Jump to content

Detail obrázku


lennka

Recommended Posts

Ahoj,
ráda bych změnila, jak velký detail obrázku se zobrazí po kliknutí na ně. Přesto, že nahraju obrázek 600x600, tak se mi zmenší na 438x438, tuhle velikost ani nemám nadefinovanou v BO v preferences-images, poradíte někdo, jestli a jak to udělat? Díky

Link to comment
Share on other sites

Ahoj,
ráda bych změnila, jak velký detail obrázku se zobrazí po kliknutí na ně. Přesto, že nahraju obrázek 600x600, tak se mi zmenší na 438x438, tuhle velikost ani nemám nadefinovanou v BO v preferences-images, poradíte někdo, jestli a jak to udělat? Díky[/quotebo>]

bo>Nastaveni>obrazky a zmenit thickbox na 600x600

mimochodem taky resim kvalitu a velikost obrazku.Chtel bych opravdu detailni foto,ale nemuzu nastavit thickbox na treba 1600x1600.Nema nekdo nejake reseni? Treba novym oknem s posuvnikem?
Link to comment
Share on other sites

thickbox obrazky sa menia dynamicky podla velkosti okna prehliadaca, hodnoty si mozes upravit v subore js/jquery/thickbox-modified.js, pokial teda ovladas trosku javascript a jquery. Problem ale je ze ked zmenis dynamicke hodnoty na staticke, tak sa uzivatelom s malym rozlisenim monitora zobrazia obrazky vacsie ako okno prehliadaca a to by mohol byt problem ;)

Link to comment
Share on other sites

thickbox obrazky sa menia dynamicky podla velkosti okna prehliadaca, hodnoty si mozes upravit v subore js/jquery/thickbox-modified.js, pokial teda ovladas trosku javascript a jquery. Problem ale je ze ked zmenis dynamicke hodnoty na staticke, tak sa uzivatelom s malym rozlisenim monitora zobrazia obrazky vacsie ako okno prehliadaca a to by mohol byt problem ;)


presne o to jde a prave proto bych potreboval okno s posuvniky.tzn. kdyz nekdo ma male rozliseni zobrazi se mu okno s posuvniky a fotku si muze posunout.
Slo by to resit tak ze vyhodim thickbox a pouziju na to obycejne nove okno,ale to nevim jak na to.
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ahoj, jsem naprostej zacatecnik. Poradi nekdo co nastavit, nebo kde delam chybu, aby se mi obrazky produktu zobrazovali ve velikosti, jakou jsem si nastavil v BO?
Prikladam obrazek s nastavenim BO (cervenej "ramecek" skutecna velikost pri nahravani 640x480).
Na obrazku je printscreen thickboxu a v popisu k nemu stoji: 640px × 480px (zmenšeno na 622px × 467px)

Poradi nekdo?
Diky

11937_z1Q0pZRtHj95s1IYbcHn_t

Link to comment
Share on other sites


mimochodem taky resim kvalitu a velikost obrazku.Chtel bych opravdu detailni foto,ale nemuzu nastavit thickbox na treba 1600x1600.Nema nekdo nejake reseni? Treba novym oknem s posuvnikem?


Obrázky veľkých rozmerov a rozlíšenia spomaľujú načítanie stránky, preto predpokladám že autori PS mali skôr opačný zámer t.j. optimalizovať veľkosť obrázkov.
Veľké obrázky zákazníci potrebujú iba v špeciálnych prípadoch (tlač fotografií, reklamných letákov, na ďalšiu prácu s obrázkami a pod.).
Preto Ti navrhujem riešiť to v PS špeciálnou stránkou vytvorenou v CMS kde si obrázky vo väčšom rozlíšení budú vedieť stiahnuť všetci ktorí to potrebujú. Stačí urobiť prehľadný zoznam názvom obrázku prípadne s udaním jeho veľkosti a typu s odkazom na príslušný obrázok. V PS 1.2 je to možné urobiť dokonca pri jednotlivých výrobkoch ako príloha na stiahnutie.
Týmto by sa nespomaľovala stránka pre bežných zákazníkov a zároveň by k nim mali prístup všetci čo to potrebujú.
Podobne som na našej stránke riešil možnosť stiahnutia "katalógov a cenníkov":http://mhl.sk/svietidla/content/4-na-stiahnutie.php
Link to comment
Share on other sites


mimochodem taky resim kvalitu a velikost obrazku.Chtel bych opravdu detailni foto,ale nemuzu nastavit thickbox na treba 1600x1600.Nema nekdo nejake reseni? Treba novym oknem s posuvnikem?


