Jump to content

Discutie live de pe pagina web Client<->Suport-Online YM


sidro

Recommended Posts

pai nu e greu de facut...
mai greu e de bagat codul asta intr-un tpl....
sa-l modifici manual nu e greu
daca iti aparea vre-un id de mess in acel cod era ceva.. dar asa.. nu ai cum..
tre sa intrii colo sa-ti creezi u unu si pe urma sa-l copiezi intr-un fisier tpl

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
cel bazat pe messenger pingbox merge fara nici un fel de messenger instalat pe calc.

in stanga pe sidro.ro


Salut ! Am incercat modulul de YM si nu se schimba din offline in online... La fel si cu pingbox (cum am vazut ca ai pe site si e mult mai ok mai ales daca vizitatorul e pe mac sau linux ca nu are instalat ymess) nici ala nu se schimba din offline in online chiar daca sunt conectat pe mess. Ai idee ce ar putea fi ? Merci mult.
Link to comment
Share on other sites

eu am avut probleme cu vizualizarea lui in IE
de facut nu e greu, dar trebuie sa creezi scriptul pe http://messenger.yahoo.com/pingbox/

intr-un tpl o sa incerc ... dar trebuie sa modifici bine la el ca iti scrii id-ul in back-office si sa-l introduca in scriptul de la yahoo.

vedem ce iese...


Salut ! Am incercat modulul de YM si de la sidro si de la gino si nu se schimba din offline in online… La fel si cu pingbox (cum am vazut ca ai pe site si e mult mai ok mai ales daca vizitatorul e pe mac sau linux ca nu are instalat ymess) nici ala nu se schimba din offline in online chiar daca sunt conectat pe mess. Aveti idee ce ar putea fi ? Merci mult.
Link to comment
Share on other sites

vezi ca e din yahoo profile... nu e de vina modulul..... schimba-ti yahoo profile de pe pagina lor de web.. daca tot nu mere dale un mail cu aceasta problema. asa am fost si eu si acu s-a rezolvat

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
×
×
  • Create New...