Jump to content

Ajánlatkérő form


wartime

Recommended Posts

Ajánlatkérő formot megoldotta már valaki ? Három napot elkísérletezgettem már vele, és kifogytam az ötletekből.

Ha cms-be illesztem a html kódot, akkor szépen be lehet linkelni, formázni mindent amire csak szükségem van, de a küldő php-t hiába másolgatom akárhova, nem tudom hol kellene lennie ahhoz hogy el is küldje.

 

Ha 1.4.3 alá felrakom az addstuff modult, akkor el is küldi, de nem tudom megjeleníteni, csak a content oldalon, meg persze a left, és right pozíciókban. Még ha lehetséges lenne a termékoldalon megjeleníteni ott ok lenne de sajna linkelni sem tudom, mert akkor egy külön html oldalon jelenik meg a kérdőív.

 

Talált valaki lehetőséget hogy az addstuff modult máshol jelenítse meg(mondjuk termékoldal), vagy esetleg tippet tudna adni, hogy a cms-be illesztett html- form php-levélküldőjét hova tegyem ?

 

Remélem mást is érdekel, ugyanis az általam megtekintett prestás oldalakon sem láttam linkre megjelenő ajánlatkérő formot.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Eddig a prestában létrehoztam egy "content" mappát, ahova ezt a php kódot raktam

<?php
//egy kis vizsgálat:
if(!empty($_POST["neve"]) && !empty($_POST["cime"]) && !empty($_POST["valami"])) {
//egy kis karakterátalakítás
$neve=htmlspecialchars($_POST["neve"], ENT_QUOTES);
$cime=htmlspecialchars($_POST["cime"], ENT_QUOTES);
$valami=htmlspecialchars($_POST["valami"], ENT_QUOTES);
$mailcimed="[email protected]";
$targy="Megrendelés";
if(@mail($mailcimed, $targy, "Név: ".$neve."\n E-mail: ".$cime."\n Üzenet: ".$valami."\n Folytatódhat a script")) {
echo 'Az adatlap el lett küldve!';
}
else {
echo 'valami hiba történt a küldés során kérlek próbáld meg később';
}
}
else {
echo 'nem töltöttél ki minden mezőt!';
}
?>

 

Így már elküldi a cms-ben megírt űrlap szöveges tartalmát, márcsak a karakterkódolás nem stimmel, és jó volna, ha elküldés után visszatérne az oldalra.

 

Háát - a prestával hiába csinálok bármit mindenképp utf-8 ban küld

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...