Jump to content
  • 0

Brak zdjęć podkategorii


ZYGa

Question

Dzień dobry,

Przesyłam załącznik o którą sekcję mi chodzi. Czy ktoś spotkał się z problemem braku zdjęć w tej sekcji? Zdjęcia są załadowane w kategorii, co pokazuje drugi załącznik, no chyba że musi to być w innym miejscu. Próbowałem już chyba wszystkich zabaw z kodem i nic nie działa. Jeśli ktoś wie o co chodzi, to proszę o pomoc :) 

fotki.jpg

fotka2.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nie od dziś działam na preście i z takich błachych rozwiązań próbowałem już wszystkiego. Prawdopodobnie jest zła ścieżka do pliku, tylko jak mam sprawdzić jaką to aktualnie generuje ścieżkę skoro jeśli w danym katalogu nie ma zdjęcia, to linku po prostu nie ma :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeśli znasz Prestashop to możesz zmienić controller lub dopisać sobie moduł który sprawdzi hookiem id kategorii i zwróci odpowiedni obraz.
 

$category_id = (int)Tools::getValue('id_category');
$category = new Category($category_id, $this->context->language->id);
$category_image_url = $this->context->link->getCategoryImageLink($category->link_rewrite, $category->id_image, 'category_default');

Tutaj też jest link który może Ci pomóc zmodyfikować widok.

https://nemops.com/prestashop-1-7-add-subcategories/#.ZCndqnZBw-U

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zmieniłem kod na taki jak w podanym przez Ciebie linku, czyli przerobiłem category.tpl tylko teraz wyświetlają się dwa z lewej a dwa z prawej nie. Troche jest to frustrujące i żeby nie użyć wulgarnych słów, to powiem tylko, że mnie to mocno denerwuje ;D Od parunastu lat nie potrafią do końca ogarnąć tego co robią zawsze są jakieś gówniane problemy nad którymi trzeba siedzieć godzinami. Gdyby to był mój sklep, to chyba aktualnie byłby uruchomiony proces usuwania...

No nic spróbuję coś wykombinować. Dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problemy z funkcjonalnością możesz zgłaszać na oficjalnym githubie PrestaShop. Użytkownicy forum starają się pomagać w miarę swoich możliwości, nie znamy kodu, nie wiemy jaki to sklep, jaki szablon oraz co masz zainstalowane. Dostajesz podpowiedzi które mają nakierować twoją osobę na rozwiązanie problemu. Dobór modułów oraz konfiguracja PrestaShop należą do osoby która sklep instaluje. 

https://github.com/PrestaShop/PrestaShop/issues

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sprawdź również czy zdjęcia obrazów kategorii znajdują się fizycznie.

W PrestaShop 1.7, zdjęcia kategorii są przechowywane w folderze /img/c/ w katalogu głównym instalacji PrestaShop. Każda kategoria posiada swój własny folder z ID kategorii (ID) oraz plikami obrazów wewnątrz.

Na przykład, jeśli numer identyfikacyjny kategorii to 3, to zdjęcia tej kategorii będą przechowywane w folderze /img/c/3/. Wewnątrz tego folderu, pliki graficzne dla kategorii mają zazwyczaj nazwy w formacie id_category.jpg lub id_category_default.jpg, gdzie id_category to identyfikator kategorii.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
57 minutes ago, smoczyseba said:

Miałem ten sam problem, ale znalazłem rozwiązanie. Wystarczy wejść w Wygląd -> Zdjęcia i odznaczyć wszystko w tabelce pod segmentem "Kategorie" jak na screenie. 

presta.png

Jeszcze jedna uwaga, ustawienia muszą być domyślne podczas dodawania i dopiero po dodaniu zmiemnić na takie jak na screenie

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...