Jump to content

(ne)přátelská URL


zmija832

Recommended Posts

Poradí mi prosím někdo, proč když aktivuji

Přátelské URL: Ano
a pak kliknu na produkt zobrazí se : http://eshop.abckatalog.cz/12-vesak-na-klice-s-peti-hacky-chaloupka-cerna-strecha.html'>http://eshop.abckatalog.cz/12-vesak-na-klice-s-peti-hacky-chaloupka-cerna-strecha.html Požadovaná stránka nebyla nalezena


pak mi to vypisuje adresy když kliknu na zboží v bloku Prohlédnuté produkty: http://12-vesak-na-klice-s-peti-hacky-chaloupka-cerna-strecha.html
mělo by být asi: http://eshop.abckatalog.cz/12-vesak-na-klice-s-peti-hacky-chaloupka-cerna-strecha.html'>http://eshop.abckatalog.cz/12-vesak-na-klice-s-peti-hacky-chaloupka-cerna-strecha.html

a adresu kategorie vypíše správně : http://www.eshop.abckatalog.cz/5-vesaky-na-klice
ale stránku nenajde : Požadovaná stránka nebyla nalezena

Přejmenováno :Když zapnete tuto vlastnost, musíte přejmenovat soubor htaccess.txt na .htaccess
Server povoluje přepis URL :cry:

Aby jste se mohli podívat, nechal jsem na http://eshop.abckatalog.cz aktivní přátelské URL.

Děkuji za pomoc, s PS žiji teprve pár dní

Link to comment
Share on other sites

Zboží jsem smazal, nahrál nové a pořád to samé.

Změnil jsem pro zkoušku přátelskou URL delivery u Podmínky dodání na dodaci-podminky a taky to nenačte

Požadovaná stránka nebyla nalezena !

Nepomohl by znova přepsat nějakej soubor, souborem z instalačního balíčku ? A kterej?

Nebo nová instalace :-( To snad až jako poslední řešení

DÍKY ZA TRPĚLIVOST. SNAD TO BUDE JEN NĚJAKÁ BLBOST.

Link to comment
Share on other sites

Problém je v tom že potrebuješ vložiť do súboru .htaccess riadok
RewriteBase /

napr:

# URL rewriting module activation
Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On
RewriteBase /



Je to kôli tomu že je to nainštalované na subdoméne (eshop.abckatalog.cz)

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem PS nainstaloval znova :-) , ponechal jsem zboží které tam je po instalaci na zkoušku.

Když si prohlédnu produkt již instalovaný, např. Ipod, a pak na něho kliknu v Prodhlédnuté produkty, tak to přesměruje správně

http://www.eshop.abckatalog.cz/music-ipods/1-ipod-nano.html

a když si prohlédnu produkt mnou vložený vše je ok, ale pak na něho kliknu v bloku Prohlédnuté produkty a přesměruje mně to špatně na

http://10-vesak-na-klice-drevenice-s-jablkama.html/

někde to tam v odkazu vynechá w w w. eshop. abckatalog. cz/ :-S

Zmija děkuje za trpělivost a za každou radu, neb každá rada je drahá.

Link to comment
Share on other sites

# URL rewriting module activation
RewriteEngine on
RewriteBase /
# URL rewriting rules
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ product.php?id_product=$2$4 [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ product.php?id_product=$1$3 [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ category.php?id_category=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^content/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ cms.php?id_cms=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)__([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ supplier.php?id_supplier=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)_([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ manufacturer.php?id_manufacturer=$1$3 [QSA,L,E]

# Catch 404 errors
ErrorDocument 404 /404.php



:question:

Link to comment
Share on other sites

Něco na tom bude.Mám to na localu.Najedu na ukázkovej produkt adresa presta/music-ipods/1-ipod-nano.htm..najedu na mnou vloženej v Prohlédnutejch a adresa presta//16-muj-produkt.htm...kategorie chybí,ale otevře se mi to na mém produktu.Jen v položce "Ve stejné kategorii" mi to zobrazí celou kategorii "Home" a ne kategorii produktu.I v "Nejprodávanějších" po najetí na mnou vložený produkt je adresa bez kategorie.

