Jump to content

Paypal probléma


sunandmoon21

Recommended Posts

Sziasztok,

Fizetéskor a Paypal fizetési opciót kiválasztva a Paypal oldalon ez a hibaüzenet jelenik meg:

"The link you have used to enter the PayPal system contains an incorrectly formatted item amount."

Van valakinek ötlete hogyan lehet ezt a problémát javítani?

Link to comment
Share on other sites

Esetleg:

"ha forintot használsz ne legyen tizedesvessző mert forintnál nincs értelme mert nincs fillér.
A dollárnál meg a többinél azért működik mert ott van értelme a tizedesjegyeknek.
Ha forintnál átadsz a paypalnek pl. 10.00 át akkor nem tudja értelmezni mert a forint csak egész szám lehet. Vagyis forintnál a tizedesjegyek száma = 0."

Ha megy az angol akkor meg itt a megoldás: http://www.pagedowntech.com/faq/faq.asp?faqid=82

Link to comment
Share on other sites

Szia Attila,

A BO-ban a termék oldalakon mindegyik terméknél ilyen formátumba vannak az árak, pl.: "5000.000000". Természetesen a publikus oldalon csak "5000" jelenik meg. A Payment -> Currencies menüben "0,000.00X" formátum van kiválasztva. Itt állítottam be azt is, hogy a tizedesjegyeket ne mutassa a publikus felületen. Egyébként amikor importálom az árakat már akkor is tizedesjegyek nélkül adtam meg az árakat, mert nincs fillér.

Az általad javasolt megoldást én is láttam már korábban, ott viszont egy ASP script módosítást ajánlanak, prestaban viszont PHP-ban van megírva a Paypal modul, ezért egyelőre nem tudom, hogy mit kellene változtatni a kódban, hogy működjön a fizetés...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Szervusztok!

 

 

 

Én is próbálkoztam PAY PAL-lal.

Tapasztalatok:

  • ha a termék Catalog szerinti végleges ára mondjuk 53,70 Ft
  • így a termék Frontend szerinti végleges ára így 54 Ft (iso szabvány szerint helyesen megjelenítve, mivel Mo-n nincsen fillér)
  • majd Pay Pal-lel fizetve hibát kapok, függetlenül attól, hogy a Currency beállításoknál mi van, és mi a Default Currency

Megoldás:

  • Catalog szerinti végleges ár tizedes érték nélküli lehet csak, mondjuk 54, Ft -> így működött a Pay Pal
  • vagy
  • Pay Pal felé az alkalmazott pénznem Frontend értékét küldjük PHP-val. Ehhez pedig kódot kell módosítani.

 

Én is elbíbelődtem vele egy délutánt, de végül működött :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pay Pal felé az alkalmazott pénznem Frontend értékét küldjük PHP-val. Ehhez pedig kódot kell módosítani.

 

Hali!

 

Ez tök jó, de mit és hol? :D

 

legegyszerűbb módja:

 

public static function ps_round($value, $precision = 0)
{
$method = (int)(Configuration::get('PS_PRICE_ROUND_MODE'));
if ($method == PS_ROUND_UP)
return self::ceilf($value, $precision);
elseif ($method == PS_ROUND_DOWN)
return self::floorf($value, $precision);
//return round($value, $precision);
return round($value, 0);
}

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

 

legegyszerűbb módja:

 

public static function ps_round($value, $precision = 0)
{
$method = (int)(Configuration::get('PS_PRICE_ROUND_MODE'));
if ($method == PS_ROUND_UP)
return self::ceilf($value, $precision);
elseif ($method == PS_ROUND_DOWN)
return self::floorf($value, $precision);
//return round($value, $precision);
return round($value, 0);
}

 

Szia.

 

 

Ezzel az a baj, hogy ha több pénznem is kiválasztható az oldalon, akkor azokat is egész számra fogja kerekíteni, ami az Euro, Font és Dollár esetében nem lesz jó.

 

A megoldást a /modules/paypal/payment/paypalpayment.php fájl módosítása jelenti, hogy az adott pénznemhez igazítsa a kerekítést is. Így mindegyik pénznemmel hiba nélkül működik a modul. A módosított fájlt csatoltam és elküldtem a fejlesztőknek is.

 

paypalpayment.zip

 

 

Üdv: Zoli

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...