Jump to content

Stav objednávek - změna defaultního stavu a emailu stavu objednávky, tvorba nových emailů, SMTP server


Ota

Recommended Posts

Ahoj,

můžete mi prosím někdo poradit s tímto :

1) kde se dá změnit defaultní stav objednávky při jejím založení zákazníkem. Standardní stav je Preparation. Snažil jsem se nalézt příznak default v dastabázi i vyhledáváním "preparation" v php kodu ci vazbu na tabulku ps_order_state, ale nenasel jsem vazbu na default stav. Jak to tedy zmenit ? Treba bych chtěl nastavit defaultní stav na "Čeká na potvrzení obchodníka" či tak něco. A ne rovnou v Přípravě. Jedině, že bych přejmenoval Preparation na požadované hodnoty. Což je ale obejití....

2) email pro nový vytvořený stav objednávky je pravděpodobně nutné založit ručně formou souboru v /mails. Dále založit nový řádek v databázi ps_order_state a ps_order_state_lang. Nebo na to existuje nějaká funkce Admin rozhraní ? Nenašel jsem žádný modul, kterým by bylo možné email k novému stavu objednávky vytvořit ?

3) Je pro nastavení SMTP serveru pro odesílání emailu zákazníkovi o stavech objednávky v PS 1.1 použito stejné nastavení jako je v záložce admin rozhraní NASTAVENÍ\EMAIL . Třeba i vlastních nových emailů o změně stavu objednávky. Nebo je nutné založit jiné SMTP nastavení ? Pak by mne zajímalo kde se toto nastavení upravuje.

Díky moc
Ota

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tohle by mě také zajímalo - jak nastavit, aby se to automaticky nehodilo na "připravuje se"? Rád bych si nadefinoval nový stav "Objednávka přijata" a teprve když ji začnu řešit tak to změním na "připravuje se" a zákoš dostane zprávu. Zdá se mi to lepší než kdyý dostane okamžitě 2 maily a obchodník třeba ještě ani tu obj. neviděl..

Link to comment
Share on other sites

1)Orders->Order Statutes tam si napíšeš své české názvy stavu objednávky.Pak podle zpracovávání objednávky její stav změníš v BO-Orders,kde klikneš na tu kterou objednávku řešíš a hned vlevo nahoře se mění její stav,čekání platby apod.
2) maily mi choděj i na lokále dobře bez jakéhokoliv zásahu do kodu
3)asi když je to na lokálu se musí v nastavení majlu upravovat (prostě se vypíše do kolonek to,co do outloku pro příjem)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...