Jump to content
  • 0

Instalacja Presty 8.0.4 - instalator wywala się na rozpakowaniu zipa


rozny1

Question

Witajcie,

próbuję zainstalować Prestę 8.0.4 na serwerze w home.pl. Po wgraniu plików na serwer instalator rozpakowuje pliki z zipa i przy ~85% (czasem jest 73%, czasem 95%) wywala błąd:

Quote

prestashop 8.0.4 warning: ziparchive::extractto(///bin/.htaccess): failed to open stream: read-only file system in /index.php on line 1317

a czasami wywala po prostu:

Quote

An error has occurrederror

Kombinowałem już z różnymi ustawieniami chmod dla folderu głównego i dla zip'a, ale nic to nie zmienia.
Próbowałem na pałę wypakować samemu pliki z zipa na serwer i odpalić instalator - udało się, instalacja przeszła wszystkie kroki, baza danych została uzupełniona, ale po próbie dostania się na stronę główną lub do panelu admina nic nie działa, tj. strony w ogóle się nie ładują, indexy pobierają się jak zwykłe pliki do folderu Pobrane, więc to nie jest rozwiązanie.
 

Ktoś się spotkał z podobnym problemem? Na serwerze mam włączony interpreter PHP 7.2 i MySQL w wersji 8.0. Kilka lat się nie bawiłem i coś co mi kiedyś zajmowało 5 minut dzisiaj męczę od dwóch dni i nic do przodu ;) 

presta0.jpg

presta1.jpg

presta2.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

W minimalnych wymaganiach dla tej wersji podają, że PHP 7.4 jest wystarczający (w poprzednim poście jest pomyłka, mam włączone PHP 7.4, a nie 7.2).

Chmody ustawiałem tak jak piszesz i nic to nie pomogło. Co do home.pl to nie rozumiem, mam tam serwer od 10+ lat i nie miałem w sumie do tej pory problemów. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 6/8/2023 at 7:06 AM, ComGrafPL said:

Odpal 1.7.8.9 na czysto. Bez instalacji dodatkowych modułów, użyj 1-click upgrade i zaktualizuj do 8.0.4.

Niestety to samo, wywala się przy rozpakowywaniu plików z ZIPa. Nie chce mi się wierzyć, że host na home.pl nie daje rady ogarnąć instalacji Presty. Nie takie rzeczy tam miałem kiedyś postawione i działało...

presta00.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Bazę utworzyłem z poziomu panelu admina home.pl, ale to nie ma znaczenia, bo tu problem pojawia się już na etapie ekstrakcji plików z zipa, zanim mam możliwość podać jakiekolwiek dane do instalacji. Jak ręcznie rozpakowywałem pliki instalatora i je przesyłałem przez ftp to uruchamiał się aplet instalatora, podawałem mu wszystkie dane typu adres serwera mysql, login, hasło, nazwa bazy danych, etc. i próba połączenia z bazą była pozytywna, instalator przechodził cały proces, w bazie były utworzone tabele presty, więc to nie tu jest problem. Problem był taki, że po takiej ręcznej instalacji nie działała ani strona sklepu, ani panel admina. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
16 minutes ago, endriu107 said:

Tematy z home, nazwa, az i podobnych tworów od lat są wałkowane w sieci... szkoda życia na denerwowanie się że to czy owo nie działa. 

A co innego polecasz? Szczerze mówiąc to mam hosting w home.pl od ponad 10 lat i do tej pory nie miałem żadnych problemów. Od jakiegoś czasu myślę jednak nad zmianami, póki co przenoszę domeny do innego opa, bo w home już na głowę poupadali z cenami.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...