Jump to content

Turkish Translation

cocey

Recommended Posts

Turkish Front Office translations %99

Mağaza önyüz çevirisi %99 da

not: biraz kaba bir çeviri oldu. günlük kullanıma daha uygun hale getirmeye çalışıcam. Şimdilik iş görür. Bu bölümün çevirisini burada bırakıp, modüllerin çevirisine başlıyorum.

tr.gzip

• 2 weeks later...

Güzel ve önemli çalışman için tebrikler,

ne zaman bizimle paylaşmayı düşünüyorsun? ya da ne zaman biter sence...

Ben de denemye başladım üstüne böyle bi çalışmayla olay herkes için vazgeçilmez bi uygulamaya dönüşebilir

İyi çalışmalar...

ikinci mesajda ek dosya olarak çeviri zaten mevcut ödeme sistemini türk bankalarına uyumlu hale getirdikten sonra bir sorun kalmayacak gibi görünüyor. anladığım bir iş olsa hemen yapacağım ama vakıfbank için kullanmak istiyorum çeviremiyorum. sağolsun arkadaş garanti için çevirmiş aslında bir de vakıf a el atsak süper olacak.

• 2 weeks later...

Arkadaşlar öncelikle özür diliyorum. Projelerden ötürü bu konuya zaman ayıramadım. Hafta sonundan itibaren konuyla ilgili çalışmalara yeniden başlıyacağım.

sbuguner, dediğinde haklısın. bug varmış. v.0.9.7 ile yapmıştım çalışmayı.

versiyon 1.0 stable kabul edilebilir sanırım ve gerekirse yeniden çalışılmaya başlanabilir diye tahmin ediyorum.

Front Office in çevirisi açıkcası beni çok fazla üzmüyor. Kasınca 1 günde biter gibime geliyor. Bence asıl önemli olan Back Office çevirisidir. Çünkü bu alanı ( bir çoğunuzun developer olduğunu varsayıyorum ) müşterilerimiz, kullanacak ve onların hata yapmadan "Shop" u yönetebilmeleri gerekmektedir.

sbuguner yardım etmek için bu Back Office kısmını çevirmeye başlayabilirsin. Haftaya pazartesine durumunu yazarsan ( eğer başlamamışsan ben başlıycam ).

ayrıca Ortak Ödeme sayfası entegrasyonu için şuan ne yazıkki Garanti dışında bir bankaya adaptasyon yapamıyorum, çünkü diğerleri ile çalışmıyoruz. Tahmin ettiğiniz üzere hem zaman, hem nakit açısından projenin gerektirdiği bileşenlere öncelik vermek zorundayız. Bu bağlamda vakıf bank için ( en azından bu aralar ) üzgünüm.

Bundan sonraki ilk module çalışmam sanırım, Garanti Bankası kredi kartı ödeme entegrasyonu olacak gibi görünüyor. Bunun için zaman veremiyorum ama öncelikli bir konu.

Haftaya görüşmek üzere, sağlıcakla kalın.

Guest Lzrdnc

Selamlar..

BackOffice  çevirilerine az sonra ben başlıyacağım (tabi şu dil dosyalarının nerede barındırıldığını bulabilirsem) yardımcı olmak isteyen olursa "Google Docs" Kullanabiliriz..

Bir şekilde tamamlamam lazım çünkü bu sistemi benden isteyen müşterilerim var.Neyse uzun lafın kısası tamamladıktan sonra buraya eklerim hepinize kolay gelsin..

arkadaşlar selam,

bende bu çeviri konusunda sizlere destek olmak istiyorum.... fakat benim işin başında bir problemim var ve ben bunu aşamadım...  1 versiyonunu kurarken benden database oluşturmamı istiyor fakat ben bunun nasıl yapıldığını bilmiyorum... bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler...

sdrco arkadaþým veri tabanýný plesk arayüzüne girerek oluþturacaksýn. arayüze girdikten sonra veri tabanýna gireceksin yeni veri tabaný diyerek devam edeceksin eðer server kendi bilgisayarýnsa easyphp filan kulanýyorsan phpmyadminden oluþturacaksýn. phpmyadmin çoðu plesk arayüzünde de var. bu arada hala türkçeleþtiren kimse olmadý mý prestayý.sanýrým bu formda bizden baþka türk yok ;D

hayri_m desteğin için teşekkür ederim database oluşturdum... ama ben kafayı yemek üzereyim... 4. adıma geldim site bilgilerini şifreyi giriyorum fakat next tuşu aktif değil... basıyorum basıyorum ilerlemiyor... forumda internet explorerin problem çıkarabileceği veya javanın devre dışı olabileceğini söylemişler onlardanda kaynaklanmıyor... neden olabilir acaba bilginiz varsa ve beni aydınlatırsanız sevinirim...

nihayet kurdum... 4.adımda next tuşuna basılamamasına rağmen site kuruldu... ben çevirmelere başladım... ama tahminimden daha uzun sürecek gibi back office'nin yarısın geldim... yarın devam... kolay gelsin...

1.0 rc2 kurdum onu türkçeleştiriyorum... ama tahmininizden uzun sürüyor toplam 4000 field başlığı var...

benim sıkıntım ödemelerle ilgili olacak diye tahmin ediyorum. çünkü daha önce hiç banka ve online ödeme entgrasyonu yapmadım.... bende bu konuda destek isteyeceğim...

herkese kolay gelsin...

• 2 weeks later...

Arkadaşlar bizim çeviriler yavaş ilerliyor sanırım neyse bende yönetim paneli %80 bitti, maksimum salı çarş bütün programın çevirisi bitmiş olur buraya atarım artık. Çok iyi bir çeviri olmayabilir ama iş görür. Ödeme modülü bir tane ayarlarız artık garanti vb.

Arkadaşlar bende çeviri yapıyorum ama Türkçe karakter sorununu aşamadım. Bu sorunu nasıl halledeceğiz özellikle admin paneline girince iş çığırından çıkıyor.  Türkçe karakter sorununu nasıl düzeltecez?

Hocam bu ceviriyi bende yaparim hersey bi dosyanin icinde gozukuyor fakat aslinda is oyle degil az cok bilmek gerekiyor php onun icin bekleyip en iyi ceviriyi bulmak lazim. Bilen arkadaslarda artik koysunlar buraya cok zor olmasa gerek.

Arkadaşlar bu hataları nasıl çözebilirim

Open external URLs allowed

Create new files and folders allowed

her şey tamam bunlar sorun çıkarıyor ve ilerleyemiyorum

Open external URLs allowed = Dış URL adreslerine izin ver.

Create new files and folders allowed = Yeni dosyalar ve dizinler yaratılmasına izin ver.

• 2 weeks later...

Arkadaşlar ben daha yeni görüyorum buraları. Yönetime elimde bir pack olduğunu söledim. 2 dk sonra mail e cevap geldi ve burayı linklemişler :).

yarın akşam hazır olun bütün packleri sizlere vericem.

Hala çözemediyseniz. işinize yarar umarım.