Jump to content

Module ascunse ?


teo_g

Recommended Posts

Am constatat in aceasta seara, ca intrind in sectiunea module, nu imi mai apare modulul Google Sitemap (nu apare nici ca instalat, nici ca dezinstalat ... deloc) desi modulul este in directorul de module.

sitemap.xml este.

Ce s-a intimplat ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 10 months later...

Am constatat in aceasta seara, ca intrind in sectiunea module, nu imi mai apare modulul Google Sitemap (nu apare nici ca instalat, nici ca dezinstalat ... deloc) desi modulul este in directorul de module.

 

sitemap.xml este.

 

Ce s-a intimplat ?

 

Salut,

Ai rezolvat problema?

Daca nu, sunt mai multe lucruri pe care le-ai putea face.

Oricum in primul rand ar trebui sa te uiti pe server in radacina sitului dupa un fisier error_log - il poti deschide cu price editor de text gen notepad, notepad++ etc.

Daca sunt erori este foarte posibil sa apara acolo si in functie de ce e acolo vezi ce e de facut.

Cel mai sigur pentru magazin ca atare si fara sa afecteze functionarea sa este sa faci o clona pe un localhost si sa activezi afisarea de erori din php si sa dezactivezi blocarea afisarii erorilor php din prestashop (apropo, vezi ca este si un mod debug), asa poti sa reapari ce e de reparat si sa uploadezi modificarile.

Nu ai mentionat daca ai facut update la versiunea de prestashop, sau daca hostingul nu a suferit modificari de setari - se poate intampla in cazul unora sa uite sa mentioneze ca au facut modificari, upgrade-uri etc.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...