Jump to content

[Solved] Probleme la finalizarea comenzi din cauza la curier


AmaruL

Recommended Posts

Buna ziua am o problema, am adaugat un curier Urgent Curier, am setat tot acolo, sa fie in functie de suma, ex cum am intereseaza pe mine, daca comanzi produse pana in 250 lei taxa de transport este de 15 lei si ce este peste este gratuit, la states am toate judetele din romania, la Countries am doar Romania, la Country nu am adaugat nimic, pentru ca asta ar fi insemna sa bag la fiecare judet fiecare oras in parte, la Zones este Romania, Price Ranges am setat de la 0.01 - 249.9 la greutate nu am setat ca nu ma ajuta ca nu conteaza dimensiunea coletului.
Cand dau sa aplic comanda imi zice:

2. Metode de livrare
Nici un curier nu livrează la această adresă.

3. Alegeţi metoda de plată
Error: please choose a carrier

Ma poate ajuta cineva?

Precizez ca se trimite doar in romania, restul tarilor le-am sters din baza de date.

Va multumesc o zi placuta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Buna ziua am o problema, am adaugat un curier Urgent Curier, am setat tot acolo, sa fie in functie de suma, ex cum am intereseaza pe mine, daca comanzi produse pana in 250 lei taxa de transport este de 15 lei si ce este peste este gratuit, la states am toate judetele din romania, la Countries am doar Romania, la Country nu am adaugat nimic, pentru ca asta ar fi insemna sa bag la fiecare judet fiecare oras in parte, la Zones este Romania, Price Ranges am setat de la 0.01 - 249.9 la greutate nu am setat ca nu ma ajuta ca nu conteaza dimensiunea coletului.<br/>Cand dau sa aplic comanda imi zice:<br/><br/>2. Metode de livrare<br/>Nici un curier nu livrează la această adresă.<br/><br/>3. Alegeţi metoda de plată<br/>Error: please choose a carrier<br/><br/>Ma poate ajuta cineva?<br/><br/>Precizez ca se trimite doar in romania, restul tarilor le-am sters din baza de date.<br/><br/>Va multumesc o zi placuta.

 

 

si eu am aceiasi problema...

Cum s-a rezolvat ??????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Va salut !

 

Ce pot sa fac in aces caz?

 

Am 2 metode de livrare

 

Ambele dupa o anumita suma pot livra gratuit pachetele

 

1- posta romana daca suma e mai mare de 300 lei transport gratuit, daca e mai mica de 300 lei transport 7 lei

2- curierat daca suma e mai mare de 500 lei transport gratuit daca e mai mica de 500 transport 20 lei

 

Vreau ca ambele sa fie afisate in front page, dar daca, cumparatorul are in cos de exemplu suma totala de 350 lei atunci sa ii arate la metodele de livrare:

1- posta romana 0 lei

2- curierat rapid 20 lei

 

Mai exact vreau sa pot pune conditii de livrare gratuita in functie de suma pe ambele metode.

 

Ma puteti ajuta ?

Folosesc ultima versiune de PS (1.4.7)

 

Multumesc frumos !

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Vezi atach

Pai de ce asa?

Puteai pur si simplu sa pui transport gratuit pe toate dupa o anumita suma .. aceasta functie o ai mai sus daca folosesti ps 1.4.7.0.

Asa complici lucrurile. Daca pui suma de 500 ron pentru transport gratuit atunci nu va mai fi nevoie sa adaugi curier si curier gratuit si sa mai adaugi valori de pret la fiecare in parte. Asa mie imi intra curierul cu sau fara bani in functie de suma pe care am setat-o pentru transport gratuit adica 500. Ce e pana in 500 intra toti cu preturile stabilite ce e peste 500 intra toti gratuit

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

afisarea metodelor de plata in functie de suma , 

as vrea sa stiu daca s a mai discutat legat de aceasta tema si daca nu daca stie cineva cum se pot diferentia adica vreau sa nu mi mai apara plata cu cardul peste o anumita suma pentru ca daca plateste clientul o suma de 500 sau 1000 de ron atunci sunt comisioanele foarte mari la procesatorul de cc , multumesc anticipat .

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...