Jump to content

Áfa beállítás


sunandmoon21

Recommended Posts

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy, ha például 25%-os áfát szeretnék beállítani az összes újonnan feltöltött termékre, akkor az, hogy oldható meg a legkönnyebben?

Amikor új termékeket töltök fel, akkor a CSV-ben célszerű megadni, vagy az adminban is beállítható ez (és nem kell egyenként végigmenni a termékeken)

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

igen, ha pedig már feltöltötted a termékeket, akkor két választás van:
vagy megcsinálod a helyes csv-t, és importáláskor törlöd az összes terméket, vagy pedig ID alapján belövöd az összes terméknek hogy 25 %-os áfával dolgozzon.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Az a feladat, hogy a termékeim ára egységesen jelenjen meg a világ összes országában áfával együtt.

Alap beállítás szerint az áfát csak EU-n belül adja hozzá a termékek árához.

EU-n kívülről nézve a termék mögé odaírja, hogy "áfával", de nettó árat jelenít meg.

Hiába próbálom módosítani a "nincs áfa" beállításokat, az a mentés után változatlan marad.

Ez hiba, vagy így kell működnie?

Ki lehet valahogy cselezni?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Payment => Tax Rules => megkeresed az áfát ami be van állítva, rákattintasz a szerkesztésére.

Itt be lehet állítani hogy a világ minden kontinensén milyen beállítások legyenek érvényben.

Ha nem ezt kérdezted vagy ezt már megtaláltad akkor bocsi...

vagy ez az a beállítás amit megváltoztatsz és nem működik?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1.5.1.0 frissen telepítve. Első komolyabb probléma, amivel nem tudok megbirkózni:

A termék oldalon a Price-fülön (minden magyar nyelvre van állítva - ország, pénznem stb.) eredetileg öt ÁFA-érték (Tax rule) van beállítva és ezekkel gyönyörűen működik az árképzés. Mivel a 27%-os ÁFA nincs alapból konfigurálva, a "Create"-gombra kattintva kreáltam egy újabb tax rule-t 27%-ra.

Ettól kezdve, bármelyik ÁFA-értékre kattintva a bruttó és nettó árak ugyanazok, bármit írok be, tehát nincs helyes számítás.

Tudomásom szerint az 1.4-es verziónál már számoltak be a fórumon hasonlóról, reméltem ez az 1.5.-ben ez megoldódott.

Vagy én csinálok valamit rosszul?

Az ÁFA-számítást nem szeretném kikapcsolni, tehát ez nem opció.

Link to comment
Share on other sites

Ez természetesen igaz, viszont nagykeres csoportot is csináltam, itt pedig fontos, hogy a vevő böngészés közben lássa a bruttó és nettó árakat, illetve az ÁFA értékét.

Egyelőre két terméket töltöttem fel tesztelés céljából, mindkettőnél jelentkezik a hiba. Most próbálkozom egy harmadikkal, itt is ugyanaz a gond, Bármit csinálok tehát, sehogy se jó.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok !

 

Összefoglalom mert látom nem értik pontosan a problémát.

 

Tudom (és ahogyna látom a többiek is akiknek problémájuk van), hogy van egy ÁFA (adó) érték a TAXES menüpont alatt, ahol megadhatnám az adott adó (jelen esetben az ÁFA) értékét, majd a TAX RULES fül alatt be tudom állítani azt az "adó csoportot" amit majd a termék oldalán fogok tudni kiválasztani. Ebben tudjuk beállítani, hogy melyik országhoz melyik adót (TAXES oldalról) használja. A probléma az, hogy ahogyan módosítom akár az adót (TAXES), akár az adócsoportot (TAX RULES), már nem működik a bruttó ár számítása a termék hozzáadásánál.

 

Valamint tudok arról is, hogy a csoportoknak is meg elhet adni, hogy NETTÓ vagy BRUTTÓ árat lássanak, ez is jól van, nem ez a hiba !

