jednocześnie online.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Solidnego VPSa macie w Firehost. W tym budżecie raczej niczego mocniejszego nie da się znaleźć, a u nich jest ten plus, że serwer testuje się całkowicie za darmo i to jest fajne. Ale to już sparwdzajcie sami, na własnym przypadku.

Oczywiście że się da, corevps.pl przebija całą tą ofertę. Do tego jest stabilny i parametry są naprawdę "realne" (miałem postawiony serwer minecrafta cały czas 100% CPU - nikt nic nie powiedział)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że się da, corevps.pl przebija całą tą ofertę. Do tego jest stabilny i parametry są naprawdę "realne" (miałem postawiony serwer minecrafta cały czas 100% CPU - nikt nic nie powiedział)

 

Oferta niby dobra, ale brak jakiejkolwiek wzmianki o "firmie", brak jakichkolwiek danych właściciela strony powoduje, że nie wygląda to dobrze.

Jako, że zarejestrowałeś się właśnie po to, żeby dodać tego posta, może ty przybliżysz trochę kto stoi za corevps.pl?

Link to comment
Share on other sites

Oferta niby dobra, ale brak jakiejkolwiek wzmianki o "firmie", brak jakichkolwiek danych właściciela strony powoduje, że nie wygląda to dobrze.

Jako, że zarejestrowałeś się właśnie po to, żeby dodać tego posta, może ty przybliżysz trochę kto stoi za corevps.pl?

 

@interka i @Milko2 a ile w tych firmach płacą za takie posty na forum?

Zakładam, że nie bierzecie nas za idiotów, którzy uwierzą w te "opinie" z marnej szeptanki :D

Oczywiście że nie musisz wierzyć w żadne posty w internecie, nie zabronię Ci. Przeglądam to forum od dłuższego czasu, i akurat teraz zarejestrowałem konto..

Jeśli chcesz to mogę Ci na PW nawet podać IP mojego serwera MC i możemy pograć :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mam prośbę o dobór odpowiedniego hostingu. Przenoszę sklep z wersji 1.5.6 do wersji 1.6.1.7

 

Szukam dobrego serwera VPS lub dedykowanego (najlepiej z możliwością przy zakupie specjalnej konfiguracji pod skrypt Prestashop).

 

Aktualne dane ruch i produkty : 

ruch : ok. 16-17 tyś sesji miesięcznie

ilość produktów :  5 tyś. 

 

Docelowo na serwerze mają stanąć 3 sklepy (multistore) postawione na Preście 1.6.1.7, w późniejszym terminie możliwa aktualizacja do wersji 1.7 (zobaczymy jak rozwinie się ten skrypt).

 

Docelowe dane ruch i produkty :

ruch : 30-45 tyś. sesji miesięcznie

ilość produktów : 20-30 tyś.

 

Na serwerze chciałbym aby działała również poczta firmowa.

 

Nie mam jakiś mocnych ograniczeń finansowych ale chciałbym oczywiście dobrać coś odpowiedniego jakość/cena.

 

Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego hostingu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mam prośbę o dobór odpowiedniego hostingu. Przenoszę sklep z wersji 1.5.6 do wersji 1.6.1.7

 

Szukam dobrego serwera VPS lub dedykowanego (najlepiej z możliwością przy zakupie specjalnej konfiguracji pod skrypt Prestashop).

 

Aktualne dane ruch i produkty : 

ruch : ok. 16-17 tyś sesji miesięcznie

ilość produktów :  5 tyś. 

 

Docelowo na serwerze mają stanąć 3 sklepy (multistore) postawione na Preście 1.6.1.7, w późniejszym terminie możliwa aktualizacja do wersji 1.7 (zobaczymy jak rozwinie się ten skrypt).

 

Docelowe dane ruch i produkty :

ruch : 30-45 tyś. sesji miesięcznie

ilość produktów : 20-30 tyś.

 

Na serwerze chciałbym aby działała również poczta firmowa.

 

Nie mam jakiś mocnych ograniczeń finansowych ale chciałbym oczywiście dobrać coś odpowiedniego jakość/cena.

 

Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego hostingu.

