Jump to content

Kódovanie PDF


biaaa

Recommended Posts

Cafte,

nevie mi niekto poradit ake ma byt nasatvene kodovanie pre vytvaranie PDF? Vo vytvorenej PDF faktura sa mi nezovrazuju spravne znaky č ť Ľ atď...

Vidim tam same ISO - skusil som ISO resp WIN 1250 - ale to mi tiez nefunguje.

Vdaka

Link to comment
Share on other sites

cau, skus si stiahnut prilozeny subor, rozbal ho a skopiruj to co tam je. potom chod do administracie a v Nastaveniach-PDF pouzi: kodovanie cp2150, font: arialmt. mne to funguje takze vela stastia. :-)


no mne sa po nahrani tychto dvoch suborov prestal zobrazovat shop uplne - back office ide ale front nie
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 month later...

Postup nastavenia češtiny a slovenčiny pre PDF zostavy pre PS 1.2.

Píšem naschvál že PDF zostavy, lebo názov záleží od toho odkiaľ to vytláčame a ako sme preložili PDF (faktúra, dodací list, dobropis, žiadosť, objednávka)

# Ak ste skúšali postup pre PS 1,1 a prepísali súbory PDF.php a Tools.php tieto vymažte a nahrajte znovu z inštalácie PS 1.2
# Nakopírujte cs fonty do tools/fpdf/font (v prílohe)
# V administrácii nastavite PDF na kódovanie CP1250 a font na arialmt (Natavenia>PDF)
# V administrácii Nástroje>Preklady hneď v prvej časti Úprava prekladov kliknite na SK alebo CZ vlajku a vyberte preklady PDF. Preklad skontrolujte, prípadne upravte a dopíšte chýbajúce a uložte kliknutím na Aktualizovať preklady

Po tejto úprave by mali znaky fungovať správne a výsledok by mal byť podobný ako v prílohe.

Údaje o firme v spodnej časti nastavujeme v administrácii Nastavenia>Kontakt. Čo napíšete do kolónky Firemné údaje to sa objaví v spodnej časti (ja tu uvádzam názov spoločnosti, IČO, IČ DPH a bankové spojenie)

Táto faktúra samozrejme nie je daňovým dokladom a slúži iba pre informáciu zákazníka nakoľko nemá všetky náležitosti podľa našich zákonov. (Možno by sme to mali takto uvádzať aj na faktúrach)

cs_fonty.zip

000003.pdf

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Zdravím, nevie niekto kde a akím spôsobom sa ukladá nastavenie pdf? v Clercovom prípade je to bod 3. V administrácii nastavite PDF na kódovanie CP1250 a font na arialmt (Natavenia>PDF)

Potrebujem to videť resp. zmeniť bez administrácie
???

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...