Link to comment
Share on other sites

Alfdesing , díky moc už to jede :-) ,není to asi úplně ok řešení, jak by někdo poznamenal, ale mně postačuje.

V BLOKU PROHLÉDNUTÉ PRODUKTY :
Po kliknutí zobrazí odkaz : http://www.eshop.abckatalog.cz//10-vesak-na-klice-drevenice-s-jablkama.html

i když tam chybí výpis kategorie, ale funguje to.

V BLOKU NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRODUKTY a v BLOKU NEJPRODÁVANĚJŠÍ :
Po kliknutí zobrazí odkaz takto : http://www.eshop.abckatalog.cz/10-vesak-na-klice-drevenice-s-jablkama.html

jen s jedním lomítkem, bez kategorie, ale funguje to.

Tady je ta úprava v blockviewed.tpl podle uživatele DaveGetStock s angl. fora

Toto

getProductLink($viewedProduct)}" title="{l s='More about' mod='blockviewed'} {$viewedProduct->name}">

nahraď tímto

getProductLink($viewedProduct)}" title="{l s='More about' mod='blockviewed'} {$viewedProduct->name}">

a toto



Místo TVOJEDOMENA.CZ napiš svou . :cheese: DĚKUJI MOC ZA POMOC !

Link to comment
Share on other sites

Alfdesing , díky moc už to jede :-) ,není to asi úplně ok řešení, jak by někdo poznamenal, ale mně postačuje.

V BLOKU PROHLÉDNUTÉ PRODUKTY :
Po kliknutí zobrazí odkaz : http://www.eshop.abckatalog.cz//10-vesak-na-klice-drevenice-s-jablkama.html

i když tam chybí výpis kategorie, ale funguje to.

V BLOKU NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRODUKTY a v BLOKU NEJPRODÁVANĚJŠÍ :
Po kliknutí zobrazí odkaz takto : http://www.eshop.abckatalog.cz/10-vesak-na-klice-drevenice-s-jablkama.html

jen s jedním lomítkem, bez kategorie, ale funguje to.

Tady je ta úprava v blockviewed.tpl podle uživatele DaveGetStock s angl. fora
Toto

getProductLink($viewedProduct)}" title="{l s='More about' mod='blockviewed'} {$viewedProduct->name}">

nahraď tímto

getProductLink($viewedProduct)}" title="{l s='More about' mod='blockviewed'} {$viewedProduct->name}">

a toto



Místo TVOJEDOMENA.CZ napiš svou . :cheese: DĚKUJI MOC ZA POMOC !



NĚKDO MI TO UPRAVIL A BEZ KOMENTÁŘE ???? :exclaim: TEN KÓD TAM BYL JINEJ, PROSÍM O KOMENTOVAT ZMĚNU!
Link to comment
Share on other sites

Máš pravdu, newpresto, jsem si toho ani nevšiml,nebyl čas,byl jsem rád, že to funguje.

Když jdu na produkt přes Kategorie>Věšáky na klíče>Věšák na klíče cesta se zobrazí nad výrobkem Domů>VĚŠÁKY NA KLÍČE > Věšák na klíče - dřevěnice s jablky, a ve stejné kategorii nic není.

A když jdu na produkt z kategorií PROHLÉDNUTÉ PRODUKTY, NOVINKY, NEJPRODÁVANĚJŠÍ cesta nad výrobkem je Domů>Věšák na klíče - dřevěnice s jablky, a VE STEJNÉ KATEGORII to zobrazí všechny produkty patrně z Startseite(hl.kat.)

Původní produkty mají cestu nad výrobkem správnou i s kategorií, proto to nezlobí.

