Jump to content

Probleme finalizare comanda(lipsa buton)


Recommended Posts

Salut,

Am instalat un 1.4.3.0, si cand ajung la "alege metoda de plata" nu exista buton de finalizare.



O alta problema, este faptul ca nu pot schimba tema si nu inteleg ce pasi trebuie sa urmez pentru a rezolva cele doua probleme.

Pentru schimbarea temei imi da acest msg
"if you change the theme, the settings.inc.php file must be writable (CHMOD 755 / 777)"





Va rog, ma puteti ajuta?

48755_cHbhc6UVjlPtE7nMtAeF_t

Link to comment
Share on other sites

Aici este problema, face trimitere catre o pagina necunoscuta, si nu primesc mesajul de confirmare a comenzii.
"The page you are looking for could not be found."

Ce setari trebiuesc facute?
Am crezut ca-i vorba de eroare la instalare si l-am reinstalat, dar problema ramane atat cea cu finalizarea comenzii, cat si cea de selectare a unei comenzi noi.

Multumesc mult pentru raspuns si mai ales pentru promtitudine.
Cu respect,
Dascalu N.

Link to comment
Share on other sites

Nu fac spam, am facut intradevar un cont( comanda ) fictiva pe site-ul tau pentru a vedea cum functioneaza la tine. Imi cer scuze daca am creat probleme, am crezut ca iti dai seama daca nu introduc nume real la logare ca este o comanda fictiva.
Am administrat un site din 2004 pana in 2008, fara a cunoaste foarte multe in domeniu, din 2010 am invatat html si incerc php, nu am cunostinte temeinice in domaniu si incerc sa invat. Daca am deranjat imi cer scuze, nu-i o problema voi gasi surse si resurse pentru a merge inainte, acum imi explic e-mailul pe care l-am primit de la xxx@......, pe tine te suparasem.
Ok este decizia ta si o respect.
Cat mai multe zile bune...

Link to comment
Share on other sites

Nu fac spam, am facut intradevar un cont( comanda ) fictiva pe site-ul tau pentru a vedea cum functioneaza la tine. Imi cer scuze daca am creat probleme, am crezut ca iti dai seama daca nu introduc nume real la logare ca este o comanda fictiva.
Am administrat un site din 2004 pana in 2008, fara a cunoaste foarte multe in domeniu, din 2010 am invatat html si incerc php, nu am cunostinte temeinice in domaniu si incerc sa invat. Daca am deranjat imi cer scuze, nu-i o problema voi gasi surse si resurse pentru a merge inainte, acum imi explic e-mailul pe care l-am primit de la xxx@......, pe tine te suparasem.
Ok este decizia ta si o respect.
Cat mai multe zile bune...


Am PM aici, am e-mail aici, ajut oricand cu placere, daca stiu. Site-ul nu e al meu, sunt doar angajat, doar il administrez, este legat la o baza de date si stoc cu actualizare online in contabilitatea firmei.

Iar in problema ta:

Pentru schimbarea temei imi da acest msg
“if you change the theme, the settings.inc.php file must be writable (CHMOD 755 / 777)”

Intri prin FTP (FilleZilla), te duci la folderul "config", si in interior gasesti fila"settings.inc.php", clik dreapta pe ea si seteaza permisiunea 755 sau 777.
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Preferences/ SEO & URLs/ si stergi "server" sau ce ai scris la "Shop domain name for SSL" si salvezi.

Astept ok. tau.
O zi buna

din pacate nu e ok-ul meu, desi nu mai am adresa necunoscuta
am urmatoarele
Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, [email protected] and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Link to comment
Share on other sites

verifica daca in Back Office > Preferences > Contact Information
sunt completate adresa de email si numele magazinului


Preferences/ SEO & URLs/, verifica daca la "Shop domain name" este scris "www.siteul tau"


La mine a mers, am sa mai caut si eu raspunsuri

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...