Jump to content

érvényes számla készítés


hege

Recommended Posts

Sziasztok!

Prestát üzemelnék be és az lenne a kérdésem hogy mik a feltételei annak hogy a számlát apeh is elfogadja.
Nem szeretnék külön számlázást végezni, jó lenne ha a rendszer elvégezné.

Az alap számára még ráteszem az eladó adatokat, azzal még nincs is gond, de úgy tudom hogy jogszabály szerint csak úgy lehet használni ha a számlázó szoftver fejlesztője ad egy elismerést nekem hogy az a jogszabályoknak megfelel...
Ezt hogy tudnám jelen esetben megcsinálni?
Presta nem hiszem hogy ilyet ki tud adni... vagy rosszul tudom?

ki hogy oldja meg? mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban?


köszi
Üdv,
Hege

Link to comment
Share on other sites

javítsatok ki, ha tévedek, de, ha alkalmas erre, akkor hogy csinálok
- storno számlát?
- jóváíró számlát
- visszáru számlát
- érték különbözet számlát
- garanciális jóváírást
- utalásos számla
- előreutalás
még egy eszembe jutott, ami pont a webáruházakat érinti, a 8 napon belül visszavetendő termék, amit indoklás nélkül is vissza kell venni és hogy ne legyen egyszerű 3 termékből csak 1-et akar visszahozni.
ezeket, hogy lehet megoldani?

Link to comment
Share on other sites

Én mondjuk gépi számlát állítok ki a webáruházi vásárlásnál, de használok kézi számlatömböt is a vállalkozásomban. A kettő szerintem nem zárja ki egymást. Bolti értékesítésnél pénztárgépem van, de néha írok nyugtát is.
Ezeket a visszáru és egyéb számlákat csak gépi számlázással szabad megoldani? Mert ha nincs ilyen előírás, akkor a kifelé számlázás mehetne a prestashopból és a visszárus dolgok valamilyen kézi számlatömbbel kezelhető lehetne. Remélem, hogy mindenkinél elenyésző a visszavett áruk bizonylatolása.

Link to comment
Share on other sites

javítsatok ki, ha tévedek, de, ha alkalmas erre, akkor hogy csinálok
- storno számlát?
- jóváíró számlát
- visszáru számlát
- érték különbözet számlát
- garanciális jóváírást
- utalásos számla
- előreutalás
még egy eszembe jutott, ami pont a webáruházakat érinti, a 8 napon belül visszavetendő termék, amit indoklás nélkül is vissza kell venni és hogy ne legyen egyszerű 3 termékből csak 1-et akar visszahozni.
ezeket, hogy lehet megoldani?



A számla törlését un. stornó számlát a rendszer ezidáig is tudott készíteni! Ezek szerint nem töröltél még számlát?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

SPW szerint ok, de majd egy NAV ellenőrzésnél ő valószínűleg senki helyett nem fogja a büntetést kifizetni, mondván hogy nem a számviteli törvényeknek megfelelő számlát állítottál ki. Ne dőljetek be, tessék megkérdezni a NAV ügyfélszolgálatát vagy a könyvelőtöket. NEM alkalmas a Prestashop jelenleg a itthoni törvényeknek megfelelő számla kiállítására. Aki az ellenkezőjét állítja, az outsider, vagy életében nem üzemeltetett webshopot itthon.

Link to comment
Share on other sites

Én csak proforma számlát készítenék vele... Arra jó.

 

A pdf számla letöltését engedélyeztem, ha megrendelés történik, az admin felületen le tudom tölteni a pdf számlát, viszont vásárlóként bejelentkezve már nem. Ott ez az üzenet fogad: FPDF error: Some data has already been output, can't send PDF file.

Két kérdésem van, hátha tudtok segíteni:

1 A hiba mitől lehet?

2. Hogyan tudom módosítani azt, hogy milyen szöveg legyen a pdf-be generálva?

Link to comment
Share on other sites

A cikk elolvasás után is úgy gondolom, hogy szerintem meg nem alkalmas a Prestashop a számlázási feladatra itthon. De nincs ezzel semmi gond, aki szerint alkalmas, használja egészséggel, én nem bánom, még azt sem, ha ti intézitek neki a tanúsítványt megfelelő pénzmagért - lásd a linkelt cikk elejét. :) A reklám mindenek felett. :)

 

Érdemes bele olvasni a prestashop.hu cikkébe: http://www.prestasho...stashoppal.html

A NAV szerint, fura módon, a Prestashop is tud a cikkben szereplő kiegészítések alkalmazásával, számlát kiadni hitelesen, hivatalosan!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Helló!

 

Ahhoz hogy az elektronikus számla ki állítható legyen a prestában apeh által elfogadottnak kell lenni, illetve meg kell felelni a számvitel törvényben leírtaknak. Az áfás számla nem csak formai követelmények függvénye. gondoljunk csak bele amikor áfás számlatömböt vásárolunk.

Véleményem szerint a presta azért nem alkalmas mivel az adatbázison keresztül túlzottan variálható a számla ami.......... hát nem igazán jó. Ajánlom mindenkinek a clear-admin számlázott alapban díjmentes illetve különböző modulokat lehet venni hozzá megfizethető áron.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Igazából minden számlázót, legyen az webes, vagy desktop, adatbázison át lehet manipulálni. A leglényegesebb különbség a prestashop számlázója és egy pénzért vett számlázó között, hogy ez utóbbi mögött ott van a fejlesztő cég, aki felelősséget vállal a törvényi változások követéséért és a mindenkori NAV megfelelésért. Én az Ügyvitel.Net programjait ajánlom, akár webáruházhoz is kapcsolódhat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

 

Prestát üzemelnék be és az lenne a kérdésem hogy mik a feltételei annak hogy a számlát apeh is elfogadja.

Nem szeretnék külön számlázást végezni, jó lenne ha a rendszer elvégezné.

 

Az alap számára még ráteszem az eladó adatokat, azzal még nincs is gond, de úgy tudom hogy jogszabály szerint csak úgy lehet használni ha a számlázó szoftver fejlesztője ad egy elismerést nekem hogy az a jogszabályoknak megfelel...

Ezt hogy tudnám jelen esetben megcsinálni?

Presta nem hiszem hogy ilyet ki tud adni... vagy rosszul tudom?

 

ki hogy oldja meg? mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

 

 

köszi

Üdv,

Hege

thk ok

Link to comment
Share on other sites

Javítsatok ki ha tévednék, de ugye a presta open-source.

Namármost ennél fogva bárki tovább fejlesztheti, módosíthatja. Ha valaki pl magának megoldja (és ehhez van jogköre, vagyis tevékenységi körébe bele tartozik pl a fejlesztés), akkor állíthat ki magának úgynevezett apeh igazolást.

 

De majd jön valaki aki jobban ért ehhez, és megmondja a tutit.

 

Az tény, hogy fejlesztője a rendszernek hivatalosan is bárki lehet.

Az is tény, hogy az apeh igazolást a szoftver fejlesztőjének kell kiállítani, hogy őt terhelje a felelősség.

És úgy gondolom ebből következik a harmadik dolog is...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nem csak a tevékenység kell hozzá, hogy fejlesztő, hanem igazolni kell hozzá a végzettséget is. Illetve az ilyen tevékenység már regisztráció és engedélyköteles, hogy jogi személy ilyen bizonylatot állítson ki

Mellesleg kereskedelmi tevékenység is végzettséghez van kötve, tehát webáruházat az müködhet, aki megfelelő végzettséggel rendelkező embert foglalkoztat. Például egy egyszerű OKJ kereskedő szakkal végezhető.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...