Jump to content

1.4.3 >Registrace zákazníka - IČO, DIČ, Telefon


karelzemek

Recommended Posts

Zdravím, prošel jsem fórum a řešení jsem nenašel, proto zakládám nové téma. Jde o IČO a DIČ zákazníka a také o telefon:

1. Pokud aktivuji u státu "Vyžadováno IČ", při registraci zákazníka je povinné - což je ovšem špatně, jelikož když někdo nemá firmu, nemá ani ič..

2. Při vyplnění IČ a DIČ se v BO v administraci objednávky zobrazí jen DIČ

3. Zkoušel jsem smazat z "order-opc-new-account.tpl"(rychlá objednávka) pole "mobile phone", tak aby bylo jen jedno políčko pro telefon, to my hlásilo chybu že pole je nutné vyplnit, tak jsem ho tam tedy vrátil zpět. Když ale vyplním obě pole s telefonem, V BO v administraci objednávky se zobrazí jen "Home phone". Takže buď funkčně odstranit jeden z telefonů, nebo obě pole ponechat ale aby se zobrazovali v BO.

4. Používám modul Mail alerts, tam se nezobrazí ani IČ, ani DIČ a taktéž jen Home Phone...



Prosím, kdo má řešení?

V tom ič a dič je celkem bordel, myslím že by nebylo od věci napsat stručný návod, jak tyto kolonky zprovoznit a přizpůsobit našim podmínkám, určitě by to pomohlo nejenom mě...


Díky!

Link to comment
Share on other sites

Ahoj, kolonky pro vyplnění IČ a DIČ již není potřeba složitě přidávat, prestashop je od verze 1.4 přidal do základu. Funkci "povinného IČ" v BO jsem obešel vypnutím kontroly, jelikož IČ potřebuju mít registrované pouze u firemních zákazníků. Kolonky pro IČ a DIČ zobrazuji tedy vždy, ale pouze při vyplnění názvu firmy / obch. jména. Úprava se týka těchto souborů:

controllers/AuthController.php
řádek 129-130 smazat
řádek 127 - upravit na:

if (Country::isNeedDniByCountryId($address->id_country) AND !Validate::isDniLite(Tools::getValue('dni')))




controllers/AddressController.php
řádek 129-130 smazat
řádek 127 - upravit na:

if ($country->isNeedDni() AND !Validate::isDniLite(Tools::getValue('dni')))




Změna zobrazení se týká úpravy těchto souborů: address.tpl, authentication.tpl a order-opc-new-account.tpl.

               {elseif $field_name eq "vat_number"}    



{l s='Identification number'}
                       <input type="text" class="text" name="dni" id="dni" value="{if isset($guestInformations) && $guestInformations.dni}{$guestInformations.dni}{/if}" />



{l s='VAT number'}
                       <input type="text" class="text" name="vat_number" id="vat_number" value="{if isset($guestInformations) && $guestInformations.vat_number}{$guestInformations.vat_number}{/if}" />


               {/if}



PeS.: > Používím modul pro ověření "Evropské DIČ", kde je zapotřebí vybrat ČR jako výchozí zemi.
> V BO (Payment > Tax Rules) nastavte DPH 20% na všechny země.
> V případě, že si zákazník (mimo ČR) registuje DIČ, zobrazují se mu v eshopu ceny bez DPH, které odvádí ve své zemi.

Kočka: Dvojí ceny, tedy s DPH a bez DPH si můžete v product.tpl zobrazit pomocí tohoto kódu:

>
{if $priceDisplay >= 0 && $priceDisplay <= 2}</pre>
<dl>{l s='Price'} {l s='tax incl.'}:{convertPrice price=$product->getPrice(true, $smarty.const.NULL)}</dl>{/if}<br><br>{if $priceDisplay >= 0 && $priceDisplay <= 2}<dl>{l s='Price'} {l s='tax excl.'}:{convertPrice price=$product->getPrice(false, $smarty.const.NULL)}</dl>{/if

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak se mi to při nejlepší vůli nedaří rozchodit. Provedl jsem všechny popsané úpravy, ale pole IČ a DIČ prostě při registraci zákazníka nevidím a neobjeví se ani po zadání názvu firmy. Poradíte mi prosím? Můžete sem dát správně upravené soubory . tpl? Mám podezření, že jsem popsanou úpravu možná správně nezakomponoval...

