Jump to content

Termékárak frissítése


sunandmoon21

Recommended Posts

Szia,

ahogyan én csinálnám: product export modullal kiszedném a mostani termékeket (3 fontos oszlop kell: ID, terméknév, ár, eztán átmenteném a csv-t xls-be, azt könnyebb módosítgatni), majd elkészíteném a termékek módosítandó árát. Ha ez megvan, akkor az xls-ből egy újra csv-t kell csinálnod, a következő oszlopokkal (és figyelve az UTF8 karakterkódolásra => ha ezzel kapcsolatban bizonytalan vagy, akkor az elkészült csv-t nyisd meg jegyzettömbbel, majd mentsd el másként, alul lesz a karaktekódolás, válaszd ki az UTF8-at, mentsd, írasd felül): ID, terméknév, módosított ár. Az ID azért kell, mert Ő az a tulajdonság, ami egyértelműen azonosítja a terméket, és ezáltal lehet adatokat felülírni. A név azért kell, mert azt kötelező megadni (csillag), a módosítandó ár meg azért kell, mert eleve ezt szeretnéd lemódosítani.
Beimportálás után már az egész termékpalettád le lesz módosítva, semmi mást nem veszel észre.

Ha bizonytalan vagy írj, egyébként meg egy termékkel is érdemes kipróbálni ezt a módszert, így már biztosabb lehetsz ha megcsinálod nagyban.

Írj hogy sikerült-e! Ha nem, vegyél fel skypon és segítek, csak szólj.

Attila

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Üdv pattila01!

 

Én termék ár helyett, termék darabszámot szeretnék frissíteni csv-ből vagy excel listából. A különböző méretek kombinációkkal vannak kezelve a prestashopban. Van már működő import eszköz a kombináció felülírásokra?

(Az én esetemben is több száz termékről van szó egyenként 4-5 méretkombinációval)

Presta 1.3.6.0-t használok.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Szia,

ahogyan én csinálnám: product export modullal kiszedném a mostani termékeket (3 fontos oszlop kell: ID, terméknév, ár, eztán átmenteném a csv-t xls-be, azt könnyebb módosítgatni), majd elkészíteném a termékek módosítandó árát. Ha ez megvan, akkor az xls-ből egy újra csv-t kell csinálnod, a következő oszlopokkal (és figyelve az UTF8 karakterkódolásra => ha ezzel kapcsolatban bizonytalan vagy, akkor az elkészült csv-t nyisd meg jegyzettömbbel, majd mentsd el másként, alul lesz a karaktekódolás, válaszd ki az UTF8-at, mentsd, írasd felül): ID, terméknév, módosított ár. Az ID azért kell, mert Ő az a tulajdonság, ami egyértelműen azonosítja a terméket, és ezáltal lehet adatokat felülírni. A név azért kell, mert azt kötelező megadni (csillag), a módosítandó ár meg azért kell, mert eleve ezt szeretnéd lemódosítani.

Beimportálás után már az egész termékpalettád le lesz módosítva, semmi mást nem veszel észre.

Ha bizonytalan vagy írj, egyébként meg egy termékkel is érdemes kipróbálni ezt a módszert, így már biztosabb lehetsz ha megcsinálod nagyban.

Írj hogy sikerült-e! Ha nem, vegyél fel skypon és segítek, csak szólj.

Attila

 

 

Sziasztok nekem olyan gondom lenne hogy kiszedi a csoportokat [id, név stb] de semmi terméket nem hoz le csak magát Product Id Name Price Tax % így és alatta meg üres ennyi sajna ötletetek van esetleg?köszi előre is

Link to comment
Share on other sites

modulbeakadás. az export products modul beakadt, előfordul olyan is hogy belelépsz és nem tudod kiválasztani hogy mit akarsz exportálni mert nincsenek mezők. először kapcsold ki a modult, majd töröld. ha több verzióban is fent van, akkor mindet. Aztán másold vissza a mappát (csinálj róla először biztonsági másolatot, vagy a legjobb ha az eredetit teszed vissza), majd telepítsd és nézd meg megint, elméletileg jónak kéne lennie. Ajánlom figyelmedbe még a Moussiq modult, elég jó, főleg akkor hasznos, ha az export products modul kiakad (sok termék, 30 ms-es szerveridő).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...