Jump to content

Instalace češtiny do Prestashop 1.1


MarekMlcoch

Recommended Posts

Předem chci podotknout, že postup není z mé hlavy, ale je složen z jednotlivých příspěvků účastníků fóra.
Já jsem jej odzkoušel na lokální instalaci (Win XP Professional, IIS6, PHP 5.2.8, MySQL 5.0.67) a je funkční. Mám jen jeden problém a to ten, že po počeštění není funkční přepínání na cizí jazyk. Kdyby někdo věděl čím to je tak budu rád.

Postup instalace češtiny

1. Kopírovat cs (cs-2009-01-05_001) soubory do jednotvých adresářů 'mails', 'modules',
'themes' a 'translations'.

2. Nahrát do databáze MySQL inserty (cs-2009-01-05_001) SQL soubor
'traslations\cs_preklad_sql_prestashop_svn_240.sql' přes konzolu.

3. Upravit soubor 'admin.js' viz níže.

Str = str.replace(/[\u00E0\u00E1\u00E2\u00E3\u00E4\u00E5]/g,'a');
str = str.replace(/[\u00E7\u010D]/g,'c');
str= str.replace(/[\u00E8\u00E9\u00EA\u00EB\u011B]/g,'e');
str= str.replace(/[\u00EC\u00ED\u00EE\u00EF]/g,'i');
str= str.replace(/[\u00F2\u00F3\u00F4\u00F5\u00F6\u00F8]/g,'o');
str= str.replace(/[\u00F9\u00FA\u00FB\u00FC\u016F]/g,'u');
str= str.replace(/[\u00FD\u00FF]/g,'y');
str= str.replace(/[\u00F1]/g,'n');
str= str.replace(/[\u0153]/g,'oe');
str= str.replace(/[\u00E6]/g,'ae');
str= str.replace(/[\u00DF]/g,'ss');
str= str.replace(/[\u0161]/g,'s');
str= str.replace(/[\u0159]/g,'r');
str= str.replace(/[\u017E]/g,'z');
str= str.replace(/[\u0148]/g,'n');
str= str.replace(/[\u010F]/g,'d');
str= str.replace(/[\u0165]/g,'t');

4. V adresáři Admin../tabs/ soubor AdminProduct.php v něm doplnit řádek 'entity_encoding:

"raw", ' do části viz níže.
[removed]
tinyMCE.init({
entity_encoding: "raw",
.
.
.

5. Pomocí konzoly MySQL vytvořit v tabulce ps_lang nový záznam pro češtinu

INSERT INTO `ps_lang` (`id_lang`, `name`, `active`, `iso_code`) VALUES (3, 'Česky (Czech)', 1,
'cs');

6. Stáhnout z http://www.prestashop.com/en/downloads/#lang_pack - obrázek vlajky a uložte
jej jako soubor 3.jpg do adresáře img/l.

7. Update na češtinu je hotov. Teď už jen stačí nastavit češtinu jako defaultní jazyk a stránky se budou zobrazovat po načtení v prohlížeči česky. Samozřejmě jen text, který byl obsahem souboru cs-2009-01-05_001, nebo který jste si přeložili navíc.

cs-2009-01-05_001.zip

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Předem chci podotknout, že postup není z mé hlavy, ale je složen z jednotlivých příspěvků účastníků fóra.
Já jsem jej odzkoušel na lokální instalaci (Win XP Professional, IIS6, PHP 5.2.8, MySQL 5.0.67) a je funkční. Mám jen jeden problém a to ten, že po počeštění není funkční přepínání na cizí jazyk. Kdyby někdo věděl čím to je tak budu rád.

Postup instalace češtiny

1. Kopírovat cs (cs-2009-01-05_001) soubory do jednotvých adresářů 'mails', 'modules',
'themes' a 'translations'.

2. Nahrát do databáze MySQL inserty (cs-2009-01-05_001) SQL soubor
'traslations\cs_preklad_sql_prestashop_svn_240.sql' přes konzolu.

