Jump to content

Regisztráció után nem tudok szállítót kijelölni


wartime

Recommended Posts

Sziasztok !

Létrehoztam két szállítót (Futár, Személyes), a zónáknál létrehoztam "Magyarország" zónát. Megadtam a szállítás árát, az országoknál engedélyeztem "hungary"-t, itt zónának megadtam magyarországot. Azonban ha indítok egy vásárlást, akkor problémába ütközök, nevezetesen amint regisztrálok , és belépek, vagy a fizetés vendégként menüpontot kitöltöm, nem tudok szállítót választani, megjelennek a felvitt szállítók, de egyik sem aktív. Ha frissítek (ctrl+f5), vagy kiválasztom valamelyik fizetési módot, és visszalépek, akkor már működik, aktív lesz. Nincs vásárlói csoport, illetve csak a default van, azt viszont a fizetési mód, csoport korlátozásoknál engedélyeztem.

Kérnék valakit hogy segítsen beállítani, ez lenne az első prestashopos áruházam ...

Link to comment
Share on other sites

Szia,
Egy oldalas fizetést használnék, a "weight range" részt üresen hagytam, csak a price range van beállítva 0.00Ft a boltban való átvételhez, és 1850.- Ft a futárhoz, valamint az ingyenes szállítás van beállítva 30.000.- Ft -ra.
Számlázás: a teljes ár szerint van beállítva.

Link to comment
Share on other sites

Elvileg minden stimmel, hiszen sokszor átolvastam már ezt a fórumot. De egyenlőre mégsem tudtam felülkerekedni a problémán. Működött is, de volt egy tárhelyváltásom a weboldal sebessége miatt, és amikor az új helyen is előjöttek a sebességproblémák, akkor elkezdtem az oldalról először nyelveket, majd később modulokat kikapcsolni, és törölni is. A címkefelhő volt az utolsó modul, amit törölve hirtelen a 20 -22 sec es betöltési idő hirtelen 1-2 sec lett, így az oldalt élesre állítottam. Miután egész héten nem volt egyetlen megrendelés sem, elkezdtem újra tesztelni a vásárlást, és kiderült az ok. A modulokat a kicsomagolt 1.4.3 telepítőkészletéből visszamásoltam. Közben felraktam a Stiffmodule carrier -t is, de ugyanúgy csak frissítés után lesz a kijelölhető a szállítási mód.

Esetleg mit kellene törölnöm a COD modulon kívül, hogy elölről kezdhessem a beállításokat ?

Link to comment
Share on other sites

Megpróbáltam letörölni a COD -ot (persze előbb lementettem), "nem lehet a modult eltávolítani", illetve a telepítés törlésére a "The following module(s) were not installed successfully: cashondelivery" üzenetet kapom. A szerverről fizikailag törölve, és a presta 1.4.3 telepítőkészletéből felmásolva szintén nem működik. Jelenleg már semmilyen fizetési módot nem lehet kiválasztani. Van mód a presta újratelepítésére ? (mint az update -ok esetében) Vagy valami más ötlet ?

Töröltem az admin/tabs/AdminCarriers.php, és AdminPayment.php fájlokat(amiket a Stiffmodule módosított), majd visszamásoltam telepítőkészletből őket, valamint töröltem az override/Classes/Module.php, és PaymentModule.php fájlokat (ezek a telepítésben nincsenek, tehát a stiffmodule-hoz voltak csak szükségesek), így tudtam újratelepíteni a COD-ot. Most megjelenik mindkét fizetési lehetőség, eljutottam vissza az alapproblémámhoz.

Link to comment
Share on other sites

Szia !
Ha elindítok egy próbavásárlást a www.robogo-alkatreszek.hu oldalamon, és a fizetésre kattintok látszólag minden ok. De ha kiválasztom mondjuk a "Fizetés vendégként" menüpontot, és felviszem az adatokat inaktívvá válik a szállítás mód. Ott van, csak kijelölni nem lehet. Ugyanez történik, ha mint regisztrált felhasználó, a fizetésnél bejelentkezek. Persze ha frissítem az oldalt , akkor aktívvá válik, de ez a vásárlónak nehéz elmagyarázni, meg szerintem automatikusan frissülnie kellene.

Próbáld ki nyugodtan, csak írd a megjegyzésbe, hogy próba, örülnék bármilyen segítségnek, mert még egyetlen rendesen működő prestát sem hoztam össze :(

Gondolok már mindenre (pl: írási jogosultságra is), de már kifogytam az ötletekből.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...