Jump to content

Moduł Inpost - presta 1.6 - "Moduł płatności nie jest zainstalowany\n"


robi_70

Recommended Posts

W preście 1.6.1 zainstalowałem moduł Inpost (pobrany ze strony Inpostu). Działa mi na 99% (przynajmniej tak mi się wydaje), ale jak to zwykle bywa ten brakujący 1% jest kluczowy. 
Wchodząc do koszyka mam możliwość wybrania wśród opcji dostawy "Inpost". Gdy to zrobię ładnie pojawia się możliwość wybrania z mapki paczkomatu. Ale gdy już to zrobię i przechodzę do ostatniego etapu, czyli płatności wyświetla mi się komunikat:
"Moduł płatności nie jest zainstalowany\n".
Moduł płatności oczywiście jest zainstalowany i działa bez zarzutu z innymi formami dostawy. Tylko, gdy wybieram Inpost i przechodzę do płatności tak się dzieje. 
Czuję, że robię chyba jakiś banalny błąd, ale nie mogę znaleźć przyczyny. 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

P.S. tak wiem, że na stronie Inpostu jest adnotacja, że z wersją 1.6 może nie działać w pełni. Ale uznałem, że sprawdzę. Może się uda. Główne ewentualne problemy o jakich czytałem to brak pojawiania się w prawidłowy sposób mapki i kłopoty z wyborem paczkomatu. 
Uznałem, że jeśli u mnie tego problemu nie ma to może uda się jakoś przejść dalej...

Edited by robi_70 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Witaj, czy zainstalowałeś moduł pełnej integracji czy sam wybór paczkomatów?
Jeśli to pełna - sprawdź czy na pewno masz połączenie z inpostem w innym przypadku zawsze zwróci błąd, spróbuj usunąć cache przed sprawdzaniem lub odpal w incognito stronę i przetestuj. 

Link to comment
Share on other sites

Zainstalowałem pełną wersję. Połączenie z Inpostem raczej mam, bo jak w konfiguracji modułu w sekcji "Autoryzacja" gdzie podany jest token API zrobię "ZAPISZ" to dostaję zwrotkę na zielono, że jest poprawnie zapisany (choć nie wiem na pewno, czy tę poprawność moduł sprawdza poprzez połączenie się z Inpostem i porównanie tokenów). 
Natomiast wydaje mi się, że gdyby nie było łączenia z Inpostem to nie wyskakiwałaby mi mapka z paczkomatami. Choć GeoWidget ma swój osobny token API.

Ale zgodnie z Twoją sugestią zrobiłem test w wersji incognito i efekt jest taki sam :(

 

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisałem na początku cyt.:"czuje, że robię chyba jakiś banalny błąd...".

Wstyd się przyznać, ale... ComGrafPL trafił w punkt.

Miałem do tej pory zainstalowany przelew na konto, przelew on-line FirstData oraz pobranie przy odbiorze. I to działało jakoś tak automatycznie (ustawiłem to tak dawno, że nie pamiętałem gdzie i jak). Jak doinstalowałem Inposta to szukałem miejsca w konfiguracji, gdzie mógłbym przypisać danemu rodzajowi przesyłki rodzaj płatności. Ale nic nie znalazłem, a że inne metody działały to nie poszedłem tym tropem dalej. 
Po pytaniu ComGrafPL zacząłem szperać i okazało się, że nie mam zainstalowanego modułu Ship2pay. Nie wyświetlał mi się takowy nawet na liście modułów. Ale po chwili szukania znalazłem na github'ie i o dziwo zainstalowałem, a on bez zbędnych ceregieli wykrył wszelkie rodzaje wysyłek oraz przypisane do nich metody zapłaty, a w ostatnim punkcie pojawił się Inpost bez przypisanego rodzaju płatności. Wystarczył ptaszek i już 🙂

DZIĘKUJĘ ZA POMOC

Gdyby ktoś szukał Ship2pay dla presty 1.6 - https://github.com/ircykk/ship2pay-ps16  u mnie zadziałał bez pudła.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...