Jump to content

Combinatii produse - Afisarea imaginilor doar pentru combinatia implicita


Recommended Posts

Am produse cu mai multe combinatii si vreau ca la afisarea produsului sa-mi apara in prima faza doar imaginile de la combinatia implicita. Se poate acest lucru? Stie cineva?
Am pus aceasta intrebare si pe forumul international, dar nimeni...nimic...poate romanii sunt mai "breji"..:)
Mercic...

Link to comment
Share on other sites

Merci de raspuns...
Stiu chestia cu bifa pentru default...
M-am exprimat eu cam saracacios....

Ideea este ca eu vreau ca in momentul cand intru pe produs sa-mi apara doar imaginile de la combinatia bifata ca default...Acum mie imi apar toate imaginile de la toate combinatiile cand intru pe produs.....si doar daca selectez din pagina produsului o combinatie...abia atunci imi filtreaza imaginile....

Link to comment
Share on other sites

o combinatie poate avea doar o singura imagine asa lucreaza prestashop.
am vazut ca te lasa sa salvezi mai multe imagini pe o combinatie dar prestashop tot o imagine asociaza in magazin.

later edit
-------------
cred ca ai dreptate insa trebuie adaptat presta sa afiseze imagini asociate pe combinatie
-------------

Link to comment
Share on other sites

Merci mult pentru raspunsuri..

da-mi voie sa te contrazic aici....fara suparare...

N-are logica sa nu poti selecta mai multe imagini per combinatie....Prestashop stie chestia asta...si filtreaza bine imaginile http://www.steffie.ro/116-geanta-catalin.html

Eu vreau doar sa modific modalitatea de afisare a thumb-urilor (de fapt o filtrare)..
Nu m-am prins inca cum se poate face, dar mai sap...
Credeam ca au mai facut-o altii...dar se pare ca sunt primul...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...