3. Upravit soubor 'admin.js' viz níže.

Str = str.replace(/[\u00E0\u00E1\u00E2\u00E3\u00E4\u00E5]/g,'a');
str = str.replace(/[\u00E7\u010D]/g,'c');
str= str.replace(/[\u00E8\u00E9\u00EA\u00EB\u011B]/g,'e');
str= str.replace(/[\u00EC\u00ED\u00EE\u00EF]/g,'i');
str= str.replace(/[\u00F2\u00F3\u00F4\u00F5\u00F6\u00F8]/g,'o');
str= str.replace(/[\u00F9\u00FA\u00FB\u00FC\u016F]/g,'u');
str= str.replace(/[\u00FD\u00FF]/g,'y');
str= str.replace(/[\u00F1]/g,'n');
str= str.replace(/[\u0153]/g,'oe');
str= str.replace(/[\u00E6]/g,'ae');
str= str.replace(/[\u00DF]/g,'ss');
str= str.replace(/[\u0161]/g,'s');
str= str.replace(/[\u0159]/g,'r');
str= str.replace(/[\u017E]/g,'z');
str= str.replace(/[\u0148]/g,'n');
str= str.replace(/[\u010F]/g,'d');
str= str.replace(/[\u0165]/g,'t');

4. V adresáři Admin../tabs/ soubor AdminProduct.php v něm doplnit řádek 'entity_encoding:

"raw", ' do části viz níže.
[removed]
tinyMCE.init({
entity_encoding: "raw",
.
.
.

5. Pomocí konzoly MySQL vytvořit v tabulce ps_lang nový záznam pro češtinu

INSERT INTO `ps_lang` (`id_lang`, `name`, `active`, `iso_code`) VALUES (3, 'Česky (Czech)', 1,
'cs');

6. Stáhnout z http://www.prestashop.com/en/downloads/#lang_pack - obrázek vlajky a uložte
jej jako soubor 3.jpg do adresáře img/l.

7. Update na češtinu je hotov. Teď už jen stačí nastavit češtinu jako defaultní jazyk a stránky se budou zobrazovat po načtení v prohlížeči česky. Samozřejmě jen text, který byl obsahem souboru cs-2009-01-05_001, nebo který jste si přeložili navíc.





TO: MarekMlcoch

Děkuju!!!

Ale opravdu, Ti za ten postup děkuji.


Prošel jsem hromadu topicu, ale ani jeden postup mi bohužel na počeštění nefungoval, ať už byla chyba kdekoliv, tak Tvůj postup mi fungoval a já jsem konečně rozchodil tu "mizernou!" češtinu!

Děkuju a všem doporučuji! Zaručeně funguje ;-) ....
Link to comment
Share on other sites

Předem chci podotknout, že postup není z mé hlavy, ale je složen z jednotlivých příspěvků účastníků fóra.
Já jsem jej odzkoušel na lokální instalaci (Win XP Professional, IIS6, PHP 5.2.8, MySQL 5.0.67) a je funkční. Mám jen jeden problém a to ten, že po počeštění není funkční přepínání na cizí jazyk. Kdyby někdo věděl čím to je tak budu rád.

Postup instalace češtiny

1. Kopírovat cs (cs-2009-01-05_001) soubory do jednotvých adresářů 'mails', 'modules',
'themes' a 'translations'.

2. Nahrát do databáze MySQL inserty (cs-2009-01-05_001) SQL soubor
'traslations\cs_preklad_sql_prestashop_svn_240.sql' přes konzolu.

3. Upravit soubor 'admin.js' viz níže.

Str = str.replace(/[\u00E0\u00E1\u00E2\u00E3\u00E4\u00E5]/g,'a');
str = str.replace(/[\u00E7\u010D]/g,'c');
str= str.replace(/[\u00E8\u00E9\u00EA\u00EB\u011B]/g,'e');
str= str.replace(/[\u00EC\u00ED\u00EE\u00EF]/g,'i');
str= str.replace(/[\u00F2\u00F3\u00F4\u00F5\u00F6\u00F8]/g,'o');
str= str.replace(/[\u00F9\u00FA\u00FB\u00FC\u016F]/g,'u');
str= str.replace(/[\u00FD\u00FF]/g,'y');
str= str.replace(/[\u00F1]/g,'n');
str= str.replace(/[\u0153]/g,'oe');
str= str.replace(/[\u00E6]/g,'ae');
str= str.replace(/[\u00DF]/g,'ss');
str= str.replace(/[\u0161]/g,'s');
str= str.replace(/[\u0159]/g,'r');
str= str.replace(/[\u017E]/g,'z');
str= str.replace(/[\u0148]/g,'n');
str= str.replace(/[\u010F]/g,'d');
str= str.replace(/[\u0165]/g,'t');

4. V adresáři Admin../tabs/ soubor AdminProduct.php v něm doplnit řádek 'entity_encoding:

"raw", ' do části viz níže.
[removed]
tinyMCE.init({
entity_encoding: "raw",
.
.
.