Ví někdo jak na to? :question:

Link to comment
Share on other sites

AHOJ
celý problém je od začátku pouze ve špatném nastavení produktu:

prvni problem byva hlavne s nastavenim url rewrite v apache a aktivovanim prez .htaccess - na to uz jste prisli ;-)
ale....
za druhe:
POZOR pri pridani produktu je nutne extra v jeho nastaveni vlastnosti,ceny atd.. pri volbe v jake kategorii se ma zobrazit
NUTNO nastavit v cesky pojmenovane polozce "STANDARDNI kategorie" jeho "domovskou" kategorii a potom teprve nastavit kde vsude se to ma zobrazit v katalogu!
zakladem je nastavena Homecategorie nebo Startseite coz je samozrejme spatne pokud produkt neni zaroven nastaven
jak ve sve domovske kategorii tak i Home... tak v pripade ze nemate nastavenou tu, ve ktere je, ukazuje se spatna cesta
a to vede v pripade bloku"prohlednute produkty" k tomu ze se linkuje spatne url...nehlede na dalsi spatne vypisy v ostatnich blocich.

Takze priste zkuste mit vetsi trpelivost TOHLE NENI CHYBA PRESTY :-) takze do scriptu nezasahujte je to zbytecne!!!

Link to comment
Share on other sites

I když vložím produkt, označím tam jen mnou založenou kategorii, uložím, tak cesta z bloků je stejně špatně, nebo jsem to nepochopil ? Nikdy jsem nepsal že je chyba v Prestě, většinou, aspoň u mně je to mezi PC a židlí, :)

Jestli jsem to nepochopil, prosím ještě jednou a více polopaticky. Dík za ochotu.

Link to comment
Share on other sites

Nebudu to psát poprvé, jste super, já potřebuji vždycky nakopnout, díky,díky,díky je to ok.

Vše opravím a jsem spokojenej, díky vám, :-)

PS: jen tak mimochodem, od zítřka budu otravovat s diakritikou, ale to je na jiné téma, :coolsmirk:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Zdravím,
absolutně nemůžu přijít na to, proč mi nefunguje přátelská url. Prošel jsem všechny témata na fóru a nic mi nepomohlo.

1. Zapl jsem přátelské url v administraci a přejmenoval "htaccess.txt" na ".htaccess" . [není mi doteď janý jestli to má být ".htaccess" nebo ".htaccess.txt" , ale vyzkoušel jsem oboje]

2. Provozuju eshop na subdoméně [.../eshop], čili použil jsem postup uvedený na začátku tohodle tématu - v onom .htaccess jsem nahradil:

# URL rewriting module activation
RewriteEngine on

za:

# URL rewriting module activation
Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On
RewriteBase /

3. Přátelské url se zobrazují, ale při kliknutí na odkaz je na stránce error 404.

Vyzkoušel jsem i různé další úpravy "htaccess" které jsem našelna fórech, až i z nouze, např. dávat lomítka nebo "/eshop" před kategorii v RewriteRule atp...


nevíte někdo co s tím? Mám verzi 1.1.0.5


DÍKY!!!

Link to comment
Share on other sites

V tomhle mi pomohlo doplnění RewriteBase/ a jelo to.Ted jestli není rozdíl v adrese mám to shop.domena.cz a ty domena.cz/shop pak mě napadá jestli by na to mohlo mít vliv nastavení v BO-Nastavení a hned nahoře Adresář obchodu,doplnit /eshop/ .?? (asi by bylo dobrý se podívat do config/settings.inc co je na prvním řádku před změnou,aby se to dalo při problému vrátit)

Link to comment
Share on other sites

V tomhle mi pomohlo doplnění RewriteBase/ a jelo to.Ted jestli není rozdíl v adrese mám to shop.domena.cz a ty domena.cz/shop pak mě napadá jestli by na to mohlo mít vliv nastavení v BO-Nastavení a hned nahoře Adresář obchodu,doplnit /eshop/ .?? (asi by bylo dobrý se podívat do config/settings.inc co je na prvním řádku před změnou,aby se to dalo při problému vrátit)



Nastavení adresáře obchodu je v pořádku - je tam "/eshop"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tak dělám vše dle návodu a po kliknutí na nějaký produkt mi vyskoci stranka nenalezena. prejmenuju htaccess z htaccess.txt, povolim v BO pratelske URL, tak mi nenajde stranku s produkty. Pridam do htaccess:

# URL rewriting module activation
RewriteEngine on
RewriteBase /

To same ... uz nevim co dal

Link to comment
Share on other sites

to ghostrider: upřesni víc tvůj "problém" ,ale je to stále dokola, stejné chyby... upřesni hosting, verzi presty, jestli jsi přejmenoval soubor htaccess.txt na (tečka)htaccess! , dále uveď jestli to máš na www.obchod.cz nebo obchod.domena.cz, případně nějakej horší patvar a dál se uvidí...

