Jump to content

Kde hostujete Prestashop?


wondra

Recommended Posts

Já jsem začal tvořit shopy pod prestashop teprve nedávno. Po dlouhém rozmýšlení jsem zvolil hosting od firmy WEDOS.
Po třech měsících provozu vše bez problému a cena je lidová (řekl bych až podezřele nízká).

Jsou ale na trhu teprve od září, tak mám stále obavy jestli kvalita/cena vydrží na stejné úrovni.

Další hostingy jsem nezkoušel, ale rád bych o nějakém dobrém věděl, abych mohl případně web přesunout jinam.
u Wedosu to stojí 25Kč/měs. , ale jsem ochoten zaplatit i více (tak do 60Kč/měs.)

Můžete sem hodit u koho hostujete a jak jste spokojení?
A klidně i hostingy, kde jste se naopak spálili a nedoporučujete tam prestashop umístit?

Díky.

Link to comment
Share on other sites

No co se týká podpory nemám s WEDOS problém a nonstop mají také.
Jinak díky za tip, dokud WEDOS pojede jak frčí teď, tak přecházet nebudu už jen kvůli té ceně.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neříkám nekvalitní, ale nedostačující.
Co ti za 25Kč na měsíc dají?
Určitě ne 20gb místa, 1,5gb ram jako mam já

ty mas asi VPS a nie klasicky hosting.
K wedosu, skusal som tam Prestashop a odozva v administracii bola citelne dlhsia ako na jednom neznamom SK hostingu.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobrý den,
dovolte, abychom reagovali.

Naše podmínky jsou zcela transparentní a vše máme (včetně detailů) na našem webu. Jsou u nás weby s malou návštěvností, ale i weby s 10 nebo 15 tisící návštěvami za den. A fungují. Nelimitujeme prostor (jsou u nás i weby s mnohem více než 20GB a každý webhosting má Memory_limit nastavený na 128MB, na požádání navyšujeme. Servery nepřetěžujeme a tak nemáme problémy s výkonem.
Komu nevyhovuje náš webhosting, tak si může koupit VPS, kde jsme největší firma na trhu.

Naše vybavení je detailně popsané na webu a díky tomu, že dodržujeme předem jasná a daná pravidla, tak jsme nejrychleji rostoucí firmou v oboru v letošním roce (po 8 měsících od spuštění nabídky máme přes 17.500 aktivních domén a přes 80 fyzických serverů FUJITSU a neustále rosteme). Pokud nám někdo nedůvěřuje, tak si může služby vyzkoušet. Nabízíme Garanci vrácení peněz. Naše služby jsou založeny na více než 13 letech zkušeností v oboru.
Naše zákaznická podpora je k dispozici nonstop přes chat nebo e-mail.

Máme vlastní datacentrum, které pojme až 6000 1U serverů (patří mezi největší a nejmodernější v ČR - 2 x UPS, motorgenerátor, zdvojené podlahy, chlazení pod podlahou přes studenou uličku, hašení plynem, kamery, nejmodernější servery a disková pole značky FUJITSU) a určitě nejsme nějaký "pokus" o webhosting, ale plně profesionální služba a v našem zájmu je maximální spokojenost našich klientů, protože nechceme ohrozit naši investici do datacentra a do vybavení je několik desítek milionů korun.
Děkujeme za možnost se zde vyjádřit.

Link to comment
Share on other sites

Jsou to jen fakta, pro vysvětlení zdejšího tématu. Ostatní firmy v oboru neřešíme a nekomentujeme.


takže si neodpustim nekolik faktů k tomuto vlaknu, jak čtu tak píšete o navštěvnosti webu až 10 tisíc lidí což je pekné ... ale my se tu bavíme o počtu položek v shopu což je neco jiného .... je vidět jak si čtete vlakna na které reagujete ... takže neřešte a nekomentujte to co si pořádne nepřečtete , zbytečně si snižujete Vaši důvěrihodnost ...
Link to comment
Share on other sites

Dobrý den,
děkujeme za zprávu. O počtu položek jsme četli, ale počty položek u shopů našich zákazníků neznáme (tedy kromě těch, kde jsme pomáhali s nastavením nebo s migrací webu k nám). Počty návštěv jsou uvedené proto, aby bylo zřejmé, že nemáme výkonnostní problém. Naše reakce byla vysvětlením celé situace a to i odpovědí na prvotní dotaz - zda se naše kvalita/cena udrží na stejné úrovni i do budoucna.