5. Pomocí konzoly MySQL vytvořit v tabulce ps_lang nový záznam pro češtinu

INSERT INTO `ps_lang` (`id_lang`, `name`, `active`, `iso_code`) VALUES (3, 'Česky (Czech)', 1,
'cs');

6. Stáhnout z http://www.prestashop.com/en/downloads/#lang_pack - obrázek vlajky a uložte
jej jako soubor 3.jpg do adresáře img/l.

7. Update na češtinu je hotov. Teď už jen stačí nastavit češtinu jako defaultní jazyk a stránky se budou zobrazovat po načtení v prohlížeči česky. Samozřejmě jen text, který byl obsahem souboru cs-2009-01-05_001, nebo který jste si přeložili navíc.





TO: MarekMlcoch

Děkuju!!!

Ale opravdu, Ti za ten postup děkuji.


Prošel jsem hromadu topicu, ale ani jeden postup mi bohužel na počeštění nefungoval, ať už byla chyba kdekoliv, tak Tvůj postup mi fungoval a já jsem konečně rozchodil tu "mizernou!" češtinu!

Děkuju a všem doporučuji! Zaručeně funguje ;-) ....



Rádo se stalo.
Zdraví Marek.
Link to comment
Share on other sites

import souboru cs_preklad_sql_prestashop_svn_240.sql:

Error
SQL query:
--
-- Vypisuji data pro tabulku `ps_carrier_lang`
--
INSERT INTO `ps_carrier_lang` ( `id_carrier` , `id_lang` , `delay` )
VALUES ( 1, 3, 'Ihned po naskladnění' ) , ( 2, 3, 'Doručí do druhého dne!' ) ;

MySQL said: Documentation
#1062 - Duplicate entry '3-1' for key 1
Link to comment
Share on other sites

import souboru cs_preklad_sql_prestashop_svn_240.sql:
Error
SQL query:
--
-- Vypisuji data pro tabulku `ps_carrier_lang`
--
INSERT INTO `ps_carrier_lang` ( `id_carrier` , `id_lang` , `delay` )
VALUES ( 1, 3, 'Ihned po naskladnění' ) , ( 2, 3, 'Doručí do druhého dne!' ) ;

MySQL said: Documentation
#1062 - Duplicate entry '3-1' for key 1


Tuto chybu mi vypisovala databáze taky... přeinstaloval, prestu několikrát, ale vždy byla jedna ze dvou chyb, tahle byla ta druhá... protože se však jednalo o něco co jsem zvážil, že není zas tak podstatné (doufám), přešel jsem to.. zbytek tabulek je v pořádku a systém chodí...
Link to comment
Share on other sites

Je to tim, ze uz hodnotu s temito ID v databazi mate (id_carrier 1 a id_lang 3). Tzn. pred vlozenim cestiny do databaze jste v adminu vytvorili jazyk. Musi se to delat naopak.
Reseni je jednoduche. Misto INSERT INTO pouzivat REPLACE INTO.

Link to comment
Share on other sites

Je to tim, ze uz hodnotu s temito ID v databazi mate (id_carrier 1 a id_lang 3). Tzn. pred vlozenim cestiny do databaze jste v adminu vytvorili jazyk. Musi se to delat naopak.
Reseni je jednoduche. Misto INSERT INTO pouzivat REPLACE INTO.




Jen bych rád uvedl jednu věc na pravou míru, e-shop jsem nainstaloval na čistý hosting s čistými databázemi, do adminu jsem vůbec ani nevlezl, ani jsem neupravoval složky žádné, a šel jsem přesně podle návodu, tudíž vložil počeštěnou sql databázi, i tak to chybu psalo ... ale přiznávám použil jsem vkládat ne nahradit... ale to bude tím, že jsem to v daný okamžik dělal poprvé v životě :D ...

Tudíž, díky za info v rámci přepisu, to jsem netušil ;-)
Link to comment
Share on other sites

Možná hloupý dotaz - ale proč nefunguje postup uvedený na oficiálně odkazované stránce: http://www.prestashop.com/wiki/Languages_and_Translations/
Tedy Import .gzip souboru s jazykovou mutaci? I když jsem se držel návodu na té stránce a vytvořil nejdřív další jazyk, tak pak při importu mi to píše něco o tom, že archiv nemohl byt extraován. Předem díky za odpověď.