 

Szóval:

 

Feltettem egy új 1.4.8.2 PS-t és a termékeknél megpróbáltam beállítani, hogy NETTÓ és Bruttó árat is jelenítsen meg. Nem csak jelenítse, hanem számolja is, amikor a NETTÓ árat megadom vagy módosítom egy terméknél.

 

Kiválasztottam a:

 

25%-os adót, változott,

18%-os adót, változott,

5%-os adót, változott !

 

Majd, módosítottam az ÁFA értékét 25-ről 27-re és:

 

27% (ami előtte 25 volt és ment) most nem megy,

18% megy,

5% megy !

 

Aztán módosítottam a 18 %-ost is:

 

27% (ami előtte 25 volt és ment) most nem megy,

20% (ami előtte 18 volt és ment) most ez sem megy,

5% még megy!

...

 

A probléma az, hogy a TAX RULES menüpontban hiába állítom be, hogy az adott országokhoz használja ezt vagy azt az adót, ahogyan rányomok a MENTÉSRE, az összes ország mellett a NINCS ADÓ lesz látható és ezt is használja ! Magyarán, ha nem piszkálom, akkor jó, de amint változtatok valamit és használom a MENTÉS gombot, nem jó ! Valamiért az adatbázisban nem állít jól be, bár nem vagyok programozó. Próbáltam kihagyni az ékezetes dolgokat is, de az eredmény változatlan.

 

Találtam egy ilyen cikket: http://www.prestatraining.com/set-up-taxes-in-prestashop-v1-4/

 

Csak sajnos azt a bejegyzést nem amire hivatkozik, de nem adom fel !

 

Üdv !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

Jó régen írtatok itt, de a hasonló problémám miatt visszaolvasgattam és ugyan ezeket produkálja a presta.

Tavaly óta már működik az oldal, hála Ferinek az első szarvas hibákon átlendülve, csinálom, töltögetem...alakul. Szóval rendelnek, szállítjuk stb.... minden OK.

Mígnem, két napja jön egy rendelés, aminek minden porcikája nettó, de még a szállítási díj is.

Ez meg, hogyan lehet...?, nem jövök rá. Azóta is rendelnek és minden rendben van. Aznap, előtte 2 órával OK minden, utána 4-5 órával is OK minden.

Csak M-o-ról lehet rendelni, de hátha mégis valahogy becsusszant külhonból. Gondoltam, beállítom mindre a 27%-t, oszt jónapot. Töröltem a 18-at meg az 5-t, csak a 27%-ot hagytam meg.

Tax rules - ÁFA HU 27% - beállítás az összesre - és mentés után az áfa: Nincs adó! De hál istennek Hungary-nál meghagyja a 27-t.

Rá jöttetek, hogy mi volt a gond a többieknél?

Ja és ez a nettós rendelés annyiban különbözik a többitől, hogy cégre rendelte, megadott adószámot is.

Nem hinném, hogy így lenne, de ez bekavarhat? Már nem tudom mire gondoljak...

 

üdv

Link to comment
Share on other sites

áfa állítás után újra lettek importálva a termékek?

 

Szia Feri!

Időközben lepróbáltuk. A Próba felhasználó nevünknél, beírtuk, hogy cég és megadtunk egy adószámot.

Ha céget és adószámot adnak meg a rendelésnél. Akkor nettó árakat jelenít meg az oldalon ÁFÁVAL felirattal. Ha kosárba dobja a szállítási díj is nettó lesz.

Abban a pillanatban ahogy kijelentkezik, visszaugrik az ár bruttóra. Ami ugye azért gáz mert rendelni csak bejelentkezve tud és ott nettót hoz bruttónak. Minden céges rendelésnél bukjuk az áfát? A csaj aki rendelt, elég cinikusan írt vissza Ő megnézte újra az oldalon és az az ár bizony ÁFÁS!