Link to comment
Share on other sites

smula no...každopádně pokud nefunguje ten blok s prohlédnutými produkty resp. ty odkazy jediny co doopravdy funguje bezproblémů zde bylo vysvětleno , hrabání se v kódech je u tohohle zbytečná práce. nefunguje to ve 100 procentech případů kdy je .htaccess v pořádku jen díky špatně uvedené Kategorii v detailu produktu, která je při jeho vytvoření automaticky přiřazena, ne TA ve které jste produkt sami vytvořili ale ta Hlavní která je nadřazená nad všemi - produkty které přiřadíte do hlavní skupiny se zobrazují na úvodní stránce obchodu, pokud však produkt nemá jinou přiřazenou kategorii není se kam na něj odkázat z bloku "Prohlédnuté produkty" a dojde k chybě protože vy jste ho vytvořili do kategorie JINÉ, stačí se podívat na demo zboží a tam vidíte jak se to má udělat.Držím palce a snad se to dá konečně pochopit :exclaim:

Link to comment
Share on other sites

Pár poznatků k seo url, třeba to někomu helpne. Dneska se mi ji podařilo zprovoznit na dvou e-shopech co provozuji. Jeden na freehostingu ic.cz, druhý na Českém hostingu.

ic.cz:
- Prestashop 1.2.3.0 (během stažení a instalace zveřejnili verzi 1.2.4.0, tomu se říká pech :-)
- do textového dokumentu napsán jediný řádek: "php_flag register_globals off" a uloženo jako .htaccess (ne .htaccess.txt ani .htaccess.php ....!)
- soubor zkopírován do kořenového adresáře a chmod nastaven na 777
- v BO aktivována přátelská url a poté pomocí generátoru (také v BO) vygenerován soubor .htaccess

Český hosting:
- Prestashop 1.2.0.8
- postup totožný, akorát do texťáku jsem nepsal nic.


Píšu o tom, jelikož jsem s přátelskou url bojoval relativně dlouho a dneska se na mě buď usmálo štěstí, nebo jsem celou dobu dělal něco špatně. I když je pravda, že většinu času stráveného nad tímhle problémem bylo s verzí 1.1, kde se to po tisíce pokusech stejně nepodařilo. Teď ještě vyřešit kódování češtiny, někdo nějakej návod?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zdravim...
Potřebuju, kdyby jste mi někdo pomohl nebo aspoň nakopnul.
Vytvořil jsem si soubor .htaccess.txt do něj dal:

php_flag register_globals off



to nepomohlo po aplikaci mého postupu, tak pak:

# URL rewriting module activation
Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On
RewriteBase /

# URL rewriting rules
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$2$4 [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$1$3 [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /category.php?id_category=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^content/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /cms.php?id_cms=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)__([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /supplier.php?id_supplier=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)_([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /manufacturer.php?id_manufacturer=$1$3 [QSA,L,E]

# Catch 404 errors
ErrorDocument 404 /404.php



přejmenoval na .htaccess a dal do rootu ftp.
Zapnul Friendly URL v Prestě a dal generovat roboty. Po načtení stránek se načetly bez obrázků a v prvém případě kodu naběhla stránka error 404 po kliknutí na prudukt i kategorii, ve 2. případě kodu:

Chyba Požadovaná stránka nebyla nalezena
Zadejte název hledaného zboží do políčka

Prohledat katalog

Pomůžete mi s tim někdo? Třeba je to jen blbost, ale už nad tim bádám, pročítám fora a nic:-(
Díky moc