Link to comment
Share on other sites

Oficialni postup by mel samozrejme fungovat, ale tady je soucasne provedena spousta vychytavek, ktere se ti v cestine urcite budou hodit.. napr. oprava niceURLs, preklad BO tabs v dabazi, atd... Jinak pokud mas PS 1.1, tak v oficialnich downloadech porad jeste PrestaTeam nema aktualni preklad cestiny, takze je tam jen pro 1.0. Aktualni .gzip by mel byt nekde ve Foru v sekci Translations... A pokud se ti nedari to naimportovat primo z gzipu, tak bych si osobne zkontroloval prava adresaru, kam se maji preklady kopirovat.

Link to comment
Share on other sites

Přátelé, díky za postup jak instalovat češtinu do 1.1. Vše mi funguje, a to i přesto, že jsem vynechal bod 4. Prosím, zkuste mi někdo poradit, co je přesně tímto myšleno? Soubor jsem si našel, ale obsahuje spoustu textu a nevím, na jakou pozici a co přesně doplnit. Díky. Zároveň, v bodě 3 jsem smazal vše původní a nahradil textem viz. rada. Je to tak správně?

Link to comment
Share on other sites

@Nepovedeny: v bode 3 opravdu najdes obdobnou cast a prepises ji touto (je tam neco malo navic) - timhle bodem osetris NiceURLs, aby se v SEO sekci dobre prevadely ceske diakriticke znaky u nazvu produktu... v bode 4 provedes pouze zmenu, kterou na prvni pohled nepoznas, ale vysledkem je, ze kdyz si pak zobrazis zdrojovy kod stranky tveho obchodu uvidis ze jsou popisy s ceskyma diakritickyma znakama, kdezto bez teto zmeny budou napr. pismena s hackama uvadena jako & a popis daneho pismena a zakonecena strednikem - samozrejme prolizec to zobrazi stejne, ale nektere vyhledavace to maji radsi... pokud jsi tenhle bod vynechal, tak si ani moc nestalo.. jinak pokud to tam chces opravdu pridat, tak hledej tinyMCE.init({ a do teto sekce je treba pridat: entity_encoding: “raw”,

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Díky za informace k instalaci češtiny. Jakožto začátečník jsem však narazil na problém:

Když přepnu na češtinu, zmizí mi kategorie produktů (ve výchozí šabloně blok vlevo nahoře) - prostě je prázdný. Poradíte, jak toto vyřešit? Díky

Link to comment
Share on other sites

Zdar, ma podobný problem, když mam přepnuto na AJ, tak hned nahoře je po instalaci PS modul TAGS, když ale přepnu na CZ, tak modul zmizí, vše jsem dělal na čistou instalaci PS a modul je normalne nainstalovaný a umístěný.

Děkuji za rady...

6416_oEM2CT41wKTGZqpddWL0_t

Link to comment
Share on other sites

Díky za informace k instalaci češtiny. Jakožto začátečník jsem však narazil na problém:

Když přepnu na češtinu, zmizí mi kategorie produktů (ve výchozí šabloně blok vlevo nahoře) - prostě je prázdný. Poradíte, jak toto vyřešit? Díky



Musiš si přidat svoje vlastní produkty,ty se ti pak už ukážou :-)
Link to comment
Share on other sites

Zdar, ma podobný problem, když mam přepnuto na AJ, tak hned nahoře je po instalaci PS modul TAGS, když ale přepnu na CZ, tak modul zmizí, vše jsem dělal na čistou instalaci PS a modul je normalne nainstalovaný a umístěný.

Děkuji za rady...



Mel jsem stejny problem a vyresil jsem ho.

problem byl v chybne importovane cestine do DB. konkretne tento radek:

UPDATE `240`.`ps_category_lang` SET `name` = 'Výchozí stránka shopu' WHERE `ps_category_lang`.`id_category` =1 AND `ps_category_lang`.`id_lang` =3 LIMIT 1 ;



prepsat na:

UPDATE `ps_category_lang` SET `name` = 'Výchozí stránka shopu' WHERE `ps_category_lang`.`id_category` =1 AND `ps_category_lang`.`id_lang` =3 LIMIT 1 ;



nazev DB samozrejme prepsat vasim.

a pote nezapomente naimportovat zbytek sql prekladu.

Link to comment
Share on other sites

Zdar, ma podobný problem, když mam přepnuto na AJ, tak hned nahoře je po instalaci PS modul TAGS, když ale přepnu na CZ, tak modul zmizí, vše jsem dělal na čistou instalaci PS a modul je normalne nainstalovaný a umístěný.