??? Minden céges rendelőnek írjam, hogy bocsi elfogyott???

Ezt lehet valahol állítani? Vagy marad amit fent írtál: áfa tiltása és bruttó ár megadása?

(egyébként ez biztos megoldás lenne, de a visszaigazolásoknál, egyebeknél, pont a cégeseknél sztem. problémát okozna, 0 áfásnak tüntetné fel)

Szerinted mi a túró lehet a baj?

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

áfa állítás után újra lettek importálva a termékek?

 

azta Q.... mondok mégjobbat!

....másik kategóriába mész, 2990 Ft, belépés után 2900 Ft.... ez teljesen random árakat dob ki egy adószámtól???... 90Ft az nem az ÁFA?!

2 in 1 ?... nem csak egy webáruház, de nyerő automata is egyben?...:o)

üdv

Link to comment
Share on other sites

Nem osztom a véleményed, hogy "gáz".

1.4.9. verziót használok, erről tudok véleményt mondani.

 

Ha a termék feltöltésnél már az elején gondol az ember erre, akkor nem "gáz".

1. Először is be kell állítani a "Fizetés"->"Adók"-nál az ÁFA pontos mértékét. Vagy felviszel egy új ÁFA %-ot, vagy kijavítod a régit. Ettől kezdve minden terméknél az az ÁFA fog működni, milyen ÁFA ID van hozzárendelve. Itt nagyon fontos megjegyezni az ÁFA ID számát, mivel termékfeltöltésnél, vagy felvitelnél ezt kell megadni, mint alapértelmezett ÁFA mérték. Elég ha csak az ÁFA ID számot adod meg. Termékfeltöltésnél ha megadod az ÁFA ID-t mindig a "NETTO" ár kerüljön feltöltésre. Mivel megadod a termékhez tartozó ÁFA ID-t, a Presta a nettó alapján és az ÁFA ID alapján kiszámolja a BRUTTO árat, és ezt fogja megjeleníteni a webáruházban.

2. Ha már úgy is a "Fizetés" menüben vagy, állítsd be az "Adószabályok" fülön az érvényes ÁFA kulcsok Országokra vonatkozó szabályait. Pl. Magyarországról regisztrált felhasználónál 27%. Kanadából regisztrált felhasználónál "nincs adó". Természetesen az AFA ID- jét figyelni kell.

3. Az "Ügyfelek" menü "Csoportok" almenüben a csoportoknál meg lehet adni, hogy az adott csoportba tartozó regisztrált ügyfelek milyen árat lássanak, ÁFA-val növeltet, vagy "NETTO" árat. Nálam ez működik, mivel belföldi ügyfeleket is kiszolgálok és export partnereim is vannak, akiknek a "csoport" besorolásuk is más. Ők nem "BRUTTO" árat látnak, hanem "NETTO" árat, de csak akkor, ha bejelentkeznek. Bejelentkezés nélkül, minden felhasználó csak és csakis ÁFA-val növelt árat lát.

Ha ez mind korrektül be van állítva, nincs gond az ÁFA-val.

Vagyis van, amit az elején nem tudsz befolyásolni, és kizárni sem!!!! Akkor van probléma, ha a regisztráció következtében a regisztráló vásárló nem megfelelően tölti ki az "Ország" mezőt. Ez lehet figyelmetlenség, de lehet más szándékból is. Én ezt úgy kezelem, hogy megnézem a regisztráció során megadott adatokat, és ha valami nem tiszta, javítok rajtuk, majd küldök egy e-mailt a javításokról. Ezek után a regisztráló vagy elfogadja a javításokat, vagy jelzi, hogy nem ért velük egyet. Ekkor viszont van lehetőség a pontosításra és egyeztetésre.

Link to comment
Share on other sites

Szintén PrestaShop™ 1.4.9.0 verzióban csinálja.

Nincs elírva az ország, és nincs hátsó szándék.

