Jump to content

Możliwość zakupu towarów, które nie są widoczne normalnie na sklepie


Basikmix

Recommended Posts

Witam,

mam taki problem. Ostatnio klient zgłosił mi, że wpłynęło mu zamówienie na towar, którego nie ma już od ponad roku na stanie i został odznaczony jako widoczny w Prestashop 1.7.6.9 (synchronizacja towarów odbywa się od strony programu sprzedażowego).

Rzeczywiście, jak weszłam do panelu administracyjnego to tego towaru nie było, na stronie sklepu też nie widniał, ale jak już w wyszukiwarkę wpisałam pełną nazwę to się wyświetlił i można było dodać go do koszyka i zakupić. 

Co ciekawe jak weszłam do panelu, kliknęłam na edycję pierwszego lepszego produktu i wkleiłam w link jaki mi się wyświetlił w miejsce symbolu, symbol produktu którego normalnie nie znalazłam, to mogłam wejść na edycję tego felernego towaru i odznaczyć jego widoczność w Presta. Oczywiście już nie można go wyszukać nawet po nazwie.

Czy ktoś się kiedyś spotkał z podobną sytuacją? Może jakieś pomysły jak mogę odszukać te towary i je na stałe wyłączyć ze sklepu? Wpłynęły już 3 takie zamówienia z towarami, których od dawna nie ma w ofercie.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Może to być problem związany z cachem. Dobrze dodać zawsze regułę w karcie produktu (nie pozwól zamawiać jak nie ma na stanie) - możliwe że taka reguła była zaznaczona na można zamawiać. Kolejna opcja, warto sprawdzić w tpl produktu czy dla add to cart jest instrukcja warunkowa sprawdzająca ilosć.

Link to comment
Share on other sites

Takie rzeczy działy się gdy zaczynał ktoś tworzyć produkt, nie dodał nazwy i prestashop się wykrzaczył. Wtedy produkt istnieje ale nie wyświetli go na liście produktów. Najlepiej w phpmyadminie wejść w tabelę ps_product oraz ps_stock_available i sprawdzić które produkty mają 1 a które nie mają nazwy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...