Děkuji za rady...



Mel jsem stejny problem a vyresil jsem ho.

problem byl v chybne importovane cestine do DB. konkretne tento radek:

UPDATE `240`.`ps_category_lang` SET `name` = 'Výchozí stránka shopu' WHERE `ps_category_lang`.`id_category` =1 AND `ps_category_lang`.`id_lang` =3 LIMIT 1 ;



prepsat na:

UPDATE `ps_category_lang` SET `name` = 'Výchozí stránka shopu' WHERE `ps_category_lang`.`id_category` =1 AND `ps_category_lang`.`id_lang` =3 LIMIT 1 ;



nazev DB samozrejme prepsat vasim.

a pote nezapomente naimportovat zbytek sql prekladu.




Mě se ale nejdená o produkty v kategoriích, ale o ten modul TAGS, který se mi po importu češtiny a přepnutí na ni už nechce zobrazit.

Diky
Link to comment
Share on other sites



Mě se ale nejdená o produkty v kategoriích, ale o ten modul TAGS, který se mi po importu češtiny a přepnutí na ni už nechce zobrazit.

Diky


sry, spatne jsem si precetl zadani, nicmene, problem s kategoriemi muj postup resi levou zadni :D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zdravim, chci se zeptat, když postupuju podle navodu a dam potom mapu webu, tak mam misto home napsano "startseite", čili nějakej nemeckej vyraz, kdyz jsem ale zkousel PS jen tak, tak jsem tam mel napsano "vychozi stranka shopu", ale nevim, jak to tam dostat, zkousel jsem to najit ale bezvýsledne, pomoooc, diky...


Jo a ještě jedna věc, když např, překročim počet zboží které dam do košiku (vice než je na skladě), tak vyskočí hláška, ale je v ní špatná diakritika, jen nějaká např, u toho překročení počtu mi to píše "zbož& i a c u t e; již nebude k dispozici
", co s tim???, ty znaky oddělený mezerama dohromady dají správně "í", ale nezobrazuje se to správně.... jde to nekde nastavit??

Díky moc za veškeré poznatky

Tak jsem hlášky našel v errors.php, tam jsou ale napsány dobře, v administraci se navíc tyto hlášky zobrazují správně, v eshopu však ne, kodovani je UTF-8, takže správné, takže nevim...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pro bod 3 - mám tam jeden problém. funguje to dobře ale když je v názvu produktu písmeno á tak se mi také tak zobrazuje v tom seo prepisu tzn napise se á misto a...jinak vsechny ěščřžýíéó funguji...prepisuje se to bez hacku a carek krome toho ačka

Link to comment
Share on other sites

a cetls muj prispevek na konci prvni stranky?

Mel jsem stejny problem a vyresil jsem ho.

problem byl v chybne importovane cestine do DB. konkretne tento radek:

UPDATE `240`.`ps_category_lang` SET `name` = 'Výchozí stránka shopu' WHERE `ps_category_lang`.`id_category` =1 AND `ps_category_lang`.`id_lang` =3 LIMIT 1 ;

prepsat na:
UPDATE `ps_category_lang` SET `name` = 'Výchozí stránka shopu' WHERE `ps_category_lang`.`id_category` =1 AND `ps_category_lang`.`id_lang` =3 LIMIT 1 ;

nazev DB samozrejme prepsat vasim.

a pote nezapomente naimportovat zbytek sql prekladu.

Link to comment
Share on other sites

a cetls muj prispevek na konci prvni stranky?

Mel jsem stejny problem a vyresil jsem ho.

problem byl v chybne importovane cestine do DB. konkretne tento radek:

UPDATE `240`.`ps_category_lang` SET `name` = 'Výchozí stránka shopu' WHERE `ps_category_lang`.`id_category` =1 AND `ps_category_lang`.`id_lang` =3 LIMIT 1 ;

prepsat na:
UPDATE `ps_category_lang` SET `name` = 'Výchozí stránka shopu' WHERE `ps_category_lang`.`id_category` =1 AND `ps_category_lang`.`id_lang` =3 LIMIT 1 ;

nazev DB samozrejme prepsat vasim.

a pote nezapomente naimportovat zbytek sql prekladu.


importovat zbytek sql prekladu pres administraci presty? me se to nejak nedari udelat
Link to comment
Share on other sites

Pokud máte instalovaný shop, nakopčené "cs" do mail případně modules.. dále češtinu v *sql uploadnutou do tabulek, tak nevidím důvod přo by to nemělo jít. Co takhle kouknout na kodování databází hostingu? Doufám že dáváte UTF-8 !!!