Saját emiles próba regisztrációnkon utólag beállítottuk a címnél, hogy xy.bt cég és megadtunk egy adószámot. Azóta nettó árakat hoz áfás felirattal az oldalon is és a rendelésben is, attól a pillanattól hogy bejelentkezel.

Nem importáljuk az adatokat, tök manuálisan kiválasztom felvitelnél az egyszem 27-es áfát, beírom a bruttó eladási árat és a presta korrekten visszaszámolja (kitölti) a nettó árat.

Link to comment
Share on other sites

Nem osztom a véleményed, hogy "gáz".

1.4.9. verziót használok, erről tudok véleményt mondani.

 

Ha a termék feltöltésnél már az elején gondol az ember erre, akkor nem "gáz".

1. Először is be kell állítani a "Fizetés"->"Adók"-nál az ÁFA pontos mértékét. Vagy felviszel egy új ÁFA %-ot, vagy kijavítod a régit. Ettől kezdve minden terméknél az az ÁFA fog működni, milyen ÁFA ID van hozzárendelve. Itt nagyon fontos megjegyezni az ÁFA ID számát, mivel termékfeltöltésnél, vagy felvitelnél ezt kell megadni, mint alapértelmezett ÁFA mérték. Elég ha csak az ÁFA ID számot adod meg. Termékfeltöltésnél ha megadod az ÁFA ID-t mindig a "NETTO" ár kerüljön feltöltésre. Mivel megadod a termékhez tartozó ÁFA ID-t, a Presta a nettó alapján és az ÁFA ID alapján kiszámolja a BRUTTO árat, és ezt fogja megjeleníteni a webáruházban.

2. Ha már úgy is a "Fizetés" menüben vagy, állítsd be az "Adószabályok" fülön az érvényes ÁFA kulcsok Országokra vonatkozó szabályait. Pl. Magyarországról regisztrált felhasználónál 27%. Kanadából regisztrált felhasználónál "nincs adó". Természetesen az AFA ID- jét figyelni kell.

3. Az "Ügyfelek" menü "Csoportok" almenüben a csoportoknál meg lehet adni, hogy az adott csoportba tartozó regisztrált ügyfelek milyen árat lássanak, ÁFA-val növeltet, vagy "NETTO" árat. Nálam ez működik, mivel belföldi ügyfeleket is kiszolgálok és export partnereim is vannak, akiknek a "csoport" besorolásuk is más. Ők nem "BRUTTO" árat látnak, hanem "NETTO" árat, de csak akkor, ha bejelentkeznek. Bejelentkezés nélkül, minden felhasználó csak és csakis ÁFA-val növelt árat lát.

Ha ez mind korrektül be van állítva, nincs gond az ÁFA-val.

Vagyis van, amit az elején nem tudsz befolyásolni, és kizárni sem!!!! Akkor van probléma, ha a regisztráció következtében a regisztráló vásárló nem megfelelően tölti ki az "Ország" mezőt. Ez lehet figyelmetlenség, de lehet más szándékból is. Én ezt úgy kezelem, hogy megnézem a regisztráció során megadott adatokat, és ha valami nem tiszta, javítok rajtuk, majd küldök egy e-mailt a javításokról. Ezek után a regisztráló vagy elfogadja a javításokat, vagy jelzi, hogy nem ért velük egyet. Ekkor viszont van lehetőség a pontosításra és egyeztetésre.

 

Érdekes lenne tudni, hogy nálad mit csinál.

Ha beírod a cégnevet a cím módosításnál, feldob egy ablakot az adószámnak, írj be egy adószámot, mentsd el.

(ha cég csak akkor kínál adószám mezőt, teljesen kulturált a megoldás)

Majd böngészd az oldalad.

Link to comment
Share on other sites

Nem osztom a véleményed, hogy "gáz".

1.4.9. verziót használok, erről tudok véleményt mondani.

 

Ha a termék feltöltésnél már az elején gondol az ember erre, akkor nem "gáz".

