Jump to content

Csoportonként változó ár


ikedubaku

Recommended Posts

Üdv az összes magyar Prestashop-osnak!

 

Szeretnék segítséget kérni Tőletek, hátha találkozott már valaki a problémámmal és könnyedén útbaigazít.

A dolog annyiból állna, hogy reg után a user bekerülne egy alap csoportba, nevezzük a csoportot "alap" csoportnak.

Ebben a csoportban lévők látnának egy bizonyos termékárat, míg akiket később átrakok egy másik csoportba, nevezzük "csökkentett" csoportnak, másik termékárat látnának.

Hol, vagy hogyan lehetne ezt kivitelezni, mert sehol nem találtam erre beállítást.

Verzió: 1.4.2.5

 

Minden segítséget előre is köszönök!

Link to comment
Share on other sites

teljesen különböző árat nem tudsz beállítani. olyat lehet, hogy van kisker és nagyker csoport, a kiskernél rendesen fent vannak az árak a nagykernél %-os csökkentést tudsz beállítani. ez a gyorsabb és egyszerűbb megoldás. beállíthatod még termékenként is, de ez hosszadalmasabb

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a segítséget Feri!

 

Sajnos nem százalékosan változnak az árak a két csoport közt, ezért így nehéz lenne kivitelezni.

(Pl: egyik csop.-nak 455Ft, másiknak meg 780Ft.)

Átnyálaztam a fórumot a-z-ig és a legjobb megoldásnak a megduplázott kategóriát, ill. termékeket találtam, így a kategóriáknál szépen be lehet állítani a csoportjogosultságokat, ki-mit-hogyan láthat.

 

Ugyan nem értem, mivel lenne nehezebb belepakolni a készítőknek az árszabás részhez választható csoportot, mint a már meglévő beállítások voltak?!

mindegy :D

 

Egyenlőre így hagyom, de azért ha még jönne ötlet valakitől, azt szívesen veszem!

 

bb

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm costi43, rendes tőled és értékes az információ amit adtál!

Napokban ráleltem én is eme beállításra és részben használom is, de van még gond a csoport jogosultságokkal. (sztem bug)

 

 

Hiába állítom be a kategóriáknál a csoportkorlátozást, a kategóriában szereplő termékeket mégis el tudja érni a jogosult csoporton kívüli user.

Pl:

Csoportok:

alap(alapért.) és csökkentett

 

Kategóriák:

Alap 1 - Csak az alap csop. érheti el

Alap 2 - Csak az alap csop. érheti el

Alap 3 - Csak az alap csop. érheti el

ill.

Csökkentett 1 - Csak a csökkentett csop. érheti el

Csökkentett 2 - Csak a csökkentett csop. érheti el

Csökkentett 3 - Csak a csökkentett csop. érheti el

 

...mégis elérhető az alap csoportban lévő usernek a Csökkentett-kategória terméke, még akár rendelni is tud!

Featured products-ban, ha a csökkentett csoportból teszek ki terméket, simán látja a főoldalon az alap csoport és rá tud klikkelni, ezáltal:

1. megveheti a terméket

(semmilyen későbbi ellenőrzés nincs, hogy melyik csoport, mely kategória termékét nézi)

 

2. láthatja az elrejtett kategóriát

(Mikor megnyitja a terméket, fent a "breadcumb"-ban kiíródik a rejtett kategória neve, útvonala, igaz ráklikkelve már hibaüzenet fogadja)

 

3. a termék árát-jellemzőit-kellékeit is eléri

(a Csökkentett-kategória termékeinek kellékként betett egyéb termékek is elérhetőek az alap csoport számára, ezáltal tovább tud rendelni, mozogni a tiltott kategóriákban és a másik csoport árait is látja)

 

Persze nem muszáj használni a featured products modult, de jó lenne!

 

Nyilván belehet állítani a Csökkentett-kategória termékeinek egyesével egy, az alap csoport számára látható árat, de ez sok terméknél kicsit macerás, ill. nem is oldja meg a termékjellemző kérdést.

Ti is észleltétek ezeket, vagy én bénázok?

 

Aki tudna ezekre valami megoldást, annak várom ide a válaszát.

Ha nincs megoldás, mert valóban software hiba, akkor hol/kinek kéne ezt jeleznem?

 

bb

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Sziasztok! Nem akarok új topicot nyitni, ez a legközelebb álló a kérdésemhez. Az a gondom, hogy az a csoport, akinek be van állítva egy kedvezménye, pl. van egy vásárlói kártyája, az nem is látja az eredeti árat. Rögtön a kedvezménnyel csökkentett árat látja alapárként, így nem is tudja leellenőrizni, hogy megkapta-e az adott kedvezményt. Nincs mihez viszonyítson. A másik az, hogy ha vannak az áruházban akciós termékek, pl. 10%-os akció, akkor vagy összevonódik a két kedvezmény, amit nem szeretnék (pl. 5%-os kártya kedvezmény és 10%-os akciós ár), vagy ha az egyéni áraknál úgy állítom be az akciós árat, hogy ketté veszem, és az egyik csoportnak 10%-os állítok be, a másiknak (kártya tulajdonosnak) meg csak 5-öt, akkor a kártya tulajdonosa csak azt látja, hogy a "nagy akció" 5%-ról szól. Pedig 10-ről szól, csak az ő kedvezménye nem adódik össze az akciókkal.

Van erre ötletetek? Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...