Jump to content

Otázky ohľadne aktualizácie PrestaShopu


forent

Recommended Posts

vcera som riesil aktualizaciu na 1.4.3 (co sa podla mna dost oplati vzhladom na optimalizacie, ktore urobili a novy sposob ukladania obrazkov, ked vytvara viacej podadresarov, kedze rychlost suboroveho systemu klesa s poctom suborov v adresari boli aj nejake testy na to), takze toto su moje postrehy:

mal som zalohu db 1.3.4. a subory tie som presunul na localhost (bolo treba zmenit settings.inc.php na lokalne nastavenia, databaza a tak) V postate staci zaloha suboru settings.inc.php a adresaru img, v ktorom vymazete adresar admin. Prekopirujte vsetky subory z 1.4.3 a z 1.3 prekopirujte IMG adresar a dajte do adresaru CONFIG subor SETTINGS.INC.PHP z vasho obchodu pripadne zmetne nieco tam aby to slo urobit na localhoste na urobit ho zapisovatelny.

este predtym ako vmazete subory z 1.3 v adminstracii odinstalujte vsetky moduly co pojde a vypnite este aj priatelske odkazy +

treba mat nainstalovanu aj anglictinu (da sa to este doinstalovat ak sa uz ste zmazali) a nastavit ju na primarny jazyk este pocas behu 1.3 a nastavil som ho v administracii (ja viem ze sa to nespomina, ale mne sa stalo hoci anglictinu som nemazal ze mi doinstalovalo nove taby do slovenciny miesto anglictiny t.j v slovencine boli vsetky ale v anglictine chybali a ten modul automaticky preklad databazy nefungoval pre mna lebo v anglicitine chybali stringy a potom ich nevedelo strcit do slovenciny, a tak ostali neprelozene sice sa to dalo prelozit ale bolo to treba robit rucne a v anglicitine aj tak chybali) Po aktualizacii som anglictinu vypol

potom este treba premigrovat na ten novy system ukladania obrazkov (volitelne no pri vacsom pocte produktov odporucam). A vypnut kompatibilitu s povodnym. Potom ak pouzivate prestashop temu tak treba nastavit pouzit smarty 2 miesto smarty 3 na NIE lebo pri aktualizacii to nastavi pre kompatibilitu starych tem na ANO. Potom pozapinajte dostupne moduly, ktore sa Vam zapacia. Zo stareho systemu mozete prekopirovat este editorial modul, ale lepsie bude zo spusteneho obchode na localhoste prekopirovat text ako pouzit stary modul. Pripadne mozete si este stiahnut svk_translation modul, ktory najdete vo vseobecnej diskusii. Ten pri instalacii anglicke stringy a prelozi do slovenciny. Potom mozno presunut na server hostingu (aktualizacia a tak zvysok je dost zataz a je mozne ze na hostingu narazite na nejaku kvotu alebo vyprsi cas urceny pre beh skriptu a tak komplikacie) Mne to trvalo dokopy iba par hodin. Ale myslim, ze sa to oplati.

Link to comment
Share on other sites

ak by bol zaujem tak mozem poskytnut navod ako si spravit vyvojovy linuxovy virtualizovany server UBUNTU 10.04 LTS cez virtualbox. Cize pracujete cez prehliadac vo windowse pouzivate FTP klienta cez sftp protokol (preferujem FileZilla) na nahravanie suborov na server. V systeme nebezi ziaden zbytocny proces (IIS MYSQL) akurat virtualny stroj si zobere 196 MB ale na vypnutie staci ulozit aktualny stav stroja co pri velkosti ram 196 MB trva asi 4 sekundy obnova beziaceho stavu asi 5 sekund. (pozor server nema graficke rozhranie ale to netreba lebo na spravu suborov staci ftp klient vo windowse)

Ide mi na tom serveri aj memecached aj HTTPS zabepecene pripojenie so self signed certifikatom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...