Jump to content

Širokoúhlé obrázky


rcking

Recommended Posts

Ahoj všem PS pozitivním,
mám takový dotaz - nainstaloval jsem si prestu ale mám takový dotaz - když přidám obrázek který je širokoúhlý tak se mi do náhledů nahorů i dolů doplní prázdné místo které je černé - což vypadá fakt blbě, viz obrázek. Poraďte kde se dá tohle změnit - možná to bude někde ve stylech nebo já nevim. Chtěl bych tam normálně bílou..

4841_HGX83Bq7LAkb10Gqf8DU_t

Link to comment
Share on other sites

jj někde jo :D ale kde viď?

já mám v mých e-shopech všude bílou barvu a momentálně si nevzpomenu kde v .css to půjde změnit. Být tebou tak si prolezu css styl tvý šablony a zkus to někde najít. Pak dej kdyžtak vědět jestli si to našel a jak si to upravil..

Myslím, že jinde než ve templates to nebude ale to je jenom můj názor ;)

Link to comment
Share on other sites

No nevim jeslti to zpracovává přímo styl, css jsem prolezl a nic mě netrklo.. Koukal jsem do adresáře presty a ta už má ta obrázky rovnou uloženy s černým okrajem, čiže se to zpracovává někdy při ukládání obrázku a generování miniatur

Link to comment
Share on other sites

Pokud tě PS vygeneruje už s černým okrajem tak to určitě potom nebude themes, to je jasný. Ale je to divný. Mě se to nikdy nestalo. Být tebou zkusil bych upravit obrázek do jiného formátu a zkusil nahrát a potom by bylo jasný, že to je generovacím programem v ps.

jakej formát obrázků používáš? .gif . jpeg .bmp .png či nějakej jinej? mohlo by to taky třeba být tím. JE to jenom nápad tak to zkus a potom když se nic nezmění tak určitě to bude v PS ;)

Link to comment
Share on other sites

Je to jedno jaký formát použiju, je tam vždy ta černá část - řešilo se to i na anglickém fóru, ale víceméně bez úspěchu.. Tak nevim, opravdu není nikdo kdo by to byl schopen zjisit? Musí to být script který generuje miniatury..

Link to comment
Share on other sites

Problem dela nastaveni hostingu a nefungujici funkce imagefill() ktera pri vetsich obrazcich ignoruje nastaveni barvy na bilou a cpe v jakemkoliv pripade cernou.
Predpokladam hosting Forpsi? Ignoranti, pry ji nemam pouzivat. Takze jsem ji nahradil funkci imagefilledrectangle()
misto:

imagefill($destImage, 0, 0, $white);


tohle:

imagefilledrectangle ($destImage, 0, 0, $destWidth, $destHeight, $white);



hledejte v /images.inc.php funkci imageResize() a tam to zmente.
v pripade PS 1.0 je to v /admin/functions.php

Link to comment
Share on other sites

Tak to se tam ani nepokousej regenerovat obrazky. Udela ti jich to asi jen 15 prvnich a konec ...
max_execution_time maji na nejakych 30 sek a odmitaji to zvednout.
Ja dnes potreboval regenerovat 1200 fotek a to jelo 30 minut, takze jsem to musel udelat na localhostu po vytvoreni kopie shopu.
A klientovi asi doporucim zmenu hostingu.

Mimochodem, fakt hostuju u forpsi
Link to comment
Share on other sites

No ja nastesti obrazky prave proto jeste nezadaval a radeji jsem je preformatovaval, takze mi ta regenerace az zas tak neva.. jinak na forpsi hostuju vic webu a vzdycky mi to prislo docela v pohode, ale tohle jsem nemusel nikdy resit..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Problem dela nastaveni hostingu a nefungujici funkce imagefill() ktera pri vetsich obrazcich ignoruje nastaveni barvy na bilou a cpe v jakemkoliv pripade cernou.
Predpokladam hosting Forpsi? Ignoranti, pry ji nemam pouzivat. Takze jsem ji nahradil funkci imagefilledrectangle()
misto:
imagefill($destImage, 0, 0, $white);


tohle:

imagefilledrectangle ($destImage, 0, 0, $destWidth, $destHeight, $white);



hledejte v /images.inc.php funkci imageResize() a tam to zmente.
v pripade PS 1.0 je to v /admin/functions.php



dik za tip, ted je to ok..
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 4 months later...

pokud si nekdo (podobne jako ja :) ) neprecte cele vlakno a zacne u forpsi regenerovat obrazky, doporucuji tento postup:
- spusteni skriptu pro regeneraci obrazku

upravu v AdminImages:

                  /* VPo - this line has been added for correct image regeneration on FORPSI service */
                 if (!file_exists(_PS_PROD_IMG_DIR_.$image['id_product'].'-'.$image['id_image'].'-'.stripslashes($imageType['name']).'.jpg'))
                   {
           $newFile = _PS_PROD_IMG_DIR_.$image['id_product'].'-'.$image['id_image'].'-'.stripslashes($imageType['name']).'.jpg';
                     if (!imageResize(_PS_PROD_IMG_DIR_.$image['id_product'].'-'.$image['id_image'].'.jpg', $newFile, intval($imageType['width']), intval($imageType['height'])))
                         $errors = true;
                   }


se soucasnym zakomentovanim casti pro mazani obrazku (/* Delete products images */), pripadne i pro product category atd...

a opakovane spousteni skriptu pro regeneraci, dokud Presta neoznami uspesnou regeneraci obrazku.

Doplneny radek zajistuje, ze se neprovadi regenerace obrazku, pokud jiz byl vygenerovan pri predchozim spusteni skriptu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Problem dela nastaveni hostingu a nefungujici funkce imagefill() ktera pri vetsich obrazcich ignoruje nastaveni barvy na bilou a cpe v jakemkoliv pripade cernou.
Predpokladam hosting Forpsi? Ignoranti, pry ji nemam pouzivat. Takze jsem ji nahradil funkci imagefilledrectangle()
misto:
imagefill($destImage, 0, 0, $white);


tohle:

imagefilledrectangle ($destImage, 0, 0, $destWidth, $destHeight, $white);



hledejte v /images.inc.php funkci imageResize() a tam to zmente.
v pripade PS 1.0 je to v /admin/functions.php



dik za tip, ted je to ok..



Ví někdo je to v preste 1.3? Díky moc za každou radu..
Link to comment
Share on other sites

Ještě k těm širokoúhlým obrázkům.

A co takhle přeházet zcela radikálně seskupení polí v kartě produktu na webu? Pole obrázku roztáhnout na celou šířku prostředního sloupce, pod tento panel vlevo / vpravo pak napozicovat ostatní obslužné prvky pro nákup či informaci nesoucí? Na něco takového se chystám, protože budu pracovat pouze se širokou fotografií, tahle "kostka" je dobrá leda pro hadráře s tričkama a dámskýma spodkama...

:cheese:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...