Jump to content
  • 0

Brak działających przekierowań linków


SZPANPAN

Question

Witam ponownie. Poprzedni problem ze słowami anglojęzycznymi został naprawiony w miarę możliwości - zobaczymy na jak długo :D
Pojawił się po aktualizacji kolejny problem jakim jest brak możliwości przekierowania adresów. Dla przykładu:

Adres jakim jest np. www.prestashop.com/gallery chciałbym dzięki wbudowanej opcji możliwości zmiany adresu w module przekierować na adres www.prestashop.com/galeria (by były polskie odpowiedniki słów w adresie) leczy gdy ustawiam tak w module i chcę przejść na nowy adres to wyświetla Błąd 404 lecz normalnie widzi adres pod starym ustawionym mimo zmiany i teraz pytanie co mogło pójść nie tak? Czy to wina właśnie aktualizacji do 1.7.8.8 czy jednak coś innego?


Ustawione są przyjazne linki, dodana strona w Ruchu i nic nie pomaga. Czy ktoś jakieś rozwiązanie? Może jakieś stare cache gdzieś się kryją które trzeba usunąć? Może plik .htaccess jakoś źle jest ustawiony.

Proszę Was, użytkowników o pomoc ponieważ jak w poprzednim temacie pisałem nie stać mnie na pracownika niestety na chwilę obecną by mógł to sprawdzić dlatego chcę z Waszą pomocą jakoś to naprawić :)

Dodam również że przed aktualizacją na 1.7.8.7 wszystko właśnie śmigało jak trzeba :D

 

Bardzo dziękuję z góry za każdą wiadomość oraz pomoc.

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Cześć, w pierwszej kolejności spróbuj wejść do preferencje -> ruch. Usuń przez ftp lub zakomentuj .htaccess. Teraz w tej zakładce ruch kliknij na dowolny zapisz aby nowy plik się wygenerował, usuń cache i sprawdź czy działa. To pierwsze co należy sprawdzić.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 godzin temu, get3code napisał:

Cześć, w pierwszej kolejności spróbuj wejść do preferencje -> ruch. Usuń przez ftp lub zakomentuj .htaccess. Teraz w tej zakładce ruch kliknij na dowolny zapisz aby nowy plik się wygenerował, usuń cache i sprawdź czy działa. To pierwsze co należy sprawdzić.

Usunąć cache w taki sam sposób jak w poprzednim problemie?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szczerze mówiąc już mi ręce opadają. Tak już myślę że to faktycznie wina wersji 1.7.8.8 bo na poprzedniej wszystko śmigało poprawnie. Teraz wyczyściłem ponownie cache z poziomu panelu administratora i anglojęzyczne słowa powróciły a adresy nadal nie działają...

Tak z ciekawości wkleję swój plik .htaccess to może to coś pomoże ale wątpię bo już próbowałem chyba wszystkiego...

# ~~start~~ Do not remove this comment, Prestashop will keep automatically the code outside this comment when .htaccess will be generated again
# .htaccess automaticaly generated by PrestaShop e-commerce open-source solution
# http://www.prestashop.com - http://www.prestashop.com/forums

<IfModule mod_rewrite.c>
<IfModule mod_env.c>
SetEnv HTTP_MOD_REWRITE On
</IfModule>

RewriteEngine on


RewriteRule . - [E=REWRITEBASE:/]
RewriteRule ^api$ api/ [L]

RewriteRule ^api/(.*)$ %{ENV:REWRITEBASE}webservice/dispatcher.php?url=$1 [QSA,L]