1. Először is be kell állítani a "Fizetés"->"Adók"-nál az ÁFA pontos mértékét. Vagy felviszel egy új ÁFA %-ot, vagy kijavítod a régit. Ettől kezdve minden terméknél az az ÁFA fog működni, milyen ÁFA ID van hozzárendelve. Itt nagyon fontos megjegyezni az ÁFA ID számát, mivel termékfeltöltésnél, vagy felvitelnél ezt kell megadni, mint alapértelmezett ÁFA mérték. Elég ha csak az ÁFA ID számot adod meg. Termékfeltöltésnél ha megadod az ÁFA ID-t mindig a "NETTO" ár kerüljön feltöltésre. Mivel megadod a termékhez tartozó ÁFA ID-t, a Presta a nettó alapján és az ÁFA ID alapján kiszámolja a BRUTTO árat, és ezt fogja megjeleníteni a webáruházban.

2. Ha már úgy is a "Fizetés" menüben vagy, állítsd be az "Adószabályok" fülön az érvényes ÁFA kulcsok Országokra vonatkozó szabályait. Pl. Magyarországról regisztrált felhasználónál 27%. Kanadából regisztrált felhasználónál "nincs adó". Természetesen az AFA ID- jét figyelni kell.

3. Az "Ügyfelek" menü "Csoportok" almenüben a csoportoknál meg lehet adni, hogy az adott csoportba tartozó regisztrált ügyfelek milyen árat lássanak, ÁFA-val növeltet, vagy "NETTO" árat. Nálam ez működik, mivel belföldi ügyfeleket is kiszolgálok és export partnereim is vannak, akiknek a "csoport" besorolásuk is más. Ők nem "BRUTTO" árat látnak, hanem "NETTO" árat, de csak akkor, ha bejelentkeznek. Bejelentkezés nélkül, minden felhasználó csak és csakis ÁFA-val növelt árat lát.

Ha ez mind korrektül be van állítva, nincs gond az ÁFA-val.

Vagyis van, amit az elején nem tudsz befolyásolni, és kizárni sem!!!! Akkor van probléma, ha a regisztráció következtében a regisztráló vásárló nem megfelelően tölti ki az "Ország" mezőt. Ez lehet figyelmetlenség, de lehet más szándékból is. Én ezt úgy kezelem, hogy megnézem a regisztráció során megadott adatokat, és ha valami nem tiszta, javítok rajtuk, majd küldök egy e-mailt a javításokról. Ezek után a regisztráló vagy elfogadja a javításokat, vagy jelzi, hogy nem ért velük egyet. Ekkor viszont van lehetőség a pontosításra és egyeztetésre.

 

Bocsi, kicsit garázdálkodtam az oldaladon.

Regisztráltam, megadtam a címet -, módosítás-, új címet írhatsz. Beírtam az új címet. Módosítás - megint csak új címet írhatsz. Címet módosítani nem lehet.

Talpraesett, kitartó vásárló törli a régit és rögzíti azt amire módosítaná.

Link to comment
Share on other sites

Na szóval, lekövettem hol bakizik bele.

(..bedobtam egy terméket a kosárba, beléptem, fiókom, címeim, cím módosítása)

 

Amit már írtam, hogy cím módosításnál cég nevet adsz meg - feldobja az adószám mezőt, beírod az adószámot - mented.

Ha ezt a (második) számlázási címnél teszed OK minden.

Ha ugyan ezt, az elsőnél (A címem) is megcsinálod akkor van gáz.

...ha csak cég nevet írsz be és mented, odáig OK

...ha kitöltöd az adószám mezőt, akkor a mentés pillanatában átvált a kosár tartalma nettó árakra

... és u.ez vissza: kitörlöd az adószámot - mented - vissza ugrik bruttóra

 

Valahol biztosan lehet ezen állítani, csak nem jövök rá, hogy hol.