Obrázky veľkých rozmerov a rozlíšenia spomaľujú načítanie stránky, preto predpokladám že autori PS mali skôr opačný zámer t.j. optimalizovať veľkosť obrázkov.
Veľké obrázky zákazníci potrebujú iba v špeciálnych prípadoch (tlač fotografií, reklamných letákov, na ďalšiu prácu s obrázkami a pod.).
Preto Ti navrhujem riešiť to v PS špeciálnou stránkou vytvorenou v CMS kde si obrázky vo väčšom rozlíšení budú vedieť stiahnuť všetci ktorí to potrebujú. Stačí urobiť prehľadný zoznam názvom obrázku prípadne s udaním jeho veľkosti a typu s odkazom na príslušný obrázok. V PS 1.2 je to možné urobiť dokonca pri jednotlivých výrobkoch ako príloha na stiahnutie.
Týmto by sa nespomaľovala stránka pre bežných zákazníkov a zároveň by k nim mali prístup všetci čo to potrebujú.
Podobne som na našej stránke riešil možnosť stiahnutia "katalógov a cenníkov":http://mhl.sk/svietidla/content/4-na-stiahnutie.php


Tak to je skutočne parada. Pokušal som sa niečo také urobiť, ale bez šance. Vždy mi to vypiše chybu.
pole link_rewrite (Slovak) nie je platné

A čo sa týka priloh, ak chcem nahrať prílohu väčšiu ako 2MB, tiež mi to vyhodi chybu

 pole file je vyžadované, pole mime je vyžadované

pričom všetky polia mám vyplnené. S prílohou do 2MB nie je problém. Vedel by mi niekto poradiť ako to opraviť?

Link to comment
Share on other sites

... S prílohou do 2MB nie je problém. Vedel by mi niekto poradiť ako to opraviť?


Veľkosť sťahovaného súboru je obmedzená na 2MB v súbore ../admin/tabs/AdminAttachments.php nájdeš to na začiatku súboru. Nakoľko som to nepotreboval meniť tak som to neskúšal a neviem čo to spraví ďalej. Ďalšie obmedzenia môže mať ešte server na ktorom hosťuješ. Je potrebné to otestovať.

Prílohy k tovaru sú však v užívateľskej časti, kde by som nedával väčšie súbory ako 2MB. Hlavne pri pomalších počítačoch a pripojeniach to môže odradiť zákazníkov keď tam zo zvedavosti kliknú a zamrzne im počítač.
Doporučujem to riešiť cez novú stránku najlepšie s náhľadmi obrázkov aby bolo jasné ktorý obrázok si chce pozrieť alebo stiahnuť a s upozornením pre pomalé pripojenia. Pomocou dobrého FTP klienta sa dajú priamo nahrať obrázky bez obmedzenia.

Pri tovare sa môže dať potom odkaz na takúto stránku. Prípadne kombinovať obidva spôsoby t.j. pri tovare obr. do 2MB s odkazom na stránku s veľkými formátmi.
Link to comment
Share on other sites

... S prílohou do 2MB nie je problém. Vedel by mi niekto poradiť ako to opraviť?


Veľkosť sťahovaného súboru je obmedzená na 2MB v súbore ../admin/tabs/AdminAttachments.php nájdeš to na začiatku súboru. Nakoľko som to nepotreboval meniť tak som to neskúšal a neviem čo to spraví ďalej. Ďalšie obmedzenia môže mať ešte server na ktorom hosťuješ. Je potrebné to otestovať.

Prílohy k tovaru sú však v užívateľskej časti, kde by som nedával väčšie súbory ako 2MB. Hlavne pri pomalších počítačoch a pripojeniach to môže odradiť zákazníkov keď tam zo zvedavosti kliknú a zamrzne im počítač.
Doporučujem to riešiť cez novú stránku najlepšie s náhľadmi obrázkov aby bolo jasné ktorý obrázok si chce pozrieť alebo stiahnuť a s upozornením pre pomalé pripojenia. Pomocou dobrého FTP klienta sa dajú priamo nahrať obrázky bez obmedzenia.

