Jump to content

[Solved] Nu pot modifica culoarea statusurilor


petrecristea

Recommended Posts

Salut.
Daca ma poata ajuta cineva, candva am setat culorile statusurilor comenzilor iar acum as vrea sa modific deoarece nu am fost tocmai inspirat, le-am facut prea stridente si nu prea se mai cunoaste ce scrie.
Nu mai apare optiunea (butonul acela colorat) unde can dadeam clic pe el puteam modifica culoarea statusului.
In dreptul optiunii Culoare apare in felul urmator:
Culoare:

Statusul va fi evidențiat în această culoare. Doar culori HTML (ex. "lightblue", "#CC6600")


Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Salut.
Daca ma poata ajuta cineva, candva am setat culorile statusurilor comenzilor iar acum as vrea sa modific deoarece nu am fost tocmai inspirat, le-am facut prea stridente si nu prea se mai cunoaste ce scrie.
Nu mai apare optiunea (butonul acela colorat) unde can dadeam clic pe el puteam modifica culoarea statusului.
In dreptul optiunii Culoare apare in felul urmator:
Culoare:

Statusul va fi evidențiat în această culoare. Doar culori HTML (ex. "lightblue", "#CC6600")


Multumesc


Gasesti aici coduri de culoare in format hexadecimal, cum vrei tu:

http://www.w3schools.com/html/html_colornames.asp
Link to comment
Share on other sites

modifica in admin/adminordersstates.php linia

<input type="color" data-hex="true" class="color mColorPickerInput" name="color" value="'.htmlentities($this->getFieldValue($obj, 'color'), ENT_COMPAT, 'UTF-8').'" />



cu

<input type="text" data-hex="true" class="color mColorPickerInput" name="color" value="'.htmlentities($this->getFieldValue($obj, 'color'), ENT_COMPAT, 'UTF-8').'" />




in loc de type="color" pui type="text"

nu asta e solutia dar temporar pana se rezolva bugul poti lucra asa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...