Jump to content

Hromadná změna kategorie


kachnahusa

Recommended Posts

Ahoj všem,

existuje nějaké rozšíření pro hromadnou změnu kategorie u vybraných produktů? (Hromadný přesun produktů mezi kategoriemi)?

Děkuji za odpověď.


pres phpmyadmin !

update ps_category_product set id_category=111 where id_category=222;



111 = tu do ktere chces
222 = tu z ktere chces

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Zdravím, příkazem jsem přesunul produkty z jedné kategorie do druhé, nicméně když si v administraci zobrazím produkt filtrované dle kategorie, tak vidím všechny v jedné ale u těch co se přesouvaly je ve sloupci pro kategorii stále původní název. Vymazal jsem cache presty i prohlížeče ale stále to tak mám. Mrkněte na obrázek, původní kategorie byla Import.

Když si kterýkoliv problematický produkt otevřu, tak v asociaci je už také nová kategorie, jen prostě v tom přehledu to zlobí.

 

Díky za každý nápad.

post-19960-0-83352100-1430983110_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Podívejte se v DB kde by mohla být ještě ID categorie zapsána a tam by to pak chtělo upravit. Bohužel presta se zesložiťuje a podobné jednoduché zásahy v Db jsou už skoro pasé...a je lepe to neprve prozkoumat dopodrobna než něco takového zkusíte... nejlépe asi provést změnu kategorií skrze fci export/import...pokud to bude u vás funkční.

Link to comment
Share on other sites

Zapomněl jsem napsat, že se jedná o verzi 1.5.4.1

Tak kdyby to někdo potřeboval, tak je potřeba ještě udělt příkaz

UPDATE `ps_product` SET `id_category_default` = 111 WHERE `id_category_default` = 222
Edited by jval (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Bohužel presta má zboží, zařazené do kategorií ve více tabulkách, který jsou mezi sebou provázené, změna jen na tabulce ps_product je nedostačují, možná by bylo dobrá zadat na to poptávku aby to někdo udělat za peníze kdo tomu rozumí.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...