Jump to content

Cena dopravy


Jcas

Recommended Posts

Zdravím. Chtěl bych jednoduchou věc, kterou nevím jestli jde udělat v administraci.

Chci zrušit cenu dopravy. Buď ať se vůbec neukazuje, nebo ať je možnost vložit tam text.
To stejné v košíku.

Příkl.
Košík
"poštovné" buď vůbec, nebo nepočítat a vložit např. text "dle ceníku pošty"

Výběr dopravy - to stejné
Dle ceníku dopravce, nebo nic

Ale nechci tam nepravdivé "zdarma", nebo nepravdivou cenu. Pravdivou cenu nejsem schopen zaručit.

Děkuju

Link to comment
Share on other sites

tenhle problém jsem taky řešil, ale nevyřešil...

Takže nakonec jsem stanovil cenové rozsahy podle hodnoty objednávky, a nebo jednotný paušál, který by vykryl většinu objednávek, a na těch pár holt "prodělám"... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Štačilo by, jestli se někdo vyzná v kódu, tak to mírně upravit.
Předpokládám, že se cena poštovného ukládá do databáze. Takže jedna varianta:
-v databázi změnit typ buňky a při odesílání upravit kontrolu a povolit text.
Pak by šlo zadat např. "dle ceníku české pošty".
-A v košíku při počítání ceny nastavit, že pokud bude poštovné text(nebo něco jiného než číslo), tak prostě bude počítat 0

A nebo jednoduše prostě při výpisu(zobrazení) prostě zakomentovat zobrazení příslušných prvků
-v košíku zakomentovat zobrazení "poštovného"
-při objednávání zakomentovat zobrazení ceny dopravy.
Pak si můžu v administraci nastavit cenu dopravy 0 a nebude mě trápit, že to zákazník neuvidí. Hlášku "dle ceníku pošty" bych napsal do popisu

Link to comment
Share on other sites

No, to s tou úpravou v tabulce databáze jsem taky zkoušel, zadal jsem nějakou nesmyslnou hodnotu a pak hledal v tabulkách, našel, změnil typ i nastavil "napevno" řetězec, ale nefungovalo to... asi je to ve více tabulkách a i v kódu, ale přiznávám, že jsem to nakonec vzdal...

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem si našel řešení. Asi není moc ideál, ale plně splní požadavky. A to ty, že se nemusím trápit s cenou dopravy a řešit její zpracování při objednávce.

1. Při objednávce si zákazník pouze vybere způsob dopravy, ale já nijak nebudu řešit cenu dopravu.
- zakážu zobrazení ceny
Tím pádem zákazník neuvidí nepravdivé "zdarma!" a já se nemusím trápit s tím, koli bude doprava stát.

Jak na to!
Na konec souboru /PrestaShop/themes/prestashop/css/global.css připíšu

.carrier_price {display: none;}



Výsledek bude-např.


Česká Pošta-------Dobírka - Dle ceníku České Pošty
Osobní odběr-------Na naší prodejně
Individuální přístup-------Dle místa dodání, dle zásilky, dle domluvy


A zákazník neuvidí slovo "Zdarma", takže se s cenou dopravy nemusím vůbec trápit.

2. Ǔplně stejně můžu zakázat v "košíku" zobrazení ceny "poštovného", ovšem nelze takto zakázat zobrazení samotného slova "poštovné", protože by jsme zakázali i slovo "celkem" a nebylo by zobrazeno sčítání více věcí.
- Takže na tohle kašlu a budu mít stále zobrazeno poštovné "0.00" a akorát napíšu do smluvních podmínek, že cena poštovného není započítána.
- Samozřejmě v administraci nastavím u všech typů dopravy cenu 0.00
- A kdyby chtěl někdo zakázat i zobrazení ceny 0.00, tak se to dělá v jiném souboru.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...