 

Ostatnio OVH oferuje hosting pod Prestę i niestety muszę stwierdzić że tylko z nazwy, bo przy minimalnej ilości włączonych modułów, około 1000 produktów i zerowej ilości odwiedzin (sklep w budowie) całość ładuje się kilkanaście sekund. Jak na konto dedykowane preście, to brak cachowania (memcache, xcache itp.) problemy z włączonymi opcjami ccc jak kompresja html, css, czy cache dla js, css (sklep z tym działa jeszcze wolniej) sprawiają, że z prestą ma to wspólnego tylko hasło reklamowe dla tego hostingu.

 

Za cenę 35zł miesięcznie to można mieć już VPS lub jakiegoś tańszego dedyka i to bym polecał gdyż z nimi w OVH nigdy nie miałem żadnych problemów, można wziąć i w innej firmie ale jest drożej i często mają gorsze parametry (wybór jednak należy do ciebie). Osobiście polecam dedyka z serii Enterpsise w OVH, nawet najtańszą opcję za bodajże 113zl netto miesięcznie i dyski spiąć w RAID, aby się nie okazało, że w razie awarii jednego dysku szlag trafi dane i poniesiesz dodatkowe koszty przestoju.

 

Luksusem były by już 2 najtańsze serwery, jeden pod bazę MySQL, a drugi pod resztę, czyli pocztę, serwer, www, itd. Duże ilości zapytań oraz duża ilość użyszkodników sklepu, to dość spore obciążenie dla dysku, który non stop mieli, więc dobrze jakby nie obciążać go dodatkowo innymi usługami prócz baz danych. Co prawda można jeden dysk wykorzystać pod mysql, a drugi na resztę usług ale wtedy tracimy możliwość odzyskania danych w przypadku awarii dysku, co się czasem zdarza. Szczególnie w przypadku serwerów, gdzie dysk praktycznie non stop pracuje.

 

Na koniec jeszcze docelowa ilość userów i produktów. Tu dodatkowo zastanowiłbym się poważnie nad przejściem jednak na Magento, który przy dużej ilości odwiedzających i sporej ilości produktów sprawuje się lepiej jak presta (większe sklepy), jest także najczęściej wykorzystywaną platformą w przypadku dużych sklepów właśnie. Dedyk jednak to podstawa w przypadku magento.

 

Jeśli zdecydujesz się na VPS lub dedyka, to będziesz musiał znaleźć kogoś do administracji nimi, koszt od 300zł miesięcznie w górę. No i oczywiście aby ci ktoś poinstalował i skonfigurował wymagane usługi jak serwer www, pocztę oraz zabezpieczył serwer przed atakami. Jak widzisz możliwości masz wiele i wszystko zależy od tego ile pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyć na taki serwer. Także na ile realne są Twoje założenia odnośnie wzrostu asortymentu i liczby odwiedzających sklep.

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie linuxpl mam jedną uwagę, która mnie kiedyś zraziła do korzystania z ich hostingu. Większość hostingodawców, którzy oferują swoje serwery ma pakiety np transferu tam 100Gb i po przekroczeniu transferu na stronie wyświetla się komunikat o przekroczonym limicie i należy opłacić serwer. Linuxpl tego domyślnie nie ma i za każdy gigabajt transferu extra liczone jest 3 zł. Świetna rzecz dla osób, którym strona przekroczy te 2-3 gb w miesiącu, ale w moim przypadku jedna z moich stron esksplodowała z popularnością i przekroczyłem limit o 350 gigabajtów za co musiałem zapłacić 1050 zł. Warto na to zwrócić uwagę gdyby wasz sklep trafił na serwis typu pepper.pl na stronę główną lub wykop itp.

Link to comment
Share on other sites

korzystam z progreso (hosting hybrydowy), podobną ofertę ma jeszcze dhosting. Jeśli nie chcesz się bawić w administrację vpsem to warto się zainteresować.

 

używam na razie tylko przez 3mc i póki co nie mogę nic złego powiedzieć na ich temat (a trochę hostingów przetestowałem). Czas reakcji na zgłoszenia błyskawiczny (również w nocy).

 

więcej opisałem w tym wątku, może coś się przyda a nie chcę się powtarzać:

https://www.prestashop.com/forums/topic/552613-jaki-hosting-ile-ram/?p=2438250

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja mogę polecić hekko.pl - sklep działa już od 3 miesięcy non stop i jak na razie to tylko 6 godzin nie działał mail. Nie polecam linuxpl - gdzie sklep był wyłączony średni raz w tygodniu po 3 - 4 godziny. Biznes host też odradzam choć ich strona wygląda tak samo jak hekko.

