Jump to content

Google analytics


lennka

Recommended Posts

Jestli dobře vzpomínám,tak vlízt do modules/addstuff.Tam vytvořit novej soubor,např moje.php (vytvoříš novej Poznámkový blok,Uložit jako.. vepíšeš moje.php a dáš uložit jako Všechny soubory) do toho vlož svůj kod.Pak v BO moduly addstuff Nastavit a do kolonky vepiš moje.php.Výběr pod tím je bud,že "yes" to je ve dvou sloupečcích,když je to Umístěné v pravým nebo levým sloupci,a pak "no"když to bude v zápatí,tak se to roztáhne pod stránkama.(případ třeba 20 bannerků apod)

Link to comment
Share on other sites

Ale to pises o Google Advertisement -, tam vypisem kody ako ktore mi ponukaju katalogy,, napisem to tam ako HTML.a Zobrazuje sa mi to ako tebe v sekcii "no" nemam to na lavej strane obrazovk. A ziadne YES v Google Advertisement nemam :-(
Dobre som to pochopila?
Dakujem K.

4559_r9l18Fq9GMEKpdIwlc4x_t

Link to comment
Share on other sites

No vidíš,další poznatek a dokonce jsi dala návod lennce pro vložení kodu z GA.Já GA nezkoušel,takže mě jen napadla varianta pro vložení "nějakého kodu",třeba to někomu pomůže.Ale počkej,lennka mluví o Google Analytics a Ty Google Adsense

Link to comment
Share on other sites

Pre nas baby by sa hodila taka jednoducha kukachrka ...
Prvým krokom pre sledovanie e-obchodných transakcií je zapnutie zaznamenávania e-obchodných informácii v profile vašej stránky.
Pre zapnutie zaznamenávania e-obchodných infofmácii, nasledujte tieto kroky:

1. Prihláste sa do svojho účtu
2. Potom kliknite na 'Upraviť' vedľa profilu, ktorý si prajete zapnúť
3. V Nastaveniach profilu, kliknite na 'Upraviť' pri informáciach vedľa hlavných informácii o profile stránky
4. Zmeňte tlačidlo pri položke E-obchodná stránka z Nie na Áno

( co je myslene prihlasit sa k ucto teda do BO, a kde najdem Sekciu UPRAVIT?)

Nastavte ciele, ktoré chcete dosiahnuť:

1. Návrat na hlavnú stránku účtu
2. Vyhľadajte profil, pre ktorý chcete vytvoriť ciele, potom kliknite na 'Upraviť'.
3. Vyberte jeden zo 4 dostupných cieľov pre daný profil a potom kliknite na 'Upraviť'.
4. Vložte odkaz cieľa. Dosiahnutie tejto stránky značí úspešnú zmenu.
5. Vložte názov cieľa, ktorý by sa mal zobrazovať vo vašom účte Google Analytics.
6. Zapnite Ciele
(Vyberiem si ciel...jeviem podla coho, ale ked sa uz prihlasim, a najdem to UPRAVIT tak nieco by som odklikala..
)
Potom nadefinujte kanál podľa nasledujúcich krokov:

1. Vložte odkaz prvej stránky konverzného kanála. Táto stránka by mala byť spoločnou stránkou pre všetkých užívateľov ktorí pracujú pre dosiahnutie vášho cieľa.
2. Zadajte názov pre tento krok.
3. Ak je tento krok povinný v konverznom procese, zaškrtnite políčko vpravo.
4. Pokračujte vložením krokov cieľa pokiaľ nebude kanál úplne zadefinovaný. Môžete zadať viac ako 10 krokov, alebo ak chcete, iba jeden.

( Co je konverzny kanal? TO je ten kod co mam vlozit ID?, )

Nakoniec, upravte dodatočné nastavenia nasledovaním týchto krokov:

1. Ak je odkaz citlivý na veľkosť znakov, zaškrtnite políčko.
2. Zvoľte vhodný odpovedajúci typ cieľa. (Prečítajte si viac o odpovedajúcich typoch a o tom, ako zvoliť ten najvhodnejší.)
3. Zadajte hodnotu cieľa. Túto hodnota bude použitá v ROI kalkuláciach systému Google Analytics.
4. Kliknite na 'Uložiť zmeny' pre vytvorenie cieľa a kanála alebo 'Zrušiť' ak chcete ukončiť nastavovanie bez uloženia.

Ukážka: Proces objednávania

1. Po zapnutí e-obchodných záznamov a vybraní príslušného profilu, vložte ako cieľový odkaz 'order-confirmation.php'
2. Názov tohoto cieľa (napr. 'Proces objednávania')
3. Aktivujte cieľ
4. Pridajte 'product.php' ako prvú stránku vášho konverzného kanála.
5. Pomenujte ho (napr. 'Stránka produktu')
6. Neoznačujte políčko 'povinné', pretože zákazník môže prísť priamo z blokov ako sú zaujímavé produkty na úvodnej stránke a pod.
7. Pokračujte vložením nasledujúcich odkazov ako krokov cieľa:
* order/step0.html (povinné)
* authentication.php (povinné)
* order/step1.html (povinné)
* order/step2.html (povinné)
* order/step3.html (povinné)
8. Zaškrtnite vlastnosť 'Citlivé na veľkosť znakov'
9. Uložiť nový cieľ

(Tak tomu poslednemu neorzumiem, ale predpokladam, ze to je asi vybraty priklad...)

Link to comment
Share on other sites

Pre nas baby by sa hodila taka jednoducha kukachrka ...Je tam sice navod, ale nerozumiem tomu..

