Jump to content

Modul Blog


Recommended Posts

Stie cineva un modul sau o modalitate de a implementa un blog in prestashop 1.4.1 chiar si cu iframe dar preferabil sa fie sub forma unui modul ?

Am gasit doua versiuni dar ambele sunt cu plata. Ceva free daca se poate :)

Link to comment
Share on other sites

De ce vrei sa integrezi blogul in prestashop ? Doar pentru aspect ? Nu te ajuta cu nimic legarea celor 2 baze de date printr-un bridge.
Recomandarea mea este sa instalezi intr-un director separat blogul, sa-l modifici (nu e foarte greu) sa aiba acelasi aspect cu magazinul in sine si cu ocazia asta lucreaza independent si esti absolvit de batai de cap la upgrade-uri.
Un bun exemplu ai pe magazinul ce comercializeaza cosmetice online unde vei gasi o integrare aproape perfecta a layoutului siteului in templateul wordpress-ului (adminul avind acolo o mica scapare asupra textului din footer)

Link to comment
Share on other sites

De ce vrei sa integrezi blogul in prestashop ? Doar pentru aspect ? Nu te ajuta cu nimic legarea celor 2 baze de date printr-un bridge.
Recomandarea mea este sa instalezi intr-un director separat blogul, sa-l modifici (nu e foarte greu) sa aiba acelasi aspect cu magazinul in sine si cu ocazia asta lucreaza independent si esti absolvit de batai de cap la upgrade-uri.
Un bun exemplu ai pe magazinul ce comercializeaza cosmetice online unde vei gasi o integrare aproape perfecta a layoutului siteului in templateul wordpress-ului (adminul avind acolo o mica scapare asupra textului din footer)


Yeah ai dreptate, este o solutie si asta , deja am inceput sa fac ceea ce ai propus, acum sa vad cum fac asezarea in pagina , cu wordpress si customizarea lui dupa o tema deja data chiar nu am mai lucrat dar merita sa incerc si sa-mi bat putin capul (probabil tine de css mai mult). Oricum daca ai idei cu ce sa incep sfaturile tale sunt bine-venite.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

De ce vrei sa integrezi blogul in prestashop ? Doar pentru aspect ? Nu te ajuta cu nimic legarea celor 2 baze de date printr-un bridge.

Recomandarea mea este sa instalezi intr-un director separat blogul, sa-l modifici (nu e foarte greu) sa aiba acelasi aspect cu magazinul in sine si cu ocazia asta lucreaza independent si esti absolvit de batai de cap la upgrade-uri.

Un bun exemplu ai pe magazinul ce comercializeaza cosmetice online unde vei gasi o integrare aproape perfecta a layoutului siteului in templateul wordpress-ului (adminul avind acolo o mica scapare asupra textului din footer)

 

Salut!

 

Daca este al tau magazinul sau daca il administrezi, spune-mi si mie te rog cum ai configurat modulul de comentarii pentru produse in asa fel incat sa poata scrie oricine comentarii, nu doar utilizatorii inregistrati. Eu administrez un magazin online dar nu se pot scrie comentarii decat daca esti user inregistrat si nu gasesc de unde pot schimba aceasta optiune, in adminisrare.

 

Merci!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...