Jump to content

[Solved] Problémy s instalací češtiny


Recommended Posts

Dobrý den všem!

Jsme nováček u presty a mám jeden problém. Už dva dny sedím nad tím jak nainstalovat češtinu stále mi to háže, že archiv nemohl být rozbalen, v angličtině samozřejmě. Mám verzi 1.4.1.0. Prohledal sjem fórum a našel jen jeden topic, který byl na stejné téma jako zakládám já, ale tam nikdo tázajícímu neodpověděl, tak třeba budu mít větší štěstí.

Předem dík.

Link to comment
Share on other sites

No tento problém vypisuje vtedy, ak niektorý adresár nemá oprávnenia na zápis a nemôže sa tam zapísať preklad. Skús ešte pozrieť či si vlastníkom všetkých adresárov ty ako užívateľ, či nie je vlastníkom niektorých adresárov apache. Na takýchto adresároch potom si nemôžeš nastavovať práva.

Jaro

Link to comment
Share on other sites

No tento problém vypisuje vtedy, ak niektorý adresár nemá oprávnenia na zápis a nemôže sa tam zapísať preklad. Skús ešte pozrieť či si vlastníkom všetkých adresárov ty ako užívateľ, či nie je vlastníkom niektorých adresárov apache. Na takýchto adresároch potom si nemôžeš nastavovať práva.

Jaro


Noobácká otázka :D : Kde to přesně zjistím?
Link to comment
Share on other sites

Aha, tak to ja nepoužívam. Ak sa pripojíš na ftp, choď do adresára kde máš nainštalovaný prestashop a tam by si mal vidieť pri každom súbore a adresári oprávnenia a vlastníka. (owner). Neviem ako to na tvojom serveri vypisuje, či je tam nejaké číslo alebo vypisuje vlastníka slovom, skrátka nemal by tam byť vlastník 'apache' , alebo nejaké číslo, ktoré predstavuje vlastníka apache. U mňa napríklad ja ako vlastník som 632 a apache je 48.

Link to comment
Share on other sites

Hm tak teď mi z nějakého důvodu nejde nahrát vlaječka.. Očividně se to rozběhlo, ale pokud jsme to pochopil správně je to jen překlad vzhledu eshopu nikoliv adminu jako takového?


muže to byt i z duvodu povolení souboru .htaccess skuz povolit a pote by se to melo zobrazit
Link to comment
Share on other sites

Na to asi nemá smysl ani odpovídat.. Jinak zkusil jsme to na jiném hostingu a tam se to samo nainstalovalo, tudíž je nejspíš chyba na straně poskytovatele.. Dotaz už jen mimo.. Na hlavní stránce eshopu je blok Information v něm je vše anglicky i v českém překladu, u jiných se to normálně přepíná.. Hledal jsme to ale nemůžu nikde najít kde to změnit..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Prosím o vaši pomoc,

snažím se nainstalovat češtinu do PS 1.4.3.0 a píše to chybu, že "Archive cannot be extracted". Z diskuse výše bych typoval na problém s přístupovýma právama, ale vše jsem kontroloval a myslím si, že je to snad všechno OK.

Můžete mi prosím někdo poradit co mám ještě překontrolovat?

Děkuji moc

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...