Link to comment
Share on other sites

Tak se mi to při nejlepší vůli nedaří rozchodit. Provedl jsem všechny popsané úpravy, ale pole IČ a DIČ prostě při registraci zákazníka nevidím a neobjeví se ani po zadání názvu firmy. Poradíte mi prosím? Můžete sem dát správně upravené soubory . tpl? Mám podezření, že jsem popsanou úpravu možná správně nezakomponoval...


Chtěl jsem je poslat už minule, ale nedaří se mi přiložit soubor.
Hodil jsem to teda na FTP, takže tady jsou upravené soubory:

http://81.30.249.81/ic_dic.rar
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ahoj, kolonky pro vyplnění IČ a DIČ již není potřeba složitě přidávat, prestashop je od verze 1.4 přidal do základu. Funkci "povinného IČ" v BO jsem obešel vypnutím kontroly, jelikož IČ potřebuju mít registrované pouze u firemních zákazníků. Kolonky pro IČ a DIČ zobrazuji tedy vždy, ale pouze při vyplnění názvu firmy / obch. jména. Úprava se týka těchto souborů:<br/><br/>controllers/AuthController.php<br/>řádek 129-130 smazat<br/>řádek 127 - upravit na:<br/>

if (Country::isNeedDniByCountryId($address->id_country) AND !Validate::isDniLite(Tools::getValue('dni')))

<br/><br/><br/>controllers/AddressController.php<br/>řádek 129-130 smazat<br/>řádek 127 - upravit na:<br/>

if ($country->isNeedDni() AND !Validate::isDniLite(Tools::getValue('dni')))

<br/><br/><br/>Změna zobrazení se týká úpravy těchto souborů: address.tpl, authentication.tpl a order-opc-new-account.tpl. <br/><br/>

<br/>                {elseif $field_name eq "vat_number"}    <br/>                <div id="vat_number_block" style="display:none;"><br/>                    <p class="text"><br/>                        <label for="dni">{l s='Identification number'}</label><br/>                        <input type="text" class="text" name="dni" id="dni" value="{if isset($guestInformations) && $guestInformations.dni}{$guestInformations.dni}{/if}" /><br/>                    </p><br/>                    <p class="text"><br/>                        <label for="vat_number">{l s='VAT number'}</label><br/>                        <input type="text" class="text" name="vat_number" id="vat_number" value="{if isset($guestInformations) && $guestInformations.vat_number}{$guestInformations.vat_number}{/if}" /><br/>                    </p><br/>                </div><br/>                {/if}<br/>

<br/><br/>PeS.: > Používím modul pro ověření "Evropské DIČ", kde je zapotřebí vybrat ČR jako výchozí zemi. <br/>> V BO (Payment > Tax Rules) nastavte DPH 20% na všechny země. <br/>> V případě, že si zákazník (mimo ČR) registuje DIČ, zobrazují se mu v eshopu ceny bez DPH, které odvádí ve své zemi.<br/><br/>Kočka: Dvojí ceny, tedy s DPH a bez DPH si můžete v product.tpl zobrazit pomocí tohoto kódu:<br/><br/>

<br/>{if $priceDisplay >= 0 && $priceDisplay <= 2}<dl><dt>{l s='Price'} {l s='tax incl.'}:</dt><dd class="black"><span id="our_price_display">{convertPrice price=$product->getPrice(true, $smarty.const.NULL)}</span></dd></dl>{/if}<br/><br/>{if $priceDisplay >= 0 && $priceDisplay <= 2}<dl><dt>{l s='Price'} {l s='tax excl.'}:</dt><dd class="red"><span id="our_price_display">{convertPrice price=$product->getPrice(false, $smarty.const.NULL)}</span></dd></dl>{/if}<br/>

 

 

Vdaka za napad - mohol by si este uviest, kde priblizne v product.tpl script vlozit, kde by to bolo navhodnejsie - cislo riadku?

 

Vopred dakujem

Link to comment
Share on other sites

Vdaka za napad - mohol by si este uviest, kde priblizne v product.tpl script vlozit, kde by to bolo navhodnejsie - cislo riadku?