Link to comment
Share on other sites

Presta víceméně beží dobře u všech solidnějších hostitelů :)


presne ako pises Presta pobezi na kazdom normalnom hostingu.
Problem ale je ze pozorujem rozdiel v rychlosti odozvy pri praci v administracii, pridavanie produktov, fotiek, zmena atributov atd.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

u wedosu mam 2 obchody a nekolik webu a zatim jsem velmi spokojen.
Jedinej problemek byl kdyz jsem chtel udelat regeneraci miniatur zde jsem narazil na casovy limit.I kdyz podpora mi tento limit zvysila( pro wedos mozne maximum) , nestacil takze jsem musel resit jinak.

Link to comment
Share on other sites

Dobrý den,
dovolte, abychom reagovali.

Naše podmínky jsou zcela transparentní a vše máme (včetně detailů) na našem webu. Jsou u nás weby s malou návštěvností, ale i weby s 10 nebo 15 tisící návštěvami za den. A fungují. Nelimitujeme prostor (jsou u nás i weby s mnohem více než 20GB a každý webhosting má Memory_limit nastavený na 128MB, na požádání navyšujeme. Servery nepřetěžujeme a tak nemáme problémy s výkonem.
Komu nevyhovuje náš webhosting, tak si může koupit VPS, kde jsme největší firma na trhu.

Naše vybavení je detailně popsané na webu a díky tomu, že dodržujeme předem jasná a daná pravidla, tak jsme nejrychleji rostoucí firmou v oboru v letošním roce (po 8 měsících od spuštění nabídky máme přes 17.500 aktivních domén a přes 80 fyzických serverů FUJITSU a neustále rosteme). Pokud nám někdo nedůvěřuje, tak si může služby vyzkoušet. Nabízíme Garanci vrácení peněz. Naše služby jsou založeny na více než 13 letech zkušeností v oboru.
Naše zákaznická podpora je k dispozici nonstop přes chat nebo e-mail.

Máme vlastní datacentrum, které pojme až 6000 1U serverů (patří mezi největší a nejmodernější v ČR - 2 x UPS, motorgenerátor, zdvojené podlahy, chlazení pod podlahou přes studenou uličku, hašení plynem, kamery, nejmodernější servery a disková pole značky FUJITSU) a určitě nejsme nějaký "pokus" o webhosting, ale plně profesionální služba a v našem zájmu je maximální spokojenost našich klientů, protože nechceme ohrozit naši investici do datacentra a do vybavení je několik desítek milionů korun.
Děkujeme za možnost se zde vyjádřit.



Dovolim si trosku reagovat. Weby s 15 tis. navstevama denne jsou pro majitele pripadneho eshopu uz velke a jiste produktivni, avsak pro webhosting je 15 tis. navstev denne NIC. Podle takoveto hodnoty (pro vas vetsi navstevnost) lze soudit, ze az tak velke zkusenosti s vetsimi projekty nemate. Celkem slusna schopnost zajistit sluzby je pri 15000 webhitech za sekundu, mezi lepsi bez problemu zapadnete, az bude moznost zajistit 15000 za sekundu. 15k/den je v pohode na nejlevnejsi virtualy na trhu, pokud se o to nestara cune. Moznost nastaveni vysokeho mem limitu je Vam ke cti a prostor pro web beru v radech GB jako standard, doby 20MB/150KC/Mesic jsou uz davno pryc.

Co znamena "vlastni datacentrum"? Nemate zarizeni umistena u Mastera? Kazdopadne reference mate dobre, jen tak dal ;)
Link to comment
Share on other sites

Reknu Vam, ze me pekne unavuje a sere tady to neustale protlacovani WEDOSu. Placani si po ramenou sami sobe. Kdyby sem mel prijit kazdej poskytovatel a psat trachtaty typu WEDOSu tak to by to vypadalo. Zakladani si vicero nicku ze strany WEDOSu + cilena reklama je myslim proti pravidlum tohoto fora (ostatne toto vypovida o "firme").