Prvým krokom pre sledovanie e-obchodných transakcií je zapnutie zaznamenávania e-obchodných informácii v profile vašej stránky.
Pre zapnutie zaznamenávania e-obchodných infofmácii, nasledujte tieto kroky:

1. Prihláste sa do svojho účtu
2. Potom kliknite na 'Upraviť' vedľa profilu, ktorý si prajete zapnúť
3. V Nastaveniach profilu, kliknite na 'Upraviť' pri informáciach vedľa hlavných informácii o profile stránky
4. Zmeňte tlačidlo pri položke E-obchodná stránka z Nie na Áno

( co je myslene prihlasit sa k ucto teda do BO, a kde najdem Sekciu UPRAVIT?)

Nastavte ciele, ktoré chcete dosiahnuť:

1. Návrat na hlavnú stránku účtu
2. Vyhľadajte profil, pre ktorý chcete vytvoriť ciele, potom kliknite na 'Upraviť'.
3. Vyberte jeden zo 4 dostupných cieľov pre daný profil a potom kliknite na 'Upraviť'.
4. Vložte odkaz cieľa. Dosiahnutie tejto stránky značí úspešnú zmenu.
5. Vložte názov cieľa, ktorý by sa mal zobrazovať vo vašom účte Google Analytics.
6. Zapnite Ciele
(Vyberiem si ciel...jeviem podla coho, ale ked sa uz prihlasim, a najdem to UPRAVIT tak nieco by som odklikala..
)
Potom nadefinujte kanál podľa nasledujúcich krokov:

1. Vložte odkaz prvej stránky konverzného kanála. Táto stránka by mala byť spoločnou stránkou pre všetkých užívateľov ktorí pracujú pre dosiahnutie vášho cieľa.
2. Zadajte názov pre tento krok.
3. Ak je tento krok povinný v konverznom procese, zaškrtnite políčko vpravo.
4. Pokračujte vložením krokov cieľa pokiaľ nebude kanál úplne zadefinovaný. Môžete zadať viac ako 10 krokov, alebo ak chcete, iba jeden.

( Co je konverzny kanal? TO je ten kod co mam vlozit ID?, )

Nakoniec, upravte dodatočné nastavenia nasledovaním týchto krokov:

1. Ak je odkaz citlivý na veľkosť znakov, zaškrtnite políčko.
2. Zvoľte vhodný odpovedajúci typ cieľa. (Prečítajte si viac o odpovedajúcich typoch a o tom, ako zvoliť ten najvhodnejší.)
3. Zadajte hodnotu cieľa. Túto hodnota bude použitá v ROI kalkuláciach systému Google Analytics.
4. Kliknite na 'Uložiť zmeny' pre vytvorenie cieľa a kanála alebo 'Zrušiť' ak chcete ukončiť nastavovanie bez uloženia.

Ukážka: Proces objednávania

1. Po zapnutí e-obchodných záznamov a vybraní príslušného profilu, vložte ako cieľový odkaz 'order-confirmation.php'
2. Názov tohoto cieľa (napr. 'Proces objednávania')
3. Aktivujte cieľ
4. Pridajte 'product.php' ako prvú stránku vášho konverzného kanála.
5. Pomenujte ho (napr. 'Stránka produktu')
6. Neoznačujte políčko 'povinné', pretože zákazník môže prísť priamo z blokov ako sú zaujímavé produkty na úvodnej stránke a pod.
7. Pokračujte vložením nasledujúcich odkazov ako krokov cieľa:
* order/step0.html (povinné)
* authentication.php (povinné)
* order/step1.html (povinné)
* order/step2.html (povinné)
* order/step3.html (povinné)
8. Zaškrtnite vlastnosť 'Citlivé na veľkosť znakov'
9. Uložiť nový cieľ

(Tak tomu poslednemu neorzumiem, ale predpokladam, ze to je asi vybraty priklad...)

4562_UNyIF7thC2FRVANU7vlO_t

Link to comment
Share on other sites

Kataríno, ně mě to tam ještě "mluví" anglicky - v tom modulu GA... Jsem z toho jelen, prostě netuším, jak to rozchodit.
Jestlit ot eda dobře chápu, tak jen na tom GA účtu nastavím ty cíle a mělo by to chodit? Já fakt nevím a nějaká statistika by se mi hodila...
Najde se někdo, kdo dá návod pro dvě bezradné holky?

Link to comment
Share on other sites

V GA zadne cile nastavovat nemusis, ja GA pouzivam jen na statistiky a zadne cile jsem nepridaval.

Takze postup:
1. Zaregistruj se do GA
2. Pridej stránku kterou chces sledovat (nevim jestli tenhle krok pri registrace do GA neni proveden automaticky, ja uz mam GA zaregistrovany davno a akorat pridavam stranky)
3. Do modulu Google Analytics v PS vlozis cislo oznacujici danou monitorovanou stranku - napr. UA-1234567-1

... a to je vse...

pak jen den pockat, protoze se statistiky ukazujou pro predchozi den az po pulnoci

Link to comment
Share on other sites

Katko - ten kód ti vyjede v tabulce na Google analytics po té, co se zaregistruješ (včera jsem si nevšimla, teď mi to docvaklo) - zadala jsem ho teda do konfigurace GA modulu v PS, zítra se ukáže, jestli je to tak správně ;o)

A prosím ještě otázka - můžu tam zadat jakoukoliv stránku - třeba jednu z kategorií, nebo jen úvodní? Díky.

Chlapi, máte můj obdiv, že máte trpělivost s takovýma začátečníkama, díky.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...