Link to comment
Share on other sites

Na linuxpl miałem pakiet SEO - też dodatkowo śmieszna opcja w pewnym momencie cały hosting stanął na pytanie jakim cudem nikt nie umiał odpowiedzieć potem się okazało ze na 10gb miejsca mam 20gb zajęte z tym że informacja na Direct adminie była że zajęte jest 8gb nikt nie chciał pomóc bo to nie ich sprawa. Na biznes host był to VPS z DA podstawowy pakiet. 

Link to comment
Share on other sites

ja dalej na devilu i nie mam problemów   google speedd ocena całkiem całkiem i inne również ogólnie wypas....nic dodać nic ująć devil wymiata.. nie ma nic lepszego pod preste w PL ( pewnie i inne też) a jak chcesz to pisz to załatwię Ci ekstra rabat....)

Link to comment
Share on other sites

Największym minusem linuxpl.com jest fakt że nie wspierają letsencrypt, tutaj jest typowo biznesowy model podejścia musisz kupić IP i dodatkowo certyfikat SSL, więc płacisz za serwer + IP + SSL. Natomiast są inne hostingi które maja to w standardzie, tutaj lista za pewne nie zawiera wszystkich hostingów ale jakieś polskie na niej są: https://community.letsencrypt.org/t/web-hosting-who-support-lets-encrypt/6920

Co do serwera SSD to faktycznie działa sprawnie, tylko pojemność jest mała i duży sklep sie nie pomieści a można rozszerzyć maksymalnie do 10GB.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam
Czy hosting z takimi parametrami powinien wystarczyć na sklep?
Cały czas coś mi zjada RAM i strona często się wiesza robik.radom.pl

 

  • 3 vCPU Intel Xeon
  • 3 GB RAM
  • 120 GB RAID 10 (SSD-CACHED)
  • Transfer bez limitu!
  • Łącze 100Mbit/s
  • 1 x Dedykowany adres IP
  • Pełny backup, co 24godz.
  • Pełna administracja.
Link to comment
Share on other sites

 

Witam

Czy hosting z takimi parametrami powinien wystarczyć na sklep?

Cały czas coś mi zjada RAM i strona często się wiesza robik.radom.pl

 

 

  • 3 vCPU Intel Xeon
  • 3 GB RAM
  • 120 GB RAID 10 (SSD-CACHED)
  • Transfer bez limitu!
  • Łącze 100Mbit/s
  • 1 x Dedykowany adres IP
  • Pełny backup, co 24godz.
  • Pełna administracja.

 

To chyba VPS ? - administrowany ? Jeśli nie to poszukaj dobrego administratora serwera który to zoptymalizuje - podejrzewam ,że błąd tam własnie leży. Jeśli administrowany przez hitme (bo chyba tam masz serwer) - zgłoś się do supportu aby przeanalizowali sprawę.

 

Swoją drogą jeśli chodzi o VPS polecam ovh, vipower.pl - i w sumie to wszystko :), hitme - ogólnie ok, ale czasem są "niedostępni"

 

Sam server o takich parametrach powinien Ci starczy na sklep z bazą kilkadziesiąt a nawet kilkaset tysięcy produktów i odwiedzalności kilka tysięcy unikalnych wejść dziennie - albo jeszcze więcej - ogólnie bardzo duże zasoby jak na jeden sklep - chyba ,że na serwerze są utrzymywane też inne strony.

Edited by robakowski (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To chyba VPS ? - administrowany ? Jeśli nie to poszukaj dobrego administratora serwera który to zoptymalizuje - podejrzewam ,że błąd tam własnie leży. Jeśli administrowany przez hitme (bo chyba tam masz serwer) - zgłoś się do supportu aby przeanalizowali sprawę.

 

Swoją drogą jeśli chodzi o VPS polecam ovh, vipower.pl - i w sumie to wszystko :), hitme - ogólnie ok, ale czasem są "niedostępni"

 

Sam server o takich parametrach powinien Ci starczy na sklep z bazą kilkadziesiąt a nawet kilkaset tysięcy produktów i odwiedzalności kilka tysięcy unikalnych wejść dziennie - albo jeszcze więcej - ogólnie bardzo duże zasoby jak na jeden sklep - chyba ,że na serwerze są utrzymywane też inne strony.

masz rację to hitme.pl :)

po kontakcie z nimi zaproponowali przejście właśnie na ofertę DA-SSD:

https://hitme.pl/hosting-dedykowany/

To tylko kilkadziesiąt zł więcej niż dotychczas płaciłem, ale powiedzieli, że 1GB więcej ramu niż w poprzedniej ofercie załatwi sprawę.