 

Vopred dakujem

 

To nedokážu říct, protože nepoužívám výchozí téma. Důležité jsou však kódy se zobrazením. Zbytek si přizpůsobíš.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Taky se mi to nejak nedari zprovoznit. Kdyz udelam zmeny (snad to mam dobre delam to pres override), tak se sice IC a DIC zobrazuje dohromady jak ma (pri vyplneni firmy), ale pole IC (dni) se posila do databaze jen v pripade zaskrtnuteho "Je vyzadovano IC" v nastaveni zeme CR. Kdyz to ale necham zaskrtnute, tak se to sice do databaze posle, ale je to zase povinne pole i v pripade ze firmu nevyplnim. Takže ňáká validace někde :-) Mno nic, zkoušim dál... kdyby to někdo měl hotové, tak neváhejte mě toho utrpení zbavit :-)

Link to comment
Share on other sites

Tak problem byl v pouziti override. Ted se to zda funkcni. Mimochodem, ja musel upravit jeste soubor statesManagement.js kde jsem ve funkci updateNeedIDNumber(suffix) smazal skryvani pole IČ, jinak to nefungovalo spravne v adrese (address.tpl), v kosiku ano, to zahrnuje ta uprava od weita kdy se to pole presune do bloku vat_number_block ktery se schovava cely. Takze ta funkce v statesManagement.js:

 

je misto

 

function updateNeedIDNumber(suffix)
{
var idCountry = parseInt($('select#id_country'+(suffix !== undefined ? '_'+suffix : '')).val());
if ($.inArray(idCountry, countriesNeedIDNumber) >= 0)
 $('.dni'+(suffix !== undefined ? '_'+suffix : '')).slideDown('slow');
else
 $('.dni'+(suffix !== undefined ? '_'+suffix : '')).slideUp('fast');
}

 

takto

 

function updateNeedIDNumber(suffix)
{
var idCountry = parseInt($('select#id_country'+(suffix !== undefined ? '_'+suffix : '')).val());
}

Link to comment
Share on other sites

Proč tak strašně potřebujete rozchodit IČO v registraci zákazníka? DIČ se dá pochopit, ale nikde není stanoveno že pro fakturaci zákazníkovi je potřebné IČO (stačí jen DIČ). Alespoň tak to platí v ČR.

No a pro DIČ je tu modul evropské DIČ (tuším že až od presty 1.4.4.0)

Link to comment
Share on other sites

Proč tak strašně potřebujete rozchodit IČO v registraci zákazníka? DIČ se dá pochopit, ale nikde není stanoveno že pro fakturaci zákazníkovi je potřebné IČO (stačí jen DIČ). Alespoň tak to platí v ČR.

No a pro DIČ je tu modul evropské DIČ (tuším že až od presty 1.4.4.0)

 

Nejsem expert na účetnictví ale třeba tady se píše u neplátce DPH že na faktuře má být IČ odběratele, takže to možná v některých případech třeba je? Každopádně tak jako tak je zvyk IČ uvádět. Asi také záleží na tom zda děláte faktury v Prestě nebo jinde a IČ / DIČ si případně ještě ověříte a na fakturu doplníte, ale určitě se hodí tam to pole zákazníkovi při registraci nabídnout.

Link to comment
Share on other sites

 

Nejsem expert na účetnictví ale třeba tady se píše u neplátce DPH že na faktuře má být IČ odběratele, takže to možná v některých případech třeba je? Každopádně tak jako tak je zvyk IČ uvádět. Asi také záleží na tom zda děláte faktury v Prestě nebo jinde a IČ / DIČ si případně ještě ověříte a na fakturu doplníte, ale určitě se hodí tam to pole zákazníkovi při registraci nabídnout.

No to že to tam píšou je zajímavé. Vzhledem k tomu že se odkazují na zákony kde o tom není ani čárka. :) Konkrétně v onom zákonu 513/1991 sb. se píše že podnikatel musí vlastně všude uvádět své ič, ale nikde tam není psáno, že musí uvadět ič objektu kterému fakturuje.

Nicméně souhlas, že Presta by mohla IČ nativně podporovat když to na podobné systému funguje ve valné většině států.

Link to comment
Share on other sites

OK. Tak jsi mě ukecal. :) Taky jsem si udělal úpravu pro IČ a DIČ. Ale trochu jinou/lepší než zde navrhované.

