Jump to content
  • 0

Linki w produkcie


michal_c

Question

Cześć,

 

Mam problem z jednym zadaniem,

Potrzebuję stworzyć przycisk pod przyciskiem "dodaj do koszyka" na karcie produktu, który będzie linkowany różnie w zależności od kategorii produktu.

image.png.e6012fd5c13aac412617e1699ef92e1d.png

Jak widzicie, przycisk już mam osadzony, jednak mam problem z linkowaniem.

W jaki sposób najlepiej podlinkować ten przycisk, żeby w zależności od tego, w jakiej kategorii jest produkt, link był inny (prowadzący do innej kategorii)?

Mógłbym wstawić link dynamiczny, ale wiadomo, że prowadziłby do jednej wspólnej kategorii.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

Mniej więcej, tyle że ja bym zrobił hook który pobierze tobie wartość produktu ale zwróci konkretny przycisk z linkowaniem.

Kategorię w module pobierzesz tak: 

Co do generowania modułu możesz użyć validatora PrestaShop tutaj:

https://validator.prestashop.com/generator

Samo utworzenie hooka który pobierze produkt wygląda jak niżej. Hook pobierze zmienną item którą jest id produktu, ty logikę musisz rozpisać w module.

{hook h='nazwaHooka' item=$product.id}

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki,

Aż tak zaawansowany nie jestem, ale właśnie w ten sposób się uczę.

Podsumowując:

Tworzę moduł, który korzysta ze zmiennej $category->id (to dobra zmienna dla 1.7?) i za pomocą funkcji if tworzę różne linki, które są zależne od id zwracanej kategorii?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jedna rzecz, o której warto pamiętać. Na stronie produktu unikałbym z korzystania ze zmiennej $category->id ponieważ ta kategoria nie jest domyślną kategorią produktową. Jeżeli produkt znajduje się w kategoriach Odzież -> Spodnie -> Jeansy (kategoria główna jeansy) to wchodząc na produkt z podstrony kategorii Odzież, zmienną $category staje się kategoria Odzież. W niektórych przypadkach może to popsuć działanie modułu. 

Dlatego osobiście pobierałbym domyślną kategorię z obiektu produktu 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...