Jump to content

Nákup bez registrace - vlastní řešení


haVaj

Recommended Posts

Udělal jsem si vlastní řešení "nákupu bez registrace".
Ve skutečnosti dojde k registraci zákazníka až po výběru a odsouhlasení platby.
Zákazníkovi pak přijde email s vygenerovaným heslem.

Prosím o testování a nahlášení případných problémů nebo jak to jestě vylepšit (na email, PM nebo zde do vlákna):
http://www.pechacek.info/prestashop/

Řešení je funkční pro platební metody Bankovní převod, Dobírka a Platba šekem.
Externími platebními metodami jako Paypal, Google checkout apod. jsem se nezabýval. Tam je nutné mít už před platbou vytvořeného zákazníka. Takže leda předělat nákupní proces bez registrace tak, že by se vytvořil zákazník ještě před volbou platby, což je ale takové divné, protože ještě pořád si může zákazník rozmyslet nákup.

Vážným zájemcům o toto mé řešení ho můžu prodat (info o ceně přes PM nebo email).
Taktéž ho můžu vážným zájemcům upravit podle potřeby (pokud bude potřeba používat Paypal apod.)

Otázky na stažení zdarma ignoruji.

Těším se na vaše postřehy.

Link to comment
Share on other sites

Zkoušel jsem tvůj nákup bez registrace, ale ve třetím kroku, když jsem napsal, že jsem tu poprvé, tak to po mně chce vyplnit úplně vše, jako bych se měl registrovat a dál mě to bez vyplněných kolonek nepustí. Co máš vlastně na mysli tím Nákupem bez registrace ? Že se to nezaznamená v systému, ale stejně musím všechny kolonky vyplnit ? Nákup bez registrace je pro mě to, že nemusím nic vyplnit, žádné údaje o sobě a zboží si přijdu vyzvednout osobně a platím v hotovosti. Alespon takhle to funguje v jiných e-shopech

Link to comment
Share on other sites

Zkoušel jsem tvůj nákup bez registrace, ale ve třetím kroku, když jsem napsal, že jsem tu poprvé, tak to po mně chce vyplnit úplně vše, jako bych se měl registrovat a dál mě to bez vyplněných kolonek nepustí. Co máš vlastně na mysli tím Nákupem bez registrace ? Že se to nezaznamená v systému, ale stejně musím všechny kolonky vyplnit ? Nákup bez registrace je pro mě to, že nemusím nic vyplnit, žádné údaje o sobě a zboží si přijdu vyzvednout osobně a platím v hotovosti. Alespon takhle to funguje v jiných e-shopech


Úplně vše máš na mysli, že jsi musel vyplnit fakturační adresu? A není náhodou v zákoně, že jen faktury do 20tis. nevyžadují údaje o zákazníkovi? Nad 20tis. už na faktuře musí být údaje o odběrateli, nejen firma, ale i soukromá osoba.
Není to tam náhodou lepší mít, než to celé předělávat jen pro specifický případ osobního odběru do 20tis.
Dej sem prosím odkaz na ten "jiný shop", kde si jen dáš věci do košíku a klikneš na "přijdu si pro to" aniž bys o sobě cokoliv vyplnil.

Edit: nehledě na to, že v prestashopu nepoznáš jestli je zvolena doprava "Osobní odběr". Znáš jen ID dopravy a k němu není žádný příznak o jaký typ se jedná. Aby to poznat šlo je nutný zásah do definování dopravců v adminu a úprava databáze atd. Tak nevím jak bys chtěl poznat jestli se má po zákazníkovi chtít adresa nebo ne.
Link to comment
Share on other sites

Máš pravdu, přestřelil jsem tím obratem "nic vyplňovat". Vždy se musí vyplnit alespon jméno a email. Napsal jsem to trošinku ve vzteku, protože mě s prominutím sero.. lidi jako ty a ostatní, kteří něco vytvoří a snaží se to prodat právě na stránkách open source software. Ti kluci a holky od Prestashopu na tom makaj zadarmo, dávají to k dispozici zadara a stráví na tom spousta času, vytvoří super e-shop a pijavice jako ty se snaží na jejich stránkách na tom přiživit. Kdyby jsi to nabízel na svých stránkách, není to takový problém, ale tenhle přístup mě štve

