Jump to content

Struktura tabulek


Rdm

Recommended Posts

Ahoj,

chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte "ověřenou" strukturu tabulek resp. které všechny tabulky patří k produktům a kategoriím. Chtěl bych udělat import XML s produkty.

Díky za info
Radim

Link to comment
Share on other sites

Podívej se do MySQL databáze. Produkty mají v databázi 11 tabulek !
Pokud se nepletu, tak pro import všech atributů do 11-ti tabulek nelze použít Import rozhraní PS.
To asi ani nechceš použít, chceš-li importovat pomocí XML ? Tj. plánuješ import xml přímo do databáze.
To mě napadá jeden zásadní problém, to jsou obrázky. Presta si obrázky sám jakýmsi způsobem při importu CSV upravuje, možná by šlo podívat se v jakém formátu a rozlišení si je ukládá a to samé simulovat. Pak je však musíš uložit do správného adresáře do Presty a s korespondujícím jménem v databázi, kterou jsi importoval ?

Udělej si export XML všech příslušných tabulek pro Produkty a strukturu máš na světě.

Napadá mě, existuje nějaký pěkný editor na xml. Mám na mysli, grafické rozhraní, pomocí kterého vkládat produkty ? V tabulkovém procesoru mě editace CSV nepřijde jako optimální cesta, pokud někdo tedy nemá vytvořené pěknější grafické makro.


Ota

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem tak trochu pokukoval a bude to asi pěkná dřina. Našel jsem celý diagram tabulek http://www.prestashop.com/images/blog/mpd-large.gif (doufám, že je aktuální ;), což určitě pomůže.
S tím obrázkem to ale vidím jako dost zásadní problém, protože jak jsem tak zjišťoval, tak ty obrázky se přeukládají s vlastním názvem a do vlastních složek :/

Pak se mi ale podařilo najít nějaký (asi) modul pro import http://www.prestashop.com/forums/viewthread/3775/yazlm_modl_ve_tema/arena_rn_xml_import, jenže turečtinou nevládnu. Sice je to pro oscommerce, ale možná by se to dalo nějak upravit.

Co se týče editoru, tak nevím, ale asi by ti žádný neulehčil práci. Já mám to XML již vygenerované z jiného systému, tak jej jen potřebuji do presty dostat.

Link to comment
Share on other sites

Obrazky neni problem, staci je v jakemkoliv rozliseni ulozit do /img/p/ ve formatu ID_PRODUCT-ID_IMAGE.jpg a pak v adminu pustit regenerovani obrazku a presta si jeden po druhym prevede na ty svoje rozliseni.

Uz jsem delal importy z cehokoliv (parsovani html stranek, souborova databaze quick.cart apod.) rovnou do databaze. Ale vse zatim jen ve verzi 1.0.
Zalezi kolik veci chcete importovat. Pro zaklad staci naplnit tabulky:
/* produkt */
ps_product
ps_product_lang
ps_product_attribute
ps_product_attribute_combination

/* kategorie a vazbu z produktem */
ps_category_product
ps_category
ps_category_lang

/* obrazky */
ps_image
ps_image_lang

/* pokud mate atributy */
ps_attribute
ps_attribute_lang
ps_attribute_group
ps_attribute_group_lang

/* pokud chcete i vlastnosti, ty ja jsem nikdy nedelal */
ps_feature
ps_feature_lang
ps_feature_product
ps_feature_value
ps_feature_value_lang

/* pro vyrobce a dodavatele */
ps_manufacturer
ps_manufacturer_lang
ps_supplier
ps_supplier_lang

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ahoj haVaj, dik za hezky popis,
zajimala by mne funkce tabulky ps_category_product - konkretne sloupec position.

mam naimportovano jak zbozi tak kategorie, ale kdyz si v administraci rozkliknu detail produktu, zobrazi se mi neco takoveho: (viz. priloha)

tipnul bych to prave na sloupec position, kde jsou vsude nuly.
mohl bys mi poradit?

diky moc. uz nad tim bloumam par dni..

9572_bDlBKCQ2o8O5q5hIcinj_t

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...