Jump to content

Fatal Error


maxus

Recommended Posts

Zdravim a prosim o pomoc.

 

Na hostingu (ONEbit.cz) jsem nainstaloval posledni verzi PS (1.4.4.0) - www.bizonprofessional.cz, instalace probehla bez problemu, ale pri pristupu na frontend se mi zobrazi jen zprava "Fatal error". V administraci sice neco vidim, ale prijde mi to, ze dost malo - viz obrazek.

 

Nenapada vas cim by to mohlo byt?

 

diky

 

M.

post-278571-0-21508400-1313012355_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Přesně tohle se mi stalo taky. Mám hosting také u ONEbitu a verze 1.4.3 běžela úplně v pohodě. Po nainstalování verze 1.4.4 se mi stalo přesně to stejné, chybí půlka věcí v back endu a front hází Fatal error. Mrknu na fóra, jestli to někdo už neřešil v angličtině, popřípadě napíšu na podporu ONEbitu, jestli neví, co s tím. Kdybych na něco přišel, tak dám vědět.

Link to comment
Share on other sites

Dobrý den, instalaci této verze jsme na našich serverech otestovali a administrace i hlavní stránka se v pořádku otevře. Doporučujeme provést zcela novou čistou instalaci.

 

Obecně se pak při problému můžete obrátit i na naše techniky ( http://www.onehelp.cz/onebit/kb/jak-zadat-autorizovany-pozadavek ). Pokud to bude možné, rádi Vám pomůžeme.

 

za tým ONEbit.cz

Tomáš Pařík

Link to comment
Share on other sites

U onebitu jsem byl taky, všechno v pohodě, podpora rychlá, ale narazil jsem na limity.

Pokud máte na prestě dejme tomu okolo 3000 položek, tak v pohodě.

Pokud uvažujete o větším shopu, tak jej onebit neutáhne.

Php scrypty jsou časově omezené, co se mě na onebitu updatovalo celou noc mám teď za 20 minut...

Link to comment
Share on other sites

U onebitu jsem byl taky, všechno v pohodě, podpora rychlá, ale narazil jsem na limity.

Pokud máte na prestě dejme tomu okolo 3000 položek, tak v pohodě.

Pokud uvažujete o větším shopu, tak jej onebit neutáhne.

Php scrypty jsou časově omezené, co se mě na onebitu updatovalo celou noc mám teď za 20 minut...

 

Dobrý den,

 

na našich serverech hostujeme i velmi rozsáhlé eshopy. Pro náročné projekty jsme schopni připravit odpovídající zázemí a to jak v podobě částečně dedikovaných, tak u plně dedikovaných full-managed serverů. U takových řešení je pak možné nastavit limity mnohem výše, než u klasických sdílených serverů.

 

za tým ONEbit.cz

Tomáš Pařík

Link to comment
Share on other sites

U Prestashop 1.4.4 však skutečně pozorujeme jisté nestandardní chování. Je možné, že by zde mohl být problém v kompatibilitě této verze s MySQL 5.5.x. Prestashop ještě testujeme a případně Vás budeme dále informovat.

 

za tým ONEbit.cz

Tomáš Pařík

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem zkusil tedy znovu čistou instalaci verze 1.4.4, tentokrat pres Linux a WebFTP (minule pres Total Commander a Win7). Jako Database engine jsem tentokrat zkusil zvolit InnoDB misto MyISAM ale eshop pořád dělá to stejné. V back office nevidím menu a front Fatal Error. Vracím se k 1.4.3. Snad se to podaří vyřešit do verze 1.4.5, jelikož bych uvítal OCU.

Link to comment
Share on other sites

Zkusil jsem různé způsoby instalace a zdá se, že pokud ponecháte francouzský jazyk, tak se v pořádku nainstaluje. V BO je potom možné aktivovat EN, popřípadě jiný jazyk. Možná si instalace nedokáže stáhnout soubor s češtinou , jelikož funkce pro externí URL je vypnuta.

Link to comment
Share on other sites

Na starší verzi MySQL 5.1.x jsme problémy skutečně nepozorovali. Na nové verzi 5.5.x se při prvotní instalaci nejprve problém vyskytl, nicméně později vše zdánlivě bez příčiny fungovalo a to i v českém jazyce. Tento stav lze však samozřejmě považovat za značně nestabilní. Downgrade na nižší verzi MySQL jako řešení příliš nedoporučujeme, spíše tak považujeme za vhodnější vyčkat na možnou opravu ze strany Prestashop.

 

za tým ONEbit.cz

Tomáš Pařík

Link to comment
Share on other sites

U onebitu jsem byl taky, všechno v pohodě, podpora rychlá, ale narazil jsem na limity.

Pokud máte na prestě dejme tomu okolo 3000 položek, tak v pohodě.

Pokud uvažujete o větším shopu, tak jej onebit neutáhne.