Otevřít BO, přidat jazyk jako ISO: cs, Čeština - nebo jak chcete..., uložit..., přepnout výchozí, vypnout FR a AJ..., odhlásit z BO, přihlásit... a čeština FO+BO je na světě.

Link to comment
Share on other sites

Pokud máte instalovaný shop, nakopčené "cs" do mail případně modules.. dále češtinu v *sql uploadnutou do tabulek, tak nevidím důvod přo by to nemělo jít. Co takhle kouknout na kodování databází hostingu? Doufám že dáváte UTF-8 !!!

Otevřít BO, přidat jazyk jako ISO: cs, Čeština - nebo jak chcete..., uložit..., přepnout výchozí, vypnout FR a AJ..., odhlásit z BO, přihlásit... a čeština FO+BO je na světě.

Nevim..uz jsem shop hodil znova a furt nic xD
Ale je divne ze cestina jede...a diakritika jen nekde..(viz.:http://prokancelar.net)
proste cz jede v poho..alke ta diakritika treba u Nejprodávanější
Prozatím nejsou žádné nejprodávanější produkty
funguje dobre ale u PodmÃnky dodánÃ
Právnà doložka (a takhle blbe se zobrazuje i v administraci..)
Link to comment
Share on other sites

a cetls muj prispevek na konci prvni stranky?

Mel jsem stejny problem a vyresil jsem ho.

problem byl v chybne importovane cestine do DB. konkretne tento radek:

UPDATE `240`.`ps_category_lang` SET `name` = 'Výchozí stránka shopu' WHERE `ps_category_lang`.`id_category` =1 AND `ps_category_lang`.`id_lang` =3 LIMIT 1 ;

prepsat na:
UPDATE `ps_category_lang` SET `name` = 'Výchozí stránka shopu' WHERE `ps_category_lang`.`id_category` =1 AND `ps_category_lang`.`id_lang` =3 LIMIT 1 ;

nazev DB samozrejme prepsat vasim.

a pote nezapomente naimportovat zbytek sql prekladu.


uploadnes prosimte nekde ten sql soubor s cestinou uz upraveny bez toho 240? mam tam cestinu a anglictinu v cestine se mi proste kategorie a ten modul tags nezobrazuje kdyz se prepnu na anglictinu tak tam samozrejme vidim aji tags aji kategorie ktere jsem vytvoril...jsem laik ale uz se s tim trapim dlouho
Link to comment
Share on other sites

Pozor !!!

Modul s tagy se zobrazuje v případě, pokud podtímto jazykem jsou tagy přidány! Jakmile prestu počeštíš, tagy rozhodně nejsou. V češtině u těch ukázkových zboží jako je iPod nebo Notebook, přidej tag pod CS a uvidíš že se ti ten modul na FO zobrazí, to mě v počátcích také zmátlo...

SQL script do tabulky s prestou

cs-2008-12-25_002_s_sql.zip

Link to comment
Share on other sites

diky tak pridani tagu k nove zalozenym polozkam funguje! modul tags se uz zobrazuje, jeste by me zajimalo jak udelat ten seofriendyl prepis dlouhého A...stale mi to dlouhe a z nazvu produktu neprepisuje na kratke, jo a jeste mi to misto mezery nepise pomlcku

Link to comment
Share on other sites

No v tom se zrovna taky vrtám, později zveřejním, neb ten problém mám také...

Jinak ve verzi 1.1.0.5 jsem použil tag-modul z verze 1.2 kde lze navolit množství zveřejněných-zobrazených tagů v modulu na FO! Byl jsem línej to někde hledat...

Link to comment
Share on other sites

Pokud máte instalovaný shop, nakopčené "cs" do mail případně modules.. dále češtinu v *sql uploadnutou do tabulek, tak nevidím důvod přo by to nemělo jít. Co takhle kouknout na kodování databází hostingu? Doufám že dáváte UTF-8 !!!

Otevřít BO, přidat jazyk jako ISO: cs, Čeština - nebo jak chcete..., uložit..., přepnout výchozí, vypnout FR a AJ..., odhlásit z BO, přihlásit... a čeština FO+BO je na světě.

