Jump to content

[Solved] ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΛΛΗΝΑ ΠΑΡΟΧΟ ΓΙΑ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ ΜΕ FRIENDLY URLs;


TasosB

Recommended Posts

ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΠΑΡΟΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΩΝ ΜΟΥ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ FRIENDLY URLs ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΤΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΕΧΩ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ; ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΑ FRIENDLY URL;

Link to comment
Share on other sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΠΑΡΟΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΩΝ ΜΟΥ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ FRIENDLY URLs ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΤΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΕΧΩ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ; ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΑ FRIENDLY URL;


Εγώ συνεργάζομαι με τη Forthnet και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τώρα να σου πω ότι είμαι Forthnet σε windows και ρωτώντας, πριν από δύο εβδομάδες περίπου, για να γυρίσω σε unix μου είπαν ότι ούτε εκεί έχουν friendly url ενεργοποιημένα. Είχα καταθέσει αυτο το topic για την απροειδοποίητη αλλαγή θύρας http://www.prestashop.com/forums/viewthread/108249//_____mail_______provider (πάλι από forthnet)
και όπως καταλαβαίνεις δεν πήγαινε άλλο. Πριν σου απαντήσω μίλησα με το τεχνικό τμήμα και μου είπαν να στείλω email στον Unix Administrator, όπως και έκανα. Θα περιμένω απάντηση για να ενημερώσω και το forum.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα stathopon. Λογικά ρωτάς και εγώ επίσης λογικά έθεσα το ερώτημα σύμφωνα με την ενημέρωση που είχα. Λες να εννοούσαν κάτι άλλο πχ. ότι δεν υπάρχει URL rewrite ενεργοποιημένο; Δεν ξέρω και για να μην καταγράφω άλλες παραξενιές στο θέμα αυτό, μέχρι αύριο πιστεύω ότι θα έχω ενημέρωση.
Συμπρωματικά, as32 είχες πρόβλημα πριν από 2-3 εβδομάδες με την αλλαγή πόρτας στα email ή έτυχε στο δικό μου server;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα stathopon. Λογικά ρωτάς και εγώ επίσης λογικά έθεσα το ερώτημα σύμφωνα με την ενημέρωση που είχα. Λες να εννοούσαν κάτι άλλο πχ. ότι δεν υπάρχει URL rewrite ενεργοποιημένο; Δεν ξέρω και για να μην καταγράφω άλλες παραξενιές στο θέμα αυτό, μέχρι αύριο πιστεύω ότι θα έχω ενημέρωση.
Συμπρωματικά, as32 είχες πρόβλημα πριν από 2-3 εβδομάδες με την αλλαγή πόρτας στα email ή έτυχε στο δικό μου server;


Δεν είχα κανένα πρόβλημα, εμένα όλοι οι server είναι πάντα σε unix,δεν έχει νόημα να τους έχεις σε windows εάν δουλεύεις prestashop η παρόμοιες εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...