V AuthController.php a AddressController.php jsem úplně zakomentoval ověřování IČ.

Soubory address.tpl a authentication.tpl jsem jsem upravil tak že kolonka IČ a DIČ jsou hezky pod sebou. Kolonka IČ se zobrazí vždy když uživatel vyplní kolonku s názvem firmy. Kolonka DIČ se sice taky může zobrazit po vyplnění firmy, ale to záleží na tom jaký stát je vybrán - pokud je to stát v EU tak se kolonka DIČ zobrazuje - u států mimo EU je kolonka skryta.

Myslím že tato úprava je nejlepší. :-)

Pokud by ji chtěl někdo použít, tak ji dávám zde: ic_dic_by_RAD-X.tar (pro verzi 1.4.4.1 a možná i nižžší 1.4.x)

Jediná věc co je třeba udělat je upravit v authentication.tpl řádek:

var ajaxurl = '/store/modules/';

zde je třeba napsat cestu k vašemu adresáři modules. Tj. v případě že je Prestashop v kořenovém adresáři webu, bude cesta jen: '/modules/'

Samozřejmě tato úprava je koncipována s nainstalovaným modulem pro ověřování evropského DIČ.

 

Pokud se vám úprava líbí, nezapomeňte poděkovat. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zdravím, vzal jsem přiložené soubory a změnil cestu co jsi napsal, ale stejně to nefunguje, nemůže tam být ještě nějaká jiná změna. Dokonce jsem naistaloval shop znovu a nic. Mám tam verzi 1.4.5.1

Předpokládám, že to bylo adresováno mě? Pokud ano, tak co konkrétně nefunguje? Kde je link na tvůj shop?

Těžko pak radit... :)

 

BTW: Zkoušel jsem to na verzi 1.4.4.1 takže nevím jestli v té nové verzi není něco jinak. K updatu jsem se ještě nedostal a ani nevím kdy tomu tak bude.

Link to comment
Share on other sites

To OCHi,

jestli na tom webu používáš 1.4.5.1 tak asi bude problém v té nové verzi. Zřejmě tam překopávali celou registraci neb nikde ani nevidím políčko kde bych měl vepisovat název firmy.

Čili: má úprava je jen pro verzi 1.4.4.1 tak jak je psáno v mém příspěvku kde jsem úpravu zveřejnil

Link to comment
Share on other sites

To Ohci,

tak to nevím. Mě to normálně funguje. Nevím kde by mohl být problém.

 

Nicméně bylo by fajn kdyby jste vždy napsali okolnosti tj. verzi, adresu, co přesně nefunguje atd... neb si trochu připadám jak kdyby tu psali retardi co doufají že jsem věštec nebo co. :D

Link to comment
Share on other sites

To Ohci,

tak to nevím. Mě to normálně funguje. Nevím kde by mohl být problém.

 

Nicméně bylo by fajn kdyby jste vždy napsali okolnosti tj. verzi, adresu, co přesně nefunguje atd... neb si trochu připadám jak kdyby tu psali retardi co doufají že jsem věštec nebo co. :D

 

Ty nejsi telepat? tak to tě čekají tady těžký časy...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Chlapci chlapci. Jak můžete vůbec fungovat bez znalostí zákonů ;) Vám asi ještě kontrola z finančáku nepřišla co?

DIČ je v našem státě nedůležité pokud neřešíte DPH. Jedinou výjimkou jsou správci konkurzní podstaty a klauni. Ti mají přidělené pouze DIČ.

Každá firma nebo živnostník dostane po registraci přidělené IČ (IČO), které je nejdůležitějším prvkem veškerého fungování. Název firmy nebo adresa je v podstatě nedůležitá. Adresu můžete uvádět do faktur klidně rozdílnou od sídla firmy a název je definován zákonem jako doplňující identifikace, která v případě živnostníků nabývá hodnoty vlastního jména a obchodního názvu, který si smí živnostník zvolit a nemusí ho ohlašovat živnostenskému úřadu.

s.r.o. a a.s. to mají zase trošku jinak.

