Jump to content

Webtárhely - Szerver processzorterhelés


wartime

Recommended Posts

Tisztelt fórumozók. Azért írok, mert több mint 3 hónapja küzdök a shoppal, jelenleg harmadszor tiltották le a robogo-alkatreszek.hu tárhelyszolgáltatásait, indokolva azzal, hogy túl sok erőforrást használ el, ami látszódik is abból, hogy a nyitó oldal 8-9 mp alatt jelent meg. A weboldal 8400 terméket tartalmaz, melyekről egy raktárkészletet kapok, amiből csv fájlt hozok létre. A 38 főkategóriában összesen 249 alkategória van. Az oldalt minden alkalommal localhoston hoztam létre csv importtal, a shop generálta a termékfotókat is. Utolsó alkalommal a presta 1.4.2.5 öt telepítettem localhoston, és weben is, később ide töltöttem fel a termékfotókat, és importáltam az adatbázist. A webtárhely a tárhelypark - nál van. Érdekelne mások tapasztalata, hasonló vagy nagyobb termékszám esetén melyik szolgáltatót választották, csináltak-e valamilyen optimalizációt. Természetesen az 1.4.2.5 éltal alkalmazható gyorsító lehetőségeket bekapcsoltam, cache rendszernél a fájlrendszer gyorsítótárazása 1 könyvtár mélységig (2 könyvtár mélységnél akkor kapcsoltam ki , amikor az oldal 1,7gb-ról 4gb méret fölé nőtt)

Minden segítséget, ötletet tapasztalatot előre is köszönök. (jelenleg nemcsak a weboldalt, de a cpanelen keresztül a phpmyadmin, és az ftp elérésemet is letiltották, localhoston meg nincs probléma)

Link to comment
Share on other sites

Tisztelt fórumozók. Azért írok, mert több mint 3 hónapja küzdök a shoppal, jelenleg harmadszor tiltották le a robogo-alkatreszek.hu tárhelyszolgáltatásait, indokolva azzal, hogy túl sok erőforrást használ el, ami látszódik is abból, hogy a nyitó oldal 8-9 mp alatt jelent meg. A weboldal 8400 terméket tartalmaz, melyekről egy raktárkészletet kapok, amiből csv fájlt hozok létre. A 38 főkategóriában összesen 249 alkategória van. Az oldalt minden alkalommal localhoston hoztam létre csv importtal, a shop generálta a termékfotókat is. Utolsó alkalommal a presta 1.4.2.5 öt telepítettem localhoston, és weben is, később ide töltöttem fel a termékfotókat, és importáltam az adatbázist. A webtárhely a tárhelypark - nál van. Érdekelne mások tapasztalata, hasonló vagy nagyobb termékszám esetén melyik szolgáltatót választották, csináltak-e valamilyen optimalizációt. Természetesen az 1.4.2.5 éltal alkalmazható gyorsító lehetőségeket bekapcsoltam, cache rendszernél a fájlrendszer gyorsítótárazása 1 könyvtár mélységig (2 könyvtár mélységnél akkor kapcsoltam ki , amikor az oldal 1,7gb-ról 4gb méret fölé nőtt)

Minden segítséget, ötletet tapasztalatot előre is köszönök. (jelenleg nemcsak a weboldalt, de a cpanelen keresztül a phpmyadmin, és az ftp elérésemet is letiltották, localhoston meg nincs probléma)


Én épp most költöztettem a webáruházunkat, ezért az optimalizálás témán át kellett futnom. Egy valami fontos a Prestánál, és szinte az összes webáruháznál: nem szabad rá a pénzt sajnálni, mert a jó szolgáltatás fenntartásához pénz kell. Épp ezért én nem a legolcsóbb szolgáltatót választottam, de viszont nagyon sok webfejlesztő ajánlotta nekem, ez pedig a Gyümölcstárhely.

Presta optimalizálásnál a legnagyobb méretet a képek generálják. Azt vettem észre, hogy pl. a vízjeles kép közel a dupláját generálja az eredeti képnek, úgyhogy ezt kikapcsoltam - majd utólag egy szolid vízjellel látom el a képeket. Fontos, hogy az eredeti képeket méretezzük megfelelő méretre a képszerkesztő programba - így azokat be lehet állítani. Érdemes átnézni, hogy milyen képeket generál le a rendszer bélyegképként, majd a feleslegeseket kikapcsolni és törölni.

A statisztika tisztítását pl. hetire kell beállítani, mert csak hízik tőle az adatbázis, a phpmyadminban pedig néha a táblák optimalizálását le kell futtatni.

Egy a biztos, szolgáltatót kell váltanod, mert a jelenlegi nem alkalmas a Presta-futtatására. Az ftp és mysql elérés lekorlátozása amúgy sem etikus... legtöbb szolgáltató ilyenkor csak egy .htaccess korlátozást tesz fel, majd szól, hogy pontosan mi terheli a szervert és segít optimalizálni. Nehéz normális szolgáltatót találni itthon...
Link to comment
Share on other sites

Először is köszönöm a hozzászólásokat, szóval szerintetek nem kell adatbázisguru ahhoz, hogy a localhoston normálisan működő presta weben is menjen. A normális amit elvárnék 1-2mp-es betöltési idők. Közben megint megnéztem a mutasd a prestashopod menüpontot, és a weben működő oldalam sebessége a http://andrassygsm.com hoz hasonlatosan ment, és ezzel nem akarok megsérteni senkit. Remélem még lesz néhány hozzászólás, hogy tutira tudjak menni a tárhelyválasztásnál (nem riasztó számomra egyáltalán a gyümölcs, ha nem azonnali tiltást, hanem figyelmeztetést kapok, és sajátmagam állíthatom le az oldalt ha az kell).