Talán az sem lenne probléma, hogy okosan érzékeli a közületi vevőt és nettó+áfa módra vált, csak akkor legalább ezt írná mellé és nem az ÁFÁVAL feliratot biggyesztené a nettó ár mellé, és a kosárban nem az Adó 0 Ft‎ jelenne meg.

A legnagyobb baj nem az, hogy ilyen kvázosan, logikátlanul jelenik meg hanem az, hogy így is számol, így küldi a vevőnek a visszaigazolást.

Pontosabban, nálam a konkrét esetben a visszaigazolás úgy jelent meg, hogy mindent végig írt nettóban, összeadta és kiírta, hogy összesen ennyi. (...a vevő joggal? közli, hogy ne próbálkozzak)

Áfáról egy K szó sem esett.

Biztosan nem olyan ördöngős probléma, de én a két tekervényemmel nem jövök rá, hogy hol tudnám javítani.

 

Üdv mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

már nem tudom követni, ki merre jár, de nekem soha semmi gondom nem volt még az áfával, akármelyik verzió alatt.

sztem 1-2 fontos sorrendet be kell tartani és utána nem lehet semmi gond.

a telepítés után én nem termékfeltöltéssel kezdek, hanem a shop teljes beállításával.

kezdve avval, hogy törlöm az összes nem használandó beállítást (ár, áfa, nyelv, ország, zóna, megye stb.)

az áfa-ra visszatérve, meghagyom a 25%-ot mindenhol és a többit törlöm. ezt átírom 27%-ra és ha nem 2000 ország van felvíve, akkor egyből látszani is fog a tax rules-nél, hogy Magyarország jól van-e beállítva. ezután csinálok próba importot.

azt nem ár nem elfelejteni, hogy fent lévő termékeknél, utólagos áfa állításnál célszerű egy teljes importot megcsinálni, mert a fent lévő termékek maguktól nem fogják megváltoztatni az áfát

Link to comment
Share on other sites

A webáruházakra hatályos jogszabályok alapján minden esetben a Brutto, vagyis az ÁFA-val növelt árat kötelező megjeleníteni.

Hol lehet nálad a hiba?

Nézd meg:

1- a "katalógus" -"termékek és kategóriák"-nál az adott terméknél megjelenik-e a nettó (alap ár oszlop) és a bruttó ár (végső ár). Gondolom, sőt biztos vagyok benne, hogy megjelenik. Számold ki manuálisan, hogy helyes-e az ár, tényleg 27%-os az ÁFA.

 

2- a "fizetés" menü, "adók" almenü "ÁFA opciók"-nál ÁFA engedélyezése be van-e pipálva. Gondolom be van, mert alapbeállítás. Ha nincs pipáld be.

 

3- "modulok"-> "áruház funkció"-> "kosár" beállítás, ÁFA megjelenítése a kosárban, be van-e állítva, és helyesen van-e beállítva. Ezzel tudod beállítani, mikor, kinek hogyan jeéenítse meg az ÁFA-t a kosárban.

 

4- "ügyfelek"-> "csoportok"-nál helyesen van e megadva az "ár megjelenési mód".

 

5- az ÁFA-val szöveg. Ha zavar a megjelenítése, a "eszközök"-> "fordítás" -nál tudod manipulálni. Ha nem szeretnéd megjeleníteni magyar nyelv választásakor az ÁFA-val szöveg helyére tegyél egy "space" (egy szóközt), ha csak simán kitörlöd, és nem írsz be semmit, akkor alapból az angol ÁFA (Tax) fog megjelenni.

Edited by ferke21 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

az egyik modul

vat number

ezt fel telepítetted, aztán kikapcsoltad, de az ország nem lett beállítva

ha fel van telepítve, ez szolgálja a cégeknél az adószám beállítási lehetőséget, de ki kell választani, hogy melyik ország.

anélkül nem tudja milyen áfa-val számoljon

 

írtam privátot neked

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...