Jump to content
  • 0

Poważny błąd przy próbie aktualizacji do 8.0.1


SZPANPAN

Question

Witam. Wczoraj postanowiłem zrobić aktualizację do najnowszej wersji 8.0.1 mając w głowie że znikną moje problemy z innymi kłopotami na sklepie. Niestety aktualizacja przebiegła tragicznie. Bardzo proszę o jak najszybszą pomoc gdyż nie wiem co mam dalej robić. Przy próbie aktualizacji pliki wszystkie się zaktualizowały lecz niestety wyskoczył pierwszy błąd:
 

Cytat

Error during database upgrade. You may need to restore your database.

Oczywiście po tej sytuacji przestało WSZYSTKO działać. Postanowiłem przywrócić kopię zapasową ręcznie jaką zrobiłem lecz niestety nadal nie wyświetla kompletnie nic. Włączyłem na sztywno tryb debugowania i posiadam takie błędy:
 

Cytat

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Symfony\Component\HttpFoundation\str_starts_with() in /home/domains/public_html/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/HttpFoundation/ServerBag.php:32 Stack trace: #0 /home/domains/public_html/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/HttpFoundation/Request.php(271): Symfony\Component\HttpFoundation\ServerBag->getHeaders() #1 /home/domains/public_html/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/HttpFoundation/Request.php(247): Symfony\Component\HttpFoundation\Request->initialize(Array, Array, Array, Array, Array, Array, NULL) #2 /home/domains/public_html/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/HttpFoundation/Request.php(1978): Symfony\Component\HttpFoundation\Request->__construct(Array, Array, Array, Array, Array, Array, NULL) #3 /home/domains/public_html/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/HttpFoundation/Request.php(293): Symfony in /home/domains/public_html/vendor/symfony/symfony/src/Symfony/Component/HttpFoundation/ServerBag.php on line 32

Przy próbie wejścia w panel administracyjny błędów na 40 lat czytania...

Jakieś propozycje co dalej? Wszystko teoretycznie przywrócone, baza oraz pliki...

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
21 godzin temu, ComGrafPL napisał:

Jeśli przywróciłeś bazę to wyczyść cache w folderze VAR. Przy 1.8, PHP ustawiłeś na 8? Najnowsza wersja presty nie jest polecana do działających sklepów. To bardziej beta aby testować szablony, moduły i inne rozwiązania.

Chciałem wrócić na 1.7.8.8 i niestety nawet to nie działa i już mi ręce opadają. Dostęp do zaplecza administratora kompletnie nie działa i wywala taki oto błąd: Whoops, looks like something went wrong.(1/1) ServiceNotFoundExceptionThe se - Pastebin.com

Bardzo proszę o jakieś rady co w tej kwestii robić :(

Edited by SZPANPAN
brak linku w poście (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
31 minut temu, get3code napisał:

Nie przywróciła się baza danych lub niektóre pliki. Zmień wersję php na 7.0-7.4.
Podmień cały folder admina na ten z instalacji prestashop 1.7.8.8

Problem znikł przy przywróceniu kopii zapasowej poprzez hosting który na moje szczęście wykonuje kopię zapasową po swojemu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...