Köszönöm minden hozzászólónak, aki elárulja, mely szolgáltatónál működik jól a prestája (esetleg ha weboldala nevét is megírja, hogy legalább a termékszámból következtethessek rá, használ-e csv importot, az már hab a tortán)

ui: bocsi ha maradtak még elgépelések, néhány napja cseréltem angolra a billentyűzetem...

Link to comment
Share on other sites

Kezdem azzal, hogy semmiféle szolgáltatót nem akarok reklámozni, de már valamelyik topikban írtam, hogy jól megjártam egy szolgáltatóval. Csak úgy mertem bérelni utána, hogy kértem egy ideiglenes, egy hetes próbát a tárhelyre. Ezt minden további nélkül ketten is felajánlották. Az olcsóbb lett kipróbálva prestashopra és itt maradtam: http://www.webdigital.hu.
A webshopom még ezer terméket sem tartalmaz, de rá lehet nézni, lehetne rajta gyorsítani, ha egy két dolgot mellőznék.
http://emix.hu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ez a téma nekem is felkeltette a figyelmem, mert ahogy wartime is említette, az andrassygsm.com oldalam elég lassú és sokszor omlik össze. Ehhez azért hozzátartozik, hogy a newhosting-ot használom tárhelyszolgáltatóként. Esetleg, ha van valakinek tapasztalata a newhostinggal kapcsolatosan, örömmel fogadnám.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szia Andrassy! Bocs hogy a te boltodat hoztam fel példának. Végülis szolgáltatót váltottam, de 3 -4 nap elteltével megint elkezdett az egész áruház belassulni. Ekkor már sejtettem, hogy nem a prestával van gond , hanem azzal, amit én teszek a prestával, így a beállításokat tesztelgettem. Sztem a beállítások - performance - smarty (a legfelső blokk) - "összes parancs" nálad is be van kapcsolva. Kapcsold ki, mentsd a beállítást, és néhány perc múlva teszteld a boltod - remélem kellemesen fogsz csalódni :)

üdv: wartime

Sajnos ez sem hozott megoldást, ugyanúgy szenvedek vele tovább. 10mp / oldalmegjelenés.
Most épp a modulokat kapcsolgatom ki (persze közben látom, hogy máshol bekapcsolt modulokkal "normálisan" működnek oldalak)

Link to comment
Share on other sites

Üdv! Végre annyi próbáékozás után kikapcsoltam a címkefelhőt, és rendbejött minden - mármint a sebesség, és a processzorterhelés. Minden esetben localhoston, csv importtal készítettem az adatbázist, és minden eddigi alkalommal a 8500 termékhez csv ben hoztam létre a különbözőt címkefelhőt is. Már feltűnt az adatbázisnál is, hogy a címkefelhő mérete vetekszik a product_lang tábla méretével, de ez most sajna ennyi időbe tellett hogy rájöjjek hogy ez a hiba. Most a 8500 termékes adatbázis 28mb, a nyitóóldal mérete 823kbyte, a nyitóoldal speed core 80/100 a firefox page speed-del mérve.

Nagyon hálás lennék, ha valaki írna pár sort a címkefelhő használatáról, mert én eddig úgy értelmeztem, hogy azért van ez a lehetőség, mert minden termékhez külön címkefelhőt lehet létrehozni.

Köszönöm. Ha valakit estleg érdekel a http://www.prestatraining.com/performance-settings-for-prestashop-version-1-4/ linken találtam videót a performance beállításokról.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sziasztok!

 

Ma figyelmeztetést kaptam, hogy túlterhelem a szervert.

Kb. 800 termék, van mindnél több kép, leírás, gyakran saját flv formátumú és youtube linkelt video stb...

 

Presta 1.3-at használok, ebben nincsenek olyan lehetőségeim mint a cache, smarty ki-bekapcs.

 

 

Nézegetem az adatbázist. Kicsit magas ez még nekem...

Ha a presta tools-db backup modult használom, ott 10 megás állományt készít.

Ha a php-ből mentem le, gzip-ben olyan 38 megás.

Ha meg nem tömörítem, akkor közel 200 mega.

Normális a 200 mega ennyi terméknél?

 

A phpaminban azt látom, hogy pl. a ps_connections_source 83Mb, a ps_connections_page meg 76.

Ezeket töröljem, (mert nemigen szükséges két évre visszamenőleg tudnom ki honnan jött), vagy nyomjak benne egy tábla optimalizálást?

Bár ettől nemigen lesz gyorsabb nem?

 

Aki rutinosabb az 1.3-ban tudja mit tehetek, hogyan optimalizáljam az oldalt?

Edited by eadams (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...