Nevim..uz jsem shop hodil znova a furt nic xD
Ale je divne ze cestina jede...a diakritika jen nekde..(viz.:http://prokancelar.net)
proste cz jede v poho..alke ta diakritika treba u Nejprodávanější
Prozatím nejsou žádné nejprodávanější produkty
funguje dobre ale u PodmÃnky dodánÃ
Právnà doložka (a takhle blbe se zobrazuje i v administraci..)

A na muj problem nikdo lek nezna? :'(
Link to comment
Share on other sites

Pokud máte instalovaný shop, nakopčené "cs" do mail případně modules.. dále češtinu v *sql uploadnutou do tabulek, tak nevidím důvod přo by to nemělo jít. Co takhle kouknout na kodování databází hostingu? Doufám že dáváte UTF-8 !!!

Otevřít BO, přidat jazyk jako ISO: cs, Čeština - nebo jak chcete..., uložit..., přepnout výchozí, vypnout FR a AJ..., odhlásit z BO, přihlásit... a čeština FO+BO je na světě.

Nevim..uz jsem shop hodil znova a furt nic xD
Ale je divne ze cestina jede...a diakritika jen nekde..(viz.:http://prokancelar.net)
proste cz jede v poho..alke ta diakritika treba u Nejprodávanější
Prozatím nejsou žádné nejprodávanější produkty
funguje dobre ale u PodmÃnky dodánÃ
Právnà doložka (a takhle blbe se zobrazuje i v administraci..)

A na muj problem nikdo lek nezna? :'(


mě se ty entity zobrazují jen v kódu, ale vidím, že tobě i na frontu. V jedné instalaci Presty se mi to povedlo odstranit, že čeština byla dobře jak na frontu tak i v kódu, ale momentálně mi to v k´du taky blbne tak hledám řešení. Vím že jsem to jednou udělal tak to snad podruhé taky zvládnu :-)
Link to comment
Share on other sites

Ahoj. Nainstaloval jsem PrestaShop 1.1 a cestinu "MarekMlcoch" dle tohoto threadu (zda se, ze vse ok a DIKY!;-). Jen mam problem s editaci textu v CMS modulu: v editacnich polich se zobrazuje stale jen francouzsky "sample" text, vedle editacnich poli je ikonka fr. vlajky a editace textu ma vliv pochopitelne jen na fr. verzi ve FO. Problem je, ze kliknutim na ceskou vlajku v BO se nic nemeni - u editacnich poli zustava stale fr. vlajka s fr textem a meni se jen nazvy poli... Asi to nejak souvisi s URL, ktere se pro tyhle stranky v cj nevygenerovalo (?) nebo spis jsem pako. Prosim, vi nekdo, co delam spatne?

Link to comment
Share on other sites

Chlapi asi jsem úplný pitomec, ale jak to*.sql nahraju přes konzoli...Dík za odpověď


Tak učený z nebe nespadl!
Určitě máš plnohodnotný přístup do svého hostingu který si platíš (doufám že placený)! V databázi, kde máš instalovánu Prestu, dáš loadnout SQL script !!!!
Jsem to tu psal snad 7x ale co takhle zalovit ve foru? Kodování databáze a tabulek v nich, musí být na UTF-8
Link to comment
Share on other sites

Takže čeština mi už jede. Díky moc.

Ale už si fakt nevím rady se správným zobrazování českých znaků po úpravě php souborů v editoru. tzn. Otevřu php soubor pro potřebnou úpravu textu a už při otevření se mi místo určitých českých znaků objevují různé nesmyslé znaky. Samozřejmě to i stěmito znaky uložím...

Myslím, že už jsem přečetl a vyzkoušel z fóra snad vše co se dalo a nic mi nepomohlo...Asi ještě někde dělám chyby.

Už mi jde z toho hlava kolem. Potřeboval bych aspoň nasměrovat, kde hledat potřebné informace.

Předem díky.

Link to comment
Share on other sites

Takže čeština mi už jede. Díky moc.

Ale už si fakt nevím rady se správným zobrazování českých znaků po úpravě php souborů v editoru. tzn. Otevřu php soubor pro potřebnou úpravu textu a už při otevření se mi místo určitých českých znaků objevují různé nesmyslé znaky. Samozřejmě to i stěmito znaky uložím...

Myslím, že už jsem přečetl a vyzkoušel z fóra snad vše co se dalo a nic mi nepomohlo...Asi ještě někde dělám chyby.

Už mi jde z toho hlava kolem. Potřeboval bych aspoň nasměrovat, kde hledat potřebné informace.