Co masz na myśli pisząc "niedostępni"?

Mam u nich sklep od prawie roku i z reguły odpowiadają prawie natychmiast.

Pomogli mi też przy kilku problemach.

Pytanie tylko czy ten 1GB więcej ramu zrobi różnicę.

Na serwerze stoi jeszcze jedna stronka na joomli (startradom.pl), ale nie sądzę, żeby to ona tak zjadała RAM

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cześć,

Jeśli macie wątpliwości, możecie naszą ofertę przetestować za 1zł przez 3 miesiące. Wiemy że Presta chodzi elegancko na naszym hostingu, ponieważ nasi klienci nas o tym informują. Gdybyście mieli jakieś problemy, mamy bardzo szybki i pomocny support i gdyby tylko było coś nie tak, jesteśmy w stanie pomóc.

Pamiętajcie, że działamy w oparciu o określone zasoby na pewnym poziomie CPU/RAM i są to spore parametry jak na usługę tego typu. Można więc rzec, że dostajecie moc serwera dedykowanego w ramach zwykłego hostingu, bez konieczności zatrudniania administratora ;-)
 

Edited by webhpl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Mam pod opieka kilka sklepów umieszczonych w dhosting i mogę ich polecić. Nie są może najtańsi ale jakość do ceny jest adekwatna.

 

Jakie to konkretnie sklepy, na jakich planach hostingowych, bo z dhostingiem mam same zle doswiadczenia i stanowczo ich odradzam. Niby ladnie, ale ceny wysokie, a w ofertach z niskimi cenami i tak naciagaja na uslugi dodatkowe.

Link to comment
Share on other sites

Jakie to konkretnie sklepy, na jakich planach hostingowych, bo z dhostingiem mam same zle doswiadczenia i stanowczo ich odradzam. Niby ladnie, ale ceny wysokie, a w ofertach z niskimi cenami i tak naciagaja na uslugi dodatkowe.

Nie bardzo rozumiem "a w ofertach z niskimi cenami i tak naciagaja na uslugi dodatkowe." do jakiej firmy się to odnosi?

Ma u nich ja jak i moi klienci Elastyczny Web Hosting i sobie chwalimy.

Np ten sklep JM Fashion.

Lub mój portal Sklepolandia

Były z nimi problemy wydajnościowe u poprzednich dostawców hostingu.

A co ty sprawdzonego do Presty polecasz?

Edited by ptal (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Odnosi sie oczywiscie do dhostingu. Mialem u nich dkonto Premium, teraz przeszedlem na EWH. Zapewniano mnie, ze moje konto nie generuje zbytniego obciazenia i ze bedzie super, bo w koncu 2x wiecej CPU i 4x wiecej RAM-u. Efekt jest taki, ze teraz wynioslem sie ze wszystkim od nich, zostawilem tylko forum bmw. Caly czas przychodzily monity o doladowanie konta i wlaczenie skalowania. Ba, nie tylko monity, obsluga klienta tez caly czas proponuje doladowanie konta i wlaczenie skalowania.
Nic szczerze mowiac z tego nie rozumiem, ze na mniejszych zasobach dzialalo, a teraz nie dziala...
 
I jeszcze taka ciekawostka - limit RAM-u to 1GB, a memory_limit w php ustawiony jest na 2048M i ponoc nie mozna tego zmienic :) To dosc zabawne :)
 
PS. Teraz gdybym robil preste, to bym sie nie chrzanil i wzial VPS-a jakiegos, ewentualnie webh albo linuxpl (lh dzialalo slabo, o12 tragicznie).

Link to comment
Share on other sites

Jedna ze stron które mam pod opieką generuje często większe obciążenie ale monitów specjalnie nie dostaje. Pozostałe wykorzystują zasoby w granicach 40-70 % tak więc ich problem nie dotyczy. Z ciekawości gdzie się przeniosłeś? Przyda się taka informacja na przyszłości.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...