Link to comment
Share on other sites

Ahoj zkus tohle, ale neni to na 100%

# URL rewriting module activation
RewriteEngine on

# URL rewriting rules
RewriteRule ^([a-z0-9]+)\-([a-z0-9]+)(\-[_a-zA-Z0-9-]*)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/p/$1-$2$3.jpg [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)(\-[_a-zA-Z0-9-]*)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/c/$1$2.jpg [L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$3&isolang;=$1$5 [L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$2&isolang;=$1$4 [L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /category.php?id_category=$2&isolang;=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$2$4 [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$1$3 [L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /category.php?id_category=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^content/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /cms.php?id_cms=$1 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)__([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /supplier.php?id_supplier=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^([0-9]+)_([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /manufacturer.php?id_manufacturer=$1$3 [QSA,L,E]
RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/(.*)$ /$2?isolang=$1 [QSA,L,E]

# Catch 404 errors
ErrorDocument 404 /404.php

Link to comment
Share on other sites

Tak taky nepomohlo, ale díky za snahu....
Možná dělám špatně postup, protože mi Presta negeneruje asi ten soubor htaccess.
Prostě dám do rootu .htaccess.txt (nebo se má jmenovat jen htaccess.txt nebo jen .htaccess?)
Dám zapnout vodlu Friendly URL, dám generovat roboty.txt a pak umažu na ftp v rootu koncovku .txt
Je to správný postup?

Link to comment
Share on other sites

Tak taky nepomohlo, ale díky za snahu....
Možná dělám špatně postup, protože mi Presta negeneruje asi ten soubor htaccess.
Prostě dám do rootu .htaccess.txt (nebo se má jmenovat jen htaccess.txt nebo jen .htaccess?)
Dám zapnout vodlu Friendly URL, dám generovat roboty.txt a pak umažu na ftp v rootu koncovku .txt
Je to správný postup?



Tak za 1. je to .htaccess(dokonce je to napsany v popisku toho generatoru) a klidne ho muzete vytvorit zmenou toho co tam je jako ukazkovy pokud tam je...jinak udelejte txt soubor a ten pak prejmenujte...koncovku mit nema zadnou
2. mel by byt umisten ve slozce kde mate primo aplikaci presty!
3. musi byt zapisovatelny(coz v pripade generovani pomoci toho generatoru mu staci asi chmod 644(600)apod..)

Dal po vygenerovani tj..podivate se jestli tam fakt je aspon neco(nekdy tam neni nic a jde to:-)) pak zapnete v BO F.url no a je to.Roboty si vygenerujte kdy chcete...to je neco uplne jinyho.

PS: taky se tam pise ze musite mit hosting na Linux OS ... takze pri nejhorsim kontaktujte vas hosting...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dobrej den...Asi se budu ptát jako úplnej amater...Což jsem...Chtěl bych si nějakým způsobem zapnout přátelské url adresy.... Nenašel jsem ale soubor .htaccess ani .htaccess.txt při tom v nastavení php u mého serveru od společnosti OneBit.cz ho aktivovany mám. Prosím o radu....jak mám postupovat.... Děkuji.
E-mail : [email protected]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jinak, web analýza tvojí stránky:

* TOTAL_HTML - Congratulations, the total number of HTML files on this page (including the main HTML file) is 1 which most browsers can multithread. Minimizing HTTP requests is key for web site optimization. Y

* TOTAL_OBJECTS - Warning! The total number of objects on this page is 111 which by their number will dominate web page delay. Consider reducing this to a more reasonable number. Above 20 objects per page the overhead from dealing with the actual objects (description time and wait time) accounts for more than 80% of whole page latency. See Figure II-3: Relative distribution of latency components showing that object overhead dominates web page latency in Website Optimization Secrets for more details on how object overhead dominates web page latency. Combine, refine, and optimize your external objects. Replace graphic rollovers with CSS rollovers to speed display and minimize HTTP requests. Consider using CSS sprites to help consolidate decorative images. Using CSS techniques such as colored backgrounds, borders, or spacing instead of graphic techniques can reduce HTTP requests. Replace graphic text headers with CSS text headers to further reduce HTTP requests. Finally, consider optimizing parallel downloads by using different hostnames or a CDN to reduce object overhead.

