Jump to content

Anasayfa için yardım

Recommended Posts

Anasayfada KATEGORİLER yazması gerekirken COLLECTİONS yazıyor.. geri kalan herşey türkce.. bunu nasıl düzeltebilirim..

birde toplu ürün eklemede image url sini yazdığım halde image ler göstermiyor.. image leri img/p/klasörüne atıyorum
örneğin image adı 5677.jpg ise www.siteadim.com/img/p/5677.jpg olarak url sini veriyorum fakat fotolar p klasöründe düzenleme yapılmıyor.. bunun bir yolu veya adımı varmı bilen varsa bilgi versin lütfen..

hallettim .. biryerlerden değiştirdim fakat hatırlayamadım nereden.. thumbnailler derken nerede onlar.. ayrıca cache nereden boşaltılır onuda tarif ederseniz sevinirim.. sayfayınızı inceledim.. kredi kartıyla alışveriş 128bit ssl vs. bunlar olabilir ileriki zamanlarda. şu an için bu prestayla ilgili yükleme sorunu yaşıyorum csv olarak..yukarıda izah ettiğim gibi yaptığım halde fotolar görünmüyor.. 555.jpg olarak p ye attığım jpg ve linkini verdiğim halde göstermiyor... admin sayfasında yeni ürünler bölümünde eklenmiş olan yeni ürünün resim ekle kısmında eklenmiş olan foto var fakat alakasız bir isimle.. örneğin 3-2-small.jpg
önceden attığım 555.jpg nin adını ftp den 3-2-small.jpg olarak değiştirdiğim takdirde fotolar düzenlenmeye başlıyor.. yardımcı olursanız sevinirim

sitemiz bir deneme tahtası değildir eğer üye olacaksınız doğru dürüst adres vs.. bilgilerinizi giriniz!!!
üyeliğiniz silinmiştir!
veritabanına ve php kodlarına bakınız...
eğer hala bulamıyorsanız profesyonel yardım alın!
açık kaynak kodlu program demek yükleyen/kullanan kişinin kodlara müdahele edebilmesi demektir.
bu konuda profesyonel bilgisi olmayan ileri seviye kullanıcı olarak tanımladığımız kişiler ancak başkalarının yayınladıkları üzerinden geçinmeye çalışmaktadır. kusura bakmayın biz profesyoneliz, işimiz bu, amme hizmeti verecek kadar zengin değiliz.
bazı arkadaşlara cevap olarak yazıyorum, açık kaynak diye prestayı yazan grubun para kazanmadığını mı zannediyorsunuz?
nasıl oluyorda 1000€+ maaş vererek eleman çalıştırıyorlar o zaman? yeni eleman arıyorlar?
open source bir pazarlama biçimidir. günümüzde hiçbir profesyonel para kazanmadan parmağını kıpırdatmaz

Sayın ömer demir. para kazanmak için doğru yer değil bence. bu sistem için para verecek olsam daha profesyonel yazılımları çok cazip fiyatlara kullanabiliriz. açık kaynak kodlu yazılım demek sizin dediğiniz demek değil. yardımlaşılarak, paylaşılarak, herkesin katılımı ile geliştirilen yazılım demek. standartların dışına çıkan işlemler için ücret belki mümkün ama dediğim gibi, madem para çıkacak cebimden niye bedava yazılımla uğraşayım. şöyle bir bak. türkiyede kaç tane presta kaç tane oscommerce sitesi var. birde ücretlilere bak. ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın. İnsanlara karşı yazarkende daha nazik olmalısın. Paylaşıma açık değilsen yanlış yerdesin.

saygılar

Hüseyin BATIR

Sayın ömer Demir,
öncelikle bu forumda birşeyler paylaşıyormuş gibi davranarak kendi reklamını yapıyor olman
bir de bu tarz kaba ca davranışların çok güldürdü beni..
profesyonel yardım teklifini yaptın ve bende siteni ziyaret ettim fakat siten
SSl kredi kartı kodları yok kredi kartı modülünden bahsediyorsun..öncelikle sen bunu kullan sitende
görelim ondan sonra karar v erelim..sitende sana uygun cevabı yazmam hoşuna gitmedi galiba..
yazdığım da sadece "sitesinizde kredi kartı modülüne rastlayamadım"
Bence de siz burada yanlış adresdesiniz..bu forumda tabiki bedava paylaşacam
amacı o zaten bu forumun.. bir çok arkadaş yazıyor çeviriyor düzeltiyor
ne karşılığında hiç birşey..
o kadar para verecek olsam, senin bedavadan alıp da başkalarının da yardımıyla(forumdan)geliştirip
bu prestaya o paraları vermem..
fakat emeğe saygı bir modül yapmışsındır onun için de bir makul bedel istersin düşünülebilir.
2000 dolar da isteyebilirsin.. istediğinle kalırsın..

Kimse prestadan para kazananları kınayamaz.. fakat bu forum sayfası sizin yazdıklarınızı destekleyecek bir alan değil..

sasyn HBATIR a da yazdıklarıyla kesinlikle katılıyorum..

