Jump to content

adresa shop


Recommended Posts

salut!

 

am reusit sa fac praf siteul :(

nu conteaza cum, chestia e ca m-am hotarit s-o iau de la zero.

dupa instalare adresa siteului nu e asa cum vreau eu, adica ceea ce pun la numele siteului...

domeniul este www.reparatii-laptopuri.ro

adresa shopului vreau sa fie shop.reparatii-laptopuri.ro, dar mie imi da dupa instalare www.reparatii-laptopuri.ro/shop

ce nu e bine? :(

multumesc mult!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut,

 

La mine nu merge:

- domeniu (ma-ra.ro)

- subdomeniu creat (cufarulcujucarii)

apare ca draqu' : http://ma-ra.ro/cufarulcujucarii/

- in cpanel subdomeniul creat culmea arata exact cum trebuia si anume: cufarulcujucarii.ma-ra.ro

- in settings.inc.php am linia: define('__PS_BASE_URI__', '/cufarulcujucarii/');

 

Esti sigur ca doar atat a fost schimbat ?

 

Merci.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Am instalat un nou prestashop (am creat un subdomeniu nou jocuriconstructie,am modificat in fisierul respectiv calea ... am facut ce trebuia facut in ..Preferences>> performance>> smarty...etc) si am facut un test .... jocuriconstructie.ma-ra.ro si iata rezultatul.

intrebare... daca modific calea "in settings.inc.php am linia: define('__PS_BASE_URI__', '/')" in nimic de unde incarca site-ul ?

 

Eu am instalat prestashopul in folderul de subdomeniu ( jocuriconstructie) ...in principiu de acolo trebuie sa il citeasca.

 

astept si alte sfaturi pt. testari.

 

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

salut,

am refacut ce m-ai sfatuit si se duce pe adresa dorita (saru-mana) dar : cand aleg un produs sau o categorie sau altceva din noul site se duce pe domenu nici decum pe site-ul nou creat (http://jocuriconstructie.ma-ra.ro/).

am atasat 3 printscreen-uri ... unul cu noua adresa si altul cand aleg ceva se duce pe domeniu + url-ul.

 

ps: am generat sitemap-ul + am folosit smarty + url ...

post-263969-0-66589700-1316326879_thumb.jpg

post-263969-0-22629100-1316326889_thumb.jpg

post-263969-0-28359400-1316326901_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...