Link to comment
Share on other sites

Máš pravdu, přestřelil jsem tím obratem "nic vyplňovat". Vždy se musí vyplnit alespon jméno a email. Napsal jsem to trošinku ve vzteku, protože mě s prominutím sero.. lidi jako ty a ostatní, kteří něco vytvoří a snaží se to prodat právě na stránkách open source software. Ti kluci a holky od Prestashopu na tom makaj zadarmo, dávají to k dispozici zadara a stráví na tom spousta času, vytvoří super e-shop a pijavice jako ty se snaží na jejich stránkách na tom přiživit. Kdyby jsi to nabízel na svých stránkách, není to takový problém, ale tenhle přístup mě štve


Ty si opravdu myslis, ze lide, kteri programuji prestashop, pracuji zdarma? A ze tady na hlavni strance nabizeji volna mista? PLACENA volna mista? >>> SALARY: 25-35K € depending on experience + bonuses
Zararmo jsi mozna delal pred 25 lety vasi vesnickou prodejnu Rozvoj v Akci Z... (nic osobniho)
Tebe vytaci, ze nekdo prodava svou praci a me zase vytaci lidi, kteri veri, ze je na svete neco zdarma. Nic neni zdarma.
Link to comment
Share on other sites

Máš pravdu, přestřelil jsem tím obratem "nic vyplňovat". Vždy se musí vyplnit alespon jméno a email. Napsal jsem to trošinku ve vzteku, protože mě s prominutím sero.. lidi jako ty a ostatní, kteří něco vytvoří a snaží se to prodat právě na stránkách open source software. Ti kluci a holky od Prestashopu na tom makaj zadarmo, dávají to k dispozici zadara a stráví na tom spousta času, vytvoří super e-shop a pijavice jako ty se snaží na jejich stránkách na tom přiživit. Kdyby jsi to nabízel na svých stránkách, není to takový problém, ale tenhle přístup mě štve


Ano řešil jsem jestli napsat, že to jedině prodám, zde do fóra. Ale kde jinde by se o tom lidi dozvěděli. Prestashop je sice zdarma, ale lidé co na něm dělají to mají zaplaceno. Tak jako já chci dostat zaplaceno za celovíkendovou práci na modifikaci a překopání objednávkového scriptu.
Nebo je snad rozdíl, když někdo prodává theme, prodává platební moduly pro banky a nebo prodává objednávkový modul, jako v mém případě.

Nechceš, nech být. Nikdo ti to nenutí. Uprav si to sám, strav nad tím několik večerů na úkor jiných placených projektů a pak to dej všem zadarmo. Fandím ti.
Link to comment
Share on other sites

Souhlasim, ze zadarmo ani kure nehrabe. Na opensource se vydelava tak, ze napriklad rozjedes malej obchudek sam a najednou zjistis ze ti to dost vydelava a potrebujes tam neco predelat a nemas uz cas to sam resit, tak se ozves rovnou treba prestateamu, zaplatis a oni ti doprogramuji co chces. Nebo taky vytvorenim obchodu na zakazku viz. http://www.prestashop.me/...

@havaj: posli mi pls taky cenu pres PM, celkem bych mel i zajem, sam jsem si chtel taky neco takovyho doprogramovat, ale vzhledem k casu je otazkou, kdy bych se k tomu dostal...

Link to comment
Share on other sites

Zkus to ted.
Ve validation.php probiha vytvoreni objednavky v databazi a zaroven vytvoreni zakaznika. Na to vytvoreni zakaznika jsem nemel kontrolu jestli uz byla z aktualniho kosiku vytvorena objednavka. Ted uz tam kontrola je, takze by to po reloadu uz nemelo znova vytvaret nic :)
Ovsem celkove ten error je nejaky divny. To neni standardni hlaska prohlizece ne?

Edit: prubezne mazu registrovane zakazniky, aby nebyl email blokovan pro dalsi moznosti testovani

Link to comment
Share on other sites

Ted uz mi to tu chybu nepise :) "Objednávka se stejným obsahem košíku již byla odeslána".. Vypada to ze mi tu chybu hazi firemni proxy... asi se tam toho naraz posila nejak moc... mozna by se to chtelo podivat, jestli tam neposilas serveru nejaky obrovsky data oproti klasicke registraci.

Jinak ted jsem udelal druhou objednavku na stejny email a vytvořilo mi to nejspíš další účet... přemýšlím jestli pak půjde se přihlašovat do obou účtů... ted musim jit neco delat, vecer jestli bude cas tak to jeste otestuju...