Pri tovare sa môže dať potom odkaz na takúto stránku. Prípadne kombinovať obidva spôsoby t.j. pri tovare obr. do 2MB s odkazom na stránku s veľkými formátmi.


V podstate ma to logiku čo píšeš, ale mne by vyhovovalo iné riešenie. Mam obchod s plastikovými modelmi a k niektorým modelom chcem priložiť aj stavebný plán v *.pdf súbore. Čiže pri konkrétnom modeli mať aj konkrétny plánok. Podľa mňa je to prehľadnejšie než robiť novu stránku s plánkami na stiahnutie. Tie plánky nie sú väčšie než 4MB, takže podľa mňa by sa takáto veľkosť ešte dala zvládnuť aj pri pomalšom pripojení. Alebo to nie je dobré riešenie? Rád si nechám poradiť od skúsenejších.
Link to comment
Share on other sites

Od verze 1.2 můžeš k veškerému zboží přidávat soubory ke stažení, tzn. v když zákazník najede na detail produktu, má dole takové ty záložky, kde jsou detailní informace a podobně... No a teď tam má i záložku ke stažení, přes kterou si může stáhnout to PDF... Když si pohraješ s češtinou, může se ta záložka jmenovat rovnou "Plánek ke stažení" a do obrázku bys pak dal jen malý náhled a zákazník by si pak stáhnul detailnější přes tu záložku, to už by se myslím dalo a bylo by to i přehledné...
Do verze 1.1 existoval tuším modul ke stažení,ale s tím nemám zkušenosti...

Link to comment
Share on other sites

Veľkosť sťahovaného súboru je obmedzená na 2MB v súbore ../admin/tabs/AdminAttachments.php nájdeš to na začiatku súboru.


Zmenil som obmedzenie veľkosti súboru, odhlásil sa a znovu prihlásil do BO, ale aj tak mi to nejde nahrať. Stále mi to vypisuje: 2 chyby
pole file je vyžadované
pole mime je vyžadované

Podľa mňa to nebude veľkosťou súboru. Keď som sa pozrel do súboru AdminAttachment.php, tak je tam hláška ktorá upozorni na maximálnu veľkosť súboru. Mne sa táto hlaška nezobrazuje ale vypisuje mi to 2 chyby.
Link to comment
Share on other sites

Poradi nekdo s nastavenim velikosti obrazku (nebo nejakyho ramu?) zbozi "large".
V zakladu je nastaveno 300x300px. Kdyz si v BO/nastaveni/obrazky/large nastavim co chci (at uz vetsi nebo mensi rozmery), obrazek se stejne porad zobrazuje v okne 300x300px. Poradi nekdo? diky

Link to comment
Share on other sites


Podľa mňa to nebude veľkosťou súboru. Keď som sa pozrel do súboru AdminAttachment.php, tak je tam hláška ktorá upozorni na maximálnu veľkosť súboru. Mne sa táto hlaška nezobrazuje ale vypisuje mi to 2 chyby.


Vyzerá to tak že sa príkaz pri nahrávaní súboru ukončí a nepokračuje ďalej vypĺňaním ďalších polí preto vypisuje tie hlášky. Asi je ešte iným spôsobom obmedzené nahrávanie veľkých súborov. Žiaľ nemám momentálne čas sa na to pozrieť kde by to mohlo byť, ale inú príčinu nevidím.
Link to comment
Share on other sites

po nastaveni rozlišení zkus pak ještě provést regenerování miniatur obrazku, ideálně u všech...


Jo to jsem udelal, sice to napsalo nejakou chybovou hlasku, ale vsechny obrazky (small, medium, thickbox), krome teda tech LARGE obrazku, ktery resim se regenerovali a zobrazujou se spravne. Kdyz na large obrazek kliknu pravym uchem mysi, tak mi ve vlastnostech/velikostech obrazku vyskoci treba velikost: 100px × 60px (zmenšeno na 300px × 300px)

tech 100px × 60px jsem si nastavil ja, ale tech 300px x 300px je myslim nejakej ram ve kterym se obrazek zobrazuje a pokud nechci mit kolem obrazku nevyplneny pozadi a neni-li obrazek ctvercovyho formatu tak se zdeformuje.


Thickbox neresim, ale behem badani po mojem problemu s large obrazkama sem narazil na tohle:



treba to nekomu pomuze...
odkaz
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...