Předem díky.


a jaké máš nastaveno kódování v tom editoru?
Link to comment
Share on other sites

Prosim, panove - pri importu sql jsem zaznamena 2 chyby. Je to velky problem a mel bych to nejak opravit? FO shopu vypada dobre, zaznamenavam zatim jen neceske znaky ve zdrojaku stranky. (Take nevim, zda neni problem, ze jsem po prvni chybe pri importu sql ***_svn_240 hned naimportoval sql ***_svn_373). Diky. Trochu v tom plavu;-). P.

CHYBA c. 1 - po importu souboru:***_svn_240

SQL-dotaz:

--
-- Vypisuji data pro tabulku `ps_category_lang`
--
UPDATE `240`.`ps_category_lang` SET `name` = 'Výchozí stránka shopu' WHERE `ps_category_lang`.`id_category` =1 AND `ps_category_lang`.`id_lang` =3 LIMIT 1 ;

MySQL hlásí: Dokumentace
#1142 - UPDATE command denied to user 'brammer.cz'@'ruda.webmade.cz' for table 'ps_category_lang'



CHYBA c. 2 - po importu souboru:***_svn_373 (tady asi nebylo jmeno shopu)

SQL-dotaz:

--
-- Vypisuji data pro tabulku `ps_carrier_lang`
--
INSERT INTO `ps_carrier_lang` ( `id_carrier` , `id_lang` , `delay` )
VALUES ( 1, 3, 'Ihned po naskladnění' ) , ( 2, 3, 'Doručí do druhého dne!' ) ;

MySQL hlásí: Dokumentace
#1062 - Duplicate entry '3-1' for key 'shipper_lang_index'

Link to comment
Share on other sites

Ja to videl take prvne (predevsim proto, ze jsem to prvne delal - omlouvam se;-).

No, tedy: do nove vytvorene databaze a tabulek, ktere vznikly po instalaci PS, jsem pres phpMyAdmin importoval (tlacitko IMPORT v liste - viz. obrazek) nejdrive cs_preklad_sql_prestashop_svn_240.sql a kdyz to vyhodilo chybu c. 1, naimportoval jsem cs_preklad_sql_prestashop_svn_373.sql a vyhodilo to chybu c. 2. Je to spravny postup (jeste jednou omluva za amaterismus!)

import_svn_240_a_373sql.jpg



BTW: kdyz uz jsem davam ten obrazek, rad bych se zeptal, zda UTF_8_general_ci, ktere bylo v nove pripravene databazi implicitne nastaveno a ktere jsem nechal, je ok?

Opakuji, zda se cestina se zda ok v FO, BO, mailech (ovsem zalezi na post. klientovi) a jen bych rad vedel, jak problemove jsou ty 2 chyby pri nahravani sql.

(Mam jen potiz s ceskym prevodem NiceURLs, ale to k tomtuto tematu asi nepatri... to je veci zrejme jen souboru admin.js a nastaveni serveru.)

Diky!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Už jsem asi úplně blbej, ale můžete mi prosím někdo napsat přesnou syntax pro replace do sql ? potřebuju znovu naimportovat/přepsat celý *.sql soubor s češtinou a pořád mi to hlásí chybu. Stydím se...

Link to comment
Share on other sites

Už jsem asi úplně blbej, ale můžete mi prosím někdo napsat přesnou syntax pro replace do sql ? potřebuju znovu naimportovat/přepsat celý *.sql soubor s češtinou a pořád mi to hlásí chybu. Stydím se...


Takhle se to debilně radí!
Někomu tady z fora jsem v noci rozchodil Prestu/CZ a měl ten stejný problém! A podmínky jsou následující:

1/ kodování tabulek na hostingu UTF-8
2/ instalit novou čistou instalaci Presty 1.1.0.5 FINAL !!!
3/ nakopírovat počeštěné: MAILS, MODULES, THEMES a TRANSLATIONS (o co jde?) ..., o to, že všechny cs.php budou použity po "nascriptování" SQL do databáze-tabulek s Prestou !!!
4/ vlezeš do BO a vytvoříš nový jazyk, název: Česky a ISO: cs nebo cz to je jedno! Vypni si AN a FR a na FO uvidíš hned CZ!
5/ zapnout v BO výchozí jazyk - pokud není použito jinak
6/ ID 3 s novým jazykem ale vytvořte až po importu scriptu SQL do tabulek Presty na hostingu ...!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...