Sayın H Batır ve Ateş Başak,
öncelikle terbiyesizlik yapmadım, nezaket kurallarını da aşmadım,
hoşuma gitmeyen şey veritabanımın abuk sabuk adres ve telefon bilgileri ile kirletilmesi. asıl kabalık budur!
sizde kendi sitenizde 20 tane ABC kullanıcısını 1111 telefon numarası ile görürseniz kızarsınız.
bunu şu kişi yaptı bu kişi yaptıda demedim, sonuçta bu nereden geldiği belli, ip adresi belli, ben sadece buradaki arkadaşları uyardım
biz burada ne reklam yapıyoruz ne de para kazanmaya çalışıyoruz,
bizden alın demedim sadece gidin doğru dürüst yardım alın bu profesyonellerin işidir dedim.
forumun, opensource un ne olduğunu bilmeyen çoluk çocuk açık kaynak program çalıp çırparak sadece internet çöplüğü yaratıyor.
3 aylık kursa giden herkes web designer veya yazılımcı diye ahkam kesiyor.
bu bir vizyon meselesi, eğer vizyonunuz ve prensipleriniz bu şekilde değilse üstünüze alınmanıza gerek yok.
biz asla hiç kimsenin emeğine saygısızlık etmedik, hiç kimsenin bilgisini ondan izinsiz kullanmadık satmadık.
gelelim sitemizde neden modülü görmediğinize, bankaların sanal pos prosedürleri zaman alıyor, biz modülü yazdık bitirdik test ettik tıkır tıkır çalışıyor, sitemiz canlı bir site, ürün alıyor satıyoruz, bankalar şifrelerimizi göndermeden modülü aktifleştirirsek müşterilerimizi yanlış yönlendirmiş oluruz.
ateş arkadaşımız "o kadar para verecek olsam" demiş biz şu kadar isteriz bu kadardan aşağı olmaz demedik. ticaret teklif ve karşı teklif meselesidir, 2 tarafında aklına yatarsa ticaret yapılır, bu kadar basit.
biz tam 15 senedir türkiye ve avrupada farklı iştiraklerimiz ile yazılım ve donanım piyasasına iş yapan bir kurumuz, isteyen bana ulaşsın görüşelim...

Açık kaynak bir strateji meselisidir. Paralı program daha iyi gibi laflar edenlere viki'den alıntı ;
"Bu tür yazılımların ayırt edici özelliği kullanıcıya yazılımı değiştirme özgürlüğü sağlamasıdır. Açık kaynak kodlu yazılımlar, uyarlanabilir, sağlam, hızlı ve güvenlidir. Açık kaynak kod dünyası, yeni bir yazılım üretme biçimi, yeni iş modelleri sunmaktadır. Dünyanın her tarafından bilişim uzmanlarınca imece yöntemi ile endüstri standartlarında geliştirilen açık kaynak kod yazılımları, insanlığın ortak malıdır."
devamı: http://tr.wikipedia.org/wiki/Açık_kaynak

tamam işte. aynı şeyi söylüyoruz.
burda hatalı olan kısım şu. mesajlarınızı okudum. bir gece yazdığınız tüm mesajların altına profesyonel destek alın - veya - bedeli karşılığı diye cevap vermişsiniz.
bence yardımcı olmayacağınız veya payaşmak istemediğiniz durumlarda hiç cevp yazmayın.
insanların bu forumda paylaşmak gibi bir yapıları olmalı.
siz bunu bozuyorsunuz. sizin bir kurumunuz ve siteniz var. burası sizin için dar bir alan. daha profesyonelce çalışmanızı ve reklamla veya spamla diğer mecralarda kendinizi duyurmanızı beklerdim. burdan iş çıkmayacağını çıkan işinde çok birşey bırakmayacağını anlamış olmalısıız diye umuyorum.

cevaplarınızın tonu ve tarzıda bence sinirli ve sert. burada gerek yok diye düşünüyorum.

çalışmalarınızda başarılar dilerim.

sygl.

Hüseyin Bey,
Zaten sitelerimiz birçok farklı mecra da tanıtılmaktadır.
hosting firması olarak spama karşıyız. 40tan fazla serverımızda ciddi bir donanım ve iş gücü kaybına yol açtığını gözlemlemekteyiz.
buradaki paylaşımlarım şirketimiz adına da değil şahsım adınadır. hobi olarak değerlendirebilir.
forum un zaten amacı paylaşmaktır, bu konuda sizinle hem fikirim.
ben her forum konusunun altına reklam olsun diye yazmadım, kendi bünyemizde çözmüş olduğumuz problemler ile alakalı olanlara biz bunu zaten çözdük dedim. nasıl düzeltileceğini açıklamak istemediklerimiz de var, açıklamakta sakınca görmediklerimiz de... hiç cevap yazmazsam benim bunu yapabiliyor olduğumu nereden bileceksiniz? presta türkiye de çok az tanınan bir sistem, amacım bu konuda profesyonel çalışan bir ekibin olduğunu göstermekti.
ben fransızca ve ingilizce bildiğimden dolayı diğer forumlarda yazan konuları çevirdim, asla bunları ben yaptım demedim.
sinirlilik konusunda haklısınız ama bir gece de aynı ip adresinden 20 tane farklı kullanıcı hesabı açan birini görürseniz sizde kızardınız.
genel mizacım bu değildir. eğer suçlu olmayan birini kırdıysam özür dilemesini de bilirim.
saygılar...