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Rozdíl v rychlosti není způsoben hostingem, ale tím, že některé funkcionality shopu jsou prostě špatně napsané. Čím víc produktů, tím pomalejší. V nynějších verzích se toto velice zlepšilo, ale rychlost nikdy nebude valná kvůli přílišné variabilitě funkcí shopu - zkrátka se to musí psát univerzálně, aby se vyhovělo každému.

 

Pokud chcete mít shop opravdu rychlý, nezbyde než si napsat vlastní na svoje konkrétní potřeby, nebo si prestashop alespoň upravit. V jednom shopu zákazníka máme přes 9000 položek, navíc spoustu filtrů a rychlost je pořá slušná: http://skutry-levne.cz

Link to comment
Share on other sites

BANAN.CZ

 

Quick:cart běžel bez problému, ten byl bez MySQL, Wordpress je tam již pomalejší, ale jak jsem k nim nasunul PS tak je to BĚS A HRŮZA!!! Tak pomalý web jsem měl naposledy s GPRS internetem!! No uvidíme jak se pochlapí, zítra s nimi mám vyjednávat na lepších parametrech hostingu, zatím mi s čímkoliv pomohli, cokoliv udělali, na to jak mají na veřejnosti špatné jméno.

 

Na čem záleží (v parametrech hostingu/serveru) rychlost prestashopu? Zatím tam je cca 200 položek(testujeme, připravujeme), ale bude se rozšiřovat na nějakých 10000

 

díky

Link to comment
Share on other sites

Na čem záleží (v parametrech hostingu/serveru) rychlost prestashopu? Zatím tam je cca 200 položek(testujeme, připravujeme), ale bude se rozšiřovat na nějakých 10000

 

Rychlost ovlivňuje jako u každé aplikace cpu/ram. A můžeš bejt v klidu, nezáleží na tom, jestli tam budeš mít 1produkt nebo 100000000. Pořád budeš z db tahat jen data, který aktuálně potřebuje zákazník vidět, ne že to bude dělat analýzu kolik tam toho všeho máš a až pak ti to něco vyplivne.

 

Jinak doporučuju isol.cz nebo ange-hosting.cz, vynikající zkušenosti s nimi.

Link to comment
Share on other sites

 

Rychlost ovlivňuje jako u každé aplikace cpu/ram. A můžeš bejt v klidu, nezáleží na tom, jestli tam budeš mít 1produkt nebo 100000000. Pořád budeš z db tahat jen data, který aktuálně potřebuje zákazník vidět, ne že to bude dělat analýzu kolik tam toho všeho máš a až pak ti to něco vyplivne.

 

Jinak doporučuju isol.cz nebo ange-hosting.cz, vynikající zkušenosti s nimi.

 

Kecy v kleci. Ram a CPU ovlivnuji rychlost interpretu php a mysql backendu. Avsak rychlost aplikace samotne velmi ovlivni ne/pouzivani cache, membase nebo memcache, musi byt na hostingu mozna k pouziti. Dale napriklad kompilace kodu. A pokud nekdo veri, ze Presta bude fungovat s 1 polozkou stejne jako s 100000000, tak je blazen. Pokud si myslite, ze ten bastl, do ktereho muze modul dostat i vase babicka, bude mit pokazde dobre optimalizovane sql dotazy a samotne tabulky, tak jste na omylu :) To ze neco funguje neznamena, ze to FUNGUJE. Staci jeden blbej filesort nad 10000 polozkama (nad 200 se nemusi projevit) a je ti celej drahej hosting na kosoctverec.

Link to comment
Share on other sites

Otázka zní: Při takovém počtu položek v shopu, budete ještě stále používat prestashop? Hromadnou správu produktů má k dispozici jen jako moduly třetích stran. A budete ještě vůec na hostingu? Každý větší shop má vlastní server (ne-li několik).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...