# Images
RewriteRule ^([0-9])(\-[_a-zA-Z0-9-]*)?(-[0-9]+)?/.+\.jpg$ %{ENV:REWRITEBASE}img/p/$1/$1$2$3.jpg [L]
RewriteRule ^([0-9])(\-[_a-zA-Z0-9-]*)?(-[0-9]+)?/.+\.webp$ %{ENV:REWRITEBASE}img/p/$1/$1$2$3.webp [L]
RewriteRule ^([0-9])([0-9])(\-[_a-zA-Z0-9-]*)?(-[0-9]+)?/.+\.jpg$ %{ENV:REWRITEBASE}img/p/$1/$2/$1$2$3$4.jpg [L]
RewriteRule ^([0-9])([0-9])(\-[_a-zA-Z0-9-]*)?(-[0-9]+)?/.+\.webp$ %{ENV:REWRITEBASE}img/p/$1/$2/$1$2$3$4.webp [L]
RewriteRule ^([0-9])([0-9])([0-9])(\-[_a-zA-Z0-9-]*)?(-[0-9]+)?/.+\.jpg$ %{ENV:REWRITEBASE}img/p/$1/$2/$3/$1$2$3$4$5.jpg [L]
RewriteRule ^([0-9])([0-9])([0-9])(\-[_a-zA-Z0-9-]*)?(-[0-9]+)?/.+\.webp$ %{ENV:REWRITEBASE}img/p/$1/$2/$3/$1$2$3$4$5.webp [L]
RewriteRule ^([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])(\-[_a-zA-Z0-9-]*)?(-[0-9]+)?/.+\.jpg$ %{ENV:REWRITEBASE}img/p/$1/$2/$3/$4/$1$2$3$4$5$6.jpg [L]
RewriteRule ^([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])(\-[_a-zA-Z0-9-]*)?(-[0-9]+)?/.+\.webp$ %{ENV:REWRITEBASE}img/p/$1/$2/$3/$4/$1$2$3$4$5$6.webp [L]
RewriteRule ^([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])(\-[_a-zA-Z0-9-]*)?(-[0-9]+)?/.+\.jpg$ %{ENV:REWRITEBASE}img/p/$1/$2/$3/$4/$5/$1$2$3$4$5$6$7.jpg [L]
RewriteRule ^([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])(\-[_a-zA-Z0-9-]*)?(-[0-9]+)?/.+\.webp$ %{ENV:REWRITEBASE}img/p/$1/$2/$3/$4/$5/$1$2$3$4$5$6$7.webp [L]
RewriteRule ^([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])(\-[_a-zA-Z0-9-]*)?(-[0-9]+)?/.+\.jpg$ %{ENV:REWRITEBASE}img/p/$1/$2/$3/$4/$5/$6/$1$2$3$4$5$6$7$8.jpg [L]
RewriteRule ^([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])(\-[_a-zA-Z0-9-]*)?(-[0-9]+)?/.+\.webp$ %{ENV:REWRITEBASE}img/p/$1/$2/$3/$4/$5/$6/$1$2$3$4$5$6$7$8.webp [L]
RewriteRule ^([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])(\-[_a-zA-Z0-9-]*)?(-[0-9]+)?/.+\.jpg$ %{ENV:REWRITEBASE}img/p/$1/$2/$3/$4/$5/$6/$7/$1$2$3$4$5$6$7$8$9.jpg [L]
RewriteRule ^([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])(\-[_a-zA-Z0-9-]*)?(-[0-9]+)?/.+\.webp$ %{ENV:REWRITEBASE}img/p/$1/$2/$3/$4/$5/$6/$7/$1$2$3$4$5$6$7$8$9.webp [L]
RewriteRule ^([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])(\-[_a-zA-Z0-9-]*)?(-[0-9]+)?/.+\.jpg$ %{ENV:REWRITEBASE}img/p/$1/$2/$3/$4/$5/$6/$7/$8/$1$2$3$4$5$6$7$8$9$10.jpg [L]
RewriteRule ^([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])([0-9])(\-[_a-zA-Z0-9-]*)?(-[0-9]+)?/.+\.webp$ %{ENV:REWRITEBASE}img/p/$1/$2/$3/$4/$5/$6/$7/$8/$1$2$3$4$5$6$7$8$9$10.webp [L]
RewriteRule ^c/([0-9]+)(\-[\.*_a-zA-Z0-9-]*)(-[0-9]+)?/.+\.jpg$ %{ENV:REWRITEBASE}img/c/$1$2$3.jpg [L]
RewriteRule ^c/([a-zA-Z_-]+)(-[0-9]+)?/.+\.jpg$ %{ENV:REWRITEBASE}img/c/$1$2.jpg [L]
# AlphaImageLoader for IE and fancybox
RewriteRule ^images_ie/?([^/]+)\.(jpe?g|png|gif)$ js/jquery/plugins/fancybox/images/$1.$2 [L]

# Dispatcher
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -s [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d
RewriteRule ^.*$ - [NC,L]
RewriteRule ^.*$ %{ENV:REWRITEBASE}index.php [NC,L]
</IfModule>

AddType application/vnd.ms-fontobject .eot
AddType font/ttf .ttf
AddType font/otf .otf
AddType application/font-woff .woff
AddType font/woff2 .woff2
<IfModule mod_headers.c>
	<FilesMatch "\.(ttf|ttc|otf|eot|woff|woff2|svg)$">
		Header set Access-Control-Allow-Origin "*"
	</FilesMatch>
</IfModule>

