Jump to content

[Solved] nefunguje cestina


baxbady

Recommended Posts

zdravim.
na PS 1.4.2.5 mi nejde zapnout cestina. zkusil jsem ruzne instalace PS (orig. i upravenou z C4), zkusil jsem ruzne verze cestiny, ale porad nic. cestina se nainstaluje, nastavim ji jako default, v prekladech je take videt, ale administrace je porad v anglictine. jeste vcera jsem mel shop ve zkusebnim adresari, kde to fungovalo. dnes jsem udelal novou instalaci na root webu a od rana je hledam a instaluju, stale bez uspechu.

Link to comment
Share on other sites

Pokud vám čeština funguje v eshopu a není jen v administraci zkuste ještě záložku employee(zaměstnanci)- tam vyberte účet pod kterým se přihlašujete a kliknete na Edit a v řádku Language si zkontrolujte jestli máte tento účet nastavený na češtinu pak nezapomeňte profil uložit a mělo by to jít. Jinak co se týká C4 a těch "jejich" balíků bude to spíš jen takový marketing... rozhodně se na to nespoléhejte a používejte info z origo fórum.

Link to comment
Share on other sites

Mam dotaz ohledne lokalizace BO, PrestaShop 1.4.2.5 z oficilanich stranek, cestina se doplnila pri instalaci, ale zkousel jsem stahnout pres Administrace > Tools > Languages lokalizacni balik a nainstalovat jej ciste EN verze, to same. V Administrace >Tools >Languages je nastavena cestina, BO je prelozeny jen "napul", horni zalozky v EN, prevazna vetsina zbytku v cestine. V cem je problem?

- Administrace Tools Languages > Vychozi jazyk: Czech
- pouze jeden uzivatel, Administrace Employees > User > Jazyk: Czech

Nevim, jak PS pracuje s lokalizaci, ale mam potvrzene, ze napriklad hosting gettext podporuje .. Predem diky za napovedu, ona ta lokalizace v mem pripade neni uplne nutna, ale budu asi pripravovat jednu instalaci pro nekoho, komu muze EN uz vadit ..

47179_eoID1ctrMEMGzE26r3Hs_t

Link to comment
Share on other sites

Ano také častý dotaz "záložky" a jejich překlad je realizován skrze databázi a proto není v překladech zahrnut. Pro zjednodušení Záložka Employees - Tabs (nebo AdminTabs) zde můžete přeložit celé menu pohodlně tak jak potřebujete.

Link to comment
Share on other sites

Pane Spáčile,už jsem to někam taky psal, ano lze to i dávkou do DB, ale musíte si to projít vždy se stejnými položkami jako jsou ty stejné skripty ve složce install pro každou verzi se to mírně může odlišovat takže kontrola je na místě a to zejména při updatu ikdyž to nědělají zase tak často ty změny v té struktuře sem tam něco přibude a pak to nesedí.

Link to comment
Share on other sites

Dobry den, jeste jednou dekuji za informace, vzhledem k tomu, ze bude asi rychlejsi prelozit tech par slov rucne, nez kontrolovat skript, radeji pujdu touto cestou a budu mit klid, ze pri pripadnem updatu alespon s timto nebude problem :] ..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...