Jump to content

Problema La Curier


moss

Recommended Posts

Buna ziua am o problema, am adaugat un curier Urgent Curier, am setat tot acolo, sa fie in functie de suma, ex cum am intereseaza pe mine, daca comanzi produse pana in 250 lei taxa de transport este de 15 lei si ce este peste este gratuit, la states am toate judetele din romania, la Countries am doar Romania, la Country nu am adaugat nimic, pentru ca asta ar fi insemna sa bag la fiecare judet fiecare oras in parte, la Zones este Romania, Price Ranges am setat de la 0.01 - 249.9 la greutate nu am setat ca nu ma ajuta ca nu conteaza dimensiunea coletului.

Cand dau sa aplic comanda imi zice:

 

2. Metode de livrare

Nici un curier nu livrează la această adresă.

 

3. Alegeţi metoda de plată

Error: please choose a carrier

 

Ma poate ajuta cineva?

 

Precizez ca se trimite doar in romania, restul tarilor le-am sters din baza de date.

 

Va multumesc o zi placuta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua am o problema, am adaugat un curier Urgent Curier, am setat tot acolo, sa fie in functie de suma, ex cum am intereseaza pe mine, daca comanzi produse pana in 250 lei taxa de transport este de 15 lei si ce este peste este gratuit, la states am toate judetele din romania, la Countries am doar Romania, la Country nu am adaugat nimic, pentru ca asta ar fi insemna sa bag la fiecare judet fiecare oras in parte, la Zones este Romania, Price Ranges am setat de la 0.01 - 249.9 la greutate nu am setat ca nu ma ajuta ca nu conteaza dimensiunea coletului.

Cand dau sa aplic comanda imi zice:

 

2. Metode de livrare

Nici un curier nu livrează la această adresă.

 

3. Alegeţi metoda de plată

Error: please choose a carrier

 

Ma poate ajuta cineva?

 

Precizez ca se trimite doar in romania, restul tarilor le-am sters din baza de date.

 

Va multumesc o zi placuta.

 

Ceva ai uitat sa setezi.

 

La SHIPPING / CARRIERS / Optiuni transport .... ai setata curierul implicit?

post-148619-0-25743800-1312957758_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...