Aybil Yaptiğin Yorumlari ve sitene baktim.. dilin kadar zekan ve marifetlerinde uzun olsun..

"mütavazilikte toprak gibi ol demişler büyüklerimiz"

Sen bu kafayla zaten pek ileri gidemezsin öyle seo tasarim ekibimiz stutyomuz gibi kelimelerle tasarimci olunmaz..

bir laf vardir başkasin şeyiyle gerdeğe girme demişler bu söz tam senlik birdaha asla ama asla kibirli ve çok bilmiş konuşma.

insan gibi insanlara yardimci ol.

Profosyenillikten hele hiç bahsetme derim.

Aybil Yaptiğin Yorumlari ve sitene baktim.. dilin kadar zekan ve marifetlerinde uzun olsun..

Sen bu kafayla zaten pek ileri gidemezsin öyle seo tasarim ekibimiz stutyomuz gibi kelimelerle tasarimci olunmaz..

bir laf vardir başkasin şeyiyle gerdeğe girme demişler bu söz tam senlik birdaha asla ama asla kibirli ve çok bilmiş konuşma.

AYnen, katiliyorum.

her soruya Profesyonelce yaklasma, biras Insanca yaklas

Sayın H Batır ve Ateş Başak,
öncelikle terbiyesizlik yapmadım, nezaket kurallarını da aşmadım,
.

hangisi nezaket kuralli ??

yardim isteyen 'zavalli' bir kullaniciya gel sana OZELDEN yardim edip parani alayim demekle mi ??

o mu nezaket ??? :@

neye nasıl yaklaşacağımı sizlere sormam,
profesyonelliğin tanımını öğrenin önce!
biraz türkçe öğrenseniz daha iyi anlabileceksiniz derdinizi,
sizin sitelerinizin adını yayınlayacak kadar bile cesaretiniz yok!
terbiyesizlik ve küfür konusunda sizinle yarışamam tabiiki

hangi nezaket kuralli sorusuna cevap alamadim.

siteyi ne yapacaksin ?

who is den bilgilerine bakip Savciliga mi vereceksin ?

sitem yok, kendim gelistiriyorum Presta shop ile... ne bir ticari amacim var ne bir sey.

aaa turkceye gelince : maalesef turkcem bu kadar, turk degilim cunku.

terbiyesizlik yapan sensin burda, yardim isteyen birinden ( butun burdaki kullanicilardan ) para koparman pek de terbiyeli bir davranis gibi gorunmuyor maalesef!

koparmadin cunku insanlar ZEKi , gidip de 'profesyonel' birine para vermek yerinde gidiyor inglizce bolumunde soruyor, orda hemen yardimci oluyorlar..

su dosyada su kodlari degistir derler...

ben kim oluyorum konusunda: sen mama yerken bu islerle ugrasiyordum !!

hadi bye bye sana

Alt tarafı bir anasayfa için yardım istedim ... Cevaplasaydın ya bu kadar tepki almasaydın...savaş alanına dönmüş burası .. üzüldüm ama sana karşı tepkiler haklı tepkiler Aybil..

sen bence bir forum yap oraya davet et buradakileri .. hem kendi reklamını verirsin presta-tr gibi.. hemde sana karşı çıkanları şutlarsın.. iyi olur.. bence öyle yap .. evet evet öyle yap senin için daha iyi olur

Alt tarafı bir anasayfa için yardım istedim ... Cevaplasaydın ya bu kadar tepki almasaydın...savaş alanına dönmüş burası .. üzüldüm ama sana karşı tepkiler haklı tepkiler Aybil..

sen bence bir forum yap oraya davet et buradakileri .. hem kendi reklamını verirsin presta-tr gibi.. hemde sana karşı çıkanları şutlarsın.. iyi olur.. bence öyle yap .. evet evet öyle yap senin için daha iyi olur

Konu kapandi !!!!!

Nokta koyuldu

Ağzın bal damlıyo "Talihim" senin gibi kullanıcılar olduktan sonra tüm kullanıcılar neyin ne olduğunu daha iyi bilecek.

bozacının şahidi şıracı

bu kadar lafı yiyip hala zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyon ya. Sana söylenecek söz bulamıyorum. Hani biraz gururun varsa bas git şu forumdan. Başka yerde ara rızkını. bir sürü CMSler fln var. joomla öğren ne bilim PHP öğren bak daha imza yazamıyosun.

[url=http://www.aybil.com]http://www.aybil.com[/url] 

dediğim gibi farklı sistemlerde var tek prestashop değil. umarım sonraki denemen başarılı olur. Saygılar

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...