* TOTAL_IMAGES - Warning! The total number of images on this page is 91 , consider reducing this to a more reasonable number. Recommend combining, replacing, and optimizing your graphics. Replace graphic rollover menus with CSS rollover menus to speed display and minimize HTTP requests. Consider using CSS sprites to help consolidate decorative images. Use CSS techniques such as colored backgrounds, borders, or spacing instead of graphic techniques to reduce HTTP requests. Replace graphic text headers with CSS text headers to further reduce HTTP requests. Finally, consider optimizing parallel downloads by using different hostnames to reduce object overhead.

* TOTAL_CSS - Caution. The total number of external CSS files on this page is 3 , consider reducing this to a more reasonable number. Because external CSS files must be in the HEAD of your HTML document, they must load first before any BODY content displays. Although they are cached upon subsequent requests, CSS files slow down the initial display of your page. Combine, refine, and optimize your external CSS files. Ideally you should have one (or even embed CSS for high-traffic pages) on your pages. You can optimize CSS files using shorthand properties, grouping, and then minify and GZIP compress them to reduce their footprint. Remember to place CSS files in the HEAD and JavaScript files at the end of the BODY to enable progressive display.

* TOTAL_SIZE - Warning! The total size of this page is 499362 bytes, which will load in 121.72 seconds on a 56Kbps modem. Consider reducing total page size to less than 100K to achieve sub 20 second response times on 56K connections. Pages over 100K exceed most attention thresholds at 56Kbps, even with feedback. Consider optimizing your site with Website Optimization Secrets, Speed Up Your Site or contacting us about our optimization services.

* TOTAL_SCRIPT - Warning! The total number of external script files on this page is 16 , consider reducing this to a more reasonable number. Combine, refactor, and minify to optimize your JavaScript files. Ideally you should have one (or even embed scripts for high-traffic pages) on your pages. Consider suturing JavaScript files together at the server to minimize HTTP requests. Placing external JavaScript files at the bottom of your BODY, and CSS files in the HEAD enables progressive display in XHTML web pages.

* HTML_SIZE - Caution. The total size of this HTML file is 60987 bytes, which is above 50K but below 100K. With 50K of images and multimedia this means that your page will load in about 20 seconds. Consider optimizing your HTML and eliminating unnecessary features. To give your users feedback, consider layering your page or using positioning to display useful content within the first two seconds.

* IMAGES_SIZE - Warning! The total size of your images is 279663 bytes, which is over 100K. Consider switch graphic formats to achive smaller file sizes (from JPEG to PNG for example). Finally, substitute CSS techniques for graphics techniques to create colored borders, backgrounds, and spacing.

* SCRIPT_SIZE - Warning! The total size of external your scripts is 151589 bytes, which is over 20K. Consider optimizing your JavaScript for size, combining them, and using HTTP compression where appropriate for any scripts placed in the HEAD of your documents. You can substitute CSS menus for JavaScript-based menus to minimize or even eliminate the use of JavaScript.

* CSS_SIZE - Congratulations, the total size of your external CSS is 7123 bytes, which is less than 8K.

* MULTIM_SIZE - Congratulations, the total size of all your external multimedia files is 0 bytes, which is less than 10K.

Link to comment
Share on other sites

Tak pro všechny případy - chyba byla v relativních cestách k obrázkům některých modulů pro *.css a *.tpl bylo potřeba doplnit
{$base_dir} takze finalni podoba umisteni je {$base_dir}img/obrazek.jpg
v případě cest z .js skriptu baseDir + takže výsledná je baseDir +'img/obrazek.gif'

díky jackrabbitovi za vidatnou pomoc .....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 9 months later...

Mám problém s přátelskými URL. Ne přímo s nimi, ale s hlavní stránkou. Při vyplňování popisků a meta v sekci přátelské URL jsem nemohla nechat index tak, jak byl (čili www.bizuterie-amenity.cz), takže jsem tam napsala eshop, tudíž se mi teď web zobrazuje jako www.bizuterie-amenity.cz/ehop. Jenže všechny odkazy míří na web bez /eshop. Již jsem viděla stránky, které mají přátelské URL, ale hlavní stránku mají čistou (čili bez ničeho za lomítkem), mají popisky, meta...
Jak se to dělá? Prosím, poraďte.
Jestli to tu někde bylo, tak se omlouvám, ale nenašla jsem či přehlídla...