<IfModule mod_expires.c>
    ExpiresActive On
	ExpiresByType image/gif "access plus 1 month"
	ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 month"
	ExpiresByType image/png "access plus 1 month"
	ExpiresByType text/css "access plus 1 week"
	ExpiresByType text/javascript "access plus 1 week"
	ExpiresByType application/javascript "access plus 1 week"
	ExpiresByType application/x-javascript "access plus 1 week"
	ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year"
	ExpiresByType image/svg+xml "access plus 1 year"
	ExpiresByType image/vnd.microsoft.icon "access plus 1 year"
	ExpiresByType application/font-woff "access plus 1 year"
	ExpiresByType application/x-font-woff "access plus 1 year"
	ExpiresByType font/woff2 "access plus 1 year"
	ExpiresByType application/vnd.ms-fontobject "access plus 1 year"
	ExpiresByType font/opentype "access plus 1 year"
	ExpiresByType font/ttf "access plus 1 year"
	ExpiresByType font/otf "access plus 1 year"
	ExpiresByType application/x-font-ttf "access plus 1 year"
	ExpiresByType application/x-font-otf "access plus 1 year"
</IfModule>

<IfModule mod_headers.c>
    Header unset Etag
</IfModule>
FileETag none
<IfModule mod_deflate.c>
    <IfModule mod_filter.c>
        AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/css text/javascript application/javascript application/x-javascript font/ttf application/x-font-ttf font/otf application/x-font-otf font/opentype image/svg+xml
    </IfModule>
</IfModule>

#If rewrite mod isn't enabled
ErrorDocument 404 /index.php?controller=404

# ~~end~~ Do not remove this comment, Prestashop will keep automatically the code outside this comment when .htaccess will be generated again

<IfModule mod_rewrite.c>
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine On
RewriteCond expr "! %{HTTP_REFERER} -strmatch '*://%{HTTP_HOST}*/admin/*'"
RewriteRule [0-9/]+/[0-9]+\.jpg$ - [F]
</IfModule>
# end ~ module watermark section# start ~ module watermark section
<IfModule mod_rewrite.c>
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine On
RewriteCond expr "! %{HTTP_REFERER} -strmatch '*://%{HTTP_HOST}*/admin/*'"
RewriteRule [0-9/]+/[0-9]+\.jpg$ - [F]
</IfModule>
# end ~ module watermark section
# start ~ module watermark section
<IfModule mod_rewrite.c>
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine On
RewriteCond expr "! %{HTTP_REFERER} -strmatch '*://%{HTTP_HOST}*/admin/*'"
RewriteRule [0-9/]+/[0-9]+\.jpg$ - [F]
</IfModule>
# end ~ module watermark section

 

Edited by SZPANPAN (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Możesz też zrobić downgrade. W tym przypadku musisz edytować /app/AppKernel.php i zmienić wersję np na 1.7.7.0. Teraz musisz aktywować 1 click upgrade. Wrzucasz do folderu admin/adutoupgrade/download wersję prestashop 1.7.8.7. Kolejno w 1 click upgrade zmieniasz opcje kanał: lokalne archiwum i intuicyjnie uzupełniasz dwa pozostałe pola. Po tym zabiegu wszystko powinno śmigać jak wcześniej ;)

UWAGA! Wykonaj wcześniej kopie zapasowe bazy oraz plików.

upgrade.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hej, co do angielskich słów, nie wiem dlaczego tak jest ale mam tak na 3 różnych instalacjach. Problem rozwiązałem jeśli nie masz dodatkowych języków wpisując frazy po polsku lub przypisując je nie do szablonu lecz do modułu {l s="" mod=""}. Co do przekierowań, spróbuj zmienić ten link w tabeli przez phpmyadmin. Tabela nazywa się ps_meta oraz ps_meta_lang

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
20 godzin temu, get3code napisał:

Hej, co do angielskich słów, nie wiem dlaczego tak jest ale mam tak na 3 różnych instalacjach. Problem rozwiązałem jeśli nie masz dodatkowych języków wpisując frazy po polsku lub przypisując je nie do szablonu lecz do modułu {l s="" mod=""}. Co do przekierowań, spróbuj zmienić ten link w tabeli przez phpmyadmin. Tabela nazywa się ps_meta oraz ps_meta_lang

Bawiłem się właśnie w bazie danych z tymi tabelami i tam wszystko się zgadza. A czy gdzieś w plikach mogą być zapisywane te informacje? Bo zauważyłem że nie działają żadne nowe linki i wyświetlają błąd 404 i teraz gdy zmieniłem w ustawieniach REWITE adres strony z promocje na nowe-promocje to wyświetla mi błąd 404 a gdy wejdę w adres promocje to wszystko działa tak jak przed zmianą. Strasznie to dziwne jest...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...