Jump to content
  • 0

Prestashop - zapytanie zostało zablokowane przez Modsecurity


CaesaR2005

Question

Cześć,

problem dotyczy synchronizacji stanów magazynowych z Baselinker Marketplace (Allegro) do sklepu (presta). Dodam, że przez 4 mc wszystko było dobrze, stany pięknie się synchronizowały.

Sprawdziłem log Baselinkera:

Error adding the order to the store: Ze względów bezpieczeństwa zapytanie zostało zablokowane przez Modsecurity. Jeśli jest niezbędne do funkcjonowania witryny, zapoznaj się z instrukcją. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Mam hosting na Cyber_Folks, odnalazłem tutorial: https://cyberfolks.pl/pomoc/blokowanie-zdarzen-przez-mod_security/

Zastosowałem się do punktu 1 dodałem modyfikacje do pliku .htaccess, nie pomogło, zastosowałem się do kroku 2: również nie pomogło.

Log Baselinkera wskazały tym razem na błąd (po modyfikacji ".htaccess"):

Error adding the order to the store: This call to PrestaShop Web Services failed and returned an HTTP status of 500. That means: Internal Server Error.

Skontaktowałem się z suportem hostingu, poprosili o włączenie trybu debugowania na presta i ponowne przesłanie przesłanie z baselinker do presta informacji o stanie, tym razem logi były dokładniejsze: 

Error adding the order to the store: Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function validateOrder() on bool in 
/home/pawelj/domains/domena.pl/public_html/classes/order/Order.php:1727 Stack trace: #0 
/home/pawelj/domains/domena.pl/public_html/classes/webservice/WebserviceRequest.php(1632): OrderCore->addWs() #1 
/home/pawelj/domains/domena.pl/public_html/classes/webservice/WebserviceRequest.php(1418): WebserviceRequestCore->saveEntityFromXml(201) #2 
/home/pawelj/domains/domena.pl/public_html/classes/webservice/WebserviceRequest.php(567): WebserviceRequestCore->executeEntityPost() #3 
/home/pawelj/domains/domena.pl/public_html/webservice/dispatcher.php(90): WebserviceRequestCore->fetch('TKI19PQK94EBM6W...', 'POST', 'orders', Array, false, '<?xml version="...') #4 {main} thrown in /home/pawelj/domains/domena.pl/public_html/classes/order/Order.php on line 1727

Log wskazuje na błędy w skryptach Prestashop, ale...ja nic nie robiłem/modyfikowałem, czy ktoś może podpowiedzieć co w tej sytuacji? Jak się ratować?

 

Paweł

Edited by CaesaR2005 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Problem został rozwiazązany.

W moim przypadku leżał w braku powiązań metod płatności [integracje -> Sklep -> płatności].

Po aktualizacji z 1.7.8.8 do 1.7.8.9 powstał błąd, nie istniało zamówienie pobrane ze sklepu, stąd brak metod płatności do powiązania. Wykonałem testowe zamówienie w sklepie, aby pobrać choć jedną metodę płatności, następnie powiązałem metody płatności w ustawieniach integracji i ponowowiłem próbę przekazania zamówienia do sklepu.

Pomogło 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...