Link to comment
Share on other sites

Mám problém s přátelskými URL. Ne přímo s nimi, ale s hlavní stránkou. Při vyplňování popisků a meta v sekci přátelské URL jsem nemohla nechat index tak, jak byl (čili www.bizuterie-amenity.cz), takže jsem tam napsala eshop, tudíž se mi teď web zobrazuje jako www.bizuterie-amenity.cz/ehop. Jenže všechny odkazy míří na web bez /eshop. Již jsem viděla stránky, které mají přátelské URL, ale hlavní stránku mají čistou (čili bez ničeho za lomítkem), mají popisky, meta...
Jak se to dělá? Prosím, poraďte.
Jestli to tu někde bylo, tak se omlouvám, ale nenašla jsem či přehlídla...


myslíš třeba www.shop.bizuterie-amenity.cz ? tohle se nastavuje na webhostingu
Link to comment
Share on other sites

Nene, tohle to nemyslím. Jak se nastavovaly přátelské URL, tak mě to nepustilo dál bez toho popisku, tak jsem tam dala eshop. Takže když teď kdykoliv jdu na www.bizuterie-amenity.cz, tak mi to automaticky hodí na www.bizuterie-amenity.cz/eshop
Nastavovala jsem to právě kvůli titilku, popisku...
Jenže teď to nejde vzít zpět.

Něco jsem vyzkoušela a funguje to - /eshop vymazáno, už to nepřepisuje z www.bizuterie-amenity.cz na www.bizuterie-amenity.cz/eshop a to se zachováním titulku, popisku atd.

Kdyby někdo měl v budoucnu stejný problém, zde je řešení:
Preferences >>> SEO&URLs;>>>dole "URL nastavení" >>> "Soubor s výchozí stránkou" (většinou index.php) vymazat >>> uložit >>> hotovo :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Skúste toto:

(miesto VasaDomena.com si doplnte názov svojej domény)

- neviem prečo, ale PrestaShop potrebuje mať pred doménou www... čiže www.VasaDomena.com

 

 

# mod_rewrite in use

Options +FollowSymlinks

RewriteEngine On

RewriteCond %{http_host} ^VasaDomena.com [NC]

RewriteRule ^(.*)$ http://www.VasaDomena.com/$1 [R=301,L]

RewriteBase /

# URL rewriting rules

RewriteRule ^([a-z0-9]+)\-([a-z0-9]+)(\-[_a-zA-Z0-9-]*)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/p/$1-$2$3.jpg [QSA,L,E]

RewriteRule ^([0-9]+)\-([0-9]+)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/p/$1-$2.jpg [QSA,L,E]

RewriteRule ^([0-9]+)(\-[_a-zA-Z0-9-]*)/([_a-zA-Z0-9-]*)\.jpg$ /img/c/$1$2.jpg [QSA,L,E]

RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$3&isolang=$1$5 [QSA,L,E]

RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$2&isolang=$1$4 [QSA,L,E]

RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /category.php?id_category=$2&isolang=$1 [QSA,L,E]

RewriteRule ^([a-zA-Z0-9-]*)/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$2$4 [QSA,L,E]

RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)\.html(.*)$ /product.php?id_product=$1$3 [QSA,L,E]

RewriteRule ^([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /category.php?id_category=$1 [QSA,L,E]

RewriteRule ^content/([0-9]+)\-([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /cms.php?id_cms=$1 [QSA,L,E]

RewriteRule ^([0-9]+)__([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /supplier.php?id_supplier=$1$3 [QSA,L,E]

RewriteRule ^([0-9]+)_([a-zA-Z0-9-]*)(.*)$ /manufacturer.php?id_manufacturer=$1$3 [QSA,L,E]

RewriteRule ^lang-([a-z]{2})/(.*)$ /$2?isolang=$1 [QSA,L,E]

# Catch 404 errors

ErrorDocument 404 /404.php

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...