Jump to content

Ξέρει κανείς γιατί δεν μπορούμε αγοράσουμε?


Recommended Posts

είναι θέμα να ρυθμίσεις σωστά τα μεταφορικά. η διεύθυνση του πελάτη αντιστοιχεί σε ζώνη που δεν υπάρχει μεταφορέας.

πρέπει να σεταριστούν σωστά οι ζώνες, οι περιφέρειες κτλ

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να τα πάρεις σωστά από την αρχή, το σετάρισμα για τα μεταφορικά. είναι λίγο ιστορία...

όπως έχει ξαναγραφεί από τον as32:
Εαν θες πραγματικά να δουλέψει σωστά θα πρέπει να πας στο Zones και να φτιάξεις της περιοχές σου(εντος πολης,Χερσαίους προορισμούς,Νησιωτικούς Προορισμούς,Δυσπρόσιτες Περιοχές).
Μετά να πας στο states και να φτιάξεις όλους του νομούς της ελλαδας και να ενώσεις κάθε νομό , ανάλογα εαν ειναι χερσαίος η νησιωτικός σύμφωνα με την λίστα της ACS.
Μετά να φτιάξεις τα βάρη οπως ανέφερε ο φίλος παραπάνω.
και τέλος να πας στο Shipping και να περάσεις τιμές ανα κιλα και ανα ζώνη σύμφωνα με τη λίστα της ACS, τώρα θα υπολογίζει σύμφωνα με το βαρος και με τη περιοχή το κόστος .

εγώ για αρχή, έχω βάλει 3 περιφέρειες (ηπειρωτική ελλάδα, νησιωτική, και εντός πόλης) και δεν έκατσα να κάνω όλους τους νομούς της Ελλάδας σε ζώνες.
βάζω τον.. πελάτη να το επιλέξει :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου συμφωνώ εν μέρη με όλα αυτά ...αλλά δεν προχωράει έστω και με λίγα zones που βάζω δεν προχωράει καθόλου!!!! αυτό είναι το θέμα , μπορείς να ρίξεις μια ματιά σε παρακαλώ..να σου πω pm?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...