Link to comment
Share on other sites

Predesly ucet jsem ti smazal. Proto ti to prislo na stejny ucet. Jinak kontrola na existenci uctu se stejnym emailem tam je.

Dat se pri te validation objednavky posila vice nez klasicky. Klasicky se jen vytvorila objednavka. Ted se jeste pred vytvoreni objednavky vytvari zakaznik, jedna adresa prip. druha adresa a pak az objednavka. Data pro vytvoreni zakaznika a adres pri tom davam z cookie do $_POST kde je ocekavaji tridy na vytvareni zakaznika a adres.
Proto to trosku dele trva kdyz se klikne na Potvrdit objednavku. Ale tam jde dat nejaka hlaska typu "Odesilam objednavku, cekejte", aby lidi neklikali 10x ze si mysli ze se nic nedeje.

Link to comment
Share on other sites

Mám podobný názor jako Pajik. Nemám nic proti tomu když si někdo na implementaci Open Source řešení postaví byznys, ale nabízet své placené služby přímo ve fóru dobrovolníků mi přijde nechutný. Uvědomte si, že tohle není propagační fórum vašich služeb. Argument "Ale kde jinde by se o tom lidi dozvěděli" je mimo mísu. Dozvědí se o tom tak, že se postaráš (bez spamování) aby tvůj web se službama byl vidět v internetových vyhledáváčích a v katalozích. Tak jako to dělají všechny ostatní komerční subjekty. Nedokážu si představit, že kdejakej blbec co má díru do p.dele a umí rozhodit Prestu bude zaplavelovat fórum svejma "úžasnejma nabídkama". Od toho to fórum tady skutečně není.

Link to comment
Share on other sites

Zdá se mi, že napadáte haVaje zcela neoprávněně, Zkuste si projít jeho posty zde na fóru a zjistíte, že zde poradil několikrát a zcela zdarma dal řešení problémů, které již měl nalezeno. (ono možná stačí porovnat počet postů). Nepřijde mi vůbec zvláštní, že za svoje úpravy chce nějskou finanční odměnu. Na tomto fóru hledají lidé pomoc pro své e-shopy a někdo prostě nutně potřebuje nákup bez registrace, který v PS zatím není a přijde mu nabídka vhod. Vy ji asi nepotřebujete anebo pokud jste shopni si sami takovou úpravu udělat, nic Vám nebrání ji zde zcela zdarma poskytnout všem v souladu s Vaším názorem, což při vašich vyjádřeních nyní očekávám. Jinak jen melete prázdnou slámu a skutek utek.

Link to comment
Share on other sites

Podívej se, obvyklý způsob je ten, že chci-li se propagovat na takovýchto fórech tak si to dám do patičky a klienty lákám tím že ve fóru zdarma radím a tím si buduju reputaci. Každý kdo má zájem o placenou radu už si odkaz v patičce najde. Ale cpát přímo komerční nabídky do fóra lidí kteří software dávají zdarma, tak s tím teda fakt mám problém. Za chvíli to taky může vypadat tak, že v české verzi fóra tohoto free software budou jen komerční nabídky. haVaj není jediný kdo to tu zkouší.
K tomu mletí prázdné slámy. Já sám Prestu implementuju jen jednomu svému známému a problémy na které narazím a sám vyřeším sem postuju, nemám s tím nejmenší problém.
Víc nemám co bych k tomu řekl. Je zbytečný tu rozpoutávat nějaké flame, nepředpokládám, že bychom nějakou další diskuzí své názory nějak sblížili, takže na toto téma končím.

Link to comment
Share on other sites

Toto vlakno bylo o tom, ze jsem chtel at to lidi otestujou. V zaveru prvniho postu se taky zminuji o tom, ze se tesim na postrehy jak to jeste upravit.
Mimo to jsem oznamil ze uprava bude vaznym zajemcum na prodej. Ze zdarma ji poskytovat nebudu, jelikoz je to me know-how a stravil jsem nad tim dva dny.
Nikomu to ale nenutim!. Jen jsem chtel at to lidi testnou. Vic oci vic vidi a ruzne prohlizece taky delaji sve.
Pokud bych tam slovo o prodeji nedal, tak bych nedelal nic jineho nez odpovidal na dotazy kde to stahnout apod. cemuz jsem se chtel vyvarovat. Nemam cas na to odpovidat stovce lidi ze nikde, ze jsem si to delal pro sebe a pripadne pouze za uplatu.

iljusin66: Zajimave ze treba primy prodej platebnich modulu zde ve foru ti nevadi. I rovnou s cenou. Ale neprimy prodej modulu pro nakup bez registrace uz ti vadi.