Takže shrnuto a podtrženo, je pro vás nejdůležitější IČ. Pokud vystavujete fakturu, nemáte povinnost uvádět IČ odběratele. Je to jeho problém, pokud vás na to, že ho má neupozorní. Bez IČ si fakturu nesmí zavést do účetnictví. Samozřejmě poznámka: faktury do 10tis. nemusí obsahovat IČ. Ty si můžete zavést i bez jednoznačných iniciál.

 

Příklad: zboží za 9890,- můžete fakturovat klidně na "odběratele" IČ: 0 bez adresy atd. Odběratel si tuto fakturu může klidně zavést do účetnictví.

 

Pokud tomuto nevěříte, obraťte se na nějakou účetní, ať vám podá podrobnější informace ;)

 

Nicméně zpět k úpravě Presty. 1.5 alfa už toto řeší. 1.4 to má poněkud zmatené. Na fóru je dost vláken, které se tímto zabývají.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

DIČ je v našem státě nedůležité pokud neřešíte DPH. Jedinou výjimkou jsou správci konkurzní podstaty a klauni. Ti mají přidělené pouze DIČ.

Otázka je ako dlho. Európska únia vydala záväzný predpis pre členské štáty EU že sa na nezjednodušených daňových dokladoch musí uvádzať IČ, DIČ a prípadne IČ DPH. Je to z dôvodu zjednotenia predpisov. U nás mimochodom už platný zákon. Neviem presne od kedy, ale čo viem boli sme asi prvá, alebo jedna z prvých krajín v rámci EU ktorá to uzákonila.

Všetky údaje sa budú uvádzať z toho dôvodu, že nie všetky krajiny majú identické čísla DIČ a IČ DPH.

Link to comment
Share on other sites

OK. Tak jsi mě ukecal. :) Taky jsem si udělal úpravu pro IČ a DIČ. Ale trochu jinou/lepší než zde navrhované.

V AuthController.php a AddressController.php jsem úplně zakomentoval ověřování IČ.

Soubory address.tpl a authentication.tpl jsem jsem upravil tak že kolonka IČ a DIČ jsou hezky pod sebou. Kolonka IČ se zobrazí vždy když uživatel vyplní kolonku s názvem firmy. Kolonka DIČ se sice taky může zobrazit po vyplnění firmy, ale to záleží na tom jaký stát je vybrán - pokud je to stát v EU tak se kolonka DIČ zobrazuje - u států mimo EU je kolonka skryta.

Myslím že tato úprava je nejlepší. :-)

Pokud by ji chtěl někdo použít, tak ji dávám zde: ic_dic_by_RAD-X.tar (pro verzi 1.4.4.1 a možná i nižžší 1.4.x)

Jediná věc co je třeba udělat je upravit v authentication.tpl řádek:

var ajaxurl = '/store/modules/';

zde je třeba napsat cestu k vašemu adresáři modules. Tj. v případě že je Prestashop v kořenovém adresáři webu, bude cesta jen: '/modules/'

Samozřejmě tato úprava je koncipována s nainstalovaným modulem pro ověřování evropského DIČ.

 

Pokud se vám úprava líbí, nezapomeňte poděkovat. :)

RAD-X díky za úpravu, pri vyplnení políčka Firma sa mi zobrazí len pole IČ DPH, pole IČO sa nezobrazí.

Nakopíroval som Tvoje súbory do presty, no nedarí sa mi nájsť chybu. Dík za radu.

 

Čistá inštalačka 1.4.4.1 http://www.shop.acris.sk/

Link to comment
Share on other sites

Díval se už někdo na verzi 1.4.6.2 (poslední stabilní verze). Podle všeho je tam všechno už pořešené. Jen netuším, proč se pole DPH při registraci neobjeví. Pak se dá doplnit v profilu, ale upřímně do profilu nikdo po registraci už nekouká. Neřešil to někdo?

Link to comment
Share on other sites

Díval se už někdo na verzi 1.4.6.2 (poslední stabilní verze). Podle všeho je tam všechno už pořešené. Jen netuším, proč se pole DPH při registraci neobjeví. Pak se dá doplnit v profilu, ale upřímně do profilu nikdo po registraci už nekouká. Neřešil to někdo?

Ja mám nainštalovanú 1.4.6.2 a je tam problém s IČ, ak nastavím jeho povolenie tak je pole nevyhnutné vyplniť, aj keď nieje zadaná firma.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...