Php scrypty jsou časově omezené, co se mě na onebitu updatovalo celou noc mám teď za 20 minut...

 

Dobrý den,

 

na našich serverech hostujeme i velmi rozsáhlé eshopy. Pro náročné projekty jsme schopni připravit odpovídající zázemí a to jak v podobě částečně dedikovaných, tak u plně dedikovaných full-managed serverů. U takových řešení je pak možné nastavit limity mnohem výše, než u klasických sdílených serverů.

 

za tým ONEbit.cz

Tomáš Pařík

Ano, to každý slušný hosting.

Ale jste schopni za 300kč na měsíc nabídnout 1500mb ram 20gb HDD a neomezený čas pro sripty?

Když jsem u Vás byl, tak častá odpověď ze zákaznické podpory byla: doporučujeme optimalizovat....

Link to comment
Share on other sites

U onebitu jsem byl taky, všechno v pohodě, podpora rychlá, ale narazil jsem na limity.

Pokud máte na prestě dejme tomu okolo 3000 položek, tak v pohodě.

Pokud uvažujete o větším shopu, tak jej onebit neutáhne.

Php scrypty jsou časově omezené, co se mě na onebitu updatovalo celou noc mám teď za 20 minut...

 

Dobrý den,

 

na našich serverech hostujeme i velmi rozsáhlé eshopy. Pro náročné projekty jsme schopni připravit odpovídající zázemí a to jak v podobě částečně dedikovaných, tak u plně dedikovaných full-managed serverů. U takových řešení je pak možné nastavit limity mnohem výše, než u klasických sdílených serverů.

 

za tým ONEbit.cz

Tomáš Pařík

Ano, to každý slušný hosting.

Ale jste schopni za 300kč na měsíc nabídnout 1500mb ram 20gb HDD a neomezený čas pro sripty?

Když jsem u Vás byl, tak častá odpověď ze zákaznické podpory byla: doporučujeme optimalizovat....

 

Dobrý den,

 

konfigurace, kterou zmiňujete odpovídá low-cost VPS řešení. ONEbit.cz hosting je však zaměřen jiným směrem .

 

Např. každý webhostingový účet na našich serverech je zrcadlen 1:1 a zálohován až 30 dní zpětně (i tato záloha je pak zrcadlena). Fakticky je tak pro klientská data vyhrazen minimálně 3 násobek uváděného prostoru. Limity jsou nastaveny tak, aby odpovídaly sdíleným systémovým prostředkům serveru a zároveň pokryly potřebu většiny standardních webových prezentací. Ano, umíme nabídnout i vysoce výkonná řešení pro náročné e-shopy s 10 000+ položkami, vzhledem ke kvalitě však ne za 300 Kč na měsíc (alespoň ne taková, pod která bychom se mohli s čistým svědomím podepsat).

 

Mimochodem - nastavení neomezeného času pro běh skriptů klientům nedoporučujeme ani na vyhrazených full-managed serverech. Věřte, že víme proč ;-)

 

Pokud byste měl ještě nějaké otázky, neváhejte se obrátit přímo na naši technickou podporu - rádi Vaše dotazy zodpovíme. Zde je to off topic.

 

Děkujeme.

za tým ONEbit.cz

Tomáš Pařík

Link to comment
Share on other sites

Tak už jsem asi vyřešil problém. Zkoušel jsem i francouzský jazyk dle příspěvku výše, ale stále nic. Přišel jsem na to, že po instalaci není aktivní žádný jazyk. Takže jděte do databáze na Onebitu, otevřete si tabulku lang (ps_lang) a pokud budete mít ve sloupci active samé nuly, přepište u angličtiny 0 na 1. Po obnovení stránky BO již naběhnou záložky v angličtině. Pokud obchod stále hlásí Fatal Error, jděte do Modules, Themes a na jediné téma, které tam je, dejte uložit (Save) A měl by chodit obchod na Onebitu.

Link to comment
Share on other sites

Tak už jsem asi vyřešil problém. Zkoušel jsem i francouzský jazyk dle příspěvku výše, ale stále nic. Přišel jsem na to, že po instalaci není aktivní žádný jazyk. Takže jděte do databáze na Onebitu, otevřete si tabulku lang (ps_lang) a pokud budete mít ve sloupci active samé nuly, přepište u angličtiny 0 na 1. Po obnovení stránky BO již naběhnou záložky v angličtině. Pokud obchod stále hlásí Fatal Error, jděte do Modules, Themes a na jediné téma, které tam je, dejte uložit (Save) A měl by chodit obchod na Onebitu.

 

Chyba by tedy mohla být skutečně v databázi Prestashop jak popisujete. Pokud tato úprava obchod v pořádku zprovozní, je možné to samozřejmě považovat za řešení.

 

Děkujeme.

za tým ONEbit.cz

Tomáš Pařík

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...