Link to comment
Share on other sites

Toto vlakno bylo o tom, ze jsem chtel at to lidi otestujou. V zaveru prvniho postu se taky zminuji o tom, ze se tesim na postrehy jak to jeste upravit.
Mimo to jsem oznamil ze uprava bude vaznym zajemcum na prodej. Ze zdarma ji poskytovat nebudu, jelikoz je to me know-how a stravil jsem nad tim dva dny.
Nikomu to ale nenutim!. Jen jsem chtel at to lidi testnou. Vic oci vic vidi a ruzne prohlizece taky delaji sve.
Pokud bych tam slovo o prodeji nedal, tak bych nedelal nic jineho nez odpovidal na dotazy kde to stahnout apod. cemuz jsem se chtel vyvarovat. Nemam cas na to odpovidat stovce lidi ze nikde, ze jsem si to delal pro sebe a pripadne pouze za uplatu.

iljusin66: Zajimave ze treba primy prodej platebnich modulu zde ve foru ti nevadi. I rovnou s cenou. Ale neprimy prodej modulu pro nakup bez registrace uz ti vadi.

Tak dobře, ještě naposledy. Fakt slibuju.

Napsal jsem ti dlouhou odpověď, ale protože tu nechci jitřit vášně, tak jsem to zase smazal ;) Jen toliko, že s tím nesouhlasím a vadí mi to nejen v tomto vlákně, ale i v ostatních. Ale měl jsi prostě smůlu, že se o tom začlo mluvit tady, tak jsem tu reagoval. Jen doufám, že se nedočkám chvíle kdy na podpůrném fóru free software nebude jen hromada komerčních nabídek které nikomu nic nevnucují.
Link to comment
Share on other sites

Kedze mam osobne skusenosti s open-source z minulosti, pridam sem aj ja svoj nazor ohladne platieb za vlastne vytvory. V minulosti som programoval platobne moduly pre oscommerce system zdarma, pomahal na ceskom fore ludom ktori to potrebovali. Tych niekolko modulov co som vytvoril zdarma a medzi ktorymi boli aj take zlozite moduly ako Cetelem atd. si stiahlo celkovo viac ako 400 ludi!!! Z tych 400 ludi mi za tie moduly podakovali asi 3 ludia (slovom TRAJA), este dodnes mi prichadzaju emaily od uzivatelov preco som nevytvoril ten a ten modul (doslova takym stylom ze ako som si mohol dovolit nevytvorit ten a ten modul).

Tomu sa hovori motivacia ako svina. Dakujem ale takuto odmenu nechcem, nemam dovod, chut ani silu nieco robit zdarma po svojich skusenostiach.
A to este nepocitam ze k tym modulom zdarma bola aj podpora z mojej strany...

Takze uzivatelia ktori v zivote nic nevytvorili, ktori nestravili nad zdrojovym kodom dni, noci nemaju pravo hovorit niekomu co sa moze spoplatnit a co nie...

Edit:

haVaj: nechcem vytvarat novy prispevok tak to napisem sem, ano som to ja...

Link to comment
Share on other sites

Daniel Medo: dik za nazor. Nejsi ten Daniel z oscommerce.cz fora?

iljusin66: jako v poho, sak je to tvuj nazor, ja se tady taky nechci s nikym hadat :) oka :) a taky predpokladam ze se tady z toho nestane komercni forum kdy se budou prodavat i treba pro priklad blbe XML feedy pro vyhledavace cen. Ale slozitejsi veci, ktere autorovi zabraly nemaly cas, to je vec jina a je to na nem.

Link to comment
Share on other sites


Takze uzivatelia ktori v zivote nic nevytvorili, ktori nestravili nad zdrojovym kodom dni, noci nemaju pravo hovorit niekomu co sa moze spoplatnit a co nie...

Možná nedělám nic zdarma zrovna pro Prestu, ale věř mi, že jsem nad free aplikací strávil víc dní a nocí než si dokážeš představit. A velmi dobře chápu depresi z nevděčnosti uživatelů. Oprosti se tedy od takovýchto nesmyslných výstřelů na mou adresu když mě vůbec neznáš a navíc jen proto, že se mnou nesouhlasíš.
Link to comment
Share on other sites

Beriem spat teda co som napisal a mas pravdu ze s tebou nesuhlasim. Bol som tiez taky ako ty, ked som mal este motivaciu nieco robit zdarma (tiez som odcudzoval kazdeho, kto chcel robit nieco za peniaze), bohuzial uz to zo mna vyprchava, pretoze ma zivot naucil opak. Nebranim sa vsak tomu ze ked niekto pride s nejakym dobrym napadom a bude chciet pomoct, ze to neurobim stale rad zdarma, len nad tym budem musiet dobre pouvazovat...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nu vypadá to zajímavě, ale co se stane, když zákazník přijde po druhé a bude chtít nakoupit opět bez registrace? Bude tam pracně mlátit a zadávat svůj e-mail a ono to nepůjde a nemyslím si, že mu dojde, že jeho registrace proběhla kdysi automaticky. Po pár neúspěšných pokusech se otočí a půjde radši nakoupit někam jinam. Tohle je podle mě veliký nedostatek tvého řešení.

Link to comment
Share on other sites

Vzdyt mu prijde email hned po tom prvnim nakupu s info jaky je login a heslo pro prihlaseni a dalsim infem co jen si tam vsechno vymyslite. To pak snad pouzije i pro dalsi nakup ne? Proc by tam bouchal vse znova kdyz se staci prihlasit a ma tam predvyplnene adresy a vsechno.
Jinak to nejde, pokud je Prestashop delany tak ze jako unique key u zakaznika je email.

Link to comment
Share on other sites

Vzdyt mu prijde email hned po tom prvnim nakupu s info jaky je login a heslo pro prihlaseni a dalsim infem co jen si tam vsechno vymyslite. To pak snad pouzije i pro dalsi nakup ne? Proc by tam bouchal vse znova kdyz se staci prihlasit a ma tam predvyplnene adresy a vsechno.
Jinak to nejde, pokud je Prestashop delany tak ze jako unique key u zakaznika je email.


V tom případě se ale nejedná o doslovný nákup bez registrace. Pokud zákazník bude chtít nakoupit i podruhé bez registrace, tak by mu to mělo být umožněno.
Link to comment
Share on other sites

Vzdyt mu prijde email hned po tom prvnim nakupu s info jaky je login a heslo pro prihlaseni a dalsim infem co jen si tam vsechno vymyslite. To pak snad pouzije i pro dalsi nakup ne? Proc by tam bouchal vse znova kdyz se staci prihlasit a ma tam predvyplnene adresy a vsechno.
Jinak to nejde, pokud je Prestashop delany tak ze jako unique key u zakaznika je email.


V tom případě se ale nejedná o doslovný nákup bez registrace. Pokud zákazník bude chtít nakoupit i podruhé bez registrace, tak by mu to mělo být umožněno.


No taky je to mé vlastní řešení v rámci prestashopu a jeho možností. A jak píšu, je to nakup bez registrace v uvozovkách. Pokud předěláš celý prestashop, aby nebyl zákazník a následně objednávky závislé na emailu, tak prosím, pak to půjde jak říkáš.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

dobry den, mam vazny zaujem pridat do obchodu funkciu Nakupu bez nutnosti registracie. Registracia odradi naozaj dost ludi!
Prosim PM. Najlepsie aj s icq aby sme sa dohodli presne co a ako potrebujem a na cene.
Vdaka

Link to comment
Share on other sites

email pozadovat od zakaznika chceme, len chceme aby mal moznost vybrat si registraciu alebo len vyplnit udaje pre dorucenie+email a telefon a vytvorilo sa mu konto automaticky, tj nevystrasi ho registracia, nezadava zbytocne heslo...ak ma neskor zaujem tak si konto spravi resp heslo zmeni.

Ak by si nam to dokazal spravit a upravit,PM

Ta tvoja verzia sa nam paci viac, akurat by sme tam chceli par drobnych uprav. Aka je cena a je mozna faktura?

Link to comment
Share on other sites

Já jsem ve své verzi (http://www.pechacek.info/prestashop/) udělal pár úprav a doprava s adresou se nyní zadává na jedné stránce. Poté se už jen vybere způsob platby.
Email je samozřejmě vyžadován. Po výběru platby dojde k "tiché" registraci, kdy je vytvořen účet s vygenerovaným heslem a zákazníkovi přijde email, kde se dozví, že dostal přiděleno heslo a může se tak na obchodě přihlásit a sledovat tak svou objednávku, psát k